GrungeChild

Ondřej Baše

okres Hradec Králové
Nobody knows I'm new wave

• 19.7.2013  11:03
    Neviditelný Kapr (amatérský film) (2011)

Boha jeho... herec a režisér, který neumí hrát ani režírovat, a kameraman, který neudrží mobil na správném místě... chudák Kapr.

• 17.7.2013  14:55
    Liberationis (amatérský film) (2013)

Chápu to dobře, že si ten člověk vytvoří vlastní profil tvůrce, napíše si srdceryvný životopis z pohledu "třetí" osoby, hodí sem kdejaký nedomrdlý pokus o vlastní cestu za slávou (jak jinak než v hlavní roli), napálí tomu společně s celou svou rozvětvenou rodinou plnou nálož a ještě se příležitostně okomentuje zdravou kritikou, jak to bylo super a jak se mu to moc povedlo? Co mi to jen připomíná?! Spooons!!

• 1.7.2013  13:27

Když nemám prachy ani nápady, tak do toho prostě nejdu. Nevadí mi koukat na srbského Borata ("Jak še miaš?!") a partu podobně ošklivých zjevů z malebného Balkánského státu, kde jsou lidé daleko otrkanější, a fotbálek s čerstvě uřízlou hlavou nebo koňská felace patří mezi zdejší oblíbené kratochvíle všedního dne. Ovšem když je film (odvážím se to tak nazvat) laciný po všech stránkách, skáče od jednoho k druhému, ani jedinou zvrhlost nenechá pořádně odeznít, a trumfuje to všechno extra lacinými triky, které by možná vyhrály srbského Oskara za vizuální efekty, ale obyvatele západnějších končin spíše pobaví (v tom lepším případě), pak to ani pohled do tajů lokální kultury nezachrání, a klečet v depresích nad záchodovou mísou prostě diváka nedonutí, i když se o to snaží sebevíc. Pokud vás mermomocí láká jugoslávské národní dědictví, Miloš a jeho banda je rozhodně lepší návnada pro rodinnou dovolenou po Beogradsku. 1*

• 13.6.2013  16:39
    V/H/S/2 (2013)

Každý, kdo se těšil na další porci roztřesené zvrácené kreativity, která se nebojí ukázat "na vlastní oči" to, co na vlastní oči rozhodně vidět nechcete, musí být opět nadšen! Vydatná nálož duchařiny, bez jindy neodmyslitelného utahaného srdceryvného prologu, Cycling Dead, nezvykle z pohledu skutečných hlavních aktérů (konečně si to někdo uvědomil!), dále nějaké cosi, co se nebudu pokoušet ani popsat, ale rozhodně jsem na to zíral s pocitem blahodárného osvícení a příjemného tepla kolem rozkroku, až po závěrečnou pasáž, která je mou jedinou výtkou. Sledovat ji škvírou mezi chlupatýma ušima zakrslého smetáka nejspíš nebyla ta nejšťastnější volba, jak prezentovat záhadu dlouhánů v zelených gumových kostýmech a partu sexuchtivých děcek. Krom slabšího závěru se rozhodně vyplatí starý VHS kazeťák prozatím nevyhazovat, 4*

• 9.6.2013  20:25
    Stoker (2013)

Úchvatně prostoduchá story natočená tak brilantně, že se od toho člověk prostě nemůže odlepit. Každý záběr, každý odstín a každý pocit jde dokonale ruku v ruce s tím následujícím, takže si uvědomíte až teprve po hodině a půl, že se tam vlastně skoro nic nedělo. Stokerovi po asijsku se snaží uchvátit perfektními detaily tak moc, že už bych se na to znova podívat snad ani nechtěl. Ovšem na andělskou tvářičku se znamínkem krásy, a rozevlátou sukýnku, co k ní patří, se hledí rozhodně hezky, na poprvé tedy jednoznačně neublíží. Příjemné souznění k sobotní podvečerní depresi, lepší 3*

• 2.6.2013  23:37

Zatraceně realistické zpracování, založené na zaručeně pravdivých událostech (když je tam datum, tak to prostě musí být pravda!), ze kterých se nakonec vyklubala nablblá fiktivní story poslepovaná ze sedmi různých případů, a intenzivní zpracování "na vlastní kůži", které donutí znuděně přeskakovat pomalu plynoucí minuty, plné nazoomovaných čtrnáctiletých beďarů, i ty nejzarytější ortodoxní hororové fandy. Ne, ani těch opěvovaných závěrečných dvacet minut nestálo za vidění. Nepovedená a špatně natočená amatéřina, která si opět dělá promo "based on true story" zaklínadlem. 1*

