mikinhoo

mikinhoo

Mikuláš Krátký

okres Praha
pracant


31 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Kmotr (1972)

  Kultovní film. S nejlepší scénou na světě a to, jak kmotr mluví na začátku s funebrákem.

 • poster

  Smrtonosná past (1988)

  Úžasná podívaná, řekl bych jeden z nejlepší akčních filmů vůbec, příběh to sice skoro nemá, ale Willis se tu ukázal v nezapomenutelné roli v nezapomenutelném filmu.

 • poster

  Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

  Harrison Ford - Sean Connery. To je spojení, které vytvořilo nejlepšího Indyho.

 • poster

  Skála (1996)

  Zcela revoluční "akčňák". Nejúžasnější mi přijde to, jak ani nevíte komu fandit. Vojáci s dobrým úmyslem dělají špatnosti, agent dělající pro "zlé" šéfi z FBI a neutrální Sean Connery je nejlepší.

 • poster

  Skrytá identita (2006)

  Pro mě nejlepší film. Je plný skvělých hlášek a linie filmu je úžasná. Překvapil mě tak, jako žádný jíný film předtím nedokázal. Jednoznačných 5 hvězd.

 • poster

  Počátek (2010)

  Skvělý film. Naprosto mě uchvátil. Nolan je režisér, od kterého se máme na co těšit.

 • poster

  Skyfall (2012)

  Tak tohle je bondovka, která mě opravdu chytla u srdíčka. Jako milovník knížek a filmů o agentu Jamesu Bondovi musím přiznat, že tahle byla asi nejlepší. Neberme v potaz, že to je nový a kvalitní film (co se týká obrazu, zvuku a filmařského nadání) oproti starým filmům s Seanem Connerym a Rogererem Moorem. Prostě tahle mi připadala opravdovější a realnější a přitom víc bondovská než předchozích několik filmů, jak s Craigem tak s Brosnenem. I když i v knížce byly vynálezy typu hodinky s lazerem, který tady tak trochu chybí, tak tady nic nepřehnali jak scénárista tak režisér a dopadlo to tak, že si to řadím mezi trojku nejlepších bondovek a dokonce to bude kandidovat na první místo. :-D

 • poster

  Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

  Musím říct, že tento film překonal veškeré mé očekávání. Fakt bych nečekal, že tohle dokáže Ben Stiller aneb Gaylord Jebal zahrát opravdu věrohodně. Nudná pasáž filmu ukázala nudný stereotypní život a pak Walter zvedl zadek, rozjel se parádní soundtrack a film takový šmrnc, že na dobrodružství Waltera Mittyho myslím doteď.

 • poster

  Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

  Jak si tak předčítám všechny komentáře, tak už asi nějakou novinkou nepřispěji. Ve zkratce bych jenom veřejně prohlásil, že je to naprosto boží film. Od akce po humor, který je tu skvěle od Ritchieho propracovaný, tak jak známe z jeho prvních filmů (Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)k). Za mě zasloužené dvě návštěvy kina a pět hvězdiček navrch.

 • poster

  Osm hrozných (2015)

  Rozhodně mně Tarantino překvapil. Čekal jsem film podobný Nespoutanému Djangovi a Tarantino se spíše přiklonil ke svým počátkům, což byl skvělý nápad. Udělal z toho takové Gaunery na Divokém Západě se skvělou zápletkou a do poslední části člověk netušil, kdo je zlý a kdo je zlejší. Prostě paráda. 5* zasloužených (Dal bych i víc, kdyby to šlo)