Dr Lizal

okres Ostrava

homepage

<< předchozí 1 2 3 4
    • 19.9.2019  22:33

Kdosi tu psal, že spiklenecké teorie jsou jen pro debily.. Hmmm... Tak debil je spíše ten, který věří všemu, co mu vláda a média přednesou. Okolo 9/11 je prostě moc otázek a nesmyslů a je jen škoda, že se nikdy nedozvíme pravdu.

• 10.9.2019  11:52

4* za dokument, 1* za odvahu tvůrců

• 17.8.2019  21:20

Masakr!

• 6.6.2019  04:04

ALIENka: Špatné filmy? A jeho seriály znáš?

• 6.6.2019  01:49
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Neni důvod hledat chyby. 100%

• 13.3.2019  02:12
    Jak vyrobit vraha (TV seriál) (2015)

Totální nervy a bezmoc. Avery je stoprocentně nevinný!

• 5.11.2018  20:12
    Salt (2017)

• 24.7.2013  00:12

Nepamatuju si kdy jsem měl naposledy na někoho takové nervy jako na Pata a zároveň mu stejnou mírou i fandil. Bradley svou roli (stejně tak jako Jennifer) zvládl skvěle, akorát mě fakt sral, tím jak byl zaseknutý. Ale cítil jsem s ním a tlačil jsem ho do happy endu, kterého jsem se fakt už nemohl dočkat. Jinak je to jasné drama, které z tohohle filmu dělala po celou dobu hlavní dvojice + De Niro a o komedií se to dá nazvat pouze ve chvílich s Tuckerem. Jasných 5 bez debat a kdo dá míň, je ledová královna.

• 26.1.2013  23:19

Tarantino dal do svého nejspíše nejlepšího počinu kus srdce a hned to bylo znát. Vypilované charaktery postav, brutalita, srdcervoucí příběh a osobitý styl režie, to vše má Oscarové parametry. Už za "objevení" talentu Christopha Waltze by měl dostat jednu sošku - ten chlap je neskutečný! Parádní byl i Jamie, jeho přísný pohled mě doháněl k vyhlášení hnědého poplachu. Sviňák Leo a krysa el Džeksn byli jen třešničkou na dortu. Jo a ze scény ve které se řešily pytle na hlavu budu mít Jokerovský úsměv ještě hodně dlouho :)

• 11.1.2013  12:16

Holt, když se sejde několik géniů, tak potom člověk dokáže dlouze nemrkat a nedýchat. Skvost!

• 10.1.2013  00:00
    Bílé maso (2008)

Ufff....Citlivě a zároveň brutálně natočená jihokorejská perla o bývalém poldovi a nyní pásakovi, který jde tvrdě za záchranou své ovečky. Povedená režie a nadprůměrný výkon Yun-seok Kima výústí ve velmi silný filmový zážitek. Asijskou tvorbu už odteď nesmím takhle zanedbávat.

• 8.1.2013  18:58
    Juno (2007)

Chytré, milé, upřímné dílko, kde jsou mi všechny postavy něčím sympatické...jo a miluju Ellen Page!

• 7.1.2013  14:36

Já jsem spokojen. Těžký úkol vypořádat se s vysoko nastavenou laťkou předchozí trilogie Gilroy zvládl. Scény na Aljašce či závěrečná motohonička byly v top kvalitě. Z Jeremyho Rennera se stává novodobá akční hvězda a blíží se čas kdy obsadí všechny podobné role (stejné je to u Toma Hardyho). Weiszová tradičně výborná a Norton mohl být větší svině.

• 27.12.2012  19:01

Stará dobrá parta v brutální akční nakládačce pod taktovkou Linovy mistrné režie. Ještě teď mi v uších hučí ze zvuku kulek a motorů. Klukům z Torretovy bandy se podařilo zničit půlku Ria a rozesmát věčně nasraného The Rocka - za to nemůžu dát míň než 5 hvězd.

• 20.12.2012  00:22

Víme, co se jim to stalo a kdy se jim stalo, ale nevíme co při tom cítili. A Greengrass dokázal vtáhnout diváka do té hrůzy na palubě, prožívat ji s cestujícími, modlit se za ně a nakonec s otevřenou pusou a husinou sledovat černou obrazovku.Je to tak syrové, že podruhé už bych to vidět nechtěl.

• 24.8.2012  18:29

Mohutné dílo, které zaobalilo tuto trilogii do kultovního roucha. Nolan povstal na vrchol filmařiny, ale nemám ho rád za tu slzu co mi na konci ukápla...

