HrochOch

3 body

<< předchozí 1 2
    • 17.7.2011  18:03
    Irina Palm (2007)

I přesto, že je Irina Palm téměř standardním, leč musím nechat - maličko chladnějším, evropským fňuksocdramatem, má v sobě (čistě subjektivně) mnohem víc. Inspiraci - bože jaká skvělá práce, hned ji chci, taková pohoda? Noťas na stole, v něm běží filmy, v ruce můj oblíbený ďáblův nástroj a co víc!! odosobněný od leckdy ohyzdné fyzické schrány..Hromady penisů a přitom žádné uhry, špeky a brýle. Podle žaludových sympatií by se odrážela kvalita mé práce..Fuj ty ses nemyl, tumáš bez lubrikantu..Vohrnout, stáhnout..né teď né, za chvíli ti Simpsonovi končej..Při příchodu epického kusu a vokálně příznivých jedinců člověk může plnohodnotně prohnat švába (i přes absenci přírodovědně naučných webvideí). Už měsíc si pravidelně krémuju tlapky .) Kromě inspirace také ideu - Židle s dírou, pro ženy..Nevím, zdali by byl zájem o pracovní pozice, obávám se, že jen málo mužů má 8 hodinový zájem o rybinu..leda vycvičit psy..Představte si tu idylu, muži od glory hole šťastně a spokojeně přicházejí k teplé večeři. Tam najdou usměvavé ženy a prostřený. Suroviny nakoupeny u přešťastných prodavaček hypermarketu..A to všechno proč? V díře je odpověd (a dost možná zakopanej pes)..Jako bonus plus bych tyto díry zavedla z kuchyně do jídelny..aby muž mezi večeří a spánkem mohl opět odosobněně a o to šťastněji prostrčit a utužit tím domácí harmonii..ááách - dost fantazií (bad, bad Horroroch)

• 17.7.2011  17:29

Jupí tyvole Emire. Neuvěřitelně živelná sonda do balkánských životů, povah, temperamentu a hlavně doplněná geniální balkánskou dechnou..Jako bonus plus a nová severka mého nebe to rozbalí Dadan terrier se svými money, money. Je tu vše a všeho je mraky..Koks, děvky i black jack, hromady trabantů pro prasata, BTSky na vodu. A aby absurdnem nešetřil, bez ptaní tam narval minimálně tři pohádky (a to, dobytek jeden, pomalu najednou) - Dlouhého, širokého a bystrozrakého a kombo Popelky a Malenkou. Jediné co bych trošku okrájela jsou právě ty pasáže, které dávají filmu jméno a tedy vyobrazení vztahu bílé kočky a černého kocoura.(platí i obráceně)..Och je mi letně!

• 17.7.2011  16:34

Hm..tak oproti třeba Salu, je to takový příjemně jemně dekadentní, místy až kakadentní snímek. (Hovno kontroverze, jak všichni tvrdili..fajn dovča, hlad a chtíč na 135 minut). Doceňuji skorem doslovné vyjádření houstnutí vzduchu při erotických scénách. Za vrcholně úpadkové považuji Marccelovo osahávání dvou zvrhle odlišných zadnic. (Tfuj, takhle pomatené vjemy, jednou rukou drtit kámen a druhou těsto hnísti) Kromě doporučení pro potenciální diváky :nekoukat před výplatou, vyžaduje zásobu jídla!, stačí snad už jen dodat, že patrně z tohoto snímku se vyronilo rčení "Dobrého po málu".

• 17.7.2011  15:44
    Lidice (2011)

Znáte opravdový příběh filmových Lidic? Tu se takhle jednou u šálku teplé kávy s rumem potkali Petr, Adam a Zdeněk..V průběhu příjemného rozhovoru, o buchtách a bikinách Petr utrousil.."Hele kluci, bude zas ten fesťák ve Varech, co jim tam něco šoupnout, stará furt prudí s dovolenou.."Adamovi se rozsvítili dolarovky v očích a lemtavě dopil turka, zatímco Zděněk stále odevzdaněji srkal...Adam "Chtělo by to ale fakt jako velkofilm..jakože něco historickýho. Ty hele Zdenále, ty tam máš nějaký to Nokturno vo těch Lidicích, žejo".."Hm (skr)" na to Zdeněk. (Tímto velkým srkem si opařil jazyk a už pouze kýval) Petr byl nadšen myšlenkou historického filmu, jelikož už jen fakt, že lidem nepřinese příjemný filmový zážitek ale i kus toho vzdělání z něj ve vlastních očích dělalo lepšího člověka. Jenže, jak Adam správně podotknul, nemůže to být zase moc věcné a faktologické, lidi nechtějí chladné příběhy, faktografie ani nikdo nečte..Zdeněk to má jako román a tu myšlenku by Adam v rámci prodejů rád přiživil.."Kej tak tam musí bejt jako hodně vztahů, ty vesnický životy, drama, láska, nevěra....soply a šnuptychly".."Fuj, nemůže to bejt jenom pro ženský." " Dyť tam máš nácky, a vězení". "Máš recht, to je dobrý." "Víšco, ale aby nám to někdo cálnul a podržel..Na co se dneska ještě kouká?" "Tak sranda, viď, nějaká vtipná postava. "Jó pohoda, Budař má volno." Budař dobrej, ale ať se vyrovnáme se světem, žejo, ať z nás v těch Varech pouštěj šišky." "No tak to chce triky, neasi. Jakože semtam letmej, aby si lidi sotva všimli, ale přesto byli zaujatý..Lístečky ve větru a tak. A pak hodně přitlačit na pilu tam kde je příběh epickej né. Nástup SA, atentán na Reinharda a jak to všechno hoří, to hlavně ten voheň, na to rádi koukaj. " Oba s blaženým výzrazem pomalu sbírají věci ze stolu a Peťák příjemné posezení účelně zakončí "Jo, jasný máme to, fond nám dotlačí, je to historie, děláme to pro lidi. Zkus brnknout ještě Vencovi Myslíků, jestli něco nehodí, protočíme fakt raketu." "Ouký, letim, hele fakt děkujem Zdeňoure, super námět.".....Takhle by to viděl Hroch:přes dlouhou stopáž mě to udrželo na živu (nesmírné překvapení), (možná za to mohou) triky k zeblití - Reinhard ač věruhodně vypadající se tváří jak kdyby ho zkolil hexenšus, nástup SA zase jako Crysis na Celeronu a voheň žere hlavně rámy. Lístečky roztomilé, rozhodně víc než svatádala Anička a její smečka sedmilhářů, kterým bych nevěřila ani poluci na ruce. Budař byl násilníkem a ripperem scén a (kaji se) bytostně nenávidím svahilskou intonaci (fakt jen ten vokál) Bydžovské. Roden to nezachránil, páč neměl prostor. Jediné dojetí rozpoznáno při Rodenově sněžné cestě a děkovačce Toi Toikám. Proti podobným citově vyděračským a emočně kuchacím snímkům jsem totiž dosti odolná. Kdybyste příště, prosím hezky, dokázali ze scénáře vytáhnout a lépe zpracovat neusliněná témata, kde emoce přicházejí sami a člověk má alespoň malou šanci ztotožnit se s postavou. Například finální vztah Vlčka a Šímy. Prosím, už pro mě, pro málemslzící ženu.

