Kancl - Závěr (2013) (epizoda)

Každý seriál by si zaslúzil tak skvelý koniec :) a rozhodne si ho teda zaslúžil Office, lebo ide možno o najlepsí sitcom na svete. Nebýt posledných dvoch sérii, tak o jeho prvenstve vôbec nepochybujem. Rozhodne som však tento masterpiece nevidel naposledy a už sa neviem dočkať, kedy si ho dám znova :)

Zámek a klíč - Série 1 (2020) (série)

Oproti geniálnej komiksovej predlohe je toto len taký vyluhovaný čaj bez akejkoľvek atmosféry, s nepochopiteľne uponáhľaným tempom a plochými postavami. Strašne premarnená príležitosť. Meh.

Vakcína: Vítěz nad COVIDem (2021) (TV film)

Tiež komentujem len aby som vybalansoval tie vypatlané komentáre hovnom potretých dezolátov.

Jánošík (1921)

Videné na Art Film Feste 2021 so živým ambientným hudobným doprovodom Davida Kollara.

Neporazitelný - Série 1 (2021) (série)

Po skvelých "The Boys" tu máme ďalší seriál od Amazonu podľa komiksovej predlohy, ktorý všetky superhrdinské klišé hádže do koša, či ich dokonca úplne prevracia naruby. Seriálová udalosť roka je animovaná a je plná kreslenej krvi, vnútorností a nevídanej brutality. Čím ale Invincible skutočne vyniká sú perfektné postavy, na ktorých vám proste záleží. Teším sa na ďalšie série a čakanie si asi skrátim aj komiksom. PS: Ak by sa vám počas sledovania prvého dielu zdalo, že ide len o ďalší tuctový superhrdinský príbeh, tak si počkajte na posledných 5 minút :)

Barry (2018) (seriál)

Klenot. Dokonalý mix komédie, krimi a akčného filmu. A pritom s obrovským dôrazom na hĺbku jednotlivých postáv. Možno ten najprehliadanejší seriál na svete.

Watchmen (2019) (seriál)

Je super, že seriál sa odvíja od komiksovej predlohy a nie toho Snyderovho paškvilu (ten človek zmrvil snáď každý komiks, ktorý sa rozhodol sfilmovať). Lindelof sa úplne odtrhol z reťaze a po dokonalých Leftovers nám naservíroval jeho zatiaľ asi najlepší chod. Pôvodný komiks považujem za najlepší grafický román všetkých čias a sledovať tých 9 častí bol skutočný zážitok. Je až neuveriteľné, kam sa seriál vydá - po úvodných dvoch častiach by to človek ani nepovedal. Jedna WTF scéna strieda ďalšiu, do toho nádherné odkazy na predlohu, či rovno origin jedného z pôvodných členov Minutemen (a ako originálne spracovaný!). Ako je to už u Lindelofa zvykom - otázky sa vynárajú, a uspokojivé odpovede nedostávame, nakoniec však všetko krásne zapadne do seba. Geniálna vec, ale určite nie pre každého. Ja som si to však nesmierne užil. 9/10

Atlanta - Season 2 (2018) (série)

Tak táto séria je jedna z najgeniálnejších vecí, aké som videl za posledné roky v seriálovej tvorbe. Donald Glover je neskutočný pán.