• 12.8.2012  08:43
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Nemám co dodat.....srdcová záležitost, která nikdy neomrzí.

• 10.6.2012  21:56

Jasných 5 hvězd. Originální příběh, skvělý Owen a neskutečně dlouhé záběry bez střihu. Režijní koncert Alfonsa Cuaróna, který udává směr moderní filmařiny.

• 6.6.2012  17:23
    Rozchod! (2006)

Pro mě jednoznačně za 5. Dvojici Vaughn-Favreu miluju už od doby kdy jsem viděl Ranaře, Jennifer miluju odjakživa a Peyton Reed si mě získal už svým předchozím filmem. Zajímavá zápletka probíhajícího rozchodu, propletená hádkami a snahou vše napravit vyústí v netradiční happyend.

• 6.6.2012  17:00

Jodie je skvělá, Sir Anthony vynikající, atmosféra hypnotická. I když je Lecter na plátně minimálně, po celou dobu filmu Vás z něj mrazí v zádech. Společně s Fincherovým Seven vrchol psychothrillerové tvorby.

• 6.6.2012  16:49

Vzájemně propletená mozaika příběhů s neskutečným množstvím hlášek, které dnes už zklidověly.. Všichni herci se do rolí svých postav snad museli narodit, nebo má Tarantino lepší čuch jak německý ovčák. 100%

• 6.6.2012  16:42

Jedna místnost a 12 mužů, kteří rozhodují o životě obžalovaného. Na první pohled nudná rádoby konverzačka, která se posléze vyvrbí v neskutečné minimalistické drama pné výborných hereckých výkonů. Oscárek by tady byl dozajista na místě.

• 6.6.2012  16:38
    Sedm (1995)

Psycho, thriller a zase psycho. Žádná duše diváka nezůstane timto Fincherovým veledílem nepoznamenána. Konec vyvedený do dokonalosti mě skoro donutil k příhlašce do kláštěrní školy jen abych nedej Bože nezhřešil.

• 6.6.2012  16:34

Anarchistický Nicholson v režii geniálního Formana. Tohle dílo dostalo oba na vrchol filmové "osmitisícovkyy" a to bez použití jakkéhokoliv zvláštního vybavení. Klaním se!

• 6.6.2012  15:39

Milióny vystřelených kulek a stovky mrtvých, to je první co mi zůstalo po shlédnutí v hlavě. Pak jsem si uvědomil že Lisa Gerrard má nádherný hlas a že mi to všechno přišlo reálnější než v Zachraňte vojína Ryana . Nejlepší válečný snímek mimo období 2.světové války. 85%

• 4.6.2012  23:47
    Drive (2011)

Tak hudba zvedá film minimálně o dvě hvězdy, jinak by to ve mě zanechalo jen pochmurný pocit z narušeného stydlína/vraha Goslinga, který by v němých filmech exceloval. Několik brutálních scén, slow-motion záběry a dlouhé pasáže na "Řidičův" ksicht a hlavně minimální děj. Ale celkově to na mě zapůsobilo silně i přes celkem dost zbytečných chyb (např. couvání Mustangu snad na 4 rychlosti) a tudíž je pět hvězd na místě.

• 2.6.2012  22:16

Takový horrorovější Pollackův The Firm. Bláznivá Theronová, skvělý Al Pacino (přesně takhle si představuju Satana) a Keanu? Ten to odehrál jako by se nic nedělo, na závěr však ukázal charakter a vyluštil tuhle hříšnou křížovku do láskyplné tajenky.

• 4.5.2012  08:22

B.B.Thorton a Halle Berry předvádějí skvělé výkony ( Berryová toho předvede ještě více!) v chladném dramatu z teplého amerického jihu plného barevného rozlišování. Ledger by byl taky vynikající, kdyby se mu dostalo více prostoru. Na mě film zapůsobil silně a nemám mu co vytknout.

• 4.5.2012  08:15
    Serpico (1973)

Sám proti všem ale stejně to nevzdal. Skrček Serpico jako jediný poctivý polda na planetě se pustí do boje se zkorumpovanými kolegy až skončí v programu na ochranu svědků. Al Pacino v Kristových letech a ve velké formě. Podle mě dost nedoceněný film podle skutečných událostí. 90%

• 4.5.2012  08:08
    Mise (1986)

Příběh, hudba a herecké výkony řadí tohle monstrózní dílo mezi nejlepší snímky historie. Škoda toho konce, indiáni by si zasloužili happyend. 90%

<< předchozí 1 2 3 4