farmnf

skeptický programátor

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 5.8.2013  18:04

Nemám výtek. Francouzi jako by do historického dramatu pronikli, jakoby tomu rozuměli. Kdybych si dost podrobně v mládí neprostudoval, co byl stalinismus, označil bych bych tento film za efektní šprým. I problém bytu lze řešit zatčením, či popravou nájemníka, lidí je mnoho. Trochu mě vadila absence ruských herců. Francouzské obličeje byly moc evropské, Rusové vypadají jinak.

• 30.7.2013  18:10
    Vyobcovaná (1998)

Velmi depresivní film. Hloupá svazačka jde na venkov šířit komunismus. Má vložky na 6 měsíců.Po 6. měsících ale žádné vysvobození nepřichází. Je to první film, kde jsem viděl malou holku souložit za jablko a slíbené razítko. Druhá polovina je o dost šílenější než prvá.Sestříhal bych to na 1:10, ale jinak naprosto skvělé. Hlavní představitelka byla hodně přesvědčivá.

• 29.7.2013  00:02

Pelíšky po polsku. Romantický příběh odehrávající se v prostředí polské krize 1981. Punk jako protest. No a to je vše. Čekal jsem od Pláků daleko víc, uměj, když chcou.

• 27.7.2013  21:11

Velmi slušný válečák, bohužel hrozně hnusný namodralý obraz. Všichni doufají, že to přežijí, povede se to tak 10%. Jinak nemám vítek. Romantiku poplatnou r. 1969 nekritizuji, jsem poměrně profesionální divák.

• 26.7.2013  19:50

Hodně dětská záležitost , která není ani westernem ani válečným filmem. Ať v tom či tom, hrdina jdoucí na pravděpodobnou smrt má motivaci. Prachy , pomstu, nebo ženskou. Tady to byli vojáci USA army. Velmi nepravděpodobné, že by se tak snažili. Okrajové scény typu "vyberu si čas" jsou ještě víc pitomé a je jich tam mnoho. Na r. 1970 ostuda.

• 25.7.2013  19:34
    Očitý svědek (TV film) (1970)

Hnusný zpracování jinak asi zajímavý krimi konverzačky. Všichni tam stále kouří (jako kuřák nemám nic proti, ale natočit to jako inscenaci mě připadá hódně na hovno), nikdo hrát neumí a ani se nesnaží. Režie jako Ochotnícko-Dolní Dubňany. Vypnul jsem to včas, před spácháním násilí.

• 25.7.2013  19:26
    Panenství (2008)

Odstrašující příklad jak se dokument dělat nemá. 60 minut sledujete žvanění hloupých rusek-žvaní ale totálně o hovnu, jejich inteligence není schopna většího. Pak vlastně nevidíte nic a pak zase žvaní, ale úplný blbosti. Asi proto jdou s panenstvím na trh. Hluchý místa na každým kroku. Příklad za všechny: Auto stojí 250, odečtu vám 70. A mohl by jste mi říct kolik to je? Nejsem silná na matiku. Takovou pannu bych nechtěl ani za stovku.

• 25.7.2013  17:49
    Neporažení (1969)

Aky to opět vystihnul. Já dodávám. Zajímavý a drsný příběh o poválečném období Jihu. Herci na jedničku, kupodivu i dabing. Debilní rádoby humorné scény (rvačka při oslavě), debilní nereálná romantika a chlapáctví honáků koní, cit válečných veteránů severu-kde se vzal? srážejí tento film někde až k jedné *. Vykonstruovaný podvod Mexičanů není nic než polystyren v hlavě autora námětu a scénáře. Proč je tedy nepodvedli podruhé, ptá se bystrý divák? Takže slavný Hollywoode zase zklamání.

• 24.7.2013  19:42
    Poručík (1992)

Po prvních minutách jsem nesmírně tleskal autorovi námětu a zejména Keitelovi. Po hodině jsem bohužel zjistil, že Harvey jede ve všech špinavostech, hulí jak papírovej čert, onanuje o 106 a na vše zejména sere. Takže zase nic. Nedovedu si představit, že bych si takový film pustil po druhé.

• 24.7.2013  17:23

Skvostný Bergman s Bibi, Ingrid a malou chvíli i s Maxem. V takové společnosti je člověku dobře, však nikdy nečekejte jednoduchou přímočarou historku na stříbrném svitku. O čem to je, popsali jiní. Já bych vypíchl úvodní sen, kdy profesor míjí kočár, kočár se zasekává o lampu a rakev se otevírá. Vypíchl bych i povahu a podobnost syna otci, prostě bylo toho tam mnoho. Celý film mi připadl jako Bergmanovo toulání se oborem filosofie, kladení otázek. Některé jsou bez odpovědi.

