farmnf

skeptický programátor

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 13.8.2018  19:14

Ten začátek je slušný. Střílečka s koncentráčníky a esesmany na náklaďáku. Vrchota prostě jednal tak, jak by jednal každý. Rozhodně bych státu žádné zlato nedal, komunisti za humny a vím, co by se s ním stalo. Jenže pak ten film nudí a nudí. Brejchová vůbec nehraje, jen se šklebí. Vyzvedl bych Martina Růžka, opravdu drsný kluk. Jeho ženu Květu Fialovou, solidní děvka a hlavně krásná děvka. Ale jinak je to režijně i scénáristicky zprasené a musíte mít velkou trpělivost dodívat se do konce. Bek je Bek. Oddaný slouha propagandy.

• 25.7.2018  22:37

Jsem rasista, životopis a názory Josefa Goebelse jsem nastudoval. Opravdu jsou vyšší rasy a nižší rasy. Je to stejně jako u psů.Pokud má němec či angličan (tedy potomci germánských kmenů) odpor k práci a vzdělání, je to porucha v DNA. Pokud má černoch nebo cikán či indián lásku k práci a vzdělání je to opět porucha. Tento film je nesledovatelný. Nechat svářet cikána co neví a nikdy to nepochopí, co je elektrický proud? To může vymyslet jen komunista. Vietnamského svářeče znám. Cikána jsem neviděl nikdy se zapojit do řemesla či odborné práce. Umí jen lhát, krást a ležet. Náš milý Josef ovšem nebyl vědec. Úspěšně decimoval cikány a židy. Plány měl i se Slovany. Ano u Slovana, je odpor k práci vyšší než u germána. Ale nepodceňovat Slovany! A už vůbec ne Asiaty! Tyto rasy plodí buď génia nebo fatální blbce.

• 25.7.2018  20:11
    Sarajevo 1914 (TV film) (2014)

Jestli čekáte hrdinného žida co vyšetřuje atentát na mocnáře, zklamáni budete. Je to tajtrlík, neschopný patlal, co jezdí po Sarajevu na kole, zpocený jako prase a to prosím v klobouku. Když má něco skutečného udělat, zapomene si průkaz ten pitomec. Vím kam směřovali tvůrci, jenže vymklo se jim to z rukou. Chtěli židovského hrdinu, jenže asi natočili realitu. On žádný nebyl. Jen vnitřní tlak Rakouska na zničení Srbska, jen blbec Gavrilo Princip, jen 36 policajtů notabene Bosňanů v srdci Sarajeva. Film ale přínos má. Tohle šlamperaj z Vídně už jednou muselo skončit. Žid nežid.

• 11.7.2018  19:27

Sledujme film pozorně. Sice komunistická propaganda, pokřivení a zneužití husitů, jenže zde se nemluví o komunistech, ale socanech. To je legitimní strana ve všech demokraciích. Jen komunisti ji rozbili a připojili. Otomar Krejča je velmi dobrý a přesvědčivý, režie nadprůměrná. Pokud toto chcete sledovat bez emocí získaných v mládí v komunismu, je třeba vidět film Stalo se v Turíně. Nejde tam, stejně jako zde o komunisty sápájící se přes gulagy o moc. Jsou to socialisté, toužící po důstojném životě dělnické třídy.

• 10.7.2018  18:09

Blbé monology mladé přestavitelky mě neskutečně sraly. Navíc ten režisér jaksi nevěděl co s tím a kameraman tuplem. A scény jsou nekonečně dlouhé. Má to jedinou cenu. Vzpomínky na tuhý zaostalý komunismus. Žiletky se ostří ostřičem, také jsem jeden našel na smetišti.

• 1.7.2018  21:56
    Území strachu (TV film) (1986)

Slušná detektivka. Obdoba jednoho dílu Hříšných lidí. Jenže tam byl pan rada a Liška dělal hudbu.

• 1.7.2018  21:53
    Bezdětná (1935)

Předem čitelný příběh. Nataše to tam moc sluší. Otomar je skvělý jako vždy. Tomu filmu ale něco chybí. Nebaví.

• 30.6.2018  16:50

I tento film je důkazem, že Václav Gajer byl kumštýř. Film má spád, rvačka na začátku mu sedí. Jiří Tomek, rodák z našeho města, jakoby sáhnutí vedle, on nevypadá na rváče a kriminálníka! Karel Augusta je skvělý jako vždy. Jorga Kotrbová zase v roli kverulantky, jako vždy. Václav Sloup je šílený a ožralý učitel Hanzlík je Boží. Jak ten chlap umí zahrát ožralýho! Kamera Jana Čuříka je jeden krásný obraz za druhým. Doporučuji.

• 28.6.2018  17:46

Hrdinný montér se přiváže na komín a snaží se usadit nějakou primitivní ekologickou pomůcku vážící odhaduji tumu. Málem mu to urazí palici, protože pilot vrtulníku moc zručný není, z US NAVY by ho vyrazili. Ten vrtulník je taky děsná rachotina žádnej apache. Pak Skopeček spravuje televizi a pak se montér doví že jeho žena je děvka. Jenže pak jsem usnul a nevim nic. Když jsem se probudil, už zase montér bádá jak by tam tu ptákovinu uchytil. Pak jsem si říkal, že bych to vrátil, ale motal se tam takovej starej dědek v kožený bundě a mlel děsný blbosti. No a pak jsem šel legálně spát do postele. Ne děti ten film nebyl o životě. Bylo to plácání.

• 27.6.2018  20:24
    Happy end (1967)

s vitekpe se shodnem. Natočit film pozpáku není vtipné, je to velice blbé, nevyžaduje to nápad.

• 27.6.2018  20:21

EFB si samo vážím a uznávám. Rád bych viděl seriozní dokument s ukázkami hudby a ne tento nezáživný nudný blábol. Kdyby to uchopila Chytilová, než byla senilní, jo věřím, že by to bavilo.

• 19.6.2018  20:51

já nesnášel dětské filmy už v pěti letech. Zajímal mě Vinetou, Tekumseh a Alain Delon, co vždy sbalil nějakou buchtu a pak všechny postřílel. Nezměnilo se to. Vydržel jsem 10 min.

• 19.6.2018  20:45
    Nástup (1952)

Milé děti, soudružky a soudruzi! To se vám takle jednou vydali do sudet ukradeným autem záporák Hoger, fanatický klaďas Chudík a naprostý blb Mareš. Všichni na rukávech RG. Ne že by znásilňovali němky a kradli jako ostatní soudruzi, to ne. Přijeli do Grunwaldu znárodnit textilku. Jenže ouha, málem tam přišli o kejhák. Jenže Rudoarmejci, ti jsou všude a naše soudruhy z bryndy vytáhli. A pak přijela již kynoucí Hegerlíková, nadržená jako každá komunistka a vyčetla chudinkovi Chudíkovi, že prvně měl založit stranu! No jo ale kdo by tam byl, když i pošťák je fašista? Chudák Chudík jí byl zavlečen do postele a tam zprzněn. To Vávrovi vystříhali. Pak se objevil oficiál Smolík a přečetl si usmolený Komunistický manifest. Měl z toho orgasmus. Jenže kdoví, jestli to nebylo senilitou. Taky prochladl na barikádách a byl již v letech. Všichni v tom filmu mi připadali jako sjetí perníkem. Až na Hogera. Von není v partaji. Von stranu podved a myslí si, že bude majitelem továrny. No to neee! Soudruzi s ním zametou s reakcionářem zasraným! Vše je lidu, hajzle! Kouzelný akčák z pohraničí, skvělá režie. Doufám že Vávrovi na nebesích je ještě dnes stydno!

• 18.6.2018  22:03

Ten film má slušnou hudbu i kameru. čunderlíková byla vždy mizerná herečka, ale i jako dítě moc hezká. Vydržel jsem asi 20 min!!! Víc nejde, je to nudný film o hovnu, postrádající nějakou kostru příběhu. 80% záběrů je zcela zbytečných. Stačila by stopáž 12 min a dílu by to jenom prospělo.

• 18.6.2018  21:54
    Křik (1963)

Jak říkají petrohradští intelektuálové: Kagda ničevo v těatru za 15 minutok, uběžaj! Do 15 minut jsem viděl akorát blbou konverzaci ala o závoji, jednu vtipnou větu o košilích, které má umělec jen 2. To bych ustál. Ale vsuvka fotografií zubožených vietnamských dětí a záběry amerických bombardérů? Si dělá ten Jireš prdel, nebo nad ním stojí Novotný? Mějte rozum lidi! Jireš má dobrou pověst ale tohle je sračka. Velebit to nemusíte. Insurgentes má pravdu, že ta Límanová je vemeno.

• 15.6.2018  22:22

Vinklář hraje jako Bůh a myslím, že dobře Dvořáka studoval. Dvořák byl prostě geniální buran, proto mě velmi sympatický. Nesral se s názory. Hlaváčová špicová jako vždy. Zdeňka Mahlera mám moc rád a Vláčila taky. Přesto je ten film ucouraný, nudný a málo říkající.

• 15.6.2018  22:16
    Kdo je kdo (TV film) (1973)

Nijak to nehodlám kritizovat. Jak vidím námět filmu, že někdo je podobný někomu, tedy takovou již 1000x natočenou píčovinu, hned vypínám. Moskalyk je slušnej rejža, jenže Pavel Hajný, to mě nic neříká a Ota Petřina to hudbou nezachrání.

• 15.6.2018  17:37
    Handlíři (1963)

Hudba Zdeněk Liška, herecké výkony skvělé, režírováno slušně. Velmi zábavný film.Je úspěšné JZD vedené Doškem, který visí na nástěnce ÚV. Je neúspěšné JZD vedené Matulovou, husitkou a Adamitkou, bordel na dvoře jak v tanku. Proč tomu tak je? Jednak za to může Bek, stranický funkcionář, lovící vyznamenání. Jednak za to může Handlování, odporná praktika!!! JZD Doškovo má soudruzi lom a traktory používá na odvoz kamene! Hrůza! Tomu by kapitalisté řekli byznys(jdu si vypláchnout hubu Listerinem). Co má taková oddaná již tlustá husitka dělat? Stěžovat si funkcionáři Bekovi? Soudruzi pochopte, že to, že jsme půdu i stroje vzali kulakům není otázka svědomí! Byly to rozvraceči. Svědomí je čistá soutěž mezi družstvy. A proto Došek chodí a kouří a kouří. Trápí ho nejsilnější vlastnost komunisty a družstevníka. SVĚDOMÍ! Takový křesťan! Tomu je hej! Má bibli a tam je psán limit: 77x Ježíš odpustí za pětiletku. Strana neodpouští. Strana trestá za handl i za neúspěšnost dodávek. Jenže nejblíž má k půdě dělník z továrny, předseda partaje. Ten závěr je skvělý, dojetím jsem se rozplakal a poslal si taxikáře Průšu pro flašku rumu.

• 14.6.2018  19:40

Začátek je příliš zpěvný, komediální a opsaný z grotesek. Taková zábava pro děti. Pokud vydržíte, zastihnete Beka v roli ředitele. Čestmíra Řandu v roli ekonomického náměstka. Deyla v roli pěkného hajzla, to mu jde. Jiráskovou v prádle. Fialovou v nesmyslně špičaté podprdě. A najednou uvidíte svět mládí, kdy jste nastupovali do socialistického podniku. A svět stáří, kdy působíte v kapitalistickém podniku. Lidé jsou furt stejně směšní a hovadiozní jako v tomto filmu. Situace stejné. Režimy se mění a ničemnost lůzy za groš zůstává. Že tohle strana povolila, to se dost divím. Myslím, že Kalousek by to zakázal i dnes, podobné prase.....převlíknuté do pyžama ze Strakovky.

• 12.6.2018  17:10
    Jsem nebe (1970)

Naprostá konverzační slátanina u které pouze hrdinové socialistické práce vydrží 15 min.Miluška Voborníková velice prudce dosedá svou krásnou nahou prdelí na pařez plný třísek, ani nesykne! Zkusili jste si někdy v lese sednout holou prdelí na pařez? Zkurveně to bolí! Viktor Sodoma hraje intelektuála na skútru ale vypadá jak dement. Vyskočil jde na rande, ale má hubu plnou strupů a odřenin, jak kdyby se den předtím potkal se silnicí. Nač je u filmu maskér? Jenže Radkin Honzák vece: Najděte si v každé tragedii něco hezkého. Hezká je tu hudba Petra Skoumala. Kačera tedy do režie nepouštět. Ať dělá vánoční koncerty, to mu jde.

• 12.6.2018  17:00
    Hlídač dynamitu (studentský film) (1960)

Velice slušný film o amatérském odboji. Herecké výkony excelentní. Závěr ale příliš patetický a zveličující statečnost člověka. Taky je technicky diskutabilní, co udělá dynamit zahřátý na teplotu exploze v železném hrnci, přikrytém dekou. Dělal jsem pokusy s útočnými granáty a masakrozně působí pouze v uzavřeném prostoru. Zde se obávám by všichni zůstali na živu a skončili v osvětimi. Barák měl dřevěný strop. Inu Drda.

• 29.5.2018  23:22

Ach tolik, tolik filmů jsem viděl o práci CIA a FBI. Jenže SNB v roce 1955 na tom byla lepčí. Balon letí, sundáme ho kulometem. Býk očuchává plášť, získáme čas. Vše je 2x, i balon. Tedy úklady imperialistů proti naší policii. Voni ví, že Moučka je génius.

• 29.5.2018  23:15

Je to skvěle zahrané. U Macha se bojím říct i zrežírované. Nemám ho rád! Tvůrci Mach a Procházka to plánovali takto. Ten mladý na motorce, ten komouš, ten co kupuje pračky, podplácí děti, jen aby ošukal ženu svého bratra. To je ten pravý mládežník. To je pokrokový socialista, ta naše budoucnost. Jenže vzdělaný divák si navzdory bere něco jiného. Ten Štěpánek , kulak plný tradic a víry v Boha. Ten konzervativní sedlák, není on vlastně hrdina určité venkovské mravnosti? Protože jeho mladší syn, spermií do půl hlavy to není! Jo na schůze? to jo. Hajzl, za kterého se otec stydí. Minul se záměr ! Ten divák blbej není, on spatřuje charakter toho starého kulaka. Inu takový důkaz pitomosti rejži Macha. Zajímavostí je, že ta krásná selka byla i scénaristka.

• 28.5.2018  20:09

Všichni, kdo to sepsuli mají pravdu. Já tam něco našel: Peterka je úderník a kurevník. Ano tak to bylo. Jenže byl 3 roky v Sajuzu a tam ho tavarišči drželi zkrátka. Představte si opíchat manželku sovětského úderníka, nebo nedej Bože tajemníka dumy! Gulag! Možná šibenice. To by už Krakonoše nenatočil! Peterka se v Rusku naučil chlastat na pracovišti a najednou brigadýr Sovák říká - Ne soudruhu! I Menšíka to odnaučil! Menšík je z Ivančic, kousek od mýho kanclu. To není možné! A taky nebylo. Menšík podvádí, chlastá málo, ale chlastá. Jak ten individualista Peterka otištěný v Sovětské Pravdě má žít s brigádou? Vždyť i ten mravný Marvan lže! Ono to soudruzi není jednoduché.Do toho krásná Alena Vránová, ty šaty ji tak slušej! Ona měla za mlada malý kozy. To jsem nevěděl a jak jsem všímavý! Ale bráníc se spoileru píši: Soudruzi, dopadne to dobře, on Peterka sleví ze svého trockického individualismu! Pochopí, že život v brigádě je život bez soukromí, ale dar soudružské nezištnosti. I Filipovský otec, to pochopí a prakticky vývoji situace přeje. Napadají mě Skřivánci na niti. My vás všechny přetavíme. I svalnatého Peterku. Budete ingoty!

• 27.5.2018  18:59
    Nadlidé (1946)

Takové vyprávění školáků na základce o okupaci. Film nepostrádá napětí a hereckých výkonů. Postrádá inteligenci. Vše je černobílé: Krejza je zmetek, jeho žena zlá němka, jeho syn zmrd. (Jak mohl vědět Krejza, že ta krásná žena, kterou si bere bude jednou okupantka?) Vojáci wehrmachtu jsou zlí a hloupí a strašně se přežírají, no prostě svině. Plukovník je statečný, ale už je naznačováno, že po roce 48 veleben nebude, spíš oběšen. Dědci dělaj odboj v hospodě a vožralí vyžvaněj kde co. No a tak dál.

• 26.5.2018  16:18

Kdyby tento námět uchopil Kachyňa a nikdo mu do toho nekecal, nebo třeba Krška, to by mohl být slušný film. Uchopil to ale Mach a nějaký scénáristický debil. Už úvod je děsivý. Bek letí do Polska a celá Praha zná někoho v Polsku a posílá mu dary. Znám mnoho lidí ale nikdo z nich nezná nikoho v Polsku. Bek se potká v hotelu s vlezlým ožralou co se furt směje a sympatický je jak psí hovno. Není ale čemu se smát. Scéna s podepisujícím se šejkem: Viděli jste někdy šejka, co dává autogramy? Dodíval jsem se asi do poloviny, dál je to fakt ztráta času. Celý film působí tak, že tvůrci si myslí, že každý divák je dement a pobaví ho věčným chechotem a žvaněním o ničem dokola. Pokud i kapitán letadla se vyjadřuje jako malé dítě, bylo tenkrát vo hubu sednout do letadla.

