Dr Lizal

okres Ostrava

homepage

• 30.3.2013  23:05
    Jonesovi (2009)

Povedené materialistické drama se skvělým Davidem, za kterého je hvězda navíc.

• 5.3.2013  17:32

Takový přes hodinu trvající gangsta videoklip. Jedna hvězda za překvapivě dobrý výkon Fiftyho, a druhá za těch pár zajímavostí co jsem se dozvěděl o zbraních. Terrero by měl fakt raději zůstat u těch hudebních klipů, stejně tak půldolar by měl psát texty a zapomenout na scénáře.

• 3.3.2013  22:54

Velmi mě v téhle docela nadupané akční běhavce překvapil Albert Dupontel. Netušil jsem že má za sebou stejný výcvik u Treadstone jako Jason Bourne... Narozdíl od něj však Alby ví proč a kam jde. Škoda toho amerického konce, ale jinak dávám (pouze kvůli sympatické policistce Claire Linné ) horší 4 *.

• 5.2.2013  15:26
    Nákaza (2011)

Jo, to je přesně to, čeho se bojím - že nás Čína zahubí ať chce nebo nechce. Každá z hereckých hvězd dostala od Soderbergha kousek svého prostoru, kde se však nikdo z nich nestačil pořádně ukázat. Škoda...

• 4.2.2013  17:29

Matthew Vaughn se jak vidno hodně naučil při spolupráci s mistrem těchto britských gangsterek Guyem Ritchiem. Trošku přidal na brutalitě a ubral na černém humoru a hned je z toho nadprůměrný snímek, který se však kultem nestane. To u snímků Guye Ritchieho je tomu přesně naopak.

• 3.2.2013  13:43
    50/50 (2011)

Drama o vážné nemoci, které svými kecy úspěšně zlehčuje Seth Rogen. Ale tak jako Adam bilancoval mezi životem a smrtí, tak balancoval příběh mezi klišé a originalitou. Slabší 4*.

• 2.2.2013  23:44
    Vřískot (1996)

Zamyslel se tady vůbec někdo nad tím, že čím blíže byl "vrah" své oběti, tím hůře se mu ji dařilo zabít? Nebo nad debilními dialogy a všudepřítomnou antilogikou? Jediná věc,ze které jsem měl strach byla představa, že maskovaný zabiják zase zakopne a vážně se zraní o tu velkou rybičku co sebou tahal. Pro mě naprostá komedie, kterou lehce zachránila poslední dvacetiminutovka.

• 30.1.2013  15:05

Když pominu fádní ústřední myšlenku a docela do očí bíjící vykrádačky z jiných filmů, tak se mi tenhle post-apokalyptický snímek dost líbil. Drsného Denzela musí mít rád každý, Oldman se v roli fanatika osvědčil již několikrát a na Kunisku se vždy hezky dívá. Hughes Brothers zvolili zajímavý vizuální formát, slušně vylíčili bojové scény a precizně zvládli i přestřelku u domu za kterou by se nemusel stydět ani Cuarón. Ja byl na to jaké jsem tady viděl hodnocení spokojen.

• 30.1.2013  14:53

Tihle abnormálně sprostí parchanti a jejich narážky na Židy, Kanadu či válku mě dojímaly k slzám. Pár písniček trefných, zbylé dost nudné. Ale i tak tenhle celovečerák rozhodně ostudu seriálu neudělal.

• 26.1.2013  23:19

Tarantino dal do svého nejspíše nejlepšího počinu kus srdce a hned to bylo znát. Vypilované charaktery postav, brutalita, srdcervoucí příběh a osobitý styl režie, to vše má Oscarové parametry. Už za "objevení" talentu Christopha Waltze by měl dostat jednu sošku - ten chlap je neskutečný! Parádní byl i Jamie, jeho přísný pohled mě doháněl k vyhlášení hnědého poplachu. Sviňák Leo a krysa el Džeksn byli jen třešničkou na dortu. Jo a ze scény ve které se řešily pytle na hlavu budu mít Jokerovský úsměv ještě hodně dlouho :)

• 22.1.2013  20:52

Já vám nevím...možná je to celé královsky načančané, ale jediné co mě zaujalo byly výkony Colina Firtha a Geoffreye Rushe....možná i trochu hudba, trochu kamera.

• 11.1.2013  12:28

Mrzí mě kam se film ubral ve druhé půlce. Do takové 40 minuty vidíme střelbu a tvrdost jak pachatelů tak poldů ve velmi povedených rychlých prostřizích, které film nezdržují a jasně ukážou co potřebujeme vidět. Ta druhá melodramatická část už mě spíš nudila. Děj se měl zaměřit více na souboj dvou zkušených policistů o prvenství v dopadení zločineckého gangu a ne na jejich osobní záležitosti. Depardieu jako krysa ovšem obstál na výbornou! A taky jsem rád opět viděl mou oblíbenkyni Ramadu (Valeria Golino). 60%

• 11.1.2013  12:16

Holt, když se sejde několik géniů, tak potom člověk dokáže dlouze nemrkat a nedýchat. Skvost!

• 10.1.2013  03:07
    Etiketa (TV seriál) (2004)

Až na to, že jsem zjistil, že dělám všecko naopak pěkné.

• 10.1.2013  02:46

Podobně jako u Warriora propletl Gavin O'Connor ústřední zápletku filmu s rodinnými vztahy. Tady to však tak dobře nefunguje, míra emocí i důraz na vymakanost děje je o dost slabší. Ale když vemu v potaz že se tento nadějný filmař teprve "zaučoval" tak to zas tak zlé nebylo. Místy nudné, místy citlivé, místy tvrdé. Dobro vs. zlo, korupce vs. počestnost, Norton vs. Farrell, toť Hrdost a Sláva.

