Akret

Akret

okres Olomouc

<< předchozí 1 2
    • 26.12.2020  12:47

Začali točit horor a prodali to jako pohádku. Plodkové se bojím doteď a mrtvý hodinář na konci pohádky... Temné, roztříštěné, velká řada nesympatických postav. Osobně se mi to vůbec nelíbilo a dětem bych to nikdy nepustila.

• 26.12.2020  12:38
    O vánoční hvězdě (TV film) (2020)

Denička (Tereza Ramba) by tu pohádku utáhla i sama, byla neuvěřitelně energická, pozitivní! Anna je herečka par excellence, i když bych si přála, aby hrála kladnou postavu. Moc pěkná pohádka!

• 24.6.2019  18:41
    Rocketman (2019)

Krásný film. Nejsem velký fanda hudebních biografií. Na film do kina se mi moc jít nechtělo, také proto, že o Eltonu Johnovi jsem nevěděla skoro nic. Ale děkuji za to, že jsem měla možnost tento film vidět na velkém plátně, jelikož to opravdu stálo za to! Vynikající herecké výkony, úžasná hudba, skvělý scénář.

• 25.2.2018  13:12

Tenhle film je fakt šílenýýý! Protože Vám nikdy nebude úplně jasné, jak se z první části „v reálném světě“ se odehrávající, slaběji krvavé Tarantinovky, stal masakr na plese upírů.

• 13.2.2018  22:08
    Coco (2017)

Krásná animace, mama Coco je nejkrásnější animovaná babička jakou znám! Pěkně se kouká na celý film, ale závěr je bezpochyby nejkouzelnější…moc hezká pohádka, ve které je líbivě vysvětlená podstata nám Evropanům málo známého svátku Día de Muertos.

• 26.9.2017  21:27

Velmi dobré obsazení, staré (Taron Egerton) i nové (Julianne Moore), a opět skvělý humor. Hudba byla snad lepší než v jedničce. Změnilo se ale tempo filmu, místy extrémně akční (občas až malinko nepřehledné), místy pomalé. Svět se velmi přetechnizoval a je mnohem drastičtější. Každopádně stále je to velmi dobrá podívaná. Postava amerického prezidenta vede k zamyšlení. A srdcovka - poslední scéna s Markem Strongem: „If I'm lying here, will you take me home?“

• 1.5.2017  21:05

Za mě nejlepší film letošního festivalu AFO 2017. Vizuálně velmi pěkně zpracovaný dokument s optimální stopáží, který se nesoustředí pouze na zmapování života kamzíků, ale celé řady „obyvatel“ horských vrcholků Tater.

• 20.2.2017  22:31
    Medicejové (TV seriál) (2016)

Pohled na rozestavěnou kupoli florentského Dómu…do malebného rámu s vedutou renesanční Florencie a několika historickými fakty je vložen smyšlený detektivní příběh, na kterém sice pravdivého není nic, ale dobře se na něj kouká. Především kostýmy jsou v tomhle seriálu opravdu moc krásné.

• 9.1.2017  20:28

Perfektní film…jste-li holka mezi 15-18, považujete 27 letého muže za povolanou autoritu, která již toho v životě zažila tolik, že by své zkušenosti mohla rozdávat a máte náladu na dialogově nenáročnou komedii s opravdu vychytanými hláškami typu: „Jsi první, kterou jsem svezl ve svém vrtulníku!“ pak jste si vybrala film na jasných pět! Pokud nespadáte do této kategorie, bohužel u Vás dojde ke střídání pocitů zoufalství se smíchem vyvolávajícím pláč nad trapností a ty dvě hodiny života Vám už nikdo nevrátí!

• 10.12.2016  22:37

Moc pěkná vánoční pohádka!

• 5.12.2016  17:41

Propojení tří příběhů, kdy se těžko ztotožnit s kteroukoli ze svým způsobem šílených hlavních hrdinek, které zvládl zničit jeden zlý pán. Skoky v čase a vše směřující k nad očekávání neočekávanému konci…no a dohromady v podstatě nuda.

