farmnf

skeptický programátor

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 3.5.2021  21:34
    Asie ve Velké válce (TV seriál) (2018)

Skutečně vynikající, spousta info, které jsem nevěděl....

• 3.5.2021  21:19
    Malý pitaval z velkého města (TV seriál) (1982)

Já v té době byl mladý, pro mě je velká zábava se dívat na policajty jak jezdí škodovkama a wartburgama a kvílej jim gumy. Taky mě zaujala obyčejnost těch případů. Vykrádačky, podvody s valutama, u toho všeho jsem byl.  Jedině opravdu drsnej díl je se zmizelým Sedláčkem, kde si Ota Sklenčka a Kratina opravdu zahráli. Sympatická je tam role Rudly, co má notes a zná všechny zloděje z Prahy. Velmi vtipný mě připadal díl o kunsthistorikovi Bartoškovi, jak vysvětluje italskou výslovnost policajtům. Celkově myslím, hezká sonda z hlubin kriminalistiky komunismu, stojícící na pevných základech českých profesionálních herců. Tohle už nikdy nikdo nenatočí, zatímco určitě se natočí 2880. díl Ordinace v růžové zahradě, kde se naprosto nic nepovedlo. Zde se povedlo mnoho.

• 3.5.2021  20:59

Jako dívatelné to je, má to spád. Dnes se na žádný seriál ani pohlédnout nedá. Dobytek píše, že skupina není zvláštní ale debilní. Trefil hřebíček na hlavičku. Osobně znám několik policajtů z kriminálky a nedávno jsem byl namočen v podvodu a strávil na vyšetřovně 9 hod! Jsou to poměrně normální lidi s vysokejma školama, někdy frajírci s pistolí. Normálnost ale v tomto seriálu moc nehledejte. Brodská je tak pitomá, že vůbec nechápu, proč tu roli prostě nevyškrtli. Posere co může a přesto je poručice.  Pepa Vinklář se něco nadřel, aby to bylo dívatelné. Šmitzer tam hraje zbytečného blbce, Pepa Sommer takovýho tátu, co mu to pálí. Furt tam volá Agáta, scénarista byl asi sjetej kde čím, proč to tam má být?  Role profesorky podvodnice, která prakticky vše vyřeší sama a nachomejtne se skoro ke každému případu je doslova ostudná. Potěšil mě ale Kostelka, který za nic nemohl a přesto na něj museli nasadit zvláštní oddíl. Prchal hbitě. Čili jako detektivka dost děsný, ale slušná fantasmagorní komedie.

• 3.5.2021  20:43

Z toho námětu by se dal vytěžit slušný akční film, vydržel jsem ale jen 35 minut. Nejsympatičtější mi byl Konrad, skvěle ztvárněný Milošem Nedbalem. Jinak všichni klaďasové dědci v holínkách s IQ pod 93.

• 25.4.2021  02:25
    Plechová kavalérie (TV seriál) (1979)

Není to vůbec špatný. Vyjma hluchejch míst jako Hrušínský pisatel dopisů. Trapná role Hanzlíka. Všichni ku_evníci byli v mém životě daleko inteligentnější než on. Prostě blb s barevnou košilí. Ale naše generace takto žila, čekali jsme na kombajnéry a žně na Vysočině byly krásné. I já jako Hartl byl vedoucí. Ne kombajnérů, ale ožralejch cikánů. To nejde řešit! Nikdo vás neposlechne a každej si dělá co chce. Tento seriál je prakticky důkazem, že ten socialismus nemohl vydržet. A zejména ne v zemědělství. Je to podobné jako Inženýrská odysea. Diváku, pohleď jak nám to nejde a vše se sere!

• 15.2.2021  17:02
    Vlčí jáma (1957)

Tento film jsem viděl 3x. Šejbalová si tam s gustem zahrála pěknou hysterickou svini. Všimnul jsem si velmi dobových detailů. Ve filmu se mluví česky, šlonzácky a německy. Opravdu reálné zobrazení Slezska té doby. Exteriéry jsou vybrány nesmírně pečlivě a působí kompozičně. Jana Brejchová na svůj věk podala skvělý výkon. Toto není jen film, je to umělecké dílo. Miroslav Doležal, málo obsazovaný to zvládl na jedničku. Jak toto mohlo vzniknout v r. 1957 je mi záhadou!!!

