farmnf

farmnf

Petr Sedlák

okres Třebíč
skeptický programátor

homepage

19 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
  • 21.5.2018  14:32

  Teda nevim, co se vleče. Klady: Vynikající herecké výkony Nedbala, Hrušinského, Záhorského. Skvělá režie Cikána. Dojem, že se jedná o akci mord party rady Vacátka v r. 1932. Jenže ne, je to 20 let starý případ. Zajímavý motiv: vražda? zabití? úmrtí? Zápory: Cílená agitka komunismu, vychytralá. Žádnej hrdinnej soudruh, žádná strana. Zlý stavitel ohrožující životy nájemníků (analogie Neffova Hercoga a Nedobyla) , nezaměstnanost, zoufalství. Domácí neví, zda má sociální cit, nebo zda má býti hajzlem, jen šmelinář Ruda Hrušinský je stejně neoblíben u Masarykovské policie , jako u SNB. Ale pracuje! No z toho hrdinu neuděláme, je to navíc kurevník. Jen v závěru na vás ten kámen propagandy padne, patrně padnul i na zkušeného Cikána. Policajt, co normálně chodí v saku a má vzdělaní, si navlíkne uniformu a jde na rande. Společně s láskou pozorují plné koupaliště šťastných dětí vybudované v akci ZET. Věz diváče! Už tu nejsou zlí stavitelé a zmatení kapitalisté. Je tu ráj. Ať žije Klement Gottwald!

  • 5.8.2013  18:04

  Nemám výtek. Francouzi jako by do historického dramatu pronikli, jakoby tomu rozuměli. Kdybych si dost podrobně v mládí neprostudoval, co byl stalinismus, označil bych bych tento film za efektní šprým. I problém bytu lze řešit zatčením, či popravou nájemníka, lidí je mnoho. Trochu mě vadila absence ruských herců. Francouzské obličeje byly moc evropské, Rusové vypadají jinak.

  • 30.7.2013  18:10
  Vyobcovaná (1998)
  *****

  Velmi depresivní film. Hloupá svazačka jde na venkov šířit komunismus. Má vložky na 6 měsíců.Po 6. měsících ale žádné vysvobození nepřichází. Je to první film, kde jsem viděl malou holku souložit za jablko a slíbené razítko. Druhá polovina je o dost šílenější než prvá.Sestříhal bych to na 1:10, ale jinak naprosto skvělé. Hlavní představitelka byla hodně přesvědčivá.

  • 29.7.2013  00:02

  Pelíšky po polsku. Romantický příběh odehrávající se v prostředí polské krize 1981. Punk jako protest. No a to je vše. Čekal jsem od Pláků daleko víc, uměj, když chcou.

  • 27.7.2013  21:11

  Velmi slušný válečák, bohužel hrozně hnusný namodralý obraz. Všichni doufají, že to přežijí, povede se to tak 10%. Jinak nemám vítek. Romantiku poplatnou r. 1969 nekritizuji, jsem poměrně profesionální divák.

  • 26.7.2013  19:50

  Hodně dětská záležitost , která není ani westernem ani válečným filmem. Ať v tom či tom, hrdina jdoucí na pravděpodobnou smrt má motivaci. Prachy , pomstu, nebo ženskou. Tady to byli vojáci USA army. Velmi nepravděpodobné, že by se tak snažili. Okrajové scény typu "vyberu si čas" jsou ještě víc pitomé a je jich tam mnoho. Na r. 1970 ostuda.

  • 25.7.2013  19:34
  Očitý svědek (TV film) (1970)
  *

  Hnusný zpracování jinak asi zajímavý krimi konverzačky. Všichni tam stále kouří (jako kuřák nemám nic proti, ale natočit to jako inscenaci mě připadá hódně na hovno), nikdo hrát neumí a ani se nesnaží. Režie jako Ochotnícko-Dolní Dubňany. Vypnul jsem to včas, před spácháním násilí.

