Dívka v pavoučí síti (2018)

Toto nemá okrem mien podaktorých protagonistov nič spoločné s pôvodnou skvelou švédskou trilógiou. Absurdnosti typu, že týpek príde do výbušninou zdemolovaného objektu, a v priebehu asi siedmich sekúnd nájde tri podstatné stopy, a to pekne pohromade, jednu vedľa druhej. A to nie je jediná. Zvesela sa taktiež popierajú zákony fyziky, proste typický americký guláš.

Okno do dvora (1954)

Naozaj nedokážem už dnes prehryznúť to teatrálne neherectvo z tých čias - ako dieťaťu mi to nevadilo, aj preto, že v osemdesiatych rokoch bolo "herectvo" takmer na rovnakej úrovni ako v tých päťdesiatych (aj to už preháňam). Žiaľ, ak to porovnám s dnešnými skvostami filmového neba (a kľudne to môžu byť aj seriály ako Fargo, alebo True Detective), je to k smiechu.

Ohrožení Britannicu (1974)

Už ako dieťa ma zaujímalo, prečo si tie bomby nejako neoznačil, a neurobil tú kombináciu drátov na každej inak s tým, že by použil aj iné farby ako len modrú a červenú - ale inak fajn.

Návštěvníci (1993)

V 93ťom sme na tom boli s kamarátom v kine Tatra, to sme mali dvadsať, a presne si pamätám, ako sme boli pri tom neustále v kŕčoch, občas mi až sopeľ vybehol, a mám dojem, že som si poslintal aj košelu. A keď sme na to vzali vzápätí kamarátky, situácia sa opakovala. Ale aby si to človek fakt vychutnal, musí mať vcelku zmysel pre absurdno, podobne ako v prípade Monty Pythonov. Neuveriteľne vtipný počin, a ten timing! A tí, ktorí poukazujú na to, že je to hovadina postavená na stupidite, žiaľ, tí majú len málo predstavivosti na to, aby si dokázali predstaviť, ako by to v podobnom prípade skutočne dopadlo.

Jméno růže (1986)

Jeden z najatmosférickejších filmov - samozrejme, je to len môj názor. A keď som to videl ako 16 ročný sopliak v 1988mom v kine (jo, šlo to vtedy v našich kinách - dôvod je zrejmý), bol som z toho totálne paf.

The Haunting (2018) (seriál)

Miesto komentaru jedna zaujimavost - The first 15:38 minutes of episode six (excluding the beginning one minute and twenty seconds beginning credits sequence) were done in one straight take. No edits. No cuts. In fact, the episode itself is comprised of FIVE of these long takes, the longest being the third, which is over 17 minutes. The production was shut down for six weeks of detailed rehearsals to accomplish this. https://www.imdb.com/title/tt6763664/trivia?ref_=tt_trv_trv The Haunting of Hill House | Featurette: The Making Of Episode 6 https://www.youtube.com/watch?v=n8gJ81M39Ig

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Moja prvá poviedka od Asimova vôbec, prečítaná ešte v 80tych na strednej, v zbierke Roboti a androidi. Samozrejme že poviedka bola lepšia (a vlastne to bola taká rozbuška k okamžitému zháňaniu ďalších diel od Asimova), ale táto adaptácia je hodne podarená - na rozdiel od I, Robot.

Legion (2017) (seriál)

Absurdný onanoid.