Koe no katači (2016)

Vztahy medzi ludmi nie su len cierne a biele, vyvijaju sa a dozrievaju. Vzdy tu mame sancu na zmenu k lepsiemu... Krasny film, ktory ma co povedat.

Most špiónů (2015)

Za posledne obdobie je toto jeden z mala filmov, ktory ma uplne ocaril a vtiahol do deja. Pri ktorom mi cas utekal akosi rychlo aj ked som si uzila kazdu minutu. Skvele vykony Hanksa aj Rylanca ma tiez nenechali chladnou a preto som si poctivo ohryzala pery nad ich osudmi az do sameho konca.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Pre mňa dávka úprimného smútku a nádeje v beznádeji, ktorú možno raz za čas ako dávku lekcie do života potrebuje vidieť každý. Trpko sladká príchuť, ktorá k tomuto filmu patrí, Vám ešte dlho neodznie z hlavy. Pre mňa skvelá oddychová a vyplakávacia dávka romantiky, ktorá mi padla veľmi dobre. A hodnotím ju ako vysoko pozerateľnú! Musím však upozorniť že ide o film, ktorý rozhodne nie je určený pre divákov, ktorí nemajú radi emočný nátlak a predtuchu blbého konca už od prvých minút. Tak isto to môže byť sklamaním pre niekoho kto čaká, že sa počas deja stane neočakávaný pozitívny zvrat, alebo, že sa zázraky dejú.

Medvědi (2014)

Aj keď sa musím priznať, že nie som moc dokumentárnou dušou (podobné filmy si púšťam rada len vtedy, keď ležím v pelechu s teplotou nad 37 a ani po dvoch paralenoch sa mi stále nedá zaspať), ale tento príbeh ma naozaj zaujal! Film je natočenýkrásnym štýlom a vtiahne Vás do deja hneď od začiatku - a to až natoľko, že pri niektorých scénach som sa s medveďou rodinkou tak zžila (radova sa, či sa naopak bála) až som si nebola istá či mi nerastie na tvári medvedia srsť. Určite doporučujem a nechávam si vo svojej filmotéke aj na inokedy.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Takúto rozkošnú blonďavú smrť s ružovými líčkami, zmyslom pre romantiku a s nadšením z prvého sexu, by som rozhodne prijala radšej, ako Jakubiskovu zubatú ... Presne taký dúšok romantiky, aký ja môžem a aký ma nadchne. Žiadne bezduché tlachanie. Fantastický herci (Hopkins, Pitt aj Forlani... s tými jej večne vlhkými očiškami).

Ona (2013)

Krásny film. Jemne plynie. Tesne po odsledovaní neviem, či mam byť deprimovaná, alebo sa tešiť zo života, ktorý môžem žiť. Jedno Vám však môžem zaručiť a to, že si po tomto filme budete vážiť každé pohladenie od svojej milovanej osoby.

Lásky čas (2013)

Krásny film, plný lásky, nie len tej medzi mužom a ženou, ale lásky k rodičom, deťom či súrodencom. Začiatok sa síce vliekol a nebol až tak lákavý, neskôr som sa však už od filmu nemohla odlepiť a na konci som vyhodila hŕbku zasoplených vreckoviek. Plus bod za výkon môjho obľúbenca zo Surrey Billa Nighy-a, ktorého iným ako fantastickým prívlastkom nepočastujem.

Hannibal (2001)

Napriek tomu ze Hannibal nedosiahol taky velky kasovy uspech ako predchadzajuci diel, pre mňa je rovnako kvalitny a napinavy. Mozno už nie je zahalený takým rúškom tajomstva ako mlčanie jahniat, je ale omnoho viac drastickejší a dáva vačší priestor dr. Leckerovi, ktorý je čarovnejší ako kedykolvek predtým. .

Forrest Gump (1994)

Dokonalost sama. Neomrzi ani po niekolkonasobnom vzhliadnuti. Film, ktory dokazuje ze male IQ nezarucuje male "srdce". Tato filmova hymna optimizmu vam vzdy zlepsi naladu a vycaruje usmev na tvari.

Horná Dolná (2015) (seriál)

Naco pozerat dramy z americkeho brooklynu, ked mozete pozerat realisticku komediu zo slovenskych kopanic. A co ze je to trosku trapne a niektore z pouzitych vtipov ste uz poculi?! Ved ked sa niekto dokaze zabavit na komedii slunce-seno aj 100krat, dokaze sa zabavit aj na dolne hornej aspon raz. Pre mna nenarocne, ale predsa vtipne. Zatial hodnotim velmi pozitivne. Samostatnu hviezdicku by si zasluzilo zapojenie "hudobnych hitov" do deja.