• 31.5.2013  13:44

Hm, tak vám nevím. Musím se přiznat, že mě to celkem bavilo, ale skutečně netuším proč. Opravdu bych nečekal, že se přistihnu při obhajobě tohoto prapodivného dílka, zvlášť po té záplavě někdy až komicky špatných hereckých výkonů, režisérských nápadů, kterým se nedá říct jinak, než debilní, a všudypřítomným závojem klišé, který za sebou táhne Robova ospalá družka jako umolousaný hadr, ale tak nějak si nemůžu pomoct. Myslím, že jeden z hlavních účelů snímku, tedy ukázat, že Sheri je i ve svých letech stále celkem použitelná prdelka, film splnil, a i když by se mu dalo vytknout snad prakticky všechno, co obsahuje, i to, na co si nejspíš hraje, ale (naštěstí) neobsahuje, přesto mě sledování Lords of Salem bolelo kupodivu daleko míň, než projekce spousty jiných „rádoby art hororů“, jejichž hodnocení se bohužel pohybuje v úplně odlišných číslech. Snesitelné 3*

• 17.5.2013  09:55

Ale jo, Pepik se celkem vytáhnul. Sice hraje jenom okres, ale přesto je v našem malém rybníčku jasná Bundesliga, a já po dlouhé době u české komedie nemusel rudnout trapností a mlátit hlavou do zdi. Spolehliví herci, podávající spolehlivé výkony (tak přece tu ještě nějací jsou!), nadhled, sportovní zápal Ondry Vetchého a dokonale suché neherectví Miroslava Krobota, dokonce i bez nějakého výrazného závanu hořkosladkého osudového drama, jak typické to vady většiny nových českých (ne)komedií. Prostě příjemná podívaná po všech směrech. Závěrečné skóre - 4:0* ("Pocem - hele - kam to chceš?!")

• 9.5.2013  21:30

Čert vem samotný obsah, pokuď jste slintající úchyl, honící si vlastní ego na tom, co ještě "zvládnu", a jak moc mě za to ostatní budou obdivovat, či pokud se vám nechce namáhavě strkat prsty do krku, tak koneckonců proč ne. Ale poslepovat záběry kolující webem a nadepsat to tvrďáckou zkratkou, to si nezaslouží ani ten jeden náročný klik na "odpad!". Howgh, evilminde!

• 3.5.2013  10:08
    Tělo (2012)

Tělo, které se tak dlouho kroutí a mrská pod rukama, až nakonec nechá divákovo oko spočinout na závěrečných titulcích v oněmělém úžasu nad tím snad úplně nejdebilnějším a nejneuvěřitelnějším rozuzlením, kterým se dala tato celkem nadějně vyhlížející „záhadová“ kriminálka rozmotat. Veskrze všudypřítomná průměrnost by ani tak nevadila, přece jen španělský průměr je stále známkou kvality, ale krom nešťastně děravého závěru nemá El Cuerpo moc čím zaujmout. Na druhou stranu, rozhodně neublíží. 3*

• 29.4.2013  16:36
    Maniak (2012)

Figurínová romance, při které se z pokojíku nevrlého, psychicky nezvykle fixovaného mladého muže ozývá konečně slastné mlaskání, místo pouhých zklamaných povzdechů, jako tomu bylo u podobných dílek poslední doby. Správná dávka nevinné brutality, roztomile vlezlého hlasu Elijah Pytlíka a neobvyklého úhlu pohledu, který dokazuje, že u first person kamery nemusí být nutně nárůst třasu o 300 procent, aby působil autenticky, to vše rozhodně potěší nejednu pokřivenou osobnost, a na zajímavý mix oldskůlového béčkového gore společně s minimalistickým přefiltrovaným piánkem je radost pohledět! Být tato sloučenina ještě o trochu více strhující, s plným hodnocením bych neváhal. Takhle vřele doporučující 4*.

• 22.4.2013  12:00
    Polski film (2012)

Výkvět českého shitcomového/reklamového herectví se opět předvedl v plné parádě. Jak vidno, na to stát se trapným vysloužilým hereckým buranem či nechutným zarostlým kentusákem se opravdu dá studovat! A těch sprostých slůvek tam, no heh, to zas byla bžunda... něco tak zábavného jsem naposled viděl, když jsem si tuhle večer omylem pustil TV a dávali "legendární" Comeback. 1* za Brno (ale chudák Brno...)

