Velké oči (2014)

Na Burtona hodně podprůměrný a nudný film. Hodně zklamal, přičemž jsem si mohla ušetřit skoro dvou hodin marného čekání, až se to rozjede...

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Kdysi jsem četla knižní předlohu, tak jsem si zavzpomínala... Nicméně, co mi hodně vadilo, byl jeden z hlavních hrdinů, nesympatický blonďák. Kdyby nebylo jeho, možná dám i hvězdičku navíc. Co se mi líbilo: "Kdo má v těch botách chodit?!"

Divergence (2014)

Příjemný oddechový film, jistá podobnost s Hunger games tam je, ale ne zas tak velká, aby mi to vadilo. Velmi pozitivně mě také překvapila hudba od Woodkida, která nádherně zapadala do děje. Celkově doporučuji!

Don Jon (2013)

Film odporující západním hodnotám nemusí přece výhradně vypadat takhle. Vtipné postřehy u mne nedokázaly vyrovnat nesympatičnost charakterů hlavních postav. Celkově to na mě působí jako jakýsi mišmaš, který chce za každou cenu zaujmout, možná i šokovat a být originální...

Zloba - Královna černé magie (2014)

Angelina roli zahrála perfektně, bylo vidět, jak si ji užívá. Druhá věc, co se mi líbila, byl odklon od tradičního scénáře Šípkové Růženky a polibek pravé lásky.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

1) Prohlášení řečené hned na začátku dokumentu o mizerném kontinentu bylo dosti netaktní, nicméně komentátorem zaznamenaná změna v tzv českém myšlení ke konci dokumentu ho částečně vyrovnala. 2) Je sice pochopitelné, že v centru dění jsou trabanty, bohužel jsem čekala alespoň o něco lepší záběry, o které v Africe není nouze. Na druhou stranu - na výběr neměli díky pohybu omezenému pouze na silnice. Suma sumárum, hezky se na to koukalo, ale myslím, že se z téhle cesty dalo vytěžit více...nebo alespoň materiál lépe zpracovat.

Dýka a kříž (1970)

Z hlediska čtenáře knižní verze musím dát jen 4 hvězdičky, protože film zdaleka nepostihuje to, co kniha. Doporučuji přečíst, je to opravdu silné a vede k zamyšlení..

Frajeři ve Vegas (2013)

Vykrádačka nápadů z ostatních úspěšných filmů.

Millerovi na tripu (2013)

Jak si přibližně představuju jak to vzniklo: "Chcu si koupit nový fáro, natočíme nový film. Co tam strčíme, aby to vydělalo?" "Striptérku! Najdeme nějakou slavnou MILF, která se bude chtít ukázat, jak na svůj věk ještě vypadá dobře. Pak přidáme kupu vtipů o genitáliích, sexu a pár tabu....no a nakonec samozřejmě "happy end", ve stylu "American Dream"." "Hej, to by šlo." Ne vážně, film mě pobavil. Ale to by mě hádám v tomhle stádiu před-zkouškového vyčerpání pobavilo taktéž slovní spojení "promiskuitní koláč". Takže těžko říct. Každopádně hvězdička za Jennifer.

Velký Gatsby (2013)

Po přečtení knihy dávám o hvězdičku více, lépe se to asi opravdu natočit nedalo.