Mimomisu

M M

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 10.12.2018  21:42

Ja tomuhle michani zanru casto nadrzuju a tady to nebylo jinak, ale co si budem povidat, na tohle se musi hodne chytre. A posledni pulhodinka, ktera uz (at uz chtene nebo nechtene) hranicila s parodii byla na me uz trosku moc. Lepsi reziser by z toho vybrusil asi lip, ale scenar tomu nepomahal uplne. Vyvoj postav odflaknutej (i kdyz ma film skoro dve hodiny), vetsi duraz na mysticno by tomu prospel. Ve vysledku tomu vlastne humor a obsazeni vic pomahal. Nevim no, hezky cviceni, ale jinak...

• 1.12.2018  20:24
    Halloween (2018)

Uplne presne nevim, co mi na tom vadilo, ze zustanu u jen slusneho nadprumeru. Pravdepodobne az to prilisne lpeni na retro vlne/ucte k originalu (u me lehce precenenho, ale co uz)? Tezko rict, ale na pokracovani jsem minimalne zvedavej.

• 17.11.2018  22:54

Horor to neni (coz nevadi) a pri konci to docela tape, i kdyz si nejsem jisty, jak moc by to slo udelat jinak. Takhle si to aspon relativne udrrzuje tempo. Docela povedeny napad, ale ve vysledku nic prevratneho scenaristicky alespon. Obcas povedene zaberry a kamera obecne, za zkousku to stoji, jen od toho clovek nesmi cekat prilis.

• 15.11.2018  17:25

Nakonec o kousek jen tri (mozna ten zaverecnej song a i pri ty stopazi nektery zkratky v pribehu). Presto povedenej debut, Gaga v pohode, na Cooperovi je videt, ze je to jeho projekt, takze se snazi a jde mu to. Tak snad se dostane brzo k nejakymu dobrymu nametu a nezustane jen u tohodle.

• 17.10.2018  00:14

Slaby tri (za snahu), vylozene to nenudi, ale ta snaha (jak uz bylo rerceno) o Allena je ocividna a nevychazi skoro v nicem. Coz se projevuje i na hererckych vykonech bohuzel (ale tohle ani jednomu z nich nezavidim)...

• 10.10.2018  20:17
    Searching (2018)

Slusnej thriller s prekombinovanym koncem...Ale ta forma je fakt hezka a funguje a cely je to jako nejlepsi z dilu Criminal Minds. Coz je moje guilty pleasure, ale jako lichotku to brat nemusite

• 28.9.2018  23:33
    Maniac (TV seriál) (2018)

Mne osobne sedly i prvni tri dily. Ale souhlasim, ze tohle se proste cloveku musi trefit. A kdyz se trefi, tak je to bozi.

• 26.9.2018  01:56
    Mrakodrap (2018)

Mela to by oddechovka, ktery ja fakt rad tu a tam. Vlasne se docela na ne i tesim. Na tohle jsem moc netesil. Ja doufam, ze Dwayne setri prachy, protoze tuhle silu moc dlouho neutahne. (jasne, Jumanji bylo fajn, ale co vsecko to kolem). A tohle je fakt na slaby dve.

• 25.9.2018  23:43
    Eighth Grade (2018)

Uzivatel squawk se asi zasekl na Days of Our Lives...nebo mu jeste nesestoupily varlata... Tohle je moc fajn. indie jako svine samozrerjme, ale nejde tady ani o pribeh, spis jen o male nahlednuti do teenage komunity v USA. U nas c CR by to nevypadalo o tolik jinak ve vysledku asi. Krasny herecky vykony, Cela ta prirozenost a nenucenost je dost vtahujici. Plus nesmely bod navic, je to rezini a scenaristicky debut velmil, velmi skveleho standup komika...