• 15.2.2021  16:21

Po všech stránkách je to průměrné, i když obsazení hvězdné

• 5.2.2021  14:32
    Naděje (1963)

Film jsem viděl 2x a je to nářez. Rudolf jako opilec je neodolatelný. Je nesmírně lidský. Potkal jsem mnoho takových lidí. Nesmírně je chápu. Kachyňa vytvořil ponuré kulisy komunistické stavby zcela věrně. Kdyby to točili Američané, byla by z toho fraška. Je to opravdu syrový pravdivý příběh.

• 4.2.2021  19:12

Když odmyslíme tu agitku, je to dívatelný film o naivkovi z Prahy, co věří, že komunismus v pohraničí vybuduje. Ivo Novák si dal skutečně záležet na depresi zplundrovaného pohraničí. Možná to za 50 let budou promítat v Americe jako Noir. Hudba Zdeněk Liška.

• 4.2.2021  18:52

Herecké výkony skvělé, děj naprosto debilní. To že točil Krejčík? A disidentka Chramostová? Jen doklad toho, že tito umělci lezli do prdele komunistů jako každý jiný. Můj děda byl cestář. Morálně je výše, než Chramostová i Krejčík. Sebrali mu firmu a žil poctivě.

• 4.2.2021  18:43
    Zlaté dno (1942)

Velmi naivní film pro tehdejší obecenstvo, který končí happyendem. Ale výkon Vlasty a Marvana prostě baví. Sám , jako bývalý podnikatel vím, že darovati dítěti tužku nestačí. Člověk musí být strašná svińě, aby se prosadil.

• 4.2.2021  18:33
    Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

V době, kdy to vysílala TV jsem tomu nerozuměl. Omlouvám se tvůrcům. Nyní si to stahuji a vypaluji. V tzv. demokracii žijeme již 30 let. Od r. 2003 jsme v EU. Už tomu rozumím. Je to sice vtipné , ale zároveň antická tragédie. Když jsem stál nad celou Sokratovou, tak jsem o tomto seriálu přemýšlel. Všechno se vlastně nepovedlo.

• 4.2.2021  18:25
    Papilio (1986)

Komunista Svoboda a nedokvašený Renč. Nenapadá mě film, který by měl nějakou hodnotu s těmito pány. Nebo vyvolával emoce. Vydržel jsem 40 minut. Obdivuji se se za takovou oběť.

• 13.1.2021  19:55

Já to dokoukat nemohl, protože už jsem starý a několikrát jsem si to prožil. Proč se dívat na svůj vlastní osud hraný Milošem Kopeckým. Ale ten začátek, co jsem ustál mi připadl hrozně hloupý a Táňa Fišerová naprosto nevhodná pro tu roli.

• 13.1.2021  19:49
    Této noci v tomto vlaku (TV film) (1984)

Takovej typickej jednoduchej komunista Svoboda. Všichni zločinci jedou ausgerechnet tímto vlakem. Vaculík je sice fajn kámoš, ale ve skutečnosti kriminálník. Točila se mě z této vykonstruované blbosti hlava. Chudák Synková, ta musela nad scénářem skřípat zuby. Nechte babu psát scénář a potom to takto dopadne: Mathausová. Ani není vysvětleno jak je vlastně zatkli uprostřed lesů na Moravě. Já tady bydlím roky a není zvykem, že po zatáhnutí za záchranou brzdu se objeví rota policajtů....

• 7.1.2021  17:17
    Podezření (1972)

Zajímavý námět. Koštová zcela nevhodná na hlavní roli. Výborná práce Brzobohatého, Lukavského a Jelínka. Film s největším obsazením západních aut. Uvidíte tu Cadillac, Mercedes a mnoho Fordů. Začátek roztahaný, chtěl jsem to vypnout. Naopak scéna jak otevírají urny jako konzervy mi byla sympatická. Božidara Turzonovová jako kurva, to tu ještě nebylo. Konec málo uvěřitelný. Manželka diplomata, co už jím není, není stíhána STB. Hudbu Zdeněk Liška taky odfláknul na jeden valčík.

