Mimomisu

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 14.8.2018  22:14
    Máš ji! (2018)

Prijemne prekvapeni z rrnku Game Night (kdyz beru posledni rok). A za zaver klidne pa plsovych bodu navic- PS: pockejte do konce titulku

• 17.7.2018  12:46

Jedna hvezda navic, protoze je to porad lepsi, nez posledni tri dily Transformers. Skoda te bezpohlavni rezie a humoru, ktery by sel s trochou nadhledu pojmout o dost lepe. Ale jinak, jak jsem od toho moc necekal (a samozrejme vypnul mozek hned na zacatku), tak je to vlastne prijemna jednohubka. P.S.: Jako tricatnika by me mel ten remix/cover Smashing Pumpkins urazet, ale vlastne to docela funguje...asi meknu...

• 25.6.2018  16:53
    Set It Up (2018)

Prijemna romanticka oddychovka s fajn nametem, ktery stavi romcom klise trosku na hlavu. Skoda posledni tretiny, kde do tech klise zase snadno zapadne (i kdyz aspon trochu s pomrknutim), kdyz uz nic). Prijemne prekvapeni. Ty ctyri hvezdy jsou v ramci romantickych komedii, kde, stejne jako u jinych zanrovek (treba u hororu), mam tendenci trosku nadrzovat.

• 21.6.2018  17:09
    Kazišuci (2018)

Tri, ale spis mozna kvuli tematu. Zaroven silne tri za otoceni skatulek, prekvapivy vyvoj postav (to je tak, kdyz od filmu moc necekate mozna). Kdyby to vynechalo fekalni momenty, byl by vysledek o dost dospelejsi, protoze to vlastne funguje o dost lip i bez humoru na prvni a uprimne jsem se parkrat zasmal. EDIT: ted jsem si to po sobe precetl a ty ctyri jsou v pohode...sice s odrenyma usima, ale hlavne za presah(?)

• 6.6.2018  18:03
    Trestanec (2017)

Rozsypany scenar, ktery se snazi reziser zachranit skoky v case....a docela marne....lepsi tri to porad ma, uz jen kvuli ty podprahovy message, ale stejne je to trosku dost nuda.

• 6.6.2018  15:24

prvni pulka zbytecne roztekana, druha zase velmi pruhledna. I presto se na to dobre kouka a ma to spad a dobry herce, takze to nenudi, ale bohuzel...v tomhle tisicileti uz clovek potrebuje trochu silnejsi twisty (ne, ze bych to scenaristum zavidel). EDIT: Zmizela je sice lip vypadajici film, ale pribehove jeste vetsi ptakovina. Predloha muze byt super, ale v obou pripadech z toho vylezly prumerne filmy (kdyz budu hodnej). Takze ty predloze moc neverim vlastne... Detektivky tyhle pani moc nejdou no.

• 5.6.2018  16:26

Prekvapive malo patosu, ale i akce (to druhe mi nijak zasadne nevadi v tomto pripade). Skoda ze to propadlo v kinech, trochu nepravem imho...

• 23.5.2018  09:14
    Get Shorty (TV seriál) (2017)

Strasne podhodnocenej serial, o kterym nikdo nevi, ale pro me je to jedna z nejlepsich novinek minuleho roku...

• 15.5.2018  23:25
    Deadpool 2 (2018)

Je to jiny, nez jednicka. Samozrejme vetsi, jak se na pokracovani akcnaku slusi a patri. Ale jiny, vaznejsi, s lepsim pribehem. Videt oba filmy za sebou naraz, tak si toho rozdilu ani nevsimnu mozna, ale...vlastne mi ten (ne)posun uplne nevadi, naopak. U me to obstalo se cti a bez spoileru asi nema smysl to moc rozebirat. Nektery vtipy opet nefungujou uplne, je z toho cejtit obcaas improvizace, coz je dvojsecna zbran, ale tak nejak mam pocit, ze to k tomu patri. Stejne jako jednicka to ma trochu problemy s tempem, ale neni to nic, co by se nedalo vydrzet. Akce je vic, vsichni si to na place uzivaj (teda asi az krom ty kakaderky, co neuridila skutr pri nataceni...). Mezititulkova scena je sama za sebe na sest hvezdicek. Za me dustojne pokracovani na urovni jednicky, kde sice uz chybi ten pocit prekvapeni, co vsechno si tvurci dovoli rict na kameru v komiksovym filmu, ale jinak bez vetsich vytek.