• 12.4.2013  12:36
    Lesní duch (2013)

Chudák Lesní duch si zřejmě z počátku úplně poplet svůj "žánr", či co, a snažil se z plných sil servírovat cosi, co mu příliš nešlo. Když vidíte to, co jste viděli už tisíckrát v různých variacích, jen opět malinko pozměněné a hůře zahrané, tak vás to na tu správnou B-čkovou akční řežbu příliš nenavnadí. Pokud použijete nemalou dávku fantazie, a ten humor si do filmu tak nějak sami "zaimplementujete", tak se na to kouká o dost lépe, ale stále nezbyde než litovat, že totéž nenapadlo i režiséra. Všechny předesílané aspekty chutných záběrů a nehostinné atmosféry byly rozhodně dodrženy, a když se Zlí mrtví (i živí) přestanou brát příliš vážně, krev začne konečně cákat na přední sedačky kinosálu a i divák bez znalosti (prý) kultovní předlohy konečně pochopí, proč tahle akční "duchařina" měla být (přes veškerou debilní reklamní masáž) tak trochu jiná, než většina ostatních. Zásluhami možná slabé 4, ale za tragicky nevyužitý potenciál téměř poloviny stopáže - lepší 3*.

• 8.4.2013  15:43

Jak vidno, kdo se nechal vyhypovat neutuchající komerční masáží a pln očekávání epické LOTRovské podívané se obrýlen vypravil do sálu na český dabing, je zklamán, zatímco ten, kdo se nehrnul hned s první lajnou a nečekal vůbec nic (třeba jako já), si užil příjemné tři hodiny Středozemě nadupané nápady a invencí, které by se možná strýčkovi Johnovi a jeho malým ratolestem ne úplně zamlouvaly, zato dokážou z krátké, lehce utahané pohádky udělat skutečně zajímavý komerční fantasy počin v tom nejlepším slova smyslu! Už po prvním Pítrově blogísku muselo být víceméně každému jasné, že asi úplně nepůjde o poctivou temnou oldschůlovou modlu pro fandy všech vyznání a ras, co se řežou po luzích a hájích dřevěnými palicemi do hlavy, ale že se dá očekávat spíše nechutně předražená ždímačka na peníze, která má diváky usadit na zadek hned 3 roky po sobě, aby se ty prachy, co technofil Jackson vyhodil za třicet rudých kamer a pravidelné vycházky po přírodě vrtulníkem, nakonec přece jen vrátily. Ale dopadlo to dle mého skromného soudu až obdivuhodně dobře, dokonce se mimo jiné podařilo i zmírnit mé nasrání z vytrhnutí Dr. Watsona od jeho detektivní rutiny. Režisérské "přídavky" do příběhu jsou celkem podařeným kompromisem mezi popcornovou extází pro předpubertální haranty a vítanou osvěžující fantasy nástavbou, takže s tím by problém rozhodně nebyl, ovšem infantilní trapnost většiny "vtipných" hlášek a ne úplně přesvědčivé výkony celé skvadry veteránů mě nutí o hvězdu ubrat, tedy 4*.

• 26.3.2013  15:10
    Door, The (2013)

Dostal jsem se ke komentování tohoto filmu až po nějakých dvou týdnech, a celkem s překvapením zjišťuji, že už si vlastně vůbec nepamatuji, o čem to bylo. Toť budiž asi nejlépe vypovídající hodnocení. Vím, že jsem se párkrát celkem příjemně vyděsil, párkrát dost nudil a jednou či dvakrát jsem měl náladu to vypnout, ale Shadow People se mi vytratili z hlavy stejně spolehlivě, jako rumový dýchánek z minulé soboty. Na zkrácení chvíle nespavcům, když už všechny Kingovky znáte nazpaměť a plata s Diazepamem zejí prázdnotou, to možná poslouží spolehlivě, ale nic víc bych od toho nečekal. Slabší průměr, 3*.