  • 25.7.2013  19:26
  Panenství (2008)
  **

  Odstrašující příklad jak se dokument dělat nemá. 60 minut sledujete žvanění hloupých rusek-žvaní ale totálně o hovnu, jejich inteligence není schopna většího. Pak vlastně nevidíte nic a pak zase žvaní, ale úplný blbosti. Asi proto jdou s panenstvím na trh. Hluchý místa na každým kroku. Příklad za všechny: Auto stojí 250, odečtu vám 70. A mohl by jste mi říct kolik to je? Nejsem silná na matiku. Takovou pannu bych nechtěl ani za stovku.

  • 25.7.2013  17:49
  Neporažení (1969)
  ***

  Aky to opět vystihnul. Já dodávám. Zajímavý a drsný příběh o poválečném období Jihu. Herci na jedničku, kupodivu i dabing. Debilní rádoby humorné scény (rvačka při oslavě), debilní nereálná romantika a chlapáctví honáků koní, cit válečných veteránů severu-kde se vzal? srážejí tento film někde až k jedné *. Vykonstruovaný podvod Mexičanů není nic než polystyren v hlavě autora námětu a scénáře. Proč je tedy nepodvedli podruhé, ptá se bystrý divák? Takže slavný Hollywoode zase zklamání.

  • 24.7.2013  19:42
  Poručík (1992)
  ***

  Po prvních minutách jsem nesmírně tleskal autorovi námětu a zejména Keitelovi. Po hodině jsem bohužel zjistil, že Harvey jede ve všech špinavostech, hulí jak papírovej čert, onanuje o 106 a na vše zejména sere. Takže zase nic. Nedovedu si představit, že bych si takový film pustil po druhé.

  • 24.7.2013  17:23

  Skvostný Bergman s Bibi, Ingrid a malou chvíli i s Maxem. V takové společnosti je člověku dobře, však nikdy nečekejte jednoduchou přímočarou historku na stříbrném svitku. O čem to je, popsali jiní. Já bych vypíchl úvodní sen, kdy profesor míjí kočár, kočár se zasekává o lampu a rakev se otevírá. Vypíchl bych i povahu a podobnost syna otci, prostě bylo toho tam mnoho. Celý film mi připadl jako Bergmanovo toulání se oborem filosofie, kladení otázek. Některé jsou bez odpovědi.

  • 20.7.2013  20:08
  Kraj (2010)
  ****

  Je to železniční stalinistické Road movie? Já nevím. Ve filmu je kladeno příliš mnoho otázek a málo odpovědí. Kameraman, kostymér i režisér museli bejt borci. Nikdy jsem ještě neviděl film z tohoto prostředí a v těchto souvislostech. Takže poměrně Rusům tleskám.

  • 20.7.2013  20:00
  Jolki (2010)
  **

  Rusáci se shlédli ve tvorbě Wenderse, ale nejen jeho. U Wenderse tyto povídkové věci mají humor i tragičnost, toto jsem vydržel do 12 minuty a zjistil jsem, že je to blbost.

  • 19.7.2013  19:33

  Už dlouho jsem neviděl něco tak dobře natočeného, depresivního a bezútěšného. Max skutečně v roli starce, negramotného a zbabělého, září. Film je velmi dlouhý, ale velice kvalitní. Při sledování vás napadají témata jako povinné vzdělání, sociální zabezpečení, právní stát, vymahatelnost alimentů(to si nedělám prdel, šlo o přežití)...tedy výdobytky dnešní civilizované společnosti, která v honbě za penězi tyto skvělé věci opouští. Bylo to úžasné, ale dobře vám z toho nebude.

  • 16.7.2013  19:44

  Na rozdíl od westernové pitomosti Vzácné plemeno, je toto skutečně Western. Burt Reynolds celý film musí dávat do latě partu nezvladatelných gangsterů, chovat se slušně k dámě ( Sarah Miles) a být stále ve střehu. Odpráskne spoustu lidí a vzpomíná na Kočičí tanec. Není to tanec, je to jeho nebožka indiánská žena, s kterou má děti. Mělo to hlavu a patu, bylo to napínavé a drsně romantické.

  • 16.7.2013  19:34

  Velmi hloupá westernová komedie, jak dvě dámy z Anglie sice doprovází bejka bez rohů, však prodaly ho. Rádobyvtipnými scénami se to tam jen hemží, vydržel jsem neuvěřitelných 40 min.

  • 15.7.2013  16:17
  Přestřelka (1971)
  ***

  Kdyby Johnson lépe zvládal režii, byl by to nezávislý psychowestern. Takto to bylo pouze o dvou mužích s pistolemi, kteří nemaj prachy. Závěr není alternativní, závěr je zmatený a pitomý.

  • 14.7.2013  19:08
  Volavka (2002)
  ****

  Sledoval jsem to z ostražitostí a prstem na tlačítku STOP. Jak vyskočej a žačnou karatit, vypínám. Nekaratili, zato hojně zabíjeli. Příběh agentů mafie u policie a policisty u mafie. Kamera na jedničku. Závěr je poměrně překvapivý k happy endu daleko. Je to tak 3,5 ale šlo to.

  • 12.7.2013  18:41

  Byl jsem zprvu rozladěn slovenským dabingem a těžko se to sledovalo. Nicméně hezký psychowestern, kde hrdina vždy lavíruje na hranici náhod a svého odhadu psychiky nepřátel. Přestřelky jsou zajímavé a odehrávající se v netradičním prostředí. Milostný románek s vdovou a rozpačitý závěr z toho dělá poměrně slušný film na páteční odpoledne. Zaujaly mě i reálie z prostředí financí. Šaty pro chudou ženu 4USD, oblek pro štramáka 50USD, kůň od 20 do 55USD , krabička nábojů 1,5 USD. Slušné to bylo.

  • 11.7.2013  20:45
  Raspoutine (TV film) (2011)
  **

  Viděl jsem 2 dokumenty o Rasputinovi a připadly mi neskutečně vzrušující. Vyjma 1. scénu vraždy carské rodiny je fillm hodně nudný. Neustále se opakující důvěra a nedůvěra v Rasputina a neustále se opakující scény světce a kurevníka. Film vůbec nedává odpověď na otázku: Kdo to byl Rasputin.

  • 9.7.2013  18:47
  Svůdná touha (1998)
  odpad!

  Debilní film, debilně natočený s nesympatickými herci a nesmírně debilním dabingem. Prostě nesledovatelná, čas ubírající píčovina, za 8 minut jsem to měl skouknuté i s titulky. Ještě, že existuje tlačítko NEXT.

  • 9.7.2013  18:42
  Odvlečen (2007)
  **

  Velmi podprůměrný politický thriller, na velmi známé profláknuté téma. Manžel někde v cizině unesen a statečná američanka s rozmazlenými spratky to prožívá tak či tak. Viděl jsem to před pěti dny, ale vůbec si nemohu vzpomenout o čem to bylo a kdo ho vlastně unes. To, že si nic nepamatuji, ani tak neindikuje mou slábnoucí paměť. ale to, že ten film stál veskrze za hovno.

  • 8.7.2013  22:29
  Svatební noc (TV film) (1970)
  **

  Hvězdně obsazená komedie, od které si logicky každý znalý divák leccos slibuje. Nestalo se, trapnost a nuda. Tvůrce neměl žádné zkušenosti s nevěrou. Představoval si to a představil si to hodně blbě. Navíc je to nesmyslně nereálné. I kdyby to bylo vtipněji natočeno, humor se nesnáší s nerealitou.