• 26.4.2018  01:28

Mam par hodin po projekci a porad to vstrebavam. Takze mozna casem doplnim po druhe projekci, ale musim temer citovat KarlaR. Ze tohle dali Russovci dohromady takovym zpusobem me udivovalo cca kazdych dvacet minut a uz dlouho jsem neodchazel takhle nadsenej z kina. Podrazi tomu nohy, ze k tomuhle snimku je imho potreba videt vetsinu ostatnich marvelovek. Jenze tohle je naprosta ulitba fanouskum a fan service neni jen tak do vetru. Svym zpusobem tady funguje snad vsechno... P.S.: Tohle je opravdu filim pro fanousky poslednich deseti let MCU a neni treba se za to stydet. Pokud clovek nechape postavy a lokace a narazky z predchozich snimku, tak prichazi docela o dost a z me pozice nedokazu posoudit, jak film bude pusobit na lehce neznaleho divaka a ani se o to nebudu pokouset. Ale jednou je to vysledek desetilete FILMOVE snahy a vysledek tuhle praci zurocuje tim nejlepsim moznym zpusobem. Je to predposledni dil serie dlouhyho serialu a do toho se pro neznale bude vzdy spatne naskakovat. Ale narozdil od BvS jsou vsechny indicie a vyvoj postav v predchozich filmech a ne jen v komiksu. A ne nejsem hater DC, ale spis DCEU, hlavne proto, ze mi mrvi oblibeny postavy.

• 22.4.2018  00:12
    Nikdys nebyl (2017)

Mohlo to byt (a pry i melo puvodne) o pul hodky delsi, kdyz uz si ten snimek dovoli plytvat zaberama a casem v 95ti minutach. Nakonec mi to davalo hezky, po indie a nenapadne smysl, ale urcite nebudu oponovat tomu, ze to slo ( i v ramci zachovani super atmosky) udelat lepe. Ty ctyri hvezdy jsou slabsi sice, ale zaslouzeny a byt to debut, tak za nej bojuju o trosku vic, ale Lynne Ramsay po We Need to Talk About Kevin potvrzuje, ze to nebyl nejaky vystrel mimo. Tohle mozna neni uplne na komoru a na prvni dobrou, ale mam pro ni pochopeni a fandim ji, protoze ma zvlastni cit i kumst v ruce

• 21.3.2018  18:40
    Iron Man 2 (2010)

Osvezuju si vsechny marvelovky pred Infinity War (tedy minimalne too vidim podruhe) a uz za prvnich 40 minut, resp. scenu v Monte Carlu snizuju z puvodnich tri na dve. Takhle fakt ne. Pravem zapomenuty a opovrhovany dil. Marvel si nasadil latku vysoko s prvnim Iron Manem, kteryho jsem po letetch videl v ramci nakoukavani vcera a i presto, ze Favreaou je sympataka a hodne skiovnej reziser vlastne, tak tady to nefunguje. I kdyz problem je hlavne u scenare. Theroux je taky sympatak, prisel s nemtem na Tropic Thunder a pak dostal tenhle film. Coz sice jen navazuje na marvelovskou tendenci davat sanci novackum, ale v jinych pripadech ti novacci maj za sebou aspon neco uspesnyho. No nic, za chvilku me ceka Thor 2, to bude taky lahudka asi. EDIT: Tak ne, zase posledni pulhodina slape, ale ty tri jsou teda s hodne odrenyma usima.

• 15.3.2018  01:04
    Rise - Pilot (E01) (epizoda) (2018)

Mozna trochu zkratkovite, zvlast oproti posledni mode vsecko natahovat. Kazdopadne jsem tohle necekal, ale tady miri prvni dil na komoru a z tematu i nametu, ktery by vydaly na temer cely film, posklada jednu padesatiminutovou atmosferickou predstavovacku, ktera...vlastne funguje. Uz dlouho jsem nebyl tak zvedavy na dalsi dily a i kdyz je jasne, ze to tempo musi zvolnit, naslapnuto to ma imho hodne slusne. Mozna je to prepaleny, ale takhle se ma delat pilot...

• 13.3.2018  01:02
    Annihilation (2018)

Ja si teda nemyslel, ze na sledovani tohodle filmu musi byt clovek nejak extra inteligentni, ale podle nekterych jednohvezdickovych komentaru na tom mozna neco bude :) Jinak pekny, Garland by mel ubra na stylizaci, za to vecny lens flare by se stydel i Abrams a sice je v tom videt peclivost, ale vic zivota do tech vizualu by neskodilo, pusobi to strasne chladne bohuzel.