• 20.7.2013  20:08
    Kraj (2010)

Je to železniční stalinistické Road movie? Já nevím. Ve filmu je kladeno příliš mnoho otázek a málo odpovědí. Kameraman, kostymér i režisér museli bejt borci. Nikdy jsem ještě neviděl film z tohoto prostředí a v těchto souvislostech. Takže poměrně Rusům tleskám.

• 20.7.2013  20:00
    Jolki (2010)

Rusáci se shlédli ve tvorbě Wenderse, ale nejen jeho. U Wenderse tyto povídkové věci mají humor i tragičnost, toto jsem vydržel do 12 minuty a zjistil jsem, že je to blbost.

• 19.7.2013  19:33

Už dlouho jsem neviděl něco tak dobře natočeného, depresivního a bezútěšného. Max skutečně v roli starce, negramotného a zbabělého, září. Film je velmi dlouhý, ale velice kvalitní. Při sledování vás napadají témata jako povinné vzdělání, sociální zabezpečení, právní stát, vymahatelnost alimentů(to si nedělám prdel, šlo o přežití)...tedy výdobytky dnešní civilizované společnosti, která v honbě za penězi tyto skvělé věci opouští. Bylo to úžasné, ale dobře vám z toho nebude.

• 16.7.2013  19:44

Na rozdíl od westernové pitomosti Vzácné plemeno, je toto skutečně Western. Burt Reynolds celý film musí dávat do latě partu nezvladatelných gangsterů, chovat se slušně k dámě ( Sarah Miles) a být stále ve střehu. Odpráskne spoustu lidí a vzpomíná na Kočičí tanec. Není to tanec, je to jeho nebožka indiánská žena, s kterou má děti. Mělo to hlavu a patu, bylo to napínavé a drsně romantické.

• 16.7.2013  19:34

Velmi hloupá westernová komedie, jak dvě dámy z Anglie sice doprovází bejka bez rohů, však prodaly ho. Rádobyvtipnými scénami se to tam jen hemží, vydržel jsem neuvěřitelných 40 min.

• 15.7.2013  16:17
    Přestřelka (1971)

Kdyby Johnson lépe zvládal režii, byl by to nezávislý psychowestern. Takto to bylo pouze o dvou mužích s pistolemi, kteří nemaj prachy. Závěr není alternativní, závěr je zmatený a pitomý.

• 14.7.2013  19:08
    Volavka (2002)

Sledoval jsem to z ostražitostí a prstem na tlačítku STOP. Jak vyskočej a žačnou karatit, vypínám. Nekaratili, zato hojně zabíjeli. Příběh agentů mafie u policie a policisty u mafie. Kamera na jedničku. Závěr je poměrně překvapivý k happy endu daleko. Je to tak 3,5 ale šlo to.

• 12.7.2013  18:41

Byl jsem zprvu rozladěn slovenským dabingem a těžko se to sledovalo. Nicméně hezký psychowestern, kde hrdina vždy lavíruje na hranici náhod a svého odhadu psychiky nepřátel. Přestřelky jsou zajímavé a odehrávající se v netradičním prostředí. Milostný románek s vdovou a rozpačitý závěr z toho dělá poměrně slušný film na páteční odpoledne. Zaujaly mě i reálie z prostředí financí. Šaty pro chudou ženu 4USD, oblek pro štramáka 50USD, kůň od 20 do 55USD , krabička nábojů 1,5 USD. Slušné to bylo.

• 11.7.2013  20:45
    Raspoutine (TV film) (2011)

Viděl jsem 2 dokumenty o Rasputinovi a připadly mi neskutečně vzrušující. Vyjma 1. scénu vraždy carské rodiny je fillm hodně nudný. Neustále se opakující důvěra a nedůvěra v Rasputina a neustále se opakující scény světce a kurevníka. Film vůbec nedává odpověď na otázku: Kdo to byl Rasputin.

• 9.7.2013  18:47
    Svůdná touha (1998)

Debilní film, debilně natočený s nesympatickými herci a nesmírně debilním dabingem. Prostě nesledovatelná, čas ubírající píčovina, za 8 minut jsem to měl skouknuté i s titulky. Ještě, že existuje tlačítko NEXT.

• 9.7.2013  18:42
    Odvlečen (2007)

Velmi podprůměrný politický thriller, na velmi známé profláknuté téma. Manžel někde v cizině unesen a statečná američanka s rozmazlenými spratky to prožívá tak či tak. Viděl jsem to před pěti dny, ale vůbec si nemohu vzpomenout o čem to bylo a kdo ho vlastně unes. To, že si nic nepamatuji, ani tak neindikuje mou slábnoucí paměť. ale to, že ten film stál veskrze za hovno.

