Deadpool 2 (2018)

Je to jiny, nez jednicka. Samozrejme vetsi, jak se na pokracovani akcnaku slusi a patri. Ale jiny, vaznejsi, s lepsim pribehem. Videt oba filmy za sebou naraz, tak si toho rozdilu ani nevsimnu mozna, ale...vlastne mi ten (ne)posun uplne nevadi, naopak. U me to obstalo se cti a bez spoileru asi nema smysl to moc rozebirat. Nektery vtipy opet nefungujou uplne, je z toho cejtit obcaas improvizace, coz je dvojsecna zbran, ale tak nejak mam pocit, ze to k tomu patri. Stejne jako jednicka to ma trochu problemy s tempem, ale neni to nic, co by se nedalo vydrzet. Akce je vic, vsichni si to na place uzivaj (teda asi az krom ty kakaderky, co neuridila skutr pri nataceni...). Mezititulkova scena je sama za sebe na sest hvezdicek. Za me dustojne pokracovani na urovni jednicky, kde sice uz chybi ten pocit prekvapeni, co vsechno si tvurci dovoli rict na kameru v komiksovym filmu, ale jinak bez vetsich vytek.

Avengers: Infinity War (2018)

Mam par hodin po projekci a porad to vstrebavam. Takze mozna casem doplnim po druhe projekci, ale musim temer citovat KarlaR. Ze tohle dali Russovci dohromady takovym zpusobem me udivovalo cca kazdych dvacet minut a uz dlouho jsem neodchazel takhle nadsenej z kina. Podrazi tomu nohy, ze k tomuhle snimku je imho potreba videt vetsinu ostatnich marvelovek. Jenze tohle je naprosta ulitba fanouskum a fan service neni jen tak do vetru. Svym zpusobem tady funguje snad vsechno... P.S.: Tohle je opravdu filim pro fanousky poslednich deseti let MCU a neni treba se za to stydet. Pokud clovek nechape postavy a lokace a narazky z predchozich snimku, tak prichazi docela o dost a z me pozice nedokazu posoudit, jak film bude pusobit na lehce neznaleho divaka a ani se o to nebudu pokouset. Ale jednou je to vysledek desetilete FILMOVE snahy a vysledek tuhle praci zurocuje tim nejlepsim moznym zpusobem. Je to predposledni dil serie dlouhyho serialu a do toho se pro neznale bude vzdy spatne naskakovat. Ale narozdil od BvS jsou vsechny indicie a vyvoj postav v predchozich filmech a ne jen v komiksu. A ne nejsem hater DC, ale spis DCEU, hlavne proto, ze mi mrvi oblibeny postavy.

Nikdys nebyl (2017)

Mohlo to byt (a pry i melo puvodne) o pul hodky delsi, kdyz uz si ten snimek dovoli plytvat zaberama a casem v 95ti minutach. Nakonec mi to davalo hezky, po indie a nenapadne smysl, ale urcite nebudu oponovat tomu, ze to slo ( i v ramci zachovani super atmosky) udelat lepe. Ty ctyri hvezdy jsou slabsi sice, ale zaslouzeny a byt to debut, tak za nej bojuju o trosku vic, ale Lynne Ramsay po We Need to Talk About Kevin potvrzuje, ze to nebyl nejaky vystrel mimo. Tohle mozna neni uplne na komoru a na prvni dobrou, ale mam pro ni pochopeni a fandim ji, protoze ma zvlastni cit i kumst v ruce

Iron Man 2 (2010)

Osvezuju si vsechny marvelovky pred Infinity War (tedy minimalne too vidim podruhe) a uz za prvnich 40 minut, resp. scenu v Monte Carlu snizuju z puvodnich tri na dve. Takhle fakt ne. Pravem zapomenuty a opovrhovany dil. Marvel si nasadil latku vysoko s prvnim Iron Manem, kteryho jsem po letetch videl v ramci nakoukavani vcera a i presto, ze Favreaou je sympataka a hodne skiovnej reziser vlastne, tak tady to nefunguje. I kdyz problem je hlavne u scenare. Theroux je taky sympatak, prisel s nemtem na Tropic Thunder a pak dostal tenhle film. Coz sice jen navazuje na marvelovskou tendenci davat sanci novackum, ale v jinych pripadech ti novacci maj za sebou aspon neco uspesnyho. No nic, za chvilku me ceka Thor 2, to bude taky lahudka asi. EDIT: Tak ne, zase posledni pulhodina slape, ale ty tri jsou teda s hodne odrenyma usima.

Rise - Pilot (2018) (epizoda)

Mozna trochu zkratkovite, zvlast oproti posledni mode vsecko natahovat. Kazdopadne jsem tohle necekal, ale tady miri prvni dil na komoru a z tematu i nametu, ktery by vydaly na temer cely film, posklada jednu padesatiminutovou atmosferickou predstavovacku, ktera...vlastne funguje. Uz dlouho jsem nebyl tak zvedavy na dalsi dily a i kdyz je jasne, ze to tempo musi zvolnit, naslapnuto to ma imho hodne slusne. Mozna je to prepaleny, ale takhle se ma delat pilot...

Anihilace (2018)

Ja si teda nemyslel, ze na sledovani tohodle filmu musi byt clovek nejak extra inteligentni, ale podle nekterych jednohvezdickovych komentaru na tom mozna neco bude :) Jinak pekny, Garland by mel ubra na stylizaci, za to vecny lens flare by se stydel i Abrams a sice je v tom videt peclivost, ale vic zivota do tech vizualu by neskodilo, pusobi to strasne chladne bohuzel.

Mamka a taťka (2017)

Mohlo to být natočený líp a mohlo to mít závěr, ale i tak fajn jednohubka

Krotitelé duchů (2016)

OK, videno s dvourocnim odstupem plnym zlejch komentaru a mizernejch recenzi, takze, v prvni puli jsem si rikal, ze to vlastne jeste jde...ale pak, pak se to zlomilo a poslednich 40 minut jsem si doslova zakryval pusu udivem, ze tohle nekdo schvalil. Nejde ani o to, ze jde o reboot, ostatne druhy dil GB schytaval svou dobu taky slusnej pojeb, ale tohle je fakt pruser. Jeste jsem s laskou vzpominal na druhej Den nezavislosti, ale u nej jsem se aspon pulku filmu doslova nestydel (cringe cringe cringe). Hvezdu za pekny a chytry CGI...ufff

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Ja original za klasiku povazuju a tohle me pres vsechni skepsi nijak neurazilo, naopak. Jasne, kdyby to nevydelavalo takovy prachy (v momente psani prispevku 900 mega celosvetove), tak se na to vykaslu stejne jako na novy Ghostbusters, ale tohle originalu zadnou ostudu nedela. Ooriginalni uchopeni napadu (a tim padem delat sequel a ne reboot) se ceni, par logickych lapsu se najde, ale neni je diky slusne dramaturgii moc casu resit, coz je u dobrodruznyho filmu jen a jen vyhoda. No a zapory...bez Kevina Harta by se to obeslo. On sam mne jako takovy moc nevadi, i kdyz hraje porad to same, ale tak mela byt nastavena i puvodni mlada postava, takze klasicke Kevinovo porvavani (i kdyz ma napsanych par skvelych hlasek) tu trochu trci. Dwayne si se svou prkennosti daval svyho pubertaka s prehledem a Jack Black s velkou chuti (i kdyz to mohlo byt napsany jeste lip imho), ale co me tu v komentarich trochu mrzi je nezmineni Karen Gillian, ktery tu teenagerku verite od zacatku do konce. Kazdopadne, privalu ozivovani klasickych znacek se neubranime, ale pokud budou dopadat takhle, tak to neni vubec spatny. PS: Trochu me mrzel obraz, kde u tohodle zanru ten extremni digital obcas rusil a prohnat to nejakym oldschool filtrem by bylo spis plus a vylozene se to nabizelo

Pásky z Nagana (2018)

Snazil jsem se nad to povznest jak to jen slo a stejne za tu nostalgii dam trochu navic. Ale ta troska k te pate hvezde neni moc, maximalne bych to jeste prodlouzil a prohloubil prvni pulku a pronikani Cechu do NHL, protoze 90 minut by tenhle film snesl a plus se tam natuklo spousta zajimavych udalosti. Ale i bez toho by to byly tak silne ctyri hvezdy, ze s trochou nostalgie (bylo mi tehda 14) tomu min, nez pet dat nemuzu. Vlastne ne. Tu hvezdicku navic si to zaslouzi za ceskyho rezisera a to tempo a tu technickou zdatnost a za skvele podani tohodle pribehu tak, ze to musi dojmout i cloveka, ktery je hokejem nepolibeny. V tom Hudecek ukazal velkou silu a vubec bych se nedivil, kdyby brzy dostal moznost za morem i moznost nejakeho vetsiho filmu.