Joges

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 29.4.2019  19:21
    Chvilky (2018)

Boková je velmi dobrá, táhne celý film, jinak je to pro mně námět o ničem.

• 29.4.2019  19:17
    Shazam! (2019)

První polovina filmu velmi dobrá, námět perfektní, jakmile se ale na scéně objevil Zachary Levi, všechlo šlo dolů. Prostě trapas.

• 13.12.2018  20:33
    Hastrman (2018)

Velký dík tvůrcům za to, že tento film vznikl. Bavil mě od začátku do konce. Rovněž mohu pochválit skvělé herecké obsazení. Škoda jenom té nesmělosti celého filmu. Dokážu si představit, že zmiňovaný thriller by mohl jít více do hloubky a mohl by být stejně dobrý, jako například film Je třeba zabít Sekala.

• 25.3.2018  11:52

Tenhle film jsem vůbec nebral vážně. To hlavně proto, že je to komedie. Proto mi problémová puberťačka, bláznivá matka a senilní diktátor vůbec nevadili. Naopak mě trojice Rush, Caine, Holmes docela bavila. A to i přes obyčejné, standardní výkony. Prostě jsem to všechno bral s ironií a s nadhledem. Nejspíš bych takové běžné komedii udělil čtyři nebo tři hvězdy, ale protože ve filmu zaznělo několik dobrých vět, nasmál jsem se, a také dávám přednost optimismu před skepsí, naděluji plný počet. Já raději rebely než stádnost.

• 5.3.2018  10:08

Pro mně nejlepší film roku. Vím, Darkest Hour má slabá místa, ale nějak mi to nevadí. Celkově film působí jak má, předal mi informace té doby, o kterých jsem neměl ani páru, a především mě bavil hlavním představitelem. Gary Oldman si Oskara zaslouží.

• 5.3.2018  10:06
    Dunkerk (2017)

Škoda, že v oskarovém klání nezískal více ocenění, oproti vítěznému snímku by si je rozhodně zasloužil. Christopher Nolan se vytáhl a hlavně nenudil, spíš velmi udivoval.

• 22.10.2017  10:40

Kdybych teď k filmu sesmolil nějaký komentář, nejspíš bych opakoval již napsané. Zkrátka dopodrobna souhlasím s komentářem Alex126.

• 17.9.2017  10:47

Celé první sérii jsem udělil plný počet bodů. Tenhle druhořadý rozjezd je ovšem vlažný a bez šťávy. Exteriéry, interiéry, kostýmy super, ale herecké výkony, až na obvyklá herecká esa, teda nic moc. Chybí tam semknutost rodiny z první řady.

• 19.4.2017  10:56

Škoda, že Američané lpí tolik na muzikálech, ale budiž. V rámci žánru je film velmi povedený. Je vidět, že si dali tvůrci záležet (spíš dělali, co mohli). Animovanou předlohu jsem neviděl, takže nemusím oba filmy naštěstí srovnávat. A pokud náhodou některý z místních uživatelů Krásku a zvíře přece jen odsoudí, měl by si uvědomit, pro kterou věkovou kategorii byl film natočen. Jo, a Emmě Watson jsem držel palce.

• 5.4.2017  21:10

Bylo tam celkem dost nesrovnalostí, úletů i okopírovaných věcí, ale základní námět příběhu se mi docela líbil. Škoda že tvůrci tolik tlačili na pilu, stačilo by klidně i devadesát minut filmu bez zbytečné vycpávky a hloupostí.

• 24.3.2017  19:57

Pro mně jasný vítěz z filmových nominací na Oskara 2017. Několik málo věcí je tu přitažených za vlasy a podle scénáře i naivních, ty ale přehlížím. Znatelný Gibsonův „rukopis“ je naopak výhodou, jinými slovy řečeno je dobře, že Hacksaw Ridge se od podobných válečných filmů odlišuje. Jinak skvělé obsazení, děj zvládnutý s přehledem, míra brutality akceptovatelná a nepatetický konec. Mám chuť se někdy později podívat znovu .. 9/10.

• 19.3.2017  20:35

Tak trochu jiná, lepší krimi. Zakousne se a nepustí. Výborný scénář i kamera, výborný Bridges i Pine, výborný dabing a všechno ostatní. Není to sice žádný megahit, ale málem jsem dal plný počet bodů.

• 9.3.2017  19:09

Filmy podle skutečných událostí docela prožívám. V Královně pouště je sice více romance i reálií, ale rozhodně ne tolik, abych zažíval nudu. Naopak mě bavilo sledovat obyčejné i vzrušující osudy Gertrudy Bell, kterou Nicole Kidman zvládla s přehledem. Ještě štěstí, že z toho tvůrci neudělali nějaký akčňák.

• 27.2.2017  14:08
    Klient (2016)

Od oceněného filmu bych čekal mnohem více. Klient mi přišel námětem sice zajímavý (ano, je tam ta správná dramatická zápletka), ale jinak to byl takový všední a obyčejný příběh. Kolik dnes podobných osudů a filmů je. Například vtipnější a mnohem nápaditější soupeř z oskarového klání Toni Erdmann mě bavil o něco více.

• 27.2.2017  11:21
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

S tímhle seriálem je to jako na houpačce. První tři díly nic moc, další tři pokračování byla téměř dokonalá a od poloviny zase jen průměr. Samozřejmě, je to tak trochu i komedie, tak se musíme smát, což se i daří, ale například díly čtyři až šest v čele se strážmistrem Vlachem (Karlem Dobrým) byly snad kombinací všeho. Škoda, že si celý seriál neudržel úroveň příběhů: Tabačka, Evička a Staré dluhy. Ale dost kritiky. Je dobře, že seriál vznikl. To bychom zase nepoznali docela povedenou četnickou stanici s mnoha zajímavými lidmi kolem.