• 10.11.2019  22:43
    Zvláštní případ (TV film) (1971)

Já bych dal 4*. Fragre můj soused má dobré názory, Vitekpe též. Já to někdy v 2013 vypnul. Dnes jsem se k tomu vrátil. Při strašlivých sračkách co vidíme v TV i na plátnech kin si tohoto díla musíme považovat. Oceňuji takové detaily: Vašátko jako Vacátko, Helga je krásně hysterická, Jorga jako vždy hraje kurvu, Zdeněk Liška nabídl zase originální hudbu. Kemr furt hulí a chlastá, je nesmírně uvěřitelný. Bohužel námět napsala baba. Je těžko uvěřitelné jak se vražda Somra vlastně stala. Ale i tak to potěšilo, výkony herců včetně Moučky jsou excelentní. Takle detektivku už nikdo nenatočí....

• 13.8.2018  19:14

Ten začátek je slušný. Střílečka s koncentráčníky a esesmany na náklaďáku. Vrchota prostě jednal tak, jak by jednal každý. Rozhodně bych státu žádné zlato nedal, komunisti za humny a vím, co by se s ním stalo. Jenže pak ten film nudí a nudí. Brejchová vůbec nehraje, jen se šklebí. Vyzvedl bych Martina Růžka, opravdu drsný kluk. Jeho ženu Květu Fialovou, solidní děvka a hlavně krásná děvka. Ale jinak je to režijně i scénáristicky zprasené a musíte mít velkou trpělivost dodívat se do konce. Bek je Bek. Oddaný slouha propagandy.

• 25.7.2018  22:37

Jsem rasista, životopis a názory Josefa Goebelse jsem nastudoval. Opravdu jsou vyšší rasy a nižší rasy. Je to stejně jako u psů.Pokud má němec či angličan (tedy potomci germánských kmenů) odpor k práci a vzdělání, je to porucha v DNA. Pokud má černoch nebo cikán či indián lásku k práci a vzdělání je to opět porucha. Tento film je nesledovatelný. Nechat svářet cikána co neví a nikdy to nepochopí, co je elektrický proud? To může vymyslet jen komunista. Vietnamského svářeče znám. Cikána jsem neviděl nikdy se zapojit do řemesla či odborné práce. Umí jen lhát, krást a ležet. Náš milý Josef ovšem nebyl vědec. Úspěšně decimoval cikány a židy. Plány měl i se Slovany. Ano u Slovana, je odpor k práci vyšší než u germána. Ale nepodceňovat Slovany! A už vůbec ne Asiaty! Tyto rasy plodí buď génia nebo fatální blbce.

• 25.7.2018  20:11
    Sarajevo 1914 (TV film) (2014)

Jestli čekáte hrdinného žida co vyšetřuje atentát na mocnáře, zklamáni budete. Je to tajtrlík, neschopný patlal, co jezdí po Sarajevu na kole, zpocený jako prase a to prosím v klobouku. Když má něco skutečného udělat, zapomene si průkaz ten pitomec. Vím kam směřovali tvůrci, jenže vymklo se jim to z rukou. Chtěli židovského hrdinu, jenže asi natočili realitu. On žádný nebyl. Jen vnitřní tlak Rakouska na zničení Srbska, jen blbec Gavrilo Princip, jen 36 policajtů notabene Bosňanů v srdci Sarajeva. Film ale přínos má. Tohle šlamperaj z Vídně už jednou muselo skončit. Žid nežid.

• 11.7.2018  19:27

Sledujme film pozorně. Sice komunistická propaganda, pokřivení a zneužití husitů, jenže zde se nemluví o komunistech, ale socanech. To je legitimní strana ve všech demokraciích. Jen komunisti ji rozbili a připojili. Otomar Krejča je velmi dobrý a přesvědčivý, režie nadprůměrná. Pokud toto chcete sledovat bez emocí získaných v mládí v komunismu, je třeba vidět film Stalo se v Turíně. Nejde tam, stejně jako zde o komunisty sápájící se přes gulagy o moc. Jsou to socialisté, toužící po důstojném životě dělnické třídy.

• 10.7.2018  18:09

Blbé monology mladé přestavitelky mě neskutečně sraly. Navíc ten režisér jaksi nevěděl co s tím a kameraman tuplem. A scény jsou nekonečně dlouhé. Má to jedinou cenu. Vzpomínky na tuhý zaostalý komunismus. Žiletky se ostří ostřičem, také jsem jeden našel na smetišti.