• 21.8.2016  19:37
    Aloha (2015)

Hvězdně obsazený film, který neměl ale vůbec smysluplný obsah (v podstatě obdivuji toho, kdo sepsal obsah filmu do úvodu, neboť já bych to nesvedla). Občas se mluví něco o vesmíru, satelitech a raketách (je tam asi nějaký problém) a jelikož raketa na konci vybuchne (tím, že do ní nahrajete program s dost starými písničkami), tak tam asi problém byl. Občas se mluví nesmyslné věty o místním božstvu a legendách, zakončené slůvkem „Aloha!“ (když se teda film odehrává na Havaji) a pár naprosto zbytečných osobních zápletek do toho. Žádná scéna nenavazuje ani dějem ani myšlenkou, takže když dojdete v půlce filmu, nebude vám předchozí část nijak chybět.

• 22.1.2016  09:57

Minulý týden jsem viděla dokument, včera film. Tuto kombinaci vřele doporučuji, neboť dokument ukazuje (aspoň pro mě) povrchnost Lídy Baarové. Film už je jen pohádka, ve které se sice občas objevní nějaký střípek z reality, ale v celku jde jen o uhlazený příběh, který zjednodušuje, příliš straní hlavní hrdince a je vůči ní velmi nekritický. Rozhodně nejde o žádný velkofilm a bohatě stačí vidět jej jednou, ale zase ta kritika mi přijde přehnaná. Řada hereckých výkonů není špatná (Procházková, Stašová) a film se dá bez problému dokoukat dokonce, aniž by člověk usnul nebo byl znuděný. No a ten Hitler, to je problém...ono to možná nebylo špatně zahrané...ale Kříž je přece Štěpánek z Básníků a vidět ho v roli Hitlera..to prostě rozesměje.

• 7.12.2015  23:26
    Malý princ (2015)

Malý princ je srdeční záležitost, takže jsem měla, stejně jako řada jiných, od filmu velká očekávání…A rozhodně nejsem zklamaná. Vizuálně jde o jednu z nejhezčích pohádek, co jsem kdy viděla. Hudba k filmu je povedená. A ani nápad vložit pohádku do pohádky není špatný…snad jen pasáž o dospělém Malém princi mě moc nenadchla. Ačkoli chápu její záměr (vysvětlit dětem konkrétněji děj knihy), nemyslím si, že to bylo nutné, neboť Malý princ je kniha na celý život právě proto, že se v každém věku dá uchopit a pochopit trochu jinak. Nejlépe je pak ve filmu zpracovaná, pro mě osobně stěžejní myšlenka knihy: „Pokud někomu dovolíme, aby si nás ochočil, budeme plakat, až odejde.“

• 27.8.2015  11:36
    Amy (2015)

Od šestnácti brala antidepresiva. Z domova se odstěhovala, aby mohla hulit a pít. Měla neuvěřitelný talent. Ale i když jí chyběla opora v rodině i manželství, její osud nestál pouze na této podpoře, což se dokument snaží trochu prvoplánově ukázat. Ona sama byla sebedestruktivní typ, kterého Vám bude líto, protože měla velmi milou povahu, ale její smrt byla souhrou v podstatě celého jejího života. Chybou dokumentu je, že je až příliš zaměřen na osobu Amy a ani okrajově nerozvede postavy z jejího okolí, především osud jejího manžela, matky a otce.

• 8.5.2015  11:44
    Florencie (TV seriál) (2009)

Dokument popisující několik stěžejních skutečností renesanční Florencie, které pomohly odkrýt nebo vysvětlit moderní technologie. Možná až přehnaně každé nastíněné téma prezentuje jako obrovské tajemství. Tím, že se jedná o několik spolu úplně nesouvisejících témat, jsou prezentovány velmi zjednodušeně.

• 11.1.2015  21:28

No podle obsahu je to vlastně strašná hloupost. Ale je to prostě italská komedie…hádky, italský temperament, výrazná gestikulace. Některé postavy opravdu úsměvné, hlavně otec Massimo. A když to celé bere člověk navíc jako výuku italštiny…ideální komedie.

