Eksi

Oliver Andel

okres Nitra

<< předchozí 1 2 3 4
    • 15.5.2014  02:51

Dokonalá prechádzka farebnou záhradou chutí, podivností a morálnych ponaučení pod vedením Tima Burtona? Áno prosím! Do očí bijúca šablónovitosť sa stráca vďaka majstrovsky usporiadanému storytellingu a času venovanému jednotlivým postavám, o ktorých sa dozvieme presne toľko, koľko treba. "Chutné" fantasy s Deppom v štýle hrania, ktorý mu podľa mna sedí najviac. 4,5*

• 10.4.2013  21:01

Dokonale fungujúca romantika, ktorá svojim námetom nenechá nikoho chladným. Uveritelne zahrané hlavné trio sprevádza neuveriteľne čarovný príbeh, ktorý zaujme už svojim začiatkom a koncom úplne diváka odrovnáva, taký je silný. Úplný záver je na môj vkus je príliš samoúčelný, no vzhľadom na samotnú fantasy stránku sa dá jednoducho začleniť a prijať do perfektne fungujúceho celku.

• 10.4.2013  20:22
    Kokuhaku (2010)

Nádhera. Takéto niečo som nečakal. Dokonalo spracovaný príbeh v školskom prostredí, premyslený do jediného slova. Bez väčšej námahy si vás získa každá postava svojím zmýšľaním. Príjemný hlas Takako Matsu nenudí ani pri dlhšom rozprávaní, všeobecne sa na film s perfektným zladením hudby či už pri monológoch alebo slow-moušnoch skvelo pozeralo.

• 27.1.2013  14:51
    Tygr a drak (2000)

Perfektný mix akcie (skvelo zvládnuté bojové scény, ktoré som doslova žral) a dve romantické linky, kde jedna sa blížila k priemeru a druhá bola motorom filmu. Tým motorom je samozrejme Chow a Yeoh, ktorým som to uveril hneď z ich prvej spoločnej scény. Naťahované scény mi absolútne nevadili, skôr vo mne vyvolávali ešte silnejší emotívny dojem. Hudba ktorá dopĺňala film, sa niekedy premieňala na čistú emóciu napätia pri bojoch a pri rozhovoroch obmäkčila asi každého, kto má aspoň trochu pochopenia.

• 29.10.2012  19:44

Z každého filmu trošku, no aspoň sa to nebáli priznať. Viac ako celkom vydarená akcia ma bavili hlášky a narážky, pretože som sa na film pozeral ako na projekt zopár známych (tím postrádatelných), ktorí sa rozhodli zarobiť a zabaviť sa pri tom. "That thing belongs to the museum..." "We all do"

• 28.7.2012  13:29

Prvý film, na ktorého projekciu do kina pôjdem viac ako raz. Dokonale vizuálne zabalené s epickou hudbou k tomu. Na filme mi nevadilo skoro nič, okrem malých nedokonalostí a nelogických počinov. Štyria kamaráti mi po východe z kina povedali, že by úplne vynechali Catwoman z filmu, no ja som toho názoru že postava Mirandy mi bola absolútne nesympatická už od začiatku filmu. Celý jej čas na plátne by som venoval práve Catwoman. K deju a vlastne celkovému vývoju trilógie môžem povedať len to, že chápem Nolana a producentov prečo to ukončili tak ako to ukončili a mám z toho doslova dobrý pocit. Rozmýšľam či sa dá TDKR veľkoleposťou porovnať s niečim tohotoročným prichádzam k záveru že posledný Nolanov Batman je minimálne o triedu vyššie ako Avengers. Neviem čo viac dodať, film ma úplne dostal, možno niečo pripíšem po druhom zhliadnutí.

• 19.7.2012  15:25
    Přednosta (2003)

Station Agen je pre mňa kombinácia dvoch filmov a to Intouchables a Love Song for Bobby Long, aj keď sú to novšie filmy videl som ich oba skorej ako tento a to najlepšie z oboch je tu skombinované. Jediné čo tomu chýba je viacvýznamnejší záver, ktorý bol pre mňa trochu nedotiahnutý s veľkým nevyužitým potenciálom.