• 11.9.2018  02:14

Atmoska a vykony za pet hvezd, zaver ala paranormal activity tri to strhava...dost

• 10.9.2018  11:44

O dost zabavnejsi, nez by nekdo po tech peripetiich a trzbach cekal. Ale i tak mi to prislo jen jako lehky nadprumer a rutina. O SW tu skoro vubec nejde, coz je vlastne sympaticke (aspon mne), na druhou stranu toho pomrkavani pro fanousky je zbytecne moc a vetsina pusobi neprirozene. Obsazeni v pohode, Ehreinrech dal tuhle vyzvu se cti IMHO. Mit to trochu propracovanejsi postavy, tak nektere zvraty a umrti budou asi pusobit o trochu lepe. No nic. Neurazilo, ale na 4 to neni.

• 9.9.2018  00:39

Ale jo, prvni dil mi prisel v tom, co chtel delat (tzn rodinneje oddechovej film) lepsi. Docela o dost vlastne. Ale tohle porad funguje. Skoda nevyuzite zaporacky. Jednohubka, kteraplni svuj ucel (i kdyz by to mohla delat o dost lip teda)

• 6.9.2018  01:58

Jasne, jednicka to hodne uhrala na moment prekvapeni a nostalgii, cimz se logicky dvojka ohanet nemuze. Ale takhle ne. Bayona je lepsi kameraman, nez reziser. Pratt, jak ho mam rad, tak tady sklouzava k tomu nejhorsimu co na platne predvadi The Rock. Ale hlavne zase spousta neoriginalnich napadu , klikse a jeste vetsi spousta logickych lapsu. Zklamani docela velke.

• 3.9.2018  20:45

Lepsi, nez divoka a nesouroda dvojka. Trochu tu chybi zaverecny twist, na druhou stranu jsem se nenudil a i ten plan samotnej z tech vsech tri dava mozna nejvetsi smysl? mozna. Kazdopadne lepsi, jak rikam, lepsi, nez dvojka a za to ma u me treti dil hvezdu navic.

• 3.9.2018  19:19

Holstein, Gondry i Carrey a vsichni ve vedlejsich rolich vlastne, tady se talentem neresi (mozna az na toho synatora). Slusnej expozice, ktera dava tusit, ze to asi bude o hodne, hodne hustsi. Nemuzu se dockat.

• 29.8.2018  18:11

Ten samotny napad mi vadil (a dopadl) o dost lip, nez Ghostbusters a co si budem namlouvat, je to trochu podobna kategorie. Ale narozdl od Krotitelek, tady me to spis mrzi. Obsazeni super, hlavne Hathaway je paradni (ano, i vcetne toho prehravani). Dvojka i trojka hodne ztracely oproti prvnimu dilu, ale porad se snazily byt chytry a docela jim to vychazelo. Tady ten se ten pocit proste nedostavi. Chemie je o trosku chudsi, coz se da pochopit, ale proste heist film musi byt chytrejsi, nez divak a to se tady moc nepovedlo. Davam jednu hvezdu navic za snahu a obsazeni, ale jinak je to s odrenejma usima na 50% a popravde je to skoda.

• 17.8.2018  20:03
    Upgrade (2018)

Jako, tohle bych od Whannella necekal. Libilo se mi to uz z traileru, ale stejne jsem k tomu mel rezervy. Nebyl duvod. Prirovnani od JASM k Dreddovi neni vubec mimo...

• 14.8.2018  22:14
    Máš ji! (2018)

Prijemne prekvapeni z rrnku Game Night (kdyz beru posledni rok). A za zaver klidne pa plsovych bodu navic- PS: pockejte do konce titulku

• 17.7.2018  12:46

Jedna hvezda navic, protoze je to porad lepsi, nez posledni tri dily Transformers. Skoda te bezpohlavni rezie a humoru, ktery by sel s trochou nadhledu pojmout o dost lepe. Ale jinak, jak jsem od toho moc necekal (a samozrejme vypnul mozek hned na zacatku), tak je to vlastne prijemna jednohubka. P.S.: Jako tricatnika by me mel ten remix/cover Smashing Pumpkins urazet, ale vlastne to docela funguje...asi meknu...