• 10.1.2013  00:00
    Bílé maso (2008)

Ufff....Citlivě a zároveň brutálně natočená jihokorejská perla o bývalém poldovi a nyní pásakovi, který jde tvrdě za záchranou své ovečky. Povedená režie a nadprůměrný výkon Yun-seok Kima výústí ve velmi silný filmový zážitek. Asijskou tvorbu už odteď nesmím takhle zanedbávat.

• 8.1.2013  18:58
    Juno (2007)

Chytré, milé, upřímné dílko, kde jsou mi všechny postavy něčím sympatické...jo a miluju Ellen Page!

• 7.1.2013  14:36

Já jsem spokojen. Těžký úkol vypořádat se s vysoko nastavenou laťkou předchozí trilogie Gilroy zvládl. Scény na Aljašce či závěrečná motohonička byly v top kvalitě. Z Jeremyho Rennera se stává novodobá akční hvězda a blíží se čas kdy obsadí všechny podobné role (stejné je to u Toma Hardyho). Weiszová tradičně výborná a Norton mohl být větší svině.

• 27.12.2012  19:21
    Nová dcera (2009)

Od záčatku klasický americký předvídatelný kýč, který nezachránil ani Kevča Costnerů. Bu bu bu blééé

• 27.12.2012  19:01

Stará dobrá parta v brutální akční nakládačce pod taktovkou Linovy mistrné režie. Ještě teď mi v uších hučí ze zvuku kulek a motorů. Klukům z Torretovy bandy se podařilo zničit půlku Ria a rozesmát věčně nasraného The Rocka - za to nemůžu dát míň než 5 hvězd.

• 20.12.2012  00:22

Víme, co se jim to stalo a kdy se jim stalo, ale nevíme co při tom cítili. A Greengrass dokázal vtáhnout diváka do té hrůzy na palubě, prožívat ji s cestujícími, modlit se za ně a nakonec s otevřenou pusou a husinou sledovat černou obrazovku.Je to tak syrové, že podruhé už bych to vidět nechtěl.

• 19.12.2012  23:57

Hodně kontroverzní Sandlerovka. Ten už podle všeho neví z čeho si dělat prdel tak udělál film o nepovedém vztahu osmáka s učitelkou, doplněný o tunu nadávek a zakončeným sourozeneckým incestem. Trošku ubrat stopáž a míru nereálných šíleností a hned by to byla jiná písnička. 55%

• 19.12.2012  23:49
    Odsouzení (2010)

Pěkný příběh sourozenecké lásky a sebeobětování v možná trochu zbytečně dlouhém snímku z nespravedlivého justičního světa. Seriálový specialista Tony Goldwyn tlačil místy až moc na city, ale nejspíš to nevědomky způsobily skvělé výkony Swankové s Rockwellem.

• 15.12.2012  19:17
    Volte mě! (2012)

Souboj politického predátora s nastrčeným dobráckým podivínem a jejich vzájemné bizarní intriky se prostě nedaly obejít bez úsměvu. Pár hluchých míst a někdy zbytečné tlačení na pilu co se týče míry oplzlosti však této volební taškařici příliš neubírají. Spojení Adam Mckay a Will Ferrell (který zde hraje klasicky magora) mám prostě rád a zůstane tomu tak i po The Campaign. Co se týče Galifianakise (který mi nevím proč připomínal obtloustlého Joaquina Phoenixe), tak ten mi nejprve v roli dementa vadil, ale pak jsem si ho zamiloval a Sudeikis byl zase málo úchylný, což v jeho případě znamená nudný.

• 13.12.2012  00:32

Originální a napínavý snímek, ale v závěru nás Verhoeven zkouší z logiky, a to když se z křehké blonďaté vědátorky Shueové stane McGyver, když se umrzlý a o 4 litry krve lehčí Brolin vylečí u sudu s hořícím papírem a když se z úchylného vraždícího maniaka Bacona stane nezničitelná zombie s nadpřirozenými schopnostmi. Za efekty a celkově uspokojivý zážitek dávám 4.

• 12.12.2012  20:20
    Kick-Ass (2010)

Jako by se Tarantino, Fincher a Judd Apatow zhulili a rozhodli se natočit sprostou komiksovou teenagerskou pohádku pro dospělé.

• 3.12.2012  11:00

Mám novou noční můru. Doufám že větu "Put your dick down" už nikdy neuslyším. Jinak kvalitní francouzská oddychovka, mohlo to být klidně i delší!

• 3.12.2012  00:07

Na horrory expert moc nejsem, ale tohle dílko bude svým originálním námětem a brutalitou úmrtí určitě patřit mezi ty lepší. Herecké výkony (až na Devona Sawu) zlé, ale zachránila to Wongova režie, který mě dostal úvodní katastrofickou scénou s letadlem.

• 8.10.2012  12:51

Sice jsem nějak nepobral o co Coenovcům šlo, ale bavil jsem se....hlavně u teenagera Pitta a jeho tancovaní, u satyri Clooneyho a jeho škrobeného úsměvu a u cholerika Malkoviche a jeho vyjadřovaní....bohužel mi vadil pohled na ksichty Frances McDormandové a nedotažený závěr...

• 8.10.2012  10:51
    Obhájce (2011)

Filmy ze soudního prostředí mám rád a tenhle patří určitě k těm lepším. Souboj Matthew McConaughey vs. Ryan Phillippe dopadl remízou - oba hráli skvěle. A režisér Furman? Ten sice nepředvádí režisérský koncert, ale svou práci posouvá film od filmu kupředu a myslím, že se máme ještě na co těšit.