• 9.6.2012  16:01

Gratulujem Woodymu Allenovi. Hlavné trio postáv vysvetlené do najmenšieho detailu, každý ich čin mal pre ich postavu zmysel. Neviem si predstaviť inú herečku do Nolinej roly. Pre takú ženu sa prinajmenšom oplatí váhať a to ako bola celá zápletka s ňou vymyslená ma doslova omráčilo. Prvá polovica je pomalšia, menej pestrejšia na vnútorný život postáv ale zato nám ukazuje dôvody. Dôvody, ktoré definujú ich činy a charakter. Druhá polovica s oveľa väčším spádom mi ubehla asi 3x rýchlejšie a úplne sa stotožňovala s úvodnou rečou pri zábere tenisovej loptičky. Nakoniec skvelo podaný kvázi happyend? Ako pre koho. Hneď po konci som rozmýšľal čo by som urobil ja na Chrisovom mieste a budem nad tým rozmýšľať ešte veľmi dlho.

• 7.6.2012  01:05

Bez emócií a obsahovo skoro prázdne dielo o diele. Ani vynikajúce kostýmy, ani krásna hudba ma nevedeli zbaviť pocitu, že krása Scarlett je tu nevyužitá, kvôli historickej šatke. Pre mňa ako absolútneho neznalca historického umenia tento poeticky zameraný filmík neznamená nič, no na záber na Grietinu tvár s náušnicou pri maľovaní tak ľahko nezabudnem.

• 6.6.2012  01:51

Film z ktorého si odnesiem len historické fakty, pocit že Natalie rola vôbec nesedela a uistenie že Scarlett si vie vybrať dobre napísanú postavu, ktorej dodá krásu a dôveryhodnosť.

• 5.6.2012  22:58

Inteligentné, realistické a s prekvapivo uveriteľným hereckým obsadením. Scarlett je pre mňa v tomto filme čerešnička na torte.

• 5.6.2012  18:30

Po pár rokoch zdvíham z 2* rovno na 4*. Treba sa na to pozrieť z tej odviazanejšej perspektívy, nechať to plynúť a zabávať sa. Je to predsa len od MTV, takže to treba brať s nadhľadom.

• 5.6.2012  15:23

Mal som pocit ako keby sa samotný Woody Allen prevtelil do Wilsona a odohral zaňho celý film. Na môj vkus dosť ukecané, povrchné a bezcitné. Už začínam chápať tomu čo sa hovorí o Allenovi. že ak si videl jeden jeho film, tak si jeho filmy videl všetky...

• 4.6.2012  20:16

Tak ako sa hovorí že božie mlyny melú pomaly ale isto tak isto ma aj dej tohto filmu pomaly ale isto dostával. Netreba veľa, stačí len starý dom, šedivý Travolta, krásna Scarlett Johansson, veľavýznamné citácie z kníh a nadpriemerný scenár. Keď sa to všetko spojí vznikne komorná atmosféra plná emócií.

• 4.6.2012  01:33
    King Kong (2005)

Filmové spracovanie pekné. Vizuálne orgie pri západoch slnka, skvelé herecké obsadenie (Naomi a Adrien, Jack Blacka nemusím ani trochu) ani hudba nebola zlá a príbeh pozná každý tam nieje o čom. No najvýrečnejšia postava bol King Kong sám a to je "beast"... Jediným zmyslom tohto filmu je pre mňa snaha poukázať na chamtivosť a hlúposť ľudskej rasy.

• 30.5.2012  22:03

Dve nádherné ženy stretnú muža, ktorý každému povie to čo má na jazyku. Ide o to, že to čo hovorí vždy znie racionálne, premyslene dokonca až moc "papierovo". Tak ako drvivá väčšina dialógov vo filme. Je to jednoducho a pritom komplikovane napísané, presne tak ako samotné postavy Vicky a Cristiny. Z prvopočiatku zasiahne tá jednoduchosť, komplikovanosť prichádza na rad až po svadbe. Nechýba tomu ani komédia, ak viete kde hľadať. V poslednej dobe si začínam viac ulietavať na filmoch bez výbuchov a drsnej akcie a Vicky Cristina Barcelona je jeden z tých lepších, možno aj niečo viac.

• 30.5.2012  19:33
    Lůno (2010)

Námet uletený až je dobrý a hlavne (aspoň pre mňa) originálny. Jeho anti-epileptické spracovanie malo síce niečo do seba no pre mňa to znamenalo iba natiahnutie stopáže, nič viac. A Tommy (dospelá verzia) mi pripadal ako Shaggy z kresleného Scooby-Doo. Veľmi, veľmi rozpačité dojmy a preto zlatý stred je myslí ideál.

• 29.5.2012  23:41

Tak ako som nepotreboval zdĺhavé dialógy k precíteniu postáv a atmosféry, takisto neviem slovami vyjadriť čo sa vo mne odohráva po pozretí. No viem jedno, cítim sa radostne. Úsmev Charlotte na konci vo mne zanechal blažený pocit aj keď som z počiatku mal zmiešané pocity. Vyvinulo sa to najlepšie ako sa dalo. Pre mňa nekompromisne zaslúžených 100%.