• 27.2.2017  11:19
    Oscar 2017 (TV pořad) (2017)

Kdysi jsem předávání Oskarů nebo jen vítěze v kategorii za určitý rok sledoval docela rád, ale teď je to rok od roku horší a nezajímavé. Nad výsledky Oskara 2017 jsem dokonce vyprskl smíchy. Nic proti černochům, ale například Moonlight je docela obyčejné drama, od loňského roku vybrečené a vymodlené, a La La Land není zas kdovíjaká pecka. Rok 2016 přinesl přece daleko více zajímavějších snímků. Sošky Academy Awards mě už vážně neberou.

• 27.2.2017  11:18
    Moonlight (2016)

Co na tom kdo vidí, to nechápu. Je to jen obyčejné drama, nic výjimečného. Herecké výkony jsou toporné, standardní, obličeje postav zase smutné, ublížené, přitom konání a činy už nejdou víc do hloubky. Ústředním námětem se vleče jediný proglém - chudák hoch je gay, a to jediné je na celém filmu moc a moc smutné a zároveň nudné. Převážně zde dostává prostor TICHO a vážná hudba se sem nehodí. Nic proti černochům, ale tenhle příběh mě vážně nezaujal (např. propracovanější filmy "12 let v řetězech" nebo "Race" mě oslovily daleko více). Celé to působí jako nahrávka do cen Academy Awards – Oscars.

• 5.2.2017  20:38

Setr i Tom Selleck dobrý, ale myslel jsem, že během sledování rozvláčné detektivky umřu nudou.

• 5.2.2017  20:21
    Učitelka (2016)

Docela překvapení. Už dlouho mě tolik nenapínalo drama, které gradovalo do neskutečného konce. Nechce se ani věřit, že existovaly či stále existují tak umanuté učitelky se sloním egem, které neznaly hranice. Hřebejk i Jarchovský překvapili.

• 3.2.2017  20:26

Popravdě, kniha se mi četla o něco lépe, je dobře napsaná. Tady jsem ze zombie apokalypsy nadšený nebyl, ale jinak hudba, atmosféra a některé herecké výkony jsou dobré.

• 31.1.2017  10:29

Stejně dobré jako knižní předloha. Námět je sice temný a drsný, ale málokdo ví, že knihu začala psát holka stižená rakovinou. Patrick Ness za ni příběh jen dokončil. Stromový netvor je vlastně symbol - vztek a bezmocnost třináctiletého Conora, kterému umírá máma.

• 8.1.2017  21:37
    Děda (2016)

Námět povedený (až na pozdvižení kolem Polívky), vstupy do historie, tj. čtené dopisy, ještě lepší, dětští herci, děda a prostředí příběhu v pohodě, hudba nádherná, ALE někteří spontání dospělí herci, některé situace a nářečí za každou cenu jsou většinou trapné. Škoda té nedotaženosti, alespoň tak mi to připadalo.

• 20.11.2016  12:10
    Gangy Berlína (TV film) (2015)

Výborné zpracování, propracovaný scénář i námět, hodně uvěřitelné, napínavé, téměř adept na plný počet bodů.

• 6.11.2016  15:35

Není to špatné, Tim Burton natočil dobrý film, ale scénář Jane Goldman je trochu zpackaný, knižní předloha Ransoma Riggse je mnohem povedenější. Škoda že vynechali nebo zaměnili některé části knihy.

• 29.10.2016  21:11
    Smrt ve tmě (2016)

Nečekaně jsem fandil záporákovi – slepci, do jehož domu vlezlo několik zlodějíčků. Zprvu mě bilo do očí, jak se mladí herci poctivě drží scénáře, ale zakrátko jsem si zvykl. To už film odsýpal v thrillerovém tempu. V závěru mě překvapila jistá scéna se psem a pak samotný závěr. Povedený námět i film.

• 29.10.2016  21:09
    Ranhojič (2013)

Film je sice natočený podle výborné předlohy Noaha Gordona, ale oproti knize je úplně překopaný a s nádechem lehkosti a vtipu připomíná spíše film z produkce Walta Disneye.

• 15.10.2016  09:24

Ještě o krapet lepší, než knižní předloha, samozřejmě díky Emilii Clarke. Ta svou postavu Louise dotáhla málem k dokonalosti.

• 28.9.2016  18:59
    Rapl (TV seriál) (2016)

Už dlouho jsem neviděl tak dobře zpracovaný, zahraný a docela napínavý český krimiseriál. Jen tak dál, těším se na další díly.

• 16.9.2016  21:29
    Mělčiny (2016)

Jasně, velký cirkus a megažralok, který film málem ponořil do béčkových vod, ale mě se to všechno tak nějak líbilo - snad prostředím, postavami i napětím. Já si Mělčiny užil.

• 30.7.2016  15:13

Nejdřív jsem se lekl, když tenhle film natočili, že Kelli Garner není ta pravá, že postavu výstřední Marilyn Monroe nezvládne. Ale docela jsem zíral. Legendární hvězdu zahrála a zvládla se ctí, Dokonce jsem si některé scény užíval. Teď už o symbolu zlaté éry Hollywoodu z poválečných let vím skoro všechno. Nakonec mě jen mrzí, že titul vznikl jako TV film.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11