Zachraňte vojína Ryana (1998)

Realisticky zpracováno, s pohádkovou - dá se říci zápletkou?! Při scéně v kanceláři, kde píší pozůstalým dopisy, zasmrdí silně americká propagace, jejich dojemná starost o vojáky. Mimochodem, dobrá věc k zamyšlení. Jaká je cena jednoho života?

Nebezpečná metoda (2011)

Pokud jste absolvovali seminář z psychologie a víte, o čem je řeč, je to dobrý film na zapamatování učiva + vědět nějaké ty věci navíc. Záživnější než sešit. :)

Chuck (2007) (seriál)

Trvám na tom, že je to perfektní seriál se skvělou hudbou, přestože se chystám níže napsat pár negativních věcí. (obsahující spoilery) 1. + 2. série: 100% Naprosto úžasná, geniální. Zachary Levi jako roztomilý nerd je božský a Sarah si zasluhuje můj bezmezný obdiv za kopy s podpatky. Hodně oceňuji propracovanou minulost Chucka, která se prolíná s přítomností. 3. série: 95% Chuck umí Kung-fu a to mi je trochu líto, protože jako normální nerd mi byl daleko sympatičtější. Přesto pořád dobré vtípky i mise. Btw podle mě je to po tom, co se tam přimíchá Morgan (3x09) horší. Nějak mi tam nesedí. 4. série: 75% Celá věc kolem Volkoff industries mě moc nebere. Zdá se mi, že ubylo dobrých vtipů. 5. série: 60% Shaw mi leze krkem. Ten chlap ne a ne chcípnout - tvůrcům se asi nechce obtěžovat s novým "badass" charakterem. Nemluvě o tom, že mu zůstal Intersect. Nechápu, proč ho konečně neposlali do kytiček. Chuckovo věčné "We need to talk." mi brnká na nervy. Na konci série skoro všichni ví, že Chuck je špion - bylo to nutné? Konec jako takový je dobrý, bohužel moje romantická duše čekala happy end a dost se bouří. Jsem zklamaná, že to od 4. série víc nepropracovali.

P.S. Miluji Tě (2007)

Jeden z nejlepších filmů, které jsem poslední dobou viděla. Asi si zajedu v nejbližší době do Irska.

Hrdinové (2006) (seriál)

1. série 5*, 2. série 4*, 3. + 4. série 2* - poslední sérii jsem se nutila do dívání a to jen ze zvědavosti jestli to dokáže být horší, nebo se jim podaří ještě něco zlepšit...nepodařilo:(

Frankenweenie (1984)

Úžasné...už samotný nápad, temná atmosféra, kterou jen umocňuje černobílá kamera, satirické vyobrazení chování davu v afektu, láska dítěte a jeho oddaného psa. Krása, ale na toho psa bych fakt nešáhla i na začátku filmu, kdy ještě nebyl jako patchworková dečka. Pro mně spíše horor, svému dítěti bych to jako pohádku před spaním nedala.

Alfa a Omega (2010)

Přijde mi, že v poslední době nejde ani tak o příběh jak o to, ať je to počítačově vytvořené a co nejlépe v 3D. Dobrá, kdyby aspoň ta grafika stála za to, ale připadala jsem si, že spíše sleduju nějakou levnou počítačovou hru. Možná, kdyby tento příběh byl animovaný, tak by byl daleko lépe hodnocený (alespoň mnou). Chvílemi opravdu hrozné, nevěřila jsem vlastním očím, jak byly scény stupidní ( např. scény s vytím, kdy si vlci dělali diskotéku mi běžel znechucený mráz po zádech), ale nemohu říct, že celý film je odpad, protože chvílemi jsem se smála a něco stálo za to. ( Do you need a hug?:)) Btw proč mi to vytí na konci (Humphrey a Kate) připomínalo písničku I will always love you?

Psycho (1960)

Jeden z nejlepších hororů, jaké jsem kdy viděla. Černobílá kamera dodává úžasnou atmosféru a opravdu jsem až do konce netušila pointu celého filmu. Nejenom prostoduchý horor s účelem vylekat diváka. Je to něco víc. Je to Hitchcockův horor ;)

Necronomicon (1993) odpad!

Hrozná, ale opravdu HROZNÁ nuda. Jediné, co si z tohohle filmu pamatuji je nějaký ten sliz a příšerná kvalita masek. Možná trochu zhnusení nad časem, co jsem s tím strávila.

Kruh 2 (2005)

Strašně špatný horor, zato komedie výborná. Ale no tak...jeleni útočící na auto?!