• 11.3.2018  01:20

Mohlo to být natočený líp a mohlo to mít závěr, ale i tak fajn jednohubka

• 7.3.2018  01:16

OK, videno s dvourocnim odstupem plnym zlejch komentaru a mizernejch recenzi, takze, v prvni puli jsem si rikal, ze to vlastne jeste jde...ale pak, pak se to zlomilo a poslednich 40 minut jsem si doslova zakryval pusu udivem, ze tohle nekdo schvalil. Nejde ani o to, ze jde o reboot, ostatne druhy dil GB schytaval svou dobu taky slusnej pojeb, ale tohle je fakt pruser. Jeste jsem s laskou vzpominal na druhej Den nezavislosti, ale u nej jsem se aspon pulku filmu doslova nestydel (cringe cringe cringe). Hvezdu za pekny a chytry CGI...ufff

• 6.3.2018  16:10

Ja original za klasiku povazuju a tohle me pres vsechni skepsi nijak neurazilo, naopak. Jasne, kdyby to nevydelavalo takovy prachy (v momente psani prispevku 900 mega celosvetove), tak se na to vykaslu stejne jako na novy Ghostbusters, ale tohle originalu zadnou ostudu nedela. Ooriginalni uchopeni napadu (a tim padem delat sequel a ne reboot) se ceni, par logickych lapsu se najde, ale neni je diky slusne dramaturgii moc casu resit, coz je u dobrodruznyho filmu jen a jen vyhoda. No a zapory...bez Kevina Harta by se to obeslo. On sam mne jako takovy moc nevadi, i kdyz hraje porad to same, ale tak mela byt nastavena i puvodni mlada postava, takze klasicke Kevinovo porvavani (i kdyz ma napsanych par skvelych hlasek) tu trochu trci. Dwayne si se svou prkennosti daval svyho pubertaka s prehledem a Jack Black s velkou chuti (i kdyz to mohlo byt napsany jeste lip imho), ale co me tu v komentarich trochu mrzi je nezmineni Karen Gillian, ktery tu teenagerku verite od zacatku do konce. Kazdopadne, privalu ozivovani klasickych znacek se neubranime, ale pokud budou dopadat takhle, tak to neni vubec spatny. PS: Trochu me mrzel obraz, kde u tohodle zanru ten extremni digital obcas rusil a prohnat to nejakym oldschool filtrem by bylo spis plus a vylozene se to nabizelo

• 1.3.2018  23:34

Snazil jsem se nad to povznest jak to jen slo a stejne za tu nostalgii dam trochu navic. Ale ta troska k te pate hvezde neni moc, maximalne bych to jeste prodlouzil a prohloubil prvni pulku a pronikani Cechu do NHL, protoze 90 minut by tenhle film snesl a plus se tam natuklo spousta zajimavych udalosti. Ale i bez toho by to byly tak silne ctyri hvezdy, ze s trochou nostalgie (bylo mi tehda 14) tomu min, nez pet dat nemuzu. Vlastne ne. Tu hvezdicku navic si to zaslouzi za ceskyho rezisera a to tempo a tu technickou zdatnost a za skvele podani tohodle pribehu tak, ze to musi dojmout i cloveka, ktery je hokejem nepolibeny. V tom Hudecek ukazal velkou silu a vubec bych se nedivil, kdyby brzy dostal moznost za morem i moznost nejakeho vetsiho filmu.

• 24.2.2018  08:09

S odstupem par dni pridavam hvezdu navíc. Jo, chtělo to imho trochu strihat a urcite vic Kilmongera, ale zrovna koukam na YouTube na myho oblibenyho Kevina Smithe a jeho nadseni je nakazlivy. A i ten politicko genderovej přesah je zvladnutej na jedničku.

• 18.2.2018  01:38

Jednicka o hodne prekonala ocekavani, ale dvojku jsem po tehdejších prumernych recenzi odlozil na pozdeji. No a odlozena klidne mohla zůstat. Devadesatkovy béčko, ktery by to dvacet let nazpatky slo rovnou na vehaeski pod Intersonicem. Po jednicce fakt velke zklamani

• 28.1.2018  02:25
    Velká hra (2017)

pozn. na okraj, soubor titulku, ktere u prumerneho filmu svou velikosti vydaji cca na 70kB, maji tady velikost 230. Jinak Sorkin debut zvladl vic, nez slusne, je videt, ze na place u slavnejsich reziseru daval pozor.