  • 8.7.2013  16:13
  Vetřelci dávnověku (TV seriál) (2009)
  *

  V Pseudovědově byla konference a na ní se sešli všichni pseudovědci této planety. Mají vyčesané vlasy, jejich angličtina stojí za vyliž prdel a vyvalují oči. Záhady je baví a přináší to spoustu peněz. Celého Danikena jsem ustál. Tvrdí: kladl jsem jen otazníky! Po 20 min: Jsem přesvědčen, že to byli ufouni. V díle o Odinovi rozčepýřený vědátor vykřikuje: To Vikingové nemohli dokázat, měli havrany, ve skutečnosti špionážní družice s autofocusem. Pak jsem tuhle kravinu vypnul a smazal.

  • 7.7.2013  17:14

  Flanker.27 a crocuta to řekli za mě, jsem rád, že je mám v oblíbených. Blanka Bohdanová si zahrála tak, jak Blanka umí, tedy skvěle. Kameraman Brabec, to musí být borec. I zvuky seděly se záběry. Film je zpracováním Jiráska a velice ponurým zpracováním. Stejně jako mí oblíbení se ptám: Co se stalo s Tebou Troško? Vždyť jsi uměl a teď jen píčoviny, kameňáky a žvanění o žrádle v TV? Smutný konec umělce. A málem bych zapomněl na hudbu. Harry Macourek. Musel to být skvělý tým.

  • 6.7.2013  20:29

  Miloš Vacek tu vytvořil slušnou a vkusnou hudbu. Herci jsou také na jedničku, zejména v té době dítě Vladimír Dlouhý. Sledujeme tu road movie uprchlého norského chlapce, českého komunisty a německého psa. Příběh je dost neobvyklý, dobře zahraný a velice napínavý. Nebyl to promarněný čas.

  • 1.7.2013  16:52
  Nepřátelé rozumu (TV film) (2007)
  ***

  Dawkins na mě nepůsobil příjemně a už vůbec ne vědecky-arogantně, to jo. Spíš jako takový malý sráč, co se někam vetře, něco natočí a pak si k tomu dolepí komentář takový, jako potřebuje. Na druhou stranu zde upozorňuje na rozvoj byznysu pseudovědy a na chytlavost lidí k alternativě. I já tím prošel. Jediná cesta je, mít štěstí a potkat dobrého operatéra, skvělého chirurga, či ortopeda a zkušenou fyzioterapeutku-to prožívám právě dnes a již 7 měsíců. Homeopatika jsou vážně na hovno, sežral jsem jich asi za 30. tisíc.

  • 30.6.2013  13:04
  Iguo Igua (TV film) (2003)
  **

  Komedie je to naprosto debilní a o debilních lidech. Sbírání pivních nálepek a klábosení o ničem v hospodě ve vlastním baráku člověku na rozhledu a inteligenci rozhodně nepřidá.Herecký výkon mladého Freje mě také nepřipadl jako herectví. Klad to má v tom, že uvidíte Tonyu Graves v hezkých šatech, krásném prádle a chviličku i bez něj. Také její účesy se mi moc líbily.

  • 25.6.2013  20:59
  Hledání Atlantidy (TV film) (2011)
  *

  Mám nesmírně rád dokumenty a historii. Však co bylo v tomto dokumentu k vidění? Jedna partička zkoumá na Santorini a na Krétě. Druhá na jihu Španělska. Objeví tam kruhy pod mokřinami a cihly v moři. Sami sebe přesvědčí, že našli Atlantidu a že se jmenovala jinak. Běžte s tím do hajzlu! Atlantida třeba vůbec nebyla. Platón se ožral s prostitutkou a byl to tak kreativní intelektuál, že si ji vysnil jako Smoljak Járu Cimrmana. Proč to ale nezpeněžit?

  • 25.6.2013  17:38
  Nástroje smrti (TV seriál) (2012)
  ****

  1645-zajímavé informace, muškety a kožená ochrana. Mušketýři měli zelenou hubu a brzo umírali ale ne na střely-budu pokračovat

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace