Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Akční

Recenze (1 065)

plakát

Na kolejích čeká vrah (1970)

Viděl jsem to několikrát. Sem tam logika zločinu postrádá logiky. Ale Kalaš vtipný (Sovák) na rozdíl od váhajícího a vážného (Hrušínský) má taky něco do sebe. Nemám námitek, tak bych to hodnotil. Škoda že se socialistická kinematografie nevěnovala Exnerovi a Kalašovi ve všech formách. Herci byli zaměstnáváni ideologickými píčovinami. Dnes jsou mrtví a nám zbylo těchto pár střípků s výbornou režií.

Druhý tah pěšcem (1984)

Nejsem objektivní hodnotitel. Umím filtrovat v mozku komunistickou propagandu a soustředit se na akci. Na herecký kumšt, což už jsem v CS kinematografii neviděl 30 let. Na tento film tedy mohu říct: Nějak moc geniální byli a nