Hunger Games (2012)

Hunger games je ďalší dôkaz toho, že Hollywood dokáže monštrózne predať film, ktorý si to nezaslúži. Neuveriteľne dlhé, chaoticky zostrihané a v prvej polovici s nepochopitelne nepriamym sledom deja. Nečakané zvraty presne tam, kde ich nebolo treba a na miestach, ktoré by dvíhali kvalitu filmu chýbali. To ma nútilo premýšľať, či je tak napísaná aj kniha alebo scenáristi odviedli "super" robotu. Ako veľké plus beriem nevyslovené varovanie pre mladých ľudí v až smiešne extravagantej móde, ktorá môže nastať ak bude ľudstvo pokračovať vo vývoji módy doterajším smerom. Keď nad tým teraz tak rozmýšlam, tak je to dvojsečná sekera. Ísť sklamaný z kina je zlý pocit. Nakoniec ale zdvíham z ** na *** z toho dvôvodu, že celkový dojem nieje až taký zlý ako keď sa pozriem na jednotlivé elementy.

Castle na zabití (2009) (seriál)

V porovnaní s ostatnými seriálovými žánrovkami ma Castle zaujme perfektne napísaným scenárom v každej epizóde. Síce po 2 sériách som si pomaly začínal všímať určitý vzorec, scenáristi to každých pár epizód osviežia nejakou zápletkou, ktorá má niečo spoločné s niektorou z hlavných postáv. Prakticky po 4 sezónach ma neprestalo baviť a pre mňa je to najlepší kriminálny seriál z tretieho milénia.

Potomci lidí (2006)

Brilantne natočené, fantastickým námetom obsiahnuté a perfektne scenáristicky zvládnuté dielo. Presne takéto niečo sa dá nazvať filmovým dielom. Škoda toho nie nejasného, ale stopercentne neodhaleného záveru.

Nedotknutelní (2011)

Ešte teraz ma bolí bránica. Naprosto dokonale skombinovaná dráma s komédiou. Drámu paradoxne tvorí život Drissa, namiesto kvadruplegika na vozíčku. Aj keď ani jeden z nich nemá život sladký, berem to viac ako komédiu, pretože hlášok, ktoré ma rozosmiali nahlas je tam fakt vela.

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Čo je moc to je moc. Ale hlavne mi chýbalo to nadšenie pre jednoduchosť a pôžitok z fajčenia trávy, tak ako to bolo v jednotke.

Rumový deník (2011)

...this is the end of one story and the beginning of another. Haha. Chcel by som vidieť ten príbeh. Príbeh tvoria titulky v závere filmu, no pred tým je to iba The Hangover bez komédie a retrospektívy. Proste o ničom. Dalo sa na to pozerať, ako oddychovka je to príjemné ale to je asi tak všetko. Depp nesklamal ani neprekonal očakávania a Amber Heard stačí dobrý záber kamery a nepotrebujete na obrazovke nič viac.

Vyvolený (2000)

Komiksový príbeh o komiksoch, tak ako na to niesom zvyknutý. Tempo je síce pomalšie, vlastne áno, je pomalé. Vzrušujúce momenty nastali iba pri ohrození života, čo mi k dokonalosti nestačí.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Na môj vkus príliš preplnené menami v hlavnej dejovej línii, no Fincher exceluje vo všetkom ostatnom. Film postupne graduje a vyústi v nenásilnom a nenútenom konci, čo zaklincuje zrýchlené vyriešenie vedlajšej dejovej línie, ktorý je možné brať ako happyend, záleží komu fandíte. Rooney Mara si zaslúži viac ako nomináciu na Oscara.

Labyrint lží (2008)

Bavilo ma to? Od polovice. Bolo to zaujímavé? Od polovice. Polovičný film, polovičné hodnotenie. 2.5*

Moneyball (2011)

Tvári sa to ako športová dráma, no v skutočnosti je dráma o životných rozhodnutiach jedného človeka. Skvele natočené, herecké výkony ešte lepšie, no viac baseballu by neuškodilo.