• 25.5.2018  19:53

1* za krásnou Marii Tomášovou, to dnes na ulici nepotkáte! Ale k věci: Anička je blbá, mladá a je ze vsi. Rodiče chudí a pravděpodobně taky děsně pitomý.Toník je idiot, co napřed jedná a potom myslí. Někdy ale ani to potom nenastane! Toník bolševik z ní udělá bolševičku, je to snadné, ona je mladá a blbá a Toník silný a hezký Bek. V r. 1920 se ještě nevědělo, co jsou to bolševici za kurvy, jací jsou to vrazi a svině. Ano, byla to móda a mnoho mladých umělců tomu propadlo, třeba Karel Teige. Celý tento příběh je děsná sračka z pera komouše Olbrachta (maturitní otázka) . Proč poslouchat filosofa a zakladatele státu TGM? Chceme socialializaci! Chceme byty! Chceme to řídit! Nechceme koalici, to znamená nechceme demokracii! No a jak to dopadlo, to jsme zažili sami. Vývoj v naší byť zkorumpované zemi naznačuje, že sen Jana Masaryka, Československo= druhé Švýcarsko, byl reálný. 40 let jsme ztratili s těmito pitomci a vrahy. žijí mezi námi dodnes.

• 24.5.2018  21:26
    Sladké hry minulého léta (TV film) (1969)

Pro pracujícího člověka moderního věku je to nedívatelný až nepochopitelný film.Všichni dělaj hovno, jen žerou, chlastaj a šukaj. Kde na to berou? Proč jsou tam ty dlouhé pasáže s podřadnou hudbou? Připomnělo mi to hudbu pro chvíle pohody na stanici Praha. 1* dávám za impresionistickou kameru, 1* za sem tam povedený vtip od Lasici a Satinského. Asi 20 min jsem vydržel.

• 23.5.2018  23:43

Jan Pivec je oficiál berního ouřadu. Zvykl si na megeru Danu Medřickou a oukrop. Jenže žena mu uteče s kurevníkem Kemrem, čpícím manéží a slámou. Nedivme se, že Jan Pivec řekne během filmu asi 200x Ješišmarja. Někdy má nervy tak v hajzlu, že to ani nedořekne! Má věřit revidentovi Marvanovi, co mu sežral kuře od posluhovačky? No kamarád, ale nevim...Má věřit cikánce Šejbalové, co věští ve verších, na stole ptáka maje? A co když se mu ta kráva Medřická vrátí? A do toho sex! A pomůže mu soudní rada Martin Růžek? Jo má snahu, jenže CK právo manželské je neúprosné! Ale nebojte se, dopadne to ...no pan oficiál to přežije. Skvěle zahraný film, pod skvělou režií, plný humoru, drama a filosofie. Skvělá kamera Vladimíra Opletala, vždy neúprosně kompoziční. Proti sračkám z pera Wíewega a režie Hřebejka opravdový skvost. "Pane revidente, ona u vás přespala? No, jo co jsem měl dělat, ale pane oficiále, ve vší počestnosti, v kuchyni na divanu. Na divanu???? Ješišmarjááá!"

• 23.5.2018  21:08
    Smyk (1960)

Před pěti lety jsem tu napsal, že Brynych je prase. No nepřehnal jsem to. Když se spojí s komunistou Valou a Komunistou Kohoutem( Už je hodný, je starý nebo mrtvý) vznikne todleto. 1. věta: " Proč se živí češka na západě jako coura, proč se neživí poctivě, třeba špionáží?" 2. věta: Kurandová přemlouvá syna agenta imperialistů: "Přihlaš se" . To je matka? Moje máma by mě nikdy neřekla jdi na šibenici. Jenže ona byla chartistka a Kurandová jako vždy komunistka-možná už i u Barunky dělala agentku proti císaři Josífkovi. 3. věta: Estébák Moučka do telefonu: "Zatkněte tohodle a tamtoho a oného". Komunisti jsou mazaní, oni o všem ví. Jenže divák neví jak na to ten poďobanej Moučka přišel. Agent Bruncvík posere na misi co může. Furt mele německy, ale když se vožere, plynná čeština. Masér Moučka má oči všude, nemasíruje a sleduje. Komické je krycí jméno agenta Františka Krále. Franc König. To i toho blbýho Moučku napadlo, že když v r. 1948 jeden Král ubývá, v r. 1956 nám König přibývá a je to to von. Gesicht Negesicht. Myslím že tvůrci majora zemana, nevědouce kudy kam, si vzpomněli na toto veledrahé dílko, co zaplatili dělníci ve slévárnách. Bláha bude mít jinej kukuč. Trio Catini bude Haničinec agent. A už měli 2 díly. Do toho nějaká baba a je hotovo!

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35