• 8.7.2013  22:29
    Svatební noc (TV film) (1970)

Hvězdně obsazená komedie, od které si logicky každý znalý divák leccos slibuje. Nestalo se, trapnost a nuda. Tvůrce neměl žádné zkušenosti s nevěrou. Představoval si to a představil si to hodně blbě. Navíc je to nesmyslně nereálné. I kdyby to bylo vtipněji natočeno, humor se nesnáší s nerealitou.

• 8.7.2013  16:13
    Vetřelci dávnověku (TV seriál) (2009)

V Pseudovědově byla konference a na ní se sešli všichni pseudovědci této planety. Mají vyčesané vlasy, jejich angličtina stojí za vyliž prdel a vyvalují oči. Záhady je baví a přináší to spoustu peněz. Celého Danikena jsem ustál. Tvrdí: kladl jsem jen otazníky! Po 20 min: Jsem přesvědčen, že to byli ufouni. V díle o Odinovi rozčepýřený vědátor vykřikuje: To Vikingové nemohli dokázat, měli havrany, ve skutečnosti špionážní družice s autofocusem. Pak jsem tuhle kravinu vypnul a smazal.

• 7.7.2013  17:14

Flanker.27 a crocuta to řekli za mě, jsem rád, že je mám v oblíbených. Blanka Bohdanová si zahrála tak, jak Blanka umí, tedy skvěle. Kameraman Brabec, to musí být borec. I zvuky seděly se záběry. Film je zpracováním Jiráska a velice ponurým zpracováním. Stejně jako mí oblíbení se ptám: Co se stalo s Tebou Troško? Vždyť jsi uměl a teď jen píčoviny, kameňáky a žvanění o žrádle v TV? Smutný konec umělce. A málem bych zapomněl na hudbu. Harry Macourek. Musel to být skvělý tým.

• 6.7.2013  20:29

Miloš Vacek tu vytvořil slušnou a vkusnou hudbu. Herci jsou také na jedničku, zejména v té době dítě Vladimír Dlouhý. Sledujeme tu road movie uprchlého norského chlapce, českého komunisty a německého psa. Příběh je dost neobvyklý, dobře zahraný a velice napínavý. Nebyl to promarněný čas.

• 1.7.2013  16:52
    Nepřátelé rozumu (TV film) (2007)

Dawkins na mě nepůsobil příjemně a už vůbec ne vědecky-arogantně, to jo. Spíš jako takový malý sráč, co se někam vetře, něco natočí a pak si k tomu dolepí komentář takový, jako potřebuje. Na druhou stranu zde upozorňuje na rozvoj byznysu pseudovědy a na chytlavost lidí k alternativě. I já tím prošel. Jediná cesta je, mít štěstí a potkat dobrého operatéra, skvělého chirurga, či ortopeda a zkušenou fyzioterapeutku-to prožívám právě dnes a již 7 měsíců. Homeopatika jsou vážně na hovno, sežral jsem jich asi za 30. tisíc.

• 30.6.2013  13:04
    Iguo Igua (TV film) (2003)

Komedie je to naprosto debilní a o debilních lidech. Sbírání pivních nálepek a klábosení o ničem v hospodě ve vlastním baráku člověku na rozhledu a inteligenci rozhodně nepřidá.Herecký výkon mladého Freje mě také nepřipadl jako herectví. Klad to má v tom, že uvidíte Tonyu Graves v hezkých šatech, krásném prádle a chviličku i bez něj. Také její účesy se mi moc líbily.

• 25.6.2013  20:59
    Hledání Atlantidy (TV film) (2011)

Mám nesmírně rád dokumenty a historii. Však co bylo v tomto dokumentu k vidění? Jedna partička zkoumá na Santorini a na Krétě. Druhá na jihu Španělska. Objeví tam kruhy pod mokřinami a cihly v moři. Sami sebe přesvědčí, že našli Atlantidu a že se jmenovala jinak. Běžte s tím do hajzlu! Atlantida třeba vůbec nebyla. Platón se ožral s prostitutkou a byl to tak kreativní intelektuál, že si ji vysnil jako Smoljak Járu Cimrmana. Proč to ale nezpeněžit?

• 25.6.2013  17:38
    Nástroje smrti (TV seriál) (2012)

1645-zajímavé informace, muškety a kožená ochrana. Mušketýři měli zelenou hubu a brzo umírali ale ne na střely-budu pokračovat

• 22.6.2013  20:10
    Mefisto (1981)

Co je s tebou člověče? To ty, nebo prostředí, nebo strach? Propracovaný příběh levičáckého herce, ztvárněný velmi profesionálně Klaus Maria Brandauerem. Jak je rychlé a nezbytné ustoupit z ideálů. Filmu lze vytknout pouze zbytečnou délku. Záběry z kulturních akcí všeho druhu šlo prostříhat. Nenechte se odradit pomalým rozjezdem. Krystyna Janda je tam tak krásná, že z toho nelze spát:)

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34