• 1.7.2011  20:07
    Carrie (1976)

Začátek filmu je fascinující vyobrazení jara. Kozy pučí bobři raší a fenky začínají hárat. Poslední ze zmiňovaných jevů je záminkou pro další zesměšnění éterické zrzavé Carrie, stejně jako naše seznámení s její osobou. S ukončením incidentu jsou nám známy nejen Carriiny telekinetické schopnosti a výchovou způsobené sexuální nevědomí, ale hlavním postavám jsou rozdány karty s neměnnými charaktery. Křehounká Carrie nemá ve svém životě jediný opěrný bod. Ve škole je v lepším případě přehlížena, nemá přátel a i kdyby měla, vazby zpřetrhá její nevlastní matka, fanatická trpitelka, jejíž životním poselstvím je vytyčit Carrie místo před bohem. Děj je zasazen do období před maturitním plesem ( taky období, kdy měl Wrigleys větší obrat než průměrná automobilka a holky ještě uměly slušně prosit) což nabízí možnost opěrný bod uměle vytvořit. Tohoto úkolu se zhostí empatická Sue a pro realizaci plánu na rekultivaci Carriina sebevědomí obětuje svého věrného pudlíka Tommyho. Když se to dozví parta drzých holek se žvejkama, v čele s rozmazlenou Chris, v mžiku vymyslí, jak plán překazit. Tommy, přes nevoli matky, vezme Carrie na ples a jak to tak bývá, za zvuku ovací se stanou královským párem. Přesně ta chvíle, kdy každé průměrné děvče hodí poslední letmý pohled do zrcadla, osuší oči a ze dna skříně vyhrabe minisukni. Jako by někdo tahal za nitky,jenže v tomto případě jde o pořádný provaz. S posledním škubem opadá napětí a přichází deziluze, lítost, šok. Tak precizně ztvárněný. Každý kdo pořádně sledoval, netouží po ničemi jiném, než přitisknout zprasenou Whiteovou na hruď a nikdy ji nepustit. Dokonalé dokreslení tichem. Nemilosrdně se houpající kýbl nedokáže přehlušit křičící (byť jen grimasou) emoce, nejen ve vás ale i v sále. Absolutní zděšení všech zúčastněných přerůstá ve smích a přichází na řadu typická King's speech! Apokalypsu si z knihy, možná mylně, pamatuju prudší, konec samotný (v porovnání) zase kratší. V závěru je zmíněna stejná nedůvěra( na základě předsudku) u Carrie vůči učitelce, jakou měla učitelka vůči Sue. Dle hesla oko za oko, byla potrestána ze stejných nepatřičných pohnutek, jako Carrie polita. Velký důraz je kladen na pomstu nejen plošně, ale zejména konkrétním osobám. Nejdramatičtějším okamžikem je subjektivně Carriin nevinný návrat do hnízda. Přijetí, současně přiznání matčiny pravdy se znovu nesetká se snahou o racionální pochopení. Na pokoru je odpovězeno opět fanaticky a touha po obyčejném láskyplném objetí zůstává nenaplněna. Ne Carrie, to Margaret Whiteová se má smažit v pekle! Btw: Nešálí-li mě zrak, tak scéna se vstupem do kanceláře tělocvikářky byla použita ve Scary Movie a měla řádný koule.)