• 26.3.2013  14:36
    Mama (2013)

A já se tak těšil. Zmíňky o Sirotčinci, záštita (evidentně zbytečně přeceňovaného) Del Tora a spousta zajímavých indikátorů poctivé španělské duchařiny předznamenávaly nevšední podívanou. Ale že se z toho vyklube klasický nablblý Hollywood, založený na několika předvýdatelných lekačkách a vyloženě vtipném "strašákovi", to za těžce vydřené a lehko utracené peníze v poloprázdném sále s belíkem popkornu v náručí vyloženě zamrzelo. Namlouvání si, že těch několik pozitivních momentů a efektních záběrů, společně s povedeným dítkem, které bych bez náhubku na ulici rozhodně nepustil, vytrhne tu palčivou stereotypní šablonu uzavřenou malinko nešťastně legračním závěrem do pozitivních čísel, to v tomto případě rozhodně nepomůže. Se slzou v oku jsem vzpomínal na slastné mrazení v zádech z nedávného Sinistera, proutěná babizna opatrující dvě zvlčelé ratolesti se proti tomu zdá být jako chudá příbuzná z vedlejšího srubu. Škoda, škoda. Velmi slabé 3*.

• 26.3.2013  12:56
    Hon (2012)

Tíživý boj člověka proti společnosti, která dokonale ovládá odvěké umění "vytěsnit plév" z vlastních řad. Nevím, co víc se dá k téhle strhující severské podívané dodat, snad jen, že Klárka je zde prakticky bez viny. To, co je schopné semlít člověka na prach a oblbnout i ty nejmenší hlavičky, to nenajdeme v konfliktu dvou osob, ale naopak všude okolo nich. Těžko uvěřitelný, a přesto až děsivě reálný příběh, který zanechá dokonale devastující dojem. 5*, velmi nevšední zážitek.

• 4.3.2013  12:16
    Chodba (2010)

S prostory 1,5 x 5 metrů se dá hovořit o skutečně minimalistickém drama, které ač původem ze severské produkce, tak oplývá celkem sympatickými schopnými herci (Larsomilové prominou) a výbornou atmosférou, kterou si musí s radostí vychutnat každý nesnášenlivý introvert, co pravidelně pozoruje svět okolo kukátkem ve dvěřích. Příjemných 76 minut lehce střeleného odreagování se zakřiklým studentíkem a jeho soukromně pěstěnou paranoiou, proč ne?! 4*

• 20.2.2013  09:38
    Antiviral (2012)

Přestože patřím mezi ten typ lidí, kteří se v ordinaci raději "nekoukají na jehlu", a se zatnutými zuby a výrazem nakrojeného citrónu v duši putují po prosluněných údolích, širých pouštních pláních či divokých deštných pralesích, prostě někde daleko od injekcí, krve, zápachu dezinfekce a bílých plášťů, pohled na tenhle vizuální skvost jsem si opravdu užil. Lví podíl na tom rozhodně nese Caleb Landry Jones, jehož zrzavé vlasy kontrastují s bílou stejně zajímavě, jako temně rudá životadárná tekutina. Trošku mi to připomnělo pro mě nepříliš povedenou Gattacu, ovšem v daleko více sexy indie kabátku a se zajímavým aktuálním tématem. Občasná hluchá místa Antiviral dohání skvostnou kamerou a perfektními hereckými výkony (zrzek mi skoro až připomněl Michaela Pitta), za mě nelze než rozhodně doporučit divákům s jakýmikoli úchylkami bez rozdílu. 4 a půl*

• 17.2.2013  17:15
    Útěk (2012)

Řemeslně naprosto perfektně zpracovaný, ale bohužel taky nudný, předvídatlený, dost přihlouplý (zvlášť v závěru to nabírá grády) a přehnaně emociální doják, který dá divákovi okusit úžasnou severskou přírodu, středověkou atmosféru, skvělé herce i kostýmy, ale ve výsledku ho spíše rozhořčí než nadchne. Velká škoda, že krásná vizuální stránka nejde ruku v ruce s tou obsahovou, takhle přesně bych si představoval například nějaký nový fantasy počin, který by se nesoustředil pouze na dvě roztomile nešťastné děvečky - !SPOLER! - a jejich úprk zakončený minimalistickou pomstou, která se očividně inspirovala u největších odborníků přes tuto problematiku, jako je třeba Hrabě Monte Christo či Terminátor (scéna s vodní kuší ala "zastlala-vystlala bejby", tomu říkám epický filmový orgasmus!). - !KONEC SPOLERU! - Ve výsledku příjemná potěcha pro oko, ale nic zapamatováníhodného, kvůli čemu by se tu muselo zbytečně hýřit hvězdami. 3* za zpracování.