• 25.6.2018  16:53
    Set It Up (2018)

Prijemna romanticka oddychovka s fajn nametem, ktery stavi romcom klise trosku na hlavu. Skoda posledni tretiny, kde do tech klise zase snadno zapadne (i kdyz aspon trochu s pomrknutim), kdyz uz nic). Prijemne prekvapeni. Ty ctyri hvezdy jsou v ramci romantickych komedii, kde, stejne jako u jinych zanrovek (treba u hororu), mam tendenci trosku nadrzovat.

• 21.6.2018  17:09
    Kazišuci (2018)

Tri, ale spis mozna kvuli tematu. Zaroven silne tri za otoceni skatulek, prekvapivy vyvoj postav (to je tak, kdyz od filmu moc necekate mozna). Kdyby to vynechalo fekalni momenty, byl by vysledek o dost dospelejsi, protoze to vlastne funguje o dost lip i bez humoru na prvni a uprimne jsem se parkrat zasmal. EDIT: ted jsem si to po sobe precetl a ty ctyri jsou v pohode...sice s odrenyma usima, ale hlavne za presah(?)

• 6.6.2018  18:03
    Trestanec (2017)

Rozsypany scenar, ktery se snazi reziser zachranit skoky v case....a docela marne....lepsi tri to porad ma, uz jen kvuli ty podprahovy message, ale stejne je to trosku dost nuda.

• 6.6.2018  15:24

prvni pulka zbytecne roztekana, druha zase velmi pruhledna. I presto se na to dobre kouka a ma to spad a dobry herce, takze to nenudi, ale bohuzel...v tomhle tisicileti uz clovek potrebuje trochu silnejsi twisty (ne, ze bych to scenaristum zavidel). EDIT: Zmizela je sice lip vypadajici film, ale pribehove jeste vetsi ptakovina. Predloha muze byt super, ale v obou pripadech z toho vylezly prumerne filmy (kdyz budu hodnej). Takze ty predloze moc neverim vlastne... Detektivky tyhle pani moc nejdou no.

• 5.6.2018  16:26

Prekvapive malo patosu, ale i akce (to druhe mi nijak zasadne nevadi v tomto pripade). Skoda ze to propadlo v kinech, trochu nepravem imho...

• 23.5.2018  09:14
    Get Shorty (TV seriál) (2017)

Strasne podhodnocenej serial, o kterym nikdo nevi, ale pro me je to jedna z nejlepsich novinek minuleho roku...

• 15.5.2018  23:25
    Deadpool 2 (2018)

Je to jiny, nez jednicka. Samozrejme vetsi, jak se na pokracovani akcnaku slusi a patri. Ale jiny, vaznejsi, s lepsim pribehem. Videt oba filmy za sebou naraz, tak si toho rozdilu ani nevsimnu mozna, ale...vlastne mi ten (ne)posun uplne nevadi, naopak. U me to obstalo se cti a bez spoileru asi nema smysl to moc rozebirat. Nektery vtipy opet nefungujou uplne, je z toho cejtit obcaas improvizace, coz je dvojsecna zbran, ale tak nejak mam pocit, ze to k tomu patri. Stejne jako jednicka to ma trochu problemy s tempem, ale neni to nic, co by se nedalo vydrzet. Akce je vic, vsichni si to na place uzivaj (teda asi az krom ty kakaderky, co neuridila skutr pri nataceni...). Mezititulkova scena je sama za sebe na sest hvezdicek. Za me dustojne pokracovani na urovni jednicky, kde sice uz chybi ten pocit prekvapeni, co vsechno si tvurci dovoli rict na kameru v komiksovym filmu, ale jinak bez vetsich vytek.