• 1.7.2011  18:26
    Sucker Punch (2011)

Inu, tak ihned po dokoukání jsem usoudila, že je to genderově báječně vyvážený snímek. Jedna polovina je cukrovkovo-hrdinské melodráma, jež se sebe tlačí emoce jak tampon s utrženou tkaničkou..Druhá, plní funkci orgastické vizualizace nerdských snů.(Chronologicky: milovníci japonských rýžoplantážníku a jiných samurajů, neažtaknekro filové + militaristi, stromomrdi a ostatní fantazáci, na závěr samotný - Arnoldisti ) To samozřejmě za pomoci Rubber doll, která svým třináctiletým tělem jen tak tak zvládne odvést pozornost od fyziognomie stokrát vyprášené matrace. Nejvíc peněz musel Zack narvat do kokainu pro tým maskéru a zapůjčení urychlovače částic neopomínaje jeho následné předělání na DJ pult. Návod na zrychlení z minus 50 na 100 se prý, v rámci vyrovnání rozpočtu, chystá odprodat stáji Mcleren. Několik drobotin k nerdí části bych tu měla..Kurva, když už se leta vývoje seru s polovinou produkce švýcarských strojků, proč proboha zombíkům narvu staré zbraně, nádavkem kus mozku a šoupnu je zpátky do zákopu? A od kdy si to žlutí požírači sojovejch jogurtů rozdávaj se ženskou po jednom? Draci jsou vážně takoví suchaři? Na druhou stranu je fakt, že Snyderovo "inceptionovské" trojvrtsvení je věc působivá (leč nedořešená kontra realnému světu..) navíc obohacená o duchovno v podobě " Johna Bosleyho". Mírnou demenci a přílišnou emotivnost překrývá fakt, že se vše odehrává v hlavičce, popřípadě přímo v nitru a dušehloubi bloncky. Pro formu je nesmírně omluvné už jen to, že dvě nástavbová dějství startují těsně předtím, než narvou Rubber kolík do hlavy. Tudíž po rozhrnutí pomyslné opony. Tím se z nich stává, jak můj starý skvěle terminoval, jakýsi kabaret, jak známo žánr pokleslý. Cuntkánu moc neholduju, nesnášim sníh na řasách a navíc ten soundtrack..Dyk v rámci žánrové dekadence vytáhl střeva Annie Lennox i Blacku Francisovi, nafoukl je a umotal z nich pudla!

• 25.5.2011  11:58
    Elixír věčného mládí (TV pořad) (1984)

"no nene" huhlá Hroch tahajíc si hlavu z prdele...

• 20.5.2011  13:21

(O teď při čtení jsem si uvědomila, bacha, jde k vám nechtěný Spoiler!)Druhé sledování téměř navazovalo na Inception, možná proto ta celofilmová chuť zničit přelud Dištikovi ženy..Tentokrát už se pochopitelně žádné překvápko nekonalo. Tak jako napoprvý atmosférická podívaná se smyslem pro detail, jež si až do finiše v ruce žmoulá čtyřhvězdu. Ale to finále! Zanechte už spekulací, chytrému přetoč, debilovi smaž. Takhle hrdé zpracování přizdisráčtví jsem ještě neměla tu čest vidět, ani vteřina záběru navíc. Dojatě otírám zvlhlé koutky vaginy a přikládám hvězdu.

• 19.5.2011  22:57
    Srbský film (2010)

Tento citlivý snímek nám vykresluje život jedné obyčejné srbské rodiny. Teda, plesk po držce, nadobyčejné!! V jejím čele totiž stojí Miloš. Miloš je herec jehož sláva hvězd se dotýká. Na kontě má mimo jíné famózní snímky jako: Hanniballs a Apocockalypse Now. Tenhleten Miloš má vlastní barák, zdravého syna (který právě začal objevovat vlastní sexualitu) a krásnou ženu jež i po letech miluje tak, jako na začátku (v tom ovšem není sám - sledování domácích videí s Marijou je jediným funkčím impulsem pro topořivá tělíska jeho bratra Marka (tomu se říká bratrská láska)). Jediné co mu chybí jsou peníze. Tento problém přichází hbitě vyřešit Bukmir se svou kočovnou divadelní společností a Mildovi předloží nabídku s tolika nulami, že se prostě neodmítá. Nu a tam začíná jiná pohádka přátelé, ta u které jedni zvrací a klejou, ti druzí (já) nadšeně pleskají dlaněmi o sebe, broukajíc si krásnou a jedinou ústřední melodii. Milda nasazuje adidasky, kupuje lubrikant a s ve stylu Rockyho Balboi, maká na hvězdném návratu.Akcé! Báječná atmosféru, bravurní barevnost, skvělá kamera, již zmíná boží hudba (nepletu-li se jeden song v obměnách) a věruhodně šílené herecké výkony jsou asi po hodině zážitku (a vyzrazení pointy s kurva velkejma koulema) na dvě minuty vystřídány víc než kvalitním, groteskním béčkem. V následující znovu dramatické fázi, na konečníku samotném, sledujeme nejen závěr našeho, ale také Bukmírova Srpského filmu. !!!SPOJLY. SPOJLY!!: z áčkového dějství jsem víc než nadšena scénou první felace, detail Milošova angry obličeje, střih holčička s nanukem, střik, děvčátka výmluvný výraz á klapka. Dokolé v každém detailu a působivější než scéna "svéhlavý jezdec a bezhlavá kobyla". Všemi ořvávané newborn porn, je jen v obrysech naznačeno - čekala jsem větší maso. Musím vás zklamat, ale to právě vaše pokroucená mysl si zajisté dokreslila veškeré nechutné detaily, představivost, to je kurva.) Já tleskám překročení prahu a zvučnému názvu.) Z béčkové pasáže bych ráda vypíchla (voko)..ehm, pardon...zoufalou doktorku jež poté co se rozdělala tyčí, dle výrazu soudě, chtěla ještě naposledy penis zakusit..ohooo. Stran pointy samotné.Já si myslím, že byla necitlivá. To bylo moc už i na mě. Ne, to fakt nebylo fér, když už musel Miloš zjistit, že mu bratr nadšeně hobluje ženu, uznejte že to mohlo být ve vhodnější chvíli, než když má péro po kořen v synově análu...den blbec..

