adelina8

Česko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 7.12.2019  15:28
    Toman (2018)

Neobyčejně zajímavý životní příběh, který by si zasloužil mnohem lepší zpracování. Stopáž je zbytečně dlouhá, děj se proto neuvěřitelně vleče a působí unyle. Kdyby se prostřední část zkrátila, film by získal na dynamice a snesitelnosti. Chybí tah na bránu, postav je příliš mnoho a jejich vykreslení je jalové. Kdyby se vše ve filmu zjednodušilo, kdyby ubylo zbytečných řečí, mohl by vzniknout úžasný velkofilm. Škoda, přeškoda, že četba Wiki o Z. Tomanovi je pro běžného diváka záživnější a především vyvolá mnohem více emocí než film samotný.

• 7.12.2019  11:09
    LOVEní (2019)

Nudné, zdlouhavé, prázdné, hloupé, zbytečné, bezobsažné, nepřirozené, trapné, primitivní ... ty jo, proč vlastně jedna hvězda? :D

• 21.11.2019  17:46

Nedělám to často, ale končím. Končím během třetí epizody, vůbec mě to nechytlo. Vždycky tyhle krimi série dokoukám, i když kvalitou nejsou top, protože mě zajímá konec. Tady je mi absolutně fuk, jak to dopadne. Okázalá nuda.

• 10.11.2019  21:15

První půlka se neskutečně vleče, ke konci to konečně získá dynamiku, ale i tak mám pocit, že by si pozapomenutý příběh českých basketbalistů zasloužil lepší zpracování, které člověka vtáhne od začátku.

• 12.10.2019  16:38
    Sever (TV seriál) (2019)

První dva díly dost vlažné, poté konečně začal seriál gradovat. Bohužel poslední díl spadl zase k průměru. Nicméně nelituji, že jsem tomu věnovala čas. Pokračování by nebylo marné...

• 21.9.2019  20:39

Proč herci jako Plesl nebo Holubová mají potřebu v podobném skvostu hrát? Proč romantická komedie musí být v českém podání téměř vždycky naprosto debilní? Upřímně jsem se zasmála jednou, maximálně dvakrát. Což by nevadilo, kdyby tam aspoň fungovala ta romantika, ale mezi hlavními postavami to prostě nejiskřilo. Takhle tedy fakt ne...:/

• 26.8.2019  09:34
    Veronika, prostě Nika (TV film) (1980)

Souhlas s uživateli honajz a slunicko2. Hlavní postava je šíleně ukřičená, brácha to vždycky nespravedlivě slízne, otec otravný a konec? Nejsem si jistá, jestli došlo k nějakému uvědomění, co bylo špatně.

• 22.4.2019  12:13
    Čertoviny (2017)

Jako jo, je to vykrádačka a začátek je šílenej, ale v celku je to fajn tradiční pohádka bez zbytečných experimentů a moderností. A vzhledem k tomu, co se poslední dobou točí, to není vůbec špatné.

• 14.4.2019  11:58
    Kluci z hor (2018)

Cokoliv, co vytvoří Magnusek, nelze brát vážně a pokud to tak máte nastavené, celkem slušně se pobavíte. Kvalitu v tom ale nikdy nehledejte.

• 5.1.2019  14:47
    La La Land (2016)

První, co mě napadlo po zhlédnutí, že je to značně přeceňované dílo. Posledních pár minut bylo nepřekonatelných, ale to nemůže stačit, aby se z filmu stala legenda. Pokud La La Land tak zazářil na Oscarech, tím víc mě zajímají ostatní filmy, protože tohle mi přišlo jako naprosto průměrný muzikál. Pěvecké a taneční výkony ok, ale nic, co by mě uchvátilo, klidně by se příběh bez nich obešel a možná by i získal na kvalitě. Není to průšvih, to rozhodně ne, svoje diváky si to stoprocentně najde, ale nejlepší filmy roku si představuji jinak...

• 4.1.2019  17:36
    Alois Nebel (2011)

Dle mého forma zvítězila nad obsahem, jinak do puntíku souhlasím s komentářem Johanity. Poetika mi nevadí, ale musí mít i nějaký smysl a vývoj a tady tomu prostě něco chybělo. Škoda, že se scénáři nevěnovalo tolik pozornosti jako grafice.