• 1.7.2018  21:56
    Území strachu (TV film) (1986)

Slušná detektivka. Obdoba jednoho dílu Hříšných lidí. Jenže tam byl pan rada a Liška dělal hudbu.

• 1.7.2018  21:53
    Bezdětná (1935)

Předem čitelný příběh. Nataše to tam moc sluší. Otomar je skvělý jako vždy. Tomu filmu ale něco chybí. Nebaví.

• 30.6.2018  16:50

I tento film je důkazem, že Václav Gajer byl kumštýř. Film má spád, rvačka na začátku mu sedí. Jiří Tomek, rodák z našeho města, jakoby sáhnutí vedle, on nevypadá na rváče a kriminálníka! Karel Augusta je skvělý jako vždy. Jorga Kotrbová zase v roli kverulantky, jako vždy. Václav Sloup je šílený a ožralý učitel Hanzlík je Boží. Jak ten chlap umí zahrát ožralýho! Kamera Jana Čuříka je jeden krásný obraz za druhým. Doporučuji.

• 28.6.2018  17:46

Hrdinný montér se přiváže na komín a snaží se usadit nějakou primitivní ekologickou pomůcku vážící odhaduji tumu. Málem mu to urazí palici, protože pilot vrtulníku moc zručný není, z US NAVY by ho vyrazili. Ten vrtulník je taky děsná rachotina žádnej apache. Pak Skopeček spravuje televizi a pak se montér doví že jeho žena je děvka. Jenže pak jsem usnul a nevim nic. Když jsem se probudil, už zase montér bádá jak by tam tu ptákovinu uchytil. Pak jsem si říkal, že bych to vrátil, ale motal se tam takovej starej dědek v kožený bundě a mlel děsný blbosti. No a pak jsem šel legálně spát do postele. Ne děti ten film nebyl o životě. Bylo to plácání.

• 27.6.2018  20:24
    Happy end (1967)

s vitekpe se shodnem. Natočit film pozpáku není vtipné, je to velice blbé, nevyžaduje to nápad.

• 27.6.2018  20:21

EFB si samo vážím a uznávám. Rád bych viděl seriozní dokument s ukázkami hudby a ne tento nezáživný nudný blábol. Kdyby to uchopila Chytilová, než byla senilní, jo věřím, že by to bavilo.

• 19.6.2018  20:51

já nesnášel dětské filmy už v pěti letech. Zajímal mě Vinetou, Tekumseh a Alain Delon, co vždy sbalil nějakou buchtu a pak všechny postřílel. Nezměnilo se to. Vydržel jsem 10 min.

• 19.6.2018  20:45
    Nástup (1952)

Milé děti, soudružky a soudruzi! To se vám takle jednou vydali do sudet ukradeným autem záporák Hoger, fanatický klaďas Chudík a naprostý blb Mareš. Všichni na rukávech RG. Ne že by znásilňovali němky a kradli jako ostatní soudruzi, to ne. Přijeli do Grunwaldu znárodnit textilku. Jenže ouha, málem tam přišli o kejhák. Jenže Rudoarmejci, ti jsou všude a naše soudruhy z bryndy vytáhli. A pak přijela již kynoucí Hegerlíková, nadržená jako každá komunistka a vyčetla chudinkovi Chudíkovi, že prvně měl založit stranu! No jo ale kdo by tam byl, když i pošťák je fašista? Chudák Chudík jí byl zavlečen do postele a tam zprzněn. To Vávrovi vystříhali. Pak se objevil oficiál Smolík a přečetl si usmolený Komunistický manifest. Měl z toho orgasmus. Jenže kdoví, jestli to nebylo senilitou. Taky prochladl na barikádách a byl již v letech. Všichni v tom filmu mi připadali jako sjetí perníkem. Až na Hogera. Von není v partaji. Von stranu podved a myslí si, že bude majitelem továrny. No to neee! Soudruzi s ním zametou s reakcionářem zasraným! Vše je lidu, hajzle! Kouzelný akčák z pohraničí, skvělá režie. Doufám že Vávrovi na nebesích je ještě dnes stydno!

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35