Temný rytíř povstal (2012)

Čekal jsem mnohem víc. Ale když tak nad tím přemýšlím, Temný rytíř nastolil takovou laťku, která překonat nejde. Chvílemi jsme se cítil až trapně, jak to bylo kýčovité, ale klady mnohem více převažují nad těmi slabšími místy. Kočičí žena se mi v podání Hathaway nelíbí vůbec, po roli princezniček se mi do tohoto mega akčního filmu prostě nehodí. Přemýšlím nad 3 nebo 4 hvězdami. Ale je to Batman! 4*

Nedotknutelní (2011)

Jedna hvězda za hudbu, druhá za vtipnost, třetí za francouzštinu, čtvrtá za atmosféru v kině a pátá za Omara. Dokonalost sama 5*

Výchova dívek v Čechách (1997)

Velké zklamání. Asi je lepší nejprve vidět film a poté si přečíst knížku, protože když je tomu naopak, člověk ztratí veškeré ideály a vůbec ho to nebaví. Ale to je asi moje chyba. Aňa byla dokonalá, jinak haluz. 2*

Czech Made Man (2011)

Styl vyprávění o sobě, zpětně do minulosti, jako v případě Forresta Gumpa, mě v českém podání Jana Budaře mile překvapil. Místami slabší chvilky, ale ty převálcovali vtipné záležitosti, kterých v tomto filmu bylo mnoho. Zasmál jsem se a to se mi u českého filmu dlouho nestalo. Proto váhám mezi třemi nebo čtyřmi hvězdami. A dávám4*

Astérix a velký boj (1989)

Tento film mi přišel ze všech Asterixů nejhorší. Co přišel, on byl! Naprostá tragédie. Ničím mě nezaujal. Nevím, jestli je to tím, že jsem ho viděl poprvé až teď, v dospělosti, nebo neměl prostě to, co ostatní filmy. Ale spíše se přikláním k druhé variantě. Naprosto navzdory vašim hodnocením. 1* a to z bídou!

Rychle a zběsile 5 (2011)

Takovou fůru kulturistů jsem dlouho neviděl. A když se Diesel s Rockem začali bít, tak to byl zase už trochu wrestling. Vše strašně přehnané. Ty jejich drsné pohledy mě rozesmívali. Viděl jsem první film. Dvojku, trojku a čtyřku jsem vynechal. To samé jsem měl v plánu i s pátým dílem, ale jeho hodnocení mě přece jen zlákalo. Ale bohužel. Jediným světlým bodem je blabla. Za něj a za trochu akce 2*

Drive (2011)

Nemluví, nebrečí, nic ho nebolí a přesto je nejlepší. Ryan Gosling je výborný. Myslel jsem si, že k němu role brutální osoby nepůjde, ale on byl naprosto přesvědčivý. A Carey Mulligan...mňam, mlask. 4*

Rodina je základ státu (2011)

Igora Chmelu mám moc rád , hlavně kvůli Partičce. Na tomto filmu je však vidět, že umí nejen improvizovat, ale především hrát. Moc se mi líbili výkony herců, kteří ztvárnili postavy kriminalistů. Tento film mě zkrátka bavil. 4*

Půlnoc v Paříži (2011)

Rachel Adams je mi neskutečně protivná. Owen Wilson naopak nadprůměrně sympatický. Záčátek velmi nudný, ovšem potom mě příběh mile překvapil. Na čtyři hvězdy je tam oproti kladům i dosti záporů. Proto průměr 3*

Hačikó - příběh psa (2009)

Dojemné, avšak příběh byl až příliš natažený. Chvílemi jsem se nudil a nokonec i usnul. A to není dobrá vizitka pro film. 3*