• 14.10.2018  11:03

Nejlepší z celé trilogie, nejvíce se blíží původním Pelíškům. Předchozí díly jsou lehce utahané a dost ponuré. I když se děj odehrával v nelehké době, Pelíšky to daly s lehkostí a vtipem, což se o prvních dvou nedá říct. Prostě působí jako dvě samostatné jednotky a člověk by si je ani s legendárními Pelíšky nespojoval. Chápu, že původní film nikdo nikdy nepřekoná a natočit prequel byla dost nevděčná výzva, nicméně třetí díl se povedl a je škoda, že se v podobném duchu nenatočila celá trilogie. Musím ještě vyzdvihnout výkon Martina Fingera, ten byl neskutečný! Bála jsem se, aby se z Kodeta nestala trapná parodie, ale bylo to geniální.

• 2.9.2018  14:13
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Je to už značně vyčpělé, tenhle formát nejde točit pořád dokola. Chválí se vše i evidentně špatný výkon. Nejsem negativní člověk, ale trocha objektivity by i v zábavném pořadu neměla chybět. Čímž se dostávám k porotě. Koháka jsem měla vždycky ráda, tady už se ale vyčerpal. Háma OK. Ledeckému jsem nikdy nepřišla na chuť a pokaždé se modlím, aby mluvil co nejstručněji. Co je ale nejhorší článek tohoto estrádního kolosu, je moderátor Sokol. Kdyby byl jen nevtipný, tak je to ještě v pohodě, ale tak zoufale trapný výkon jsem snad nikde neviděla. Ubohé sexistické narážky, předpřipravené vtipy a aranžované miniscénky během rozhovorů, které vážně nefungují... Snesu mnohé, ale tohle je opravdu to nejhlubší dno. Nevím, co se stalo, v dobách Partičky jsem Sokola měla ráda, ale poslední dobou mi přijde, že mu sláva a peníze stouply do hlavy a pitvoří se jako blbeček. Z Tváře už vlastně sleduji jen vystoupení soutěžících, pak přetáčím nebo ztlumím zvuk, abych se Sokolovým výstupům vyhla. Občas ale něco zaslechnu a neskutečně se za něj stydím a cítím se trapně, že má toto někdo zapotřebí. První, možná i druhá řada byl oddechový pořad víceméně pro širokou cílovou skupinu lidí, teď už je to jen plejáda trapnosti pro ty s "vysokou školou života." Bohužel všechen ten balast okolo často zastiňuje výborné výkony soutěžících, kteří se opravdu snaží. Mělo by to být o nich a ne o Sokolovi, který se vždy snaží mít veškerou pozornost. Chtělo by to kouknout ke Slovákům pro inspiraci. Neříkám, že jejich verze Tváře je dokonalá, nicméně umí to mnohem lépe než my. Moderátor i porota působí nenuceně, žádná křeč, žadné předpřipravené vtipy a i tak to funguje.

• 28.8.2018  17:16
    Z onoho světa (TV seriál) (2017)

První díl byl super, ale to je zatím tak všechno. Potom už to jde hodně z kopce, odkoukáno mám horko těžko 8 dílů a zvažuju, že zbytkem už nebudu ztrácet čas. Nesympatické postavy a zmatený děj, který moji pozornost prostě neudrží.

• 25.8.2018  23:36

Předpokládám, že tvůrci to brali jako parodii, a myslím, že se to povedlo. Nenáročné, když si člověk potřebuje vyčistit hlavu a nic neřešit. I takové filmy jsou potřeba a tenhle svojí kvalitou rozhodně nezklamal.

• 23.8.2018  22:26

Já tomu Thórovi prostě asi nikdy nepřijdu na chuť. Balancuji mezi 2 a 3, nakonec dávám průměr, ať nejsem krutá a zbytečně nekřivdím. Přece jen na severský mytologii moc neujíždím, takže cílovka zřejmě nebudu.

• 20.8.2018  13:35

gabin(a) mi mluví z duše, lépe bych to neřekla. Ono je těžké udělat dokument o celé zemi trvající pouhých 90 minut. Lze to uchopit z mnoha směrů a úhlů, někomu zvolená témata sednou, někomu ne. A jsem ráda, že se to netočilo kolem Eifellovky, levandulí a baget. Dokument nakousl některá témata, která bych ráda poznala více do detailů, zároveň se věnoval i věcem, které jsou mimo můj zájem. Proto volím neutrální hodnocení.