• 15.2.2013  10:18
    Cesta (2012)

Další případ pana Monka se odehrává v mrazivé divočině na okraji vidlákova, která se zdá být ideálním místem na urovnávání pochroumaných rodinných hodnot. Ovšem to by tu nesměl být místní hejsek Samuel, který se pořád bez vyzvání vrací, neomaleně flirtuje s mladou paní a zcela bezohledně štípe dříví. Panu Monkovi to všechno začíná lézt krkem, jak by taky ne. Útlocitná roláková gazela ho neposlouchá, synek mu vyloženě leze na nervy, má absťák, že by vyžvýkal celý karton Nicorettů, a ještě k tomu se všechno okolo zdá být takové jákési čudné. Pan Monk to ale opět vyřeší po svém, a pro diváka z toho plyne mrazivá atmosférická podívaná s možná dost předvídatelným vyústěním, ale podaná velmi stravitelnou formou. Španělé opět nezklamali, 4*

• 12.2.2013  21:55
    Frozen (2010)

Tož to je tedy blbá příhoda, když se tupý zarostlý výplod amerického hamburgerového průmyslu rozhodne opustit své těžce zodpovědné a mizerně placené místo dřív, než je zdrávo, a nechá vás na trati viset jako partu otužilců. Co dělat v takové prekérní situaci?! Počasí nestojí za nic, sněhu jak v prosinci u muzea, nevraživá příroda všude okolo. Jen co sjezdovku opustí poslední opozdivší se prknař, už se pod vámi prohání divoké šelmy, lovící po lesích zbloudilé běžkaře, což na sebevědomí rozhodně nepřidá, navíc se vám chce příšerně na malou, a ještě musíte mrznout se dvěma dalšími dementy, co si ani neumí zapnout bundu až ke krku! Pro nezúčastněné oko diváka z toho ovšem nakonec vyplyne pár komických situací, které potěší nejednu sadistickou dušičku a zahřejou u srdíčka. Příjemná nezávislá kratochvíle, proč ne? Navařte lavor grogu, a jen do toho. 3*

• 12.2.2013  21:26

To byl tedy zase jednou velkolepý prostorový zážitek! Krev na mě stříkala z monitoru, useklé konečky prstů mi vletěly skoro až do nosu a čepel nelístoného zrezlého nože mi rozkrojila obložený chléb, co jsem u toho ládoval, ve dví. Už od prvních minut jsem doufal, že to nebude snad až tak zlé, jak se zdá, ale nyní můžu s klidným svědomím konstatovat, že ty první minuty byly ještě naprosto skvostný filmový zážitek. Navracející se Silent Hill beze zbytku zužitkoval všechny faktory, co hrály v jeho neprospěch a předznamenávaly v této kombinaci znamenitý průser (pokračování, 3D, USA), ale dokonce nasadil i svou vlastní nevídanou invenci, kterou pokořil hranici debility veřejně promítaného snímku za posledních kolik let. Někdo by řekl, že je to tak blbé, až je to roztomilé, někdo by možná řekl, že se tomu dá alespoň zasmát, ale já říkám, neplýtvejte na to ani svým časem, natož penězi! Za pozvolna dodoutnávající popel z jedničky alespoň slabá 1*

• 9.2.2013  14:11

Tuhle verzi nevinné dětské kratochvíle jsem bohužel ještě neměl tu čest zkusit (u nás frčela spíše profláknutá "flaška", jaká to škoda), ale musím říct, že koukat se na ní je docela zážitek. Film pracuje s klasickou myšlenkou, která byla použita již mnohokrát, ale řekl bych, že až Would You Rather naplno vyždímal její syrovost a potenciál. Rozhodně to není bezchybný snímek na perfektní řemeslné úrovni, ale šokuje velmi úspěšně, žádné komerční neduhy v podobě nelogických citových výlevů a happyendů se zde naštěstí téměř neobjevují, jinak by byl adrenalinový zážitek značně pochroumán. Asi nemám zrovna nejobjektivnější hodnocení, ale mě film celkem překvapil a nadchnul. No, snažil jsem se prozradit minimum, snad se mi to (ne)povedlo, a na závěr jen vřelé doporučení příznivcům zábavného psychického deptání a svůdného pohledu na neúprosnou Sashu Grey, která by jistě uplatnila své kvality v obou zde zmíněných hrách. Lepší 4*.