• 19.5.2011  19:02
    Mr. Brooks (2007)

Na druhý pohled to mezi mnou a Brooksem zajiskřilo podstatně víc..Ani ne tak Brooksem, jako jeho skvěle zahraným alteregem Marshallem, který je nucen hryzat si nehty nudou na Brooksových snob večírcích. S mlasknutím kravaty o zem zlé dvojče roztáčí svá kola a smlouvá s Earlem o ochutnávce toho, co mají oba na celém světě nejraději. Nejdřív vzrušení, potom žena..! Pěkně by mě sralo, kdyby mi někdo zakazoval zábavu a ještě ze mě dělal kreténa na křesťanském protiáčku. Je zbytečné se hádat, když spojení obou je víc než harmonické a, být poskoitální aranžmá legální uměleckou disciplínou, jistě i velice úspěšné. Vedlejší linka s dcerou milého Bro je působivá, sic nechutně účelně neuzavřená, leč lepší než čas vyhrazený Tracy. Fandím multifunkčním lopatám a vše řešícím novinám. Pohrdám citlivými, pytel si dokazujícími dcerkami a nadrženými učůránky.)

• 19.5.2011  16:39
    Dogville (2003)

Má filmová láska. Předem se omlouvám, ale pro změnu bez spoileru snad ani půl řádku.Snad jediná divadelní inscenace, která se dokázala vyhnout zažitým nešvarům( například přechodu mezi interiéry střihem) a to právě díky jedinečné formě. Ta nejen, že smete léty zkostnatělé postupy ale dokresluje chod maloměsta jako takový. Právě ono odstranění bariér, v tomto směru, dá vyniknout ztrátě anonymity, soudržnosti a veřejným tajemstvím, jež spojuje veškeré obyvatelstvo. Každá vesnice se od života ve městě liší právě absencí onoho pomyslného zdiva. Bariér, jimiž chráníme vlastní soukromí. Co je na filmu nejhodnotnější, je ale přesah myšlenky, až v samotném závěru zformované. Hlavní hrdinka byla nucena pochopit pojem arogance v celé šíři jeho významu. Ani většina z nás si ho není s to uvědomit. Arogantní nejsem jen činy negativními. Přílišná blahosklonnost a snaha obhájit chování obyvatel má původ právě v přezíravosti. O co jsou oni menšími lidmi než já, v čem se liší natolik, abych jim byla schopna odpustit neodpustitelné, jež na mně dnes a denně páchají. Aby tohoto "milosrdenství" byl člověk schopen, musí k druhým vskutku shlížet s piedestalu a jejich chování sám sobě omlouvat čistě jen na základech toho, že oni jsou, ať už z jakéhokoliv důvodu o něco méně než já. Jakožto osoba, jež má své etické návyky vybudované, jsem lepší a nadále musím zůstat. Povznést se nad okolnosti, vždyť ti chudáci za to nemohou, neměli, nestihli, nemohli...to vše ač sama bych to nikdy neudělala. Zašlapat vznešené mravy abych se dostala na úroveň. Člověk se nikdy nestane lepším, nezmění své chování, pokud mu někdo neukáže co dělá špatně. Nepotrestá ho a nedá mu motiv stát se lepším. Člověk jež není omezován dopadem vlastního chování nemá důvod stavět sám sobě mantinely..Úuuf možná trochu dost zmateně napsáno, pardon, jsem toho vždy tak plná, až to ze mě lítá na vše strany (časem smysluplněji přepíšu.))..Herecké výkony byly naprosto strhující a až napodruhé jsem si všimla, kolik střihu je použito v dialozích, konkrétně například v rozhovoru Grace a Toma o toužení.

• 19.5.2011  14:44
    Loft (2008)

Óho z přemíry chladu snad začnu teplat. Chlad interiérů, chlad exteriéru, chlad v hlavě i každé vyřčené větě. Tento film vřele nedoporučuji nedůvěřivým, od přirození žárlivým ženám. Po dokoukání budete nuceny smířit se s faktem, že nevěra je ta nejpřirozenější věc na světě a každý nalezený klíček vám naježí bobra. Inu tuze pěkný byteček spojuje príma partu manželkami znuděných můžu v produktivních letech..Tady vidím první chybu, kolik očí o nevěře ví, toliko hub o ní může mluvit. Celý film je složený z pokecu nad mrtvolou, pokecu ve vazbě a pokecu s kámoši a pantery. Veškeré dialogy jsou perfektně vedené, psychologie postav i přes veškerý mráz bravurně vystavěná. Vztah k hlavním postavám se s přibývající minutáží převrací o 180. Spoilers time: (Jen Chris "nudou jsi a v nudu se obrátíš" zůstane galantní do poslední vteřiny.) Zprvu politováníhodný křupan, se (na základě srovnání) mávnutím proutku promění v domácí poklad. Kokešák vás rozněžní bezbřehou láskou k mladší sestřičce. Dostáváme se k obrácenému vývoji sympatií - sekáč Vincent, charismatem a inteligencí oplývající šedovlas, navíc šarmantní mistr vtipu. Svůj hranolek se nezdráhá smočit v každém dostupném sosíku a stává se tak vrchním ochutnavačem družiny. Smekám klobouk, on jako jediný udržel myšlenku loftu, princip jednonočních radovánek. Za slizouna numero uno je zde věrňouš Lucc, který pravidelně inzulinem opíchává ženu, páč nenašel koule píchat kohokoliv jiného. Ale podívá se rád, žejo, s párkem v ruce, sledujíc domácí videa, sní o tom, že je na jedinej den takovej šamstr jako Vincek. Že dokáže buchtu alespoň oslovit. Jeho ego, patrně korespondující s velikostí údu, mu pošeptá jednodušší variantu. Sejmi eso a ostatním klukům se po letech šaolinského tréningu snad vyrovnáš. (jako selfomluva postačí "když měl na všechny, neměl co sahat na tu o které si tiše snívám")..Faktem je, že konec působí dosti překombinovaně, neustále zvraty v pointách jsou ve finále otravné. Scénárista patrně vymyslel závěrů hned několik a z mladistvé nerozvážnosti je po vzoru pejska a kočičky smíchal. Ano, možná trochu křivda,konce jsou logicky navazující, dokreslí nepopsanou postavu a její fascinaci hohomevideem. Ale jeden konec stačí drahoušku. Já osobně bych ho nejraději viděla v části, kde vypluje napovrch drobnůstka o neúplné mrtvosti mrtvoly. Závěrečná romantika vždycky sux. Nakonec jeden pravdivý loft citát pro muže: "Já se změním!".."V co? V žábu?" a jeden moudrý pro ženy "Moje máma má umělý zuby. Když se směje, řeknete si - Jemináčku, jsou umělý?"

• 18.5.2011  18:42
    Počátek (2010)

Parádní psychologická akčňárna s perfektním hudebním doprovodem. Z milovaných, vizuálněmasturbačních pasáží musím zmínit honičku po hotelových stěnách. Právě proto, že je drtivá většina akčních pasáží poutavá a spádná by bylo záhodno vynechat lyžovačku..celé tohle několikaminutově martyrium využilo potenciálu asi jako dojička ve stáji jalovic. Při třetí, domácí, podívané jsem ji nadšeně využila jako čůrací pauzy. Celý princip využití snu, jako cesty k podvědomí druhých je pochopitelně nejen nesmírně působivý, ale provedení samo, je na plátno přenesený ráj každého snílka. Ne často se mi namane, že svůj sen mohu ovládat, přesně v tu chvíli mezi spánkem a probuzením se občas naskytne vteřinka, kdy si děj můžu upravovat za pomoci plného vědomí, přesně v tuhle chvíli víčka držím pevně sevřená a hltám každou setinu prostoru oscilace na hranici "podvědomého vědomí".(přichází patrně pár spoilerů...) Cobbova snem pokroucená mysl, zde utváří celou dramatickou linku. Jeho zesnulá žena, mu jako projekce podvědomí, násilná vzpomínka a němá výčitka vtrhne do každého snu. Ať už cizího, či vlastního, ať "ona sama" nebo jen část jejich bytí (vlak). Od její smrti není schopen tento fakt ovládat, stejně jako tvořit vlastní snovou vzpomínek prostou realitu, jelikož jeho skrytá část mozku je plná pouze a jen Mell samotné. Ve chvíli, kdy se zjeví, zpravidla kazí veškeré Cobbovi akce a vyniká notnou agresí vůči němu a jeho spolupracovníkům. Patrně z toho důvodu, že jako vzpomínková projekce, vůči svému vinou ztrápenému stvořiteli cítí zášť a to právě proto, že "ona sama" ví vše co on , ví, že porušil pravidla a nechtěně tím způsobil její smrt. To on si ji projektuje do pozice nešťastné, zhrzené, zrazené a pomstychtivé ženy. Cobb se sám se sebou hádá o její hmotné existenci. Jediné, co mi trochu utíká je fakt, že celou fázi pustiny si Cobb oba pamatuje jako mladý pár a až na závěr, je oba ve vzpomínkách představí jako staříky. Jednalo se o další vnuknutí projekci, či o reálnou, doposud špatně zobrazovanou vzpomínku?

• 17.5.2011  18:24
    Netvor (1996)

Už uplynul den od sledování a stále ještě jsem v názorech rozháraná jak sousedovic Amina..Po závěrečných titulcích mě až rozčílila celá naivita filmu, Abel na mě působil jako John Cofey nebo Lennie Small vsazený do příběhu "kterak Hurvajs válkou prošel". Zaujala mě Abelova důvěra k dětem a zvířatům, patrně plynoucí z negativní zkušenosti se světem dospělých v dobách svého pobytu ve svatém Kryštofovi. Proč ale ty děti? Už na škole měl jen jednoho přítele (a vykořisťovatele v jedené osobě), který byl k jeho lítosti zpopelněn společně se školou. Avšak v celém filmu jsou právě dětem připisovány na vrub podrazy a vypočítavost. Děvčátko jež fotí, ho podrazí pro jeho neochotu ač ve věci banální, hoši z Hitlerjugend mu dají čočku za nesouhlas s režimem.. přesto jsou pro něj většími přáteli než dospělí, u nichž v tomto snímku vyniká dětinskost ať už v groteskní pravdě o francouzské gurmánské prohře (jak dlouho tvrdím, že jedinou zbraní francouzů je jídlo), tak v postavě Rachel, která jako každá žena, dítě zastydlé, nechce nic jiného než kouska citu..Nemluvě o postavě Goringa, lačného, poživačného, nadšeně trucovitého tlouštíka, jež si s Nestorem nezadá...Netvrdím, že bylo záhodno změnit věkovou kategorii zájmu, ale asi bych zůstala u zvířátek..Barvitě vykreslená byla nacistická manipulace, která samotnému Abelovi, dala pocit, že strana je tím nejlepším čeho se může dětem dostat.. A to nebyla zdaleka jediná věc, která na ni narážela, nejpochopitelnější byla z hlasitého pohrdání šlechtice..Naprostá ztráta individuality, vlastní hrdosti, mašinerie a kolosální divalo, které strhne veškeré slabší diváky s sebou a dá jim domnělý pocit moci. Potěšilo mě genetické okénko doktora Blattchena. Pořád ale nejsem s to uvěřit, že by v nacistickém sídle dokázal beztrestně schovávat jewish child, nehledě na to, že ho nechal v ponižujícím trestaneckém mundůru..A možná bych vystřídala víc jazyků než 1 a půl.)..Btw. knižní předloha: Michel Tournier - Král duchů

• 17.5.2011  17:16
    Nahý oběd (1991)

Inu po dokoukání mám náladu na trochu Mugwumpova spermatu a bližší seznámení s šoustací mnohonožkou. Jsem okouzlena mluvícím rektem psacích strojů a do měsíce chci mít na stole předlohu, snad ta mi poskytne ždibíček vysvětlení k tomuhle pervert tripu..