• 26.4.2018  01:28

Mam par hodin po projekci a porad to vstrebavam. Takze mozna casem doplnim po druhe projekci, ale musim temer citovat KarlaR. Ze tohle dali Russovci dohromady takovym zpusobem me udivovalo cca kazdych dvacet minut a uz dlouho jsem neodchazel takhle nadsenej z kina. Podrazi tomu nohy, ze k tomuhle snimku je imho potreba videt vetsinu ostatnich marvelovek. Jenze tohle je naprosta ulitba fanouskum a fan service neni jen tak do vetru. Svym zpusobem tady funguje snad vsechno... P.S.: Tohle je opravdu filim pro fanousky poslednich deseti let MCU a neni treba se za to stydet. Pokud clovek nechape postavy a lokace a narazky z predchozich snimku, tak prichazi docela o dost a z me pozice nedokazu posoudit, jak film bude pusobit na lehce neznaleho divaka a ani se o to nebudu pokouset. Ale jednou je to vysledek desetilete FILMOVE snahy a vysledek tuhle praci zurocuje tim nejlepsim moznym zpusobem. Je to predposledni dil serie dlouhyho serialu a do toho se pro neznale bude vzdy spatne naskakovat. Ale narozdil od BvS jsou vsechny indicie a vyvoj postav v predchozich filmech a ne jen v komiksu. A ne nejsem hater DC, ale spis DCEU, hlavne proto, ze mi mrvi oblibeny postavy.

• 22.4.2018  00:12
    Nikdys nebyl (2017)

Mohlo to byt (a pry i melo puvodne) o pul hodky delsi, kdyz uz si ten snimek dovoli plytvat zaberama a casem v 95ti minutach. Nakonec mi to davalo hezky, po indie a nenapadne smysl, ale urcite nebudu oponovat tomu, ze to slo ( i v ramci zachovani super atmosky) udelat lepe. Ty ctyri hvezdy jsou slabsi sice, ale zaslouzeny a byt to debut, tak za nej bojuju o trosku vic, ale Lynne Ramsay po We Need to Talk About Kevin potvrzuje, ze to nebyl nejaky vystrel mimo. Tohle mozna neni uplne na komoru a na prvni dobrou, ale mam pro ni pochopeni a fandim ji, protoze ma zvlastni cit i kumst v ruce

• 21.3.2018  18:40
    Iron Man 2 (2010)

Osvezuju si vsechny marvelovky pred Infinity War (tedy minimalne too vidim podruhe) a uz za prvnich 40 minut, resp. scenu v Monte Carlu snizuju z puvodnich tri na dve. Takhle fakt ne. Pravem zapomenuty a opovrhovany dil. Marvel si nasadil latku vysoko s prvnim Iron Manem, kteryho jsem po letetch videl v ramci nakoukavani vcera a i presto, ze Favreaou je sympataka a hodne skiovnej reziser vlastne, tak tady to nefunguje. I kdyz problem je hlavne u scenare. Theroux je taky sympatak, prisel s nemtem na Tropic Thunder a pak dostal tenhle film. Coz sice jen navazuje na marvelovskou tendenci davat sanci novackum, ale v jinych pripadech ti novacci maj za sebou aspon neco uspesnyho. No nic, za chvilku me ceka Thor 2, to bude taky lahudka asi. EDIT: Tak ne, zase posledni pulhodina slape, ale ty tri jsou teda s hodne odrenyma usima.

• 15.3.2018  01:04
    Rise - Pilot (E01) (epizoda) (2018)

Mozna trochu zkratkovite, zvlast oproti posledni mode vsecko natahovat. Kazdopadne jsem tohle necekal, ale tady miri prvni dil na komoru a z tematu i nametu, ktery by vydaly na temer cely film, posklada jednu padesatiminutovou atmosferickou predstavovacku, ktera...vlastne funguje. Uz dlouho jsem nebyl tak zvedavy na dalsi dily a i kdyz je jasne, ze to tempo musi zvolnit, naslapnuto to ma imho hodne slusne. Mozna je to prepaleny, ale takhle se ma delat pilot...

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12