• 8.12.2014  20:21

Na tenhle film by se dalo napsat spoustu vtipů a stejně tak mnoho kritiky. Ale zase proč? Osobně se mi film velmi líbil. To že pět vojáků v tanku zabilo hodně Němců, no to je sice pohádka, ale tak nějak mi mimořádně nevadila. Asi za největší klišé považuji hodného Němce v závěru filmu, kdy i přes ztotožnění se s myšlenkou, že všichni Němci prostě nebyly špatní, mi v této fázi přišlo, že žádný voják by se takto nezachoval poté, co před jeho očima umře spousta jeho spolubojovníků. To že Pitt hraje klaďase každým coulem je prostě jasné, je to přece Brad, všichni ho známe, je to gentleman za všech okolností.

• 9.9.2014  22:22

Vizuálně opět velká podívaná o tom žádná. Ale při porovnání s trilogií Pán prstenů, by asi bylo nutné hrát hru, najdi pět rozdílů, aby si člověk uvědomil, že nekouká na stejný film. Neboť téma je v podstatě stejné. Vychází se ze shodného bodu A, jde se, jde se a jde…až se dojde do cíle, který ovládá temná síla. Budu-li mít pár poznámek k dobrodružstvím během cesty, pak mě osobně pobavilo, že když potřebuje přečíst tajné písmo na mapě a to jde jen jeden den v roce, je pecka, že to zrovna řešíte v ten správný den. Skřeti by jednoznačně neměli zpívat, nikdy! Glumeček mě neobyčejně překvapil svou chytrostí. Gandalf je hrozně nedůvěryhodná postavička, jeden až neví co si o něm myslet. On tak nějak všechno ví, ale nikomu nic neřekne, všechno si nechává pro sebe a všechno si ovlivňuje jak je podle něj nejlepší…a klidně by mohl víc čarovat, když už to jednou umí. Osobně mě nejvíc pobavil vtip o tom, že trpaslíky ukradené nádobí je made in Roklinka. A nejvíc nejhorší je posledních 10 minut, které působí fakt kýčovitě.

• 6.9.2014  18:22

Neobyčejný příběh o člověku, kterého životní zkušenosti dovedly k přesvědčení, že jedině zapření vlastního původu, a tím i rodiny, mu může zajistit lásku a životní štěstí. Silné morální hodnoty mu nedovolily přiznání pravdy ani ve chvíli, kdy mohla pomoci lehce vyvrátit obvinění, které mu nakonec zničilo život. Až skličující osud ženy, (Nicole Kidman svou roli zahrála opravdu velmi věrohodně) do které se zamiluje, mu umožní odkrýt před někým sebe samého. Příběhem zajímavý film, jen ten Wentworth Miller mi tam neseděl.

• 14.8.2014  20:13
    Tři bratři (2014)

Moc jsem se těšila a moc to nedopadlo. Ono to tak nějak nebylo ono. Ty tři pohádky jsou natočené jako takové rychlovky. První působí tak nějak uměle, nevtipně, u druhé je člověk (ne ten malý) zaskočen problematikou budoucí svatby 17 letého myslivce a 5 leté Červené Karkulky – což je vtipně znepokojující. No a třetí, by asi nebyla špatná, ale taky taková zkratkovitá. Vtipných scén pomálu a písničky mimo film nepoužitelné – nikdy si je nezazpíváte. Velká smůla je, že prostě Svěráci tam sami sobě nedali moc prostoru. Třeba taková Bába z mokřin, úžasná postavička, ale konec jí byl dřív, než něco pořádně zahrála. Známých herců spousta, ale všichni na 5 minut slávy a to včetně hlavních hrdinů. Všechno to časově odpovídalo tomu, že hlavní hrdinové dopoledne odjeli do světa a odpoledne už byli doma. Takže nevyužitého potenciálu habaděj.