• 27.5.2012  18:50

Na Burtona s Deppom som už zvyknutý v dobrom a nieje tomu inak ani v Dark Shadows. No popravde čakal som niečo viac, hlavne vďaka vydarenému traileru. Zahrnuté je všetko, kvôli čomu sa na film oplatí pozerať no neuškodilo by to vo väčšej miere, hlavne tých hlášok som čakal viac ako tie, ktoré boli v traileri... Výber herečky pre záporňáčku ma neuveriteľne potešil, dokonca som Angelique v podaní Evy Green aj fandil. Príbeh by bol zaujímavejší, keby bol viac rozvinutý, takto nahovorený a poskákaný mi pripadal ako z nejakej rozprávky (čo bol asi zámer, no mne to nesedelo). Postavy plytké a nevýrazné, zatienené Barnabasom a Angelique, ktorým by som aj napriek tomu doprial ešte viac priestoru, takisto vedľajším postavám. Musím sa ešte zmieniť o konci, ktorý mi asi dnes nedá spať. Tak narýchlo natlačený, nevýrazný, neepický a nudný koniec som si fakt nepredstavoval. Celkovo by som tento film hodnotil slovami: "čakal som podstatne viac ako majestátny výstrih peknej herečky a miestami zábavného nalíčeného upíra". Dark Shadows je v krátkej dobe daľším filmom, v ktorom viem nájsť pre mňa dosť podstatných chýb alebo nedokonalostí, no po jeho pozretí aj tak cítim radosť a nadšenie a určite si ho pozrem ešte raz. 65 %.

• 22.5.2012  23:31
    Avengers (2012)

Videné v kine, originálne znenie v 3D. Priamočiara nekomplikovaná nálož podľa mňa najlepšej tohtoročnej akcie. Priblíženie každého zo superhrdinov sa mi páčilo aj keď nebolo v až takej miere, no treba chápať že napchať toľko osobitých postáv (drvivá väčšina z Avengerov má svoj vlastný vysokorozpočtový celovečerák, ak nie viac) je umenie, ktoré by nezvládol každý tak bravúrne ako Joss Whedon. Filmu nemám absolútne čo vytknúť až na jednu malú vec, ktorou bola záhadná Rada, ktorá akože riadila S.H.I.E.L.D. Prečo vždy musí byť všade nejaká rada, ktorá je aj tak v rozpore s hlavnými postavami, ktoré ju aj tak nakoniec neuposlúchu? Každý z Avengerov mal svoj hviezdny moment, svoju chvíľku, pre ktorú ich diváci môžu milovať, no cieľom bolo vidieť ich ako im to spolu klape keď sa chce (a vie ako) a to sa podarilo na 100%. Celkovo nie som zarytý fanúšik 3D no tu to bolo zvládnuté excelentne (k dokonalému dojmu mi chýbalo už iba lepšie miesto v kinosále). Treba dodať dve veci: film je nabitý presne načasovanými, skvelými humornými hláškami a momentami a Scarlett ako Čiernej vdove to v čiernom obtiahnutom oblečku neuveriteľne sekne. Pre mňa zatiaľ najlepší filmový (nielen akčný) zážitok tohto roku.

• 22.5.2012  14:30
    Trhliny (2009)

Keby som len tak tušil čo sa odohrávalo v hlave Miss G., dievčenský tým pre mňa hral druhé husle. Keď to začalo vyzerať že sa niečo konečne z príbehu vyjasní, nastal skok do ďalšej scény a bolo po nadšení. V podstate som sa o postavách nedozvedel nič, len to že Miss G. nebola presne tá za koho sa vydávala. Klavírna hudba v spojení so spomalenými skokmi do vody a prírodné scenérie dali tomuto divnému počinu aspoň krásny vizuál. Pozeral som to kvôli Eve Green, ktorá ma opäť nesklamala, no to je asi tak všetko.

• 22.5.2012  01:45

Ako tu už mnoho ľudí napísalo, film má veľmi veľa nekvalitných momentov. Ako jeden veľký omyl v Kráľovstve nebeskom považujem scenár. Nie som oboznámený s historickými udalosťami okolo Jeruzalema, takže nemôžem objektívne hodnotiť niektoré dosť závažné iracionálne rozhodnutia, ktoré prakticky ovplyvnili vývoj filmu, ale fakt sa mi niekedy až zastavil rozum... Orlando sa tvári emotívne asi ako kameň skoro v každom zábere a jeho repliky v momentoch kde burcuje ľudí mu k hereckému výkonu moc nepomohli. Napriek tomu všetkému čo som tu napísal (dalo by sa toho skritizovať podstatne viac) ma po filme naplnil dobrý pocit a pravdepodobne budem spomínať len na tie lepšie chvíle (boj o koňa, záverečný boj, kopanie studní alebo pohľad Evy Green). Asi ma zasiahlo nejaké veľkofilmové Scottove kúzlo.