• 17.8.2018  13:56
    Miluj mě (2014)

Obchod se zoufalstvím a hloupostí... hodně hořká komedie.

• 16.8.2018  17:52

Jako dokument fajn, ale jinak z toho mám obdobný pocit jako Le artist nova nebo Zik2.

• 6.8.2018  23:16

Klasickej Hjů, příjemná záležitost.

• 27.7.2018  14:36
    Smyčka (TV film) (2009)

Klasický televizní film dobré kvality. Jen se mi do mysli trochu vkrádá myšlenka, že Kohout to psal především jako svoji obhajobu, alibismus na mě řve z každé repliky.

• 27.7.2018  14:29

První část super, totálně mě vtáhla... ta bezmoc, proud unášející všechno a všechny... bohužel potom už se z toho stal průměrný patos, kdy se členové rodiny navzájem hledali a shledávali a dle mého to skutečnou katastrofu degradovalo na úroveň, kterou si nezaslouží. Škoda, že se nepokračovalo v nastavené kvalitě v první půlce, takhle je z toho obyčejná americká limonáda.

• 15.7.2018  16:59
    Vincentův svět (2015)

Seriál jsem neviděla a po zhlédnutí tohoto skvostu to ani neplánuju. Dějově naprosto o ničem, což nevadí, když je ten film zajímavý něčím jiným - třeba vizuálně, obsazením nebo vtipem. Komedie? Opravdu? Pouze laciné a trapné, s žádnou postavou nelze sympatizovat, prostě u mě se to neseplo.

• 3.7.2018  15:48

Dvě hvězdy, víc ani ťuk. Nesmyslný slepenec bez pořádného děje. Viděla jsem i horší věci, takže na vypíchnutí očí to nebylo, ale jednou stačilo.

• 26.5.2018  20:15
    Insidious (2010)

Tohle mě bohužel minulo; pro mě tuctový horor.

• 26.5.2018  12:54

Promarněná příležitost. Příběh byl dobrý, ale provedení příšerně nudné, prakticky bez emocí, bez napětí...prostě bez života. Připomnělo mi to školní referát, který žák rychle předříkává před tabulí, bez většího zájmu, hlavně, aby to už měl za sebou. Forma bohužel úplně zazdila a zastínila obsah.

• 2.4.2018  13:00
    Cirkus Bukowsky (TV seriál) (2013)

První série mi sedla mnohem víc, druhá už byla moc natahovaná a stylizovaná. Navíc hlavní hrdina Bukowsky mi přišel postupně jako čím dál tím větší blbeček, takže ani nebylo moc s kým sympatizovat a párkrát jsem si přála, ať už ho někdo sejme. Což se i stalo. Bohužel se z toho náš Nestor vždycky jako zázrakem nějak dostal. A co mě teda otravovalo nejvíc, byla stokrát recyklovaná scéna, kdy samolibý Bukowsky někam jede autem, protože má supr nápad, jak všechno sám vyřeší. Samozřejmě to akorát podělá, což Kuneš vždy ocení. Jako řadí se to k těm lepším seriálovým počinům, to jo, ale kdyby se to o půlku scvrklo, vůbec bych se nezlobila.

• 30.3.2018  18:29
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Asi nenapíšu nic objevného. Ze začátku výborná zábava, postupně ale seriálu docházel dech, což je škoda. Nicméně jde o originální počin, který se mezi záplavou českých seriálů jen tak nevidí.

• 18.3.2018  19:40
    Dům (2011)

Přemýšlela jsem, zda dát 3 nebo 4 hvězdy, nakonec jsem se přiklonila ke třem především kvůli dabingu, který mě značně rušil. Patřím sice do generace, která zažila Československo jen pár let, ale nemám pocit, že bych potřebovala překlad. Ubírá to na atmosféře a autentičnosti. Každopádně si myslím, že jsem tento film neviděla naposledy.

• 18.3.2018  12:05
    OTO 18. ročník (TV pořad) (2018)

Češi by se měli učit, jak má vypadat zábavné předávání cen. Vtipné "dokrútky" s nominovanými, žádná klišé či naučené fráze, při kterých se divák stydí za účinkující. A i když to trvalo téměř 3 hodiny, přenos si udržel švih.

<< předchozí 1 2 3 4