• 15.1.2018  04:02
    Já, Tonya (2017)

Hodne, hodne silne 4. Asi chapu vytky, ze je to moc komedie mluveni do kamery, ale mne tohle, ostatne presne jako relativne podobne uchopeny The Big Short. Podava se to a mluvise tu vtipne o vaznych vecech, protoze minimalne i tady je zapletka ze zivota opravdu ke smutnemu placi. Coenovska Fargo atmoska z toho sala na vsechny strany, coz vzhledem k tomu, ze uz to moc brachum nejde v ramci komedii, tak to vubec nevadi, naopak.

• 15.1.2018  00:21
    Tvář vody (2017)

Kamoska, kdyz uz jsem brblal po pul hodine, ze me ta sablonovitost a klise serou, ze se na to mam koukat jako na oddechovou pohadku. No,dobra rada urcite, ale ani to moc nepomohlo. Klise se vrsi jedno za druhym, ale hlavne, pokud se co pet minut pristihnu, ze vim, co se stane v dalsi scene nebo o nekolik scen napred, takovy film si bohuzel neuziju. Del Toro se z toho lehkeho nadprumeru nikdy nevyhrabe, pokud nebude vic verit ostatnim lidem i ve scenarich.

• 14.1.2018  04:39
    Lady Bird (2017)

Druha pulka dela ze slusneho indie dost nadprumerne indie a jak jsem se puvodne bal, ze tady to oceneni vrchem spodem padaji hlavne kvuli autorce scenare a rezie, tak ano, ale z uplne jineho duvodu ve vysledku. Nejsem si jisty, jestli by tohle chlap napsal nebo zreziroval takhle a je to z toho citit. Velka skoda prvni pulky, kde tenhle cit neni moc poznat a jede si to jen hodne zamenitelnou nezavislou notu. Mit to silnejsi sceny a trochu i pribeh od zacatku do konce a nespolehat se tak casto na efekt, byla by to jeste vetsi pecka. P.S.: Vykon Laurie Metcalf je moc fajn, na takovy hype v ramci cen za vykon mi to zas tak neprislo, ale to je malickost. Ronan je vyborna na druhou stranu, prehravani toho muzikanstkyho fracka to dost shodilo.

• 6.1.2018  21:17

Velmi silne ctyri. Baů jsem se, ze to dopadne jako cista parodie (a ze zahranicnich recenzi jsem tusil, ze to tak nebude). Ale Franco to dava s velkluo paradou a opravdu udrzuje postavy Tommyho jako sileneho nadsence, nez basolutniho blazna a tenhle pristup samozrejme funguje. Ve vysledku krasnej film

• 5.1.2018  05:07
    Ill Behaviour (TV seriál) (2017)

dokazu si predstavit, ze to ve finale slo uelat lepe, zvlast v chovani vicemene vsech postav, ale stejne to byla hodne zabavna jizda

• 31.12.2017  01:16
    Silnější (2017)

Gyllenhlal i vicemene vsichni okolo jsou super vicemene, ale postrada to pevnou ruku jak v rezii , tak od scenare. Slo to udelat mnohem lip, tedy, pokud to vubec melo byt zfilmovano ve vysledku

• 30.12.2017  20:23

Souhlasim s JASM, ze to bylo odlehcene a lehke a taky nic proti tomu. Konec jsem trochu ocekaval (to prokecnuti v pulce bylo az moc ocividne). Kazdopadne ale moc fajn namet a na plose celovecerrniho filmu, s posledni akcni pulhodinou uteku by se neztratil (Mix mezi Spravci osudu a The Truman Show).

• 29.12.2017  23:20

Mix odlehcenosti a zaroven desu se tady povedl vlastne dokonale. Pro fanousky Startreku bod navic.

• 28.12.2017  23:45
    Dunkerk (2017)

Na velkem platne by to asi vypadalo o dost lip, ale to je tak vsechno. Jinak chladne, bez emoci (zrovna tady by se delsi stopaz hodila imho). Casove linie ok napad, ale vlastne naprosto zbytecne a casto neprehledne. Nevim, Nolan mi uz od posledniho Batmana prijde jako nabubrely a sebestredny sasek, ktery resi vsechno, krom scenare a emoci postav. PS: Osobne mi lehce netradicni hudba sedla, ale chapu, proc spouste lidi ne

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11