• Válečný

Valkýra (2008)

Plukovník Stauffenberg je daleko lepší zpracování tohoto atentátu a následného pokusu o převrat v říši, Tom Cruise se tam nehodí.

Krvavá pláž (1967)

Luxusní válečný kousek _) Sud to rozepsal dobře.

Zima za války (2008)

Více než skvělý film o německé okupaci Holandska v zimě roku 1945 pohledem malého chlapce..

V srdci bouře: Churchill ve válce (2009) (TV film)

Tento televizní film, vykresluje život ocelového muže Británie, škoda, že Winston nebyl premiérem dříve, rozhodně tvrdý opak Chamberleina. K tomuto filmu se budu rád vracet...

Zlom (1970)

Filmů z německých,japonských zajateckých táborů je dost, tento je ze skotského zajateckého tábora pro příslušníky Kriegsmarine,Luftwaffe přičemž můžeme sledovat napínavé drama o útěku 28 mužů z kriegsmarine, je to o souboji irského kapitána s tím německým od kriegsmarine. Rozhodně se jedná o film, který lze doporučit.

Třináct dní (2000)

Film vypráví o Kubánské krizi, je to drama, kde si uvědomujeme jak málo stačilo k 3. světové válce díky rozmístění sovětských raket na Kubě. Lidstvo bylo krok o totální jaderné války... Tento film řadím mezi ty kvalitní, proto plná palba hvězd.

John Rabe - Ctihodný občan Třetí Říše (2009)

Život Johna Raba je hodně zajímavý, a tento film ho vykresluje povedeně. Útoky japonských Zer jsou taky fascinující, lituji ty co si to pustí a čekají jen samé popravy nebo akci. Ten kdo neví kdo byl John Rab, nezná historii těžko může pochopit poselství tohoto filmu.. např. pekas, jafuska ,ruhebitte2010 komentáře od těchto uživatelů jsou jasným důkazem, ti co tomuto filmu dali hodnocení "odpad", tomu odpovídají jejich znalosti, inteligence, snad jako odpad společnosti něco dokáží oni sami. Když někdo si pustí novinku jen proto, že je to novinka, a nemá páru o historii tak ten film nemůže mít pro ně přínos.

Ďáblova čísla (1999) (TV film) odpad!

Myšlenka dobrá, jinak se jedná o odpad. To bylo na mě moc jak K. Dunst vězňům říká o hamburgerech, pizze atd...

Cesta do ráje (1997)

Filmy ze zajateckých táborů jsou vždy zajímavé, můžeme zde vidět japonské pohrdavé chování vůči ženám z Evropy, skvělé herecké výkony jsou opravdu přesvědčujícím důkazem o utrpení žen v těchto podmínkách.

Ponorka U 864 (2006)

Mě hrané dokumenty nevadí, tenhle je celkem napínavý, konec války vždy sebou nese nějaké tajemství jak na souši, na vodě :) A mezi jednu záhadu bude patřit i tato ponorka.

Ovládací panel
7 bodů