• 9.2.2013  11:46

Občas už nemá smysl vyhýbat se životu... a občas je to naopak nejlepší nápad. Liška ve své perfektní osudové roli. "Chcípáctví" české nové vlny, jako tenkrát to sice rozhodně není, ale očividně i idiot má co říct. Příjemná podívaná. 4*

• 6.2.2013  09:47

Těžko komentovat, abych zbytečně moc neprozradil, a zároveň těžko hodnotit, abych prozradil co nejvíc. The Tall Man je spíše takovým slepencem dvou celkem nesourodých filmů, z čehož je první poměrně dost tupý a nezáživný "jakože" horor, a druhý naopak velmi povedené sociální drama. Naštěstí jsou uspořádané v tom lepším pořadí, přičemž postupný finish graduje velmi vysoko, takže zanechá pozitivní dojem, a docela zajímavou otázku na závěr. Jessica Biel se svým stále stejně zoufale vyděšeným ksichtíkem, doprovázeným nešťastným hekáním při každém středně namahavém pohybu, mě nějak moc nezaujala, popravdě řečeno mi už v půlce filmu lezla neskutečně na nervy, zato ty bezbranné oči lolitky Jodelle Ferland, ach... Něco mezi 3-4*, ale závěrem se to podařilo zvrátit v tu lepší stranu.

• 4.2.2013  22:01
    The Ledge (2011)

Oh, God... Heath Ledger znovuzrozen (ve stejnojmenném filmu!), Arwen ve své nejlepší elfí formě, a je to celé, abych tak řekl, téměř perfektní. Asi tak, jako když po vyčerpávajícím večeru hledíš na svůj poslední panák rumu, a pokoušíš se vyčíst přiopilé pobožné dušičce, sedící naproti tobě, všechny hříchy, co tě život donutil způsobit. Nadáváš, řveš, proklínáš, a cítíš uspokojení, jako by ses konečně pohádal s tím nahoře, jak jsi o tom dlouho snil, za všechno, co ti svět provedl, a dal mu to kurevsky sežrat. Ve skutečnosti chceš ale prostě jen, aby tě někdo vyslechl, než uděláš ten poslední krok do prázdna, o kterém víš, že už se neodvratně blíží... drsné, syrové, a tak říkajíc - boží. 5*

• 31.1.2013  23:22

Pan Kadár podle splétá jednu rozkvetlou sedmikrásku za druhou, aby mě rozkošným věnečkem následně zmlátil do bezvědomí. A to, že je omotával okolo ostnatého drátu, to si taky nechal pro sebe. Syčák. První, naprosto zasloužený československý Oscar za démant Nové vlny. 5*

• 31.1.2013  20:01
    Hitchcock (2012)

Well... It's a nice story. Nic víc, nic míň. Je to takový pěkný a příjemný film o ničem. Jestli očekáváte plnohodnotnou poctu filmové legendě, rozhodně vás zklame. Jestli očekáváte filmově pojatý dokument o Psychu, nebo o čemkoli jiném, nebudete též zrovna nadšeni. Ale pokud chcete příjemnou a celkem vtipnou odreagovačku s dobrými výkony a svižně plynoucím dějem, pak je Hitchcock dobrá volba. Nepouštěl bych se do zevrubných rozborů toho, proč se tento film nepovedl, tak jako pár zdejších horkokrevných jedinců, plných zklamaných tužeb o jednom vlhkém snu (ne)zrealizovaném na plátně, ale doporučuji to brát s nadhledem. Tak trochu nerozhodné 3*.

• 28.1.2013  20:21
    Sedmikrásky (1966)

Nová vlná v podání Chytilové mě prostě zklamala. Asi nejsem dostatečně erudovaný filmový fajnšmekr na to, abych ji ocenil, nebo to naopak naprosto cíleně zaútočilo na mé mužské/racionální/"něco" očekávající ego, což možná právě mělo, ale tak jako tak to (pro mě) filmu nepřidá. Provokující, experimentálně nadčasové, výborně natočené? Asi ano, ale co s tím, když film divákovi vůbec nic nedá, naopak ho jen podráždí. V jistém smyslu taková Melancholia po česku, aneb vím, že mě to mělo "nasrat", ale proč to?! Přes všechny sympatické znaky české nové vlny i dvěma vcelku pěkným, i když příšerně otravným dívčinám, jsem zkrátka nenašel žádný důvod, proč bych si to měl pustit znovu. Tak tedy alespoň za 2*.