• 12.5.2012  19:52

Oddychová gangsterská vykrádačka. Niektoré dejové línie mi pripadali zbytočné, iné zas nedotiahnuté. Čo ma ale dožieralo najviac bola nevysvetlená reputácia, znalosť a guráž, ktoré vlastne robili hlavnú postavu zaujímavou, no kde sa vzala je záhadou... Napriek tomu je to všetko zabalené do pomalého tempa s vynikajúcou hudbou. Koniec dobrý, no nasral ma už len z princípu.

• 9.5.2012  19:12

Po traileri som si povedal že to snáď bude mať v niečom svoju výnimočnosť v čom som sa až tak nemýlil, no výnimočnosť vo veľkej miere prevažovali klišoidné nápady niekedy pripomínajúce televízne teenagerské filmy. Dúfal som že to bude trochu dospelejšie, pár krát tam bolo niečo parodované, no skôr mi to prišlo ako nevydarený vtip. Čo musím vyzdvihnúť je povznesenosť nad dejom, príbeh pre mňa hral druhé husle.

• 29.4.2012  18:53

Dômyselne natočené aj zrežírované, no asi som "asshole" pretože ma to za srdce nechytilo, dokonca sa ho to ani nedotklo.

• 14.4.2012  23:24

Dospelejšie hercami, no hlavne dospelejšie v celkovom zmysle. Som rád a zároveň sa tomu divím že nad "eww" nechutnými momentami prevládal naozaj kvalitný, aj keď nie moc inteligentný humor, hlavne v prvej polovici filmu. Potom to chytilo nostalgickejší, skôr rodinný chod so super odkazmi a spomienkami na predošlé diely série, na ktoré sa veľmi dobre pozeralo. Jednoznačne najlepší diel série a zároveň jedna z najlepších komédii posledných rokov. Po záverečnej scéne na ulici a krátkymi titulkami nasledovala scéna, kedy nastal najväčší výbuch smiechu.

• 12.4.2012  23:09
    Forrest Gump (1994)

Film, ku ktorému sa mi ťažko píše komentár, pretože pocit ktorý ma napĺňa pri jeho pozeraní neviem opísať. Asi jediný film ktorý ma stopáž cez dve hodiny, no neľutujem z neho ani minútu a naivita ktorá poháňa celý film mi absolútne neprekáža, ba dokonca kvôli tomu ho zbožňujem. Keď sa povie Tom Hanks, automaticky si predstavím ako stojí v uniforme pred obrovským davom alebo sedí na lavičke s krabicou.

• 11.4.2012  00:30

Jeden z tých lepších "rodinkárskych" filmov, kde to všetko doslova žiari šťastím no striedajú to trochu vážnejšie pasáže veľkých životných rozhodnutí. Damon pomaly prekonáva "bournouvské roky" a rola otca mu celkom sadla, no Skarletke a Churchovi by som doprial viac priestoru. Dokonalý efekt pridáva hudba a zvieratá v zoo. Ako to tu už viacero ľudí napísalo, vydarený feel-good film.

• 10.4.2012  18:58

Trailer nám ukazuje tú akčnejšiu a zábavnejšiu stránku. Vo filme sú tieto scény vyplnené dramatickými, do duše hovoriacimi monológmi hlavnej postavy, ktorým dá za pravdu asi každý. Keď sa na to pozriem ako celok, javí sa to ako priemer, no jednotlivé scény sú absolútna nádhera. Samozrejme to má svoje chyby, ale v dnešnej dobe je to pre mňa niečo ako nositeľ pravdivého posolstva, na ktorý sa neodváži každý.

• 8.4.2012  22:19
    Kontraband (2012)

Čakať 3/4 filmu na moment, kedy to začne mať nejaký spád bolo utrpením. Jedno obrovské opozerané klišé. Začínam pochybovať o snahe vytvoriť niečo nové. Asi sme sa dostali do bodu kde sa točia z prevažne väčšej časti remaky alebo filmy s rovnakými základnými dejovými prvkami, len obmenenými hercami. Žánrovka slabšej triedy.

<< předchozí 1 2 3 4