• 13.8.2014  18:21
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

No na tenhle seriál se dobře kouká, ale když se nad tím zamyslím, v podstatě nevím, proč. Nikdy bych nechtěla být ani jako jedna z těchto šílených žen, jejichž životy jsou v podstatě neuvěřitelně plytké a starosti naprosto bezvýznamné (neříkám, že všechny, ale tak 90% určitě). A Božský…vážně? No ale jako oddechovka, proč ne?

• 11.8.2014  18:25

Čistě subjektivně, tenhle typ kamery nemám ráda, pohledy moc z blízka totiž místy působí jako domácí video. No a děj, tak z toho jsem mírně v rozpacích. Tři příběhy, které by dohromady měly dávat celek, ale vůbec to tak nepůsobí. Třetí příběh je podle mě naprosto zbytečný. Jeden z těch filmů co běží, ale mimo Vás a zítra už ani nevíte, že jste ho viděli.Podle mě měl film skončit první třetinou…což by z něj udělalo velmi dobrý film.

• 26.7.2014  21:15

Příběh, jak je zde již velmi výstižně napsáno, je sci-fi alá Winnetou a Old Shatterhand. Prostě dva velcí klaďasové, zastupující své „rasy“ a jako jediní si uvědomující problém války, ke které samozřejmě dojde, protože dva je málo.... Jen asi dvě věci mě zarazily tak, že je třeba, je vytknout…neuvěřitelné nadání opic na to učit se anglicky jen tak, ze vzduchu a první střet lidí a opic, kdy Koba jakožto Robocop střílí na všechny strany, přeskakuje oheň, všechny kulky se mu vyhnou, ale všechny opice okol něj umřou, to je jediná opravdu trapná scéna. Jinak za mě hvězdička za Modroočko a „placatou“ opici, Ti dva jsou boží:) (Jo a je divná opice na koni, nebo ne?)

• 17.6.2014  19:36

Film mě zaujal tématem, ale pravdou je, že zpracování není příliš dobré. Příběh totiž místy působí velmi nedůvěryhodně, kdy především skutečnost, že právě jediný spolupacient v nemocnici, který sdílí pokoj s bývalým nacistickým vojákem pracujícím v koncentračních táborech, je právě jeden z přeživších Židů, který jej i po řadě let pozná, je sama o sobě velmi vykonstruovaná.

• 31.5.2014  12:10
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Po zhlédnutí první epizody tohoto seriálu, je člověk poněkud v rozpacích a vlastně neví, jestli má děj brát vážně nebo jako žert. Ale už druhým dílem je vám jasné, že jde o sitcom, a to na českou kotlinu velmi povedený. Pravda, jeho humor nebude všemi přijímán s pochopením, ale Ti, kterým sedne, se u seriálu hodně nasmějí. Nicméně, já bych snad ani nevylučovala možnost, že to vskutku v některých hotelech přesně takto funguje. Navíc Trojan je prostě démon.

• 7.5.2014  22:59

Tak tohle je ukázka opravdu šílené rodinky a nedokážu si představit, že to někde takhle funguje:).

• 20.3.2014  17:54
    Pompeje (2014)

První část filmu je poměrně kvalitní podívaná vrcholící bojem v aréně, který je naprosto úžasný. Pak následuje část filmu, která působí jako výsměch při faktu, že se film jmenuje Pompeje a měl by tak být jakýmkoli způsobem spojován se skutečnými dějinami tohoto města. Samotný výbuch Vesuvu je přeefektivizovanou podívanou, která tak bohužel ubírá situaci na reálnosti. No a posledních 20 minut filmu je dějově tak neuvěřitelně hloupých a trapných, až by ten film měli zakázat vysílat do konce.

• 3.1.2014  16:23

Podprůměrná romantická komedie...ale ty hlášky:)

• 15.12.2013  17:53

Americká rodinka si koupí ztrouchnivělý dům s výhledem na jezírko, dříve patřící dost majetnické čarodějnici ze Salemu. A tak přijdou dva vymítači ďáblů a všechno dopadne dobře:D

<< předchozí 1 2