Klub rváčů (1999)

videl jsem to v sestnacti (velky plus), jsem od prirody introvert (taky velky plus). Ted je mi dvakrat vic, koukam na to za ty roky uz minimalne podesaty a porad me to dostava. Film, lepsi, nez kniha (no kdo to ma?), bozi kamera, rezie, vykony, hudba. Tohle nemuze byt nostalgie, tohle proste funguje i po tech sestnacti letech porad stejne, protoze to hraje na tu podstatnou notu. Nebo dokonce spis nekolik not. Pokud ma ueni v pozorujicim neco zanechat, tak tenhle pocin to dela dokonale. Jsem rad, ze jsem nejakej budouci kultovni film, kterej ve svy dobe vlastne nefungoval, videl v kine. P.S.: Lidi, kteri to videli pozdeji a maji nakoukano, mozna zasadni twist objevi predem a trosku jim to zkazi zazitek. Ja ho tehda v tech sestnacti neodhalil (i mimo jine proto, ze me film nenechal skoro vydechnout). Tak jen pro tyhle lidi, je rok 99, dva tydny pred tim jsem byl na Sestym smyslu. Takovyhle twisty se v Hollywoodu holt tolik nenosily porad jeste

Hrdinové: Znovuzrození (2015) (seriál)

Doporucuju pred prvnim dilem shlednout i miniserii Heroes Reborn: Dark Matters. Po uvodnich dvou dilech to trochu moc zavání pozdejsimi X-Men a chystanym Civil War (ale ono to asi jinak logicky ani udelat neslo), opet spousta postav, které ale zatím nejsou tak vylozene poutave jako pri premiere prvnich dilu puvodni serie. A urcite by si to zaslouzilo lepsi triky a hlavne vyraznejsi herecke obsazeni, zatim je to takovy hodne polovicaty restart, ale uvidime dal. Napeti po ctyrech dilech buduje realtivne obstojne a serie ma jen 13 dilu, to se ukoukat da a tahle opatrnost v poctu epizod je mi sympaticka. Alespon zbude min casu na nudne vycpavky (snad)

Hrdinové (2006) (seriál)

5 hvezd za prvni serii, 3 za druhou, na zbytek nema smysl ani koukat a kazit si zazitek. Mozna vlastne ani na tu druhou pro jistotu

Arcade Fire: The Reflektor Tapes (2015)

Ani zadarmo. Filmovy cviceni hipstera hipsterstejsiho, nez je sama kapela, kterou zboznuju. Filmarsky o nicem, vypoved o nicem, spatnej trip na LSD, strihac se zblaznil, zvukar taky (rozdil nekolika decibelu mezi mluvenou reci a hudbou). Jediny, co to mohlo trosku drzet pohromade byly pisnicky. Bohuzel, na ty se skoro nedostalo. Pouzit jen vokalni party na dokresleni "atmosfery" je sice fajn napad, ale ne 10x za hodku a pul. Ale utinat songy v nejlepsim naprosto nesmyslnym strihem je napresdrzku. Tohle se fakt nepovedlo, vina pada stejnou merou na "filmare" i kapelu. Tohle je fakt zbytecne daleko.

Rodinka na kousky (2015) (seriál)

Po pilotu zatím hodnotit nebudu, ale samotna premisa a snaha o prekopani klasickeho sitcomoveho zanru je mi hodne sympaticka a na dalsi dily se urcite tesim. Pokud tvurcum tohle tempo vydrzi, mohla by to byt stejne prijemna stalice jako Modern Family. EDIT: Po trech dilech dam s klidem 4 hvezdy. Napad stvorit kazdy dil ze ctyr epizod vzajemne propojenych postav me bavi naramne. Vse totiz rychle odsypa, neni cas na zbytecny provareny vtipy, kazda scenka je vypointovana a diky tomu ma clovek pocit, ze misto dvaceti klasickych serialovych minut jich sledoval jenom deset a to myslim jako lichotku.

Bláznivá dovolená (2015)

Zdaleka ne tak strasny, jak jsem po recenzich cekal a narazky na prvni to vytahly do prumeru. Problem je, ze je samozrejme oceni znalci originalu (viz WTF scena s autem)

Firefly (2002) (seriál)

ani napodruhe s odstupem dvou let jsem se nedostal pres da dily. utahane, nezazivne. nevadi mi kombinace wetern a scifi, nevadi mi televizni provedeni a nadsazka...spis naopak...ale proste zapletkouk, ani postavama /je j ich moc) nezaujme....sorry nerds...priste

Správná dvojka (2015) (seriál)

neurazi, vylozene dementni vtipy to nema, ale pres prumer se to nedostane. ten kousek navic, co to dostane az na tri hvezdy za casting a tim nemyslim jen Perryho

Scream (2015) (seriál)

Na papíře to znělo jako blbej nápad a ještě k tomu od MTV, ale...Po první sérii slabší 4 hvězdy, hlavně za snahu. Má to své silné i slabé momenty, slušné tempo, odkazy a pomrkávání relativně fungujou, ale filmům se v tomhle samozřejmě nevyrovná. Není důvod, proč by měl seriál inspirující se filmu starým dvacet let fungovat ve všech směrech stejně. Ústřední příběh funguje, rozuzlení je jen polovičaté s návnadou na druhou sérii, což je víc, než v pořádku a 10 dílů je akorát na to, aby si to udrželo tempo. Jediné, co zamrzí je přehrávání některých postav, ze kterých se pak občas stávají karikatury šustící papírem a trošku moc MTV feeling. (1. série)

Vyvolený (2000)

i po druhem shlednuti porad slabe ctyri...uz to po letech nepusobi tak zdlouhave, ani sceny zapasu s masovym vrahem tak vtipne jako prvne, kdyz se smalo cely kino. Konec dobrej, vsechno dobry, ale za spoustu tehle veci a pana M Sajlamana ve vedlejsi roli v kazdym filmu /ne, fakt nejsi Hitchcock), body dolu...ale porad ctyri, ale tak o pubickej chlup

Ovládací panel
11 bodů