• 17.5.2011  17:06
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

uuuuííí uíííí jipíí ááá Kláro já miluju toho, ne toho a ten byl skvělej a to úžasný tyvole a jak mu, no ten tank, výbuch, ty padáky.. místy nedutám, vnitřně se tetelím, vzrušena, dojata, ohromena autenticitou, chci další a znova,víc, neberte mi to prosím!! Díly 6, 7 a 9 jsou nejlepčí. Stille nacht znějící tichou nocí bezmoci..och jak poetické. Slibuju, že až to po druhé zkouknu a nebudu bratrů bratru tak plna, napíšu smysluplný komentář k dílům po sobě jdoucím. Btw. úvodní znělka smrdí!

• 17.5.2011  16:55

Snad víc než polovina filmu se vleče jak masitej heml po skle, pravda, že mírně atmosféricky, ale kurevsky dlouho. Ze začátku jsem ho nadšeně a s očekáváním sledovala, po půl hodině stékání se mi omrzel, stejně jako přespřílišné řvaní. Nemám ráda jakkoliv řvoucí děti a zbytečně řvoucí asiatky (maj mít sakra důvod, neasi). Nabyla jsem dojmu, že tvůrce byl gafou přilepen ke křesílku a s posledním epilovaným chloupkem nadšeně sykl, naplněn pocitem vytoužené svobody, začal, málem násilím tahat z rodinného čapce tolik králíků, až chlupy létaly a oči natékaly...pravda, že závěrečná pointa je stonásobně lepší, než středová domnělá, okouzlí a nabádá ke znovuzhlédnutí..ale..toho promrhaného času v první půli...

• 17.5.2011  16:32

Patrně trochu zaspoiluju tak beware.) Film je báječná a realistická sonda do podstaty a průběhu šikany. Ústřední postavy Kaspar a Jooseph se sbližují s přibývajícími šrámy na těle..Hlavní záporák Anders, jež si, zjevě před začátkem děje samotného, Joosepha zvolil jako fackovacího panáka, je ať už obdivovanou nebo tiše respektovanou (Kerli) ikonou celé třídy. Má absolutní právo veta (v dokládaném rozsahu až mírně přehnané), ve svých motivech je dost neoblomný, což mi bylo proti srsti například ve scéně o značkách, po které bych čekala, že se Joosephovi dostane alespoň kouska zaslouženého klidu a uznání. Báječně zpracovaná psychologie postav je zjevná jak v podání babičky, která nečinně přihlíží Kasparově životě, nevěříc mu ni slova, to vše jen na základě obrovské komunikační rokle, jež se mezi nimi rozprostírá. Naopak Joosephovi rodiče jsou při seznámení s šikanou víc než typickými. O problému netuší, než prvně spatří fyzické známky. Otec (jež se se synovou situací seznámil ještě před modřinou), dřív patrně lampasák, dnes frustrované individuum, má snahu synovi vysvětlit, že za pozici třídního otloukánka si může sám (v čemž má v zásadě pravdu i Kaspar si určitý respekt drží právě na základě ofenzivy vůči Andersovi..jedinou cestou je skutečně "přemoci" strůjce) se ve chvíli kdy vidí promodralého syna neudrží a praští ho tak, jak to po něm chtěl, tak jak to měl udělat aby sám nebyl budižkničemu jako jeho tatínek, takovou silou, jakou se měl syn sám postavit na nohy a zvrátit svůj osud, krásné. Matka, nečekaně, volá do školy, čímž oběma chlapcům situaci jen zkomplikuje. Školský systém šikanu nikdy řešit neuměl a dle mého neumí dodnes, verbálně trestat útočníky je pošetilost nejvyššího kalibru. Neschopnost instituce patrně tušil sám Kaspar, proto byl při rozhovoru s řiditelkou tak odevzdaný. Skvěle zpracované je popření a do země zašlapaní nahlas vyřčené myšlenky romantismu. Thea, která byla prvotně znechucena Kasparovou spoluúčastí na šikaně, čímžpádem mu jako první vnukla myšlenku Joosephovi obrany, z tohoto stanoviska ustupuje a to z naprosto neromantického důvodu, jako je společenské postavení. S Kasparem se jako každý správny kamarád šikanovaného schází jen za zády okolí a když je nucena veřejně se zvolit mezi láskou a přízní, zvolí druhou variantu. V závěru samotném, je skvěle zpracovaná čirá nenávist vůči původci zla. Celá podívaná ovšem stojí na barvitém zpracování postav a dobrých hereckých výkonech, technicky film působí amatérsky v negativním smyslu slova. Na konci samotném až lacině.

• 17.5.2011  15:22

Myslím, že se v klidu můžu označit za Kingova fandu co se týče knih i jejich adaptací. Čtyři roční doby jsem však nečetla a teď teprve to začínám považovat za chybu..Včelku by mě zajímalo z jaké strany a s jakou vervou se do tohoto tématu zakousl Stephen. Téma jako takové je pro mě už notně přežité. Nacizmus jako zlo zel, v každém kolečku celé mašinerie do sklonku života zakořeněné. Ách jo, já fakt chápu, že blažený pocit absolutní moci musí být víc než orgastický, dříve hrdé nitro, které je teď začleněno do plytkého toku života, by se rádo dralo napovrch. Kterak z člověka zrůdu udělat zvládnu vypracovat na deset způsobů za domácí úkol. Nevěřím však, že tomu tak je u každého jedince. Naopak bych ocenila,kdyby to jednou někdo vzal z druhého konce, z pozice oné zrůdy, tu nevím v jaké knize to bylo, jak si nacistický oficír okopával zahrádku a krmil králíčky, než odbila čtvrtá, navlíkl hacafrak a šel rutinně na osmičkovou šichtu kopat židy.."v jednoduchosti je síla, řek tatínek" a v absurditě a kontrastu ještě větší. Nu dost úvah vedlejších. Bradovi toho slizkýho sráče věřím se vším všudy (a fascinaci třetí říší a konečným řešením máme velice podobnou, doufám, že neumlátím bezdomovce), narozdíl od Iana, jehož šílenost v očích jsem zjevně přehlédla. Schwimmer, gumák jeden školská, byl stejně nádherně přeamerickej jako sráčovi rodiče. Věřím, že kdyby se film nebral tak zasraně vážně, okouzlí mě též. Ale sliny mi smíchy od huby lítaly, když jsem sledovala jak oficírská uniforma působí jako hopsinková šťáva nebo asterixův lektvar..dva blesky viděti znamená zlým stávati se, jak praví každej dobrej snář. Jakmile se ten kus kousavýho textilu dotkne vašeho těla, zmocní se vás koncentrované zlo, jež přinutí i ty nejsilnější pálit kočky zaživa a tančit šavlák s bezdomovci. Groteskní..Možná taky lépe vynechat reálná jména jako Auschwitz a Bergen, když tam pak naseru neexistující Patin, legendu o trubkách s plynem a stále kontroverzní urban legend o předkožkových mýdlech..Těžko však vytýkat USA, že polkne každé sousto, když má na hodné straně přímky boha a přesně na té druhé Adolfa s červeným chlupatým vocasem.

• 17.5.2011  13:35

První řádky mého komentáře bych ráda věnovala titulkáři z Northvideo..Milý strejdo, chápu, že jsou v životě chvíle, kdy si člověk potřebuje připadat potřebný, příště ale pro pomoc handicapovaných zvol raději koupi magnetků, věřím, že české sdružení hluchoněmých, má tvou fotku u postele, ale já ve svých letech bezpečně poznám zvuk rychle jedoucího auta..Tvůj překlad je volný asi jako guma na polostopořeném penise asijského studenta..ku příkladu "get high" vyřčeno megajunkie Koolaidem bude znamenat "dostat se nahoru" možná až zamaká na kariéře skladníka.) Film jako takový je de facto gheto tour pro propustku A38 (rozuměj zdravotní kartu.) Konfrontace mezi dvěma smažkama s příhodnými jmény (restekpa za Stretche a Spoona) a otrávenými ksichty všech těch důležitých úředníčku - musím přiznat, že humor na byrokratické úrovni je duševní potravou mému pokroucenému charakteru,ach ta nádherná bezmoc..Poklona Wrightovi za superniggaspeach pětkrát prsk prsk hoho za "v hlavní roli bota", "špatný nákup" a zejména pak znalost anatomie. Cookie je fakt sweet bitch a konec absurdní podle gusta mého, jen příště bez toho umění prosím.)

• 2.5.2011  18:35

Můj starej si z toho včera ustříkl za pět, a protože mě, překvapivě, radši čte než poslouchá, nezbývá než reagovat. Tenhle "rádobydokument" mě nechal chladnou hned z několika důvodu. Jednak, emoce - zejména pak rodičů obětí, při sebevětší snaze nelze brát vážně. Ony voskové figuríny ve formě pozůstalých, nucený smutek i rozhořčení a tklivá hudba v pozadí mi nejdou přes bulvy. Rozdělení na kapitoly v rámci uspořádání je pro mě nejen rušivé, ale v celku samotném pak působí dost nekompaktně. Vyšetřovatelé střílí jednu tezi za druhou, už v prvopočátku mě tou o karkulce - "patrně ho nasrala manželka, tak se sebral a rozhodl se, že zabije prvního koho potká" téměř rozesmála. Z kazet samotných nám byla dopřána jen malá ochutnávka, patrně pro zachování sexuality mezi diváky, páč, jak strejda zaplakal, stará mu po Poughkeep movie night rok nedala. Nůž na krku jednoho z kazetových děvčat prozradil, že v místnosti panovalo takové napětí, až se krve nedořezal, aspoň někde... Samotnou mě rozlítilo, že při scéně krásně brutálního kopání ležela napadená tam, odkud běžně taháme Pervol. Co je pro mě nejsměšnější, že násilí se báli nejen zobrazovat, ale i o něm mluvit (viz elektrošoky do genitálií a další věci, tak drastické, že se je bojím vyslovit:D). Cheryl samotná, děvče vanilkové a bezpochyby tou dobou živoucí, byla svou autenticitou vysloveně k zulíbání. Bod sám pro sebe dostává ujo Harvey Scroggs, kterej patrně ještě dneska pouští šišky nadšením z toho, jak jednou za kariéru mohl zorganizovat celou SWAT i s pejskama a helikopetrama. Na balónku skáču líp a příště zůstanu u bylo nebylo v podobě 112, kvalitou si to nezadá.)

• 8.3.2011  20:26
    Za kačku svlíkačku (TV pořad) (2009)

Zdroj telefonních kontaktů ruské mafie, sborník ohavnosti. V každé duši, kterou lapí, vyvolají absolutní rozpolcení. Zavolat?Vyhrát? Na jak dlouho ji hovorem utiším? Co když, proboha, zodpovím špatně a ona se skutečně odhalí?..soutěžní/erotický/horor

• 8.3.2011  20:06

Strhující drama o čtyřech chlapcích žijících ve vidláckém horském městečku. Poté co v kině shlédnou kontroverzní, mládeži nepřístupný film dvou kanadských bavičů Terrence a Phillipa, strhne se v poklidném městečku vlna nepokojů. Iniciativa matek v čele s ambiciozní Sheilou Broflovski se rozhodne filmu a aktérům konkrétně přiřknou vulgární mluvu a mravní nákazu mládeže. Nenávistí vůči dvěma hvězdám vyvstane na povrch dlouho skrývaný odpor vůči Kanadě obecně a tento v základu banální spor přeroste ve skutečnou válku. Film neopomíjí zaobírat se tak důležitými tématy, jako je sexuální dospívání, sourozenecké vztahy, posmrtný život , homosexualita a nespokojenost v zaměstnání, vliv rodičů na povahu dítěte. V průběhu děje můžeme pozorovat pevné semknutí skupinky mladistvých, pro záchranu dvou nevinných flatulentů. Stejně tak vykresluje víru ve spravedlnost a ochotu položit za ni život. V samotném závěru toho snímku je země spasena a válka zažehnána paradoxně právě díky užití vytýkaných vulgarit. Každý sám v sobě hledá rozhřešení, váží si míru a svobody a těší se návratu do klidného maloměstkého života. Ohromné, neopakovatelné, dojemné....

• 8.3.2011  19:35
    Salad Fingers (TV seriál) (2004)

Psychohlína, dají se najít lepší videa než je sám mocný salad finger.Z Firthovy tvorby zbožňuju Milkmana už kvůli chytlavému songu a má palec nahoru za velmi požitkářské trávení Valentýna.

• 8.3.2011  19:22
    Čápi s mákem (TV pořad) (2010)

Po druhé sérii spíš Hrátky s ptákem. Jak geniální pořad, všechny bulvární časopisy smísené v jednom kastrólku, silikon, imbecilita a přetvářka prostupuje každou ingredienci. Báby roztrhaly předplatné na Spy a konečně vědí v čem tkví kouzlo Robertkovo a proč tak lačně nabízí svou okurku. Jak ve skutečnosti vypadají vymodelovaná pětky zlatokopky Mesárošky a celý večer přemýšlí, zdali by daly přednost Desperádově demenci nebo té ztělesněné nudě opředené slizem zvoucí se Maroš. Po prvním dílu je mi vysloveně líto nebohé Thajky, která bezprostředně po skončení masáže vyzvrátila večeři a kouzlo Lídiny bakety v životě neokusí. Žádná z těch zbohatlických kurev se netají faktem, že pršutem krmí psa a salát caprese pozřou leda v trojkovém (*) hotelu. Zato hrudková polévka náramně šmakovala sic vypadala stejně lahodně jako koule všech účastníků. Na závěr dík Zdéňovi, že čápi poslal zpátky na komín.)

• 8.3.2011  19:05
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Why oh why, koncenrtovaná nuda, kterou neskutečně kreténské hlášky moderátoru přetváří v nástroj hromadného mučení. Mou oblíbenkyní je evropanka s vytahanými cecky slečna Veronika Pšenicová, která dušené kuřecí řízky, po přímé palbě pepříkem, oplachuje pod kohoutkem. To patrně proto, že si potrpí na dietu a v jídle s 250g majonézy nestrpí kalorii navíc. Snažně doufám, že své poradenství v oblasti SM provozuje s větším citem a nápaditostí, než vařila mrdku pod pokličkou a kuřecí s velbloudí předkožkou. Snad jedinou zábavnou části je aktivitka na konec. V rámci komplexního znemožnění všech zúčastněných přijde řada na cvrnkání kuliček a mumie z hajzfáče..vodlééét

• 8.3.2011  18:41
    Co bude dnes k večeři? (TV pořad) (2010)

Tuhle lahůdku jsem si dala dnes s panem Kašpárkem. Mladý moravský chalan se silným akcentem nám v pořadu "co bude dnes g večeři" servíroval kuřecí řízek v oříškové krustě..sám mluvil dost křupavě (křupansky) , kuře do trouby bouchal (jak amorální), vaření nám zjednodušil upozorněním, že pro pečení můžeme kuře vložit do jakékoliv nádoby, kterou najdeme doma, já iniciativně zkoušela odměrný válec a nebylo to zrovna žraso o kterém tak roboticky mluvil.)

• 8.3.2011  18:35
    AZ-kvíz (TV pořad) (1997)

Johoooo všechno vim a vždycky bych vyhrála žejo, proto to mám ráda.)Jediná část, kde bych možná škobrtla, a tam Ti milý Tome musím zdělit krutou pravdu, je právě bankomat. Ti nebožáci mají všechna políčka úplně stejně šedivá!!8O

• 8.3.2011  18:30
    O poklad Anežky české (TV pořad) (1993)

V rámci pokrytectví mně vlastního, nestrpím sledovat pořad, v němž životní teoretici s opovržením frkají nad banalitou otázky typu "Ve kterém roce vyléčil Karel IV. svůj poslední hemeroid". S úžasem ale věřím, že na světě existují lidi, jejichž mozkové závity se v rámci daného tématu mají chuť alespoň vyskytovat..

• 6.3.2011  19:36

Příklad, kdy forma vítězí nad obsahem. Dokument ukuchtěný v papiňáku. Po celou dobu varu moc pěkně voněl. Po odendání poklice vůně zmizela tak, jako pára nad hrncem a u dna zbylo pár telecích vtípků a nemastná, neslaná omáčka z příběhů.( A ve mně hlad.)

<< předchozí 1 2