• Válečný

Sugarlandský expres (1974)

Tento film nám předkládá příběh podle skutečné události, vypráví o touze mladých rodičů získat své dítě zpět z pěstounské péče, příběh začíná odcizením vozidla, pokračuje únosem policisty, následně je z toho všude velké pozdvižení, a policejní vůz je pronásledován tak 30 až 50 vozy skrz velkou část Ameriky. Mezitím rodiče, kteří se za každou cenu snaží vydobýt si své právo na dítě, stanou oblíbenci obyčejných lidí, kteří jim dávají morální podporu a i dary za cestou k dítěti. Film nekončí šťastně. Nejvíc mě na tomto road movie, asi okouzlilo jak se postupem času měnily vztahy mezi uneseným a únosci. Díky Stevene za tak vynikající film, obsazení Goldie byl dobrý tah.

Zimní válka (1989)

Mohu za sebe říct, že sdílím stejný názor jako Thomassi :)

Případ Thomase Crowna (1968)

Co napsat k tomuto filmu? Steva McQueena mám velmi rád a Faye Dunawayová mě okouzlila jako Bonnie, a jejich účinkování v tomto filmu, jsem nejspíš očekával něco více okouzlujícího, proto tomu nemohu dát víc jak 3 hvězdy.

Salvador (1986)

Film, který nastiňuje politickou situaci v Salvadoru během 80. letech. Patří do TOP 5 od Olivera Stone spolu s JFK.

Motýlek (1973)

Film podle skutečné události, Henri Charrière a jeho dílo Motýlek, je často zpochybňováno, je to příběh o vyhnanství ve francouzské kolonii ztvárněné Stevem McQueenem, jehož proměna během filmů byla tak drastická, až sem myslel že to nehraje a snaží se opravdu vžít do role popisovaného Motýlka co nejpřirozeněji. Dustin Hoffman byl také skvělý jako padělatel. Henri byl chycen v Kolumbii předán Francii, posléze i utekl do Venezuely, kde začal žít nový život. A nakonec zemřel v 73. roce v Madridu na rakovinu. Nedalo mi to abych si nevzpomněl, na jiné filmy z prostředí věznic např. Shawshank nebo na Útěk z Alcatrazu jelikož vše nebylo jen o věznici, ale o žralocích, a silném proudu.

Hlavně nezávazně (2011)

Typická americká kravina, nechápu jak Natalie Portman mohla hrát v takové blbosti, ale bez ní by to byl opravdu odpad ! Prostě stupidní, trapné a nezáživné. Hlavně si to nezávazně nepouštějte znovu.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Když jsem viděl na tohle trailer, říkal jsem si co to je, ale ta upoutávka na mě přinutila se podívat na to. Přijde mi to takový nástupce slavného E.T, hodně humorných prvků prostě taková správná scifi komedie, u které je milé strávit čas.

Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

Musím se podělit o fajn prožitek u tohoto filmu, kde je zajímavě vykreslena Amerika v 80. tých letech, sex, hulení, milostné románky a k tomu skvělá zábava během studia. Sean Penn jako výhul se svým wolkswagenem byl naprosto úžasný, stejně i jeho konfrontace s učitelem. Také mě potěšila účast dalších herců např. Judge Reinhold (známý ze série Policajt z Beverly Hils) a nebo Forest Whitaker Picture (který ve filmu Poslední skotský král ztvárnil diktátora v Ugandě). Dostal jsem více než jsem očekával. Je těžké si všimnout Nicolase Cage to tak na závěr.

Létat jako pták (1984)

Moc vynikající film, 2 dějové linie a 2 protikladné osoby jako přátele, jeden z nich má šrám na duši a další na tváři. Nejvíce se mi líbí vzpomínky na jejich studia a bláznivé dětství. Nejzajímavější mi přišly záběry, které se věnovaly Vietnamu a na birdyho kanárky. Je to prostě zvláštní film v dobrém slova smyslu, o tom jak válka může rozdělit přátelství a jak je těžké přejít přes utrpení. Prostě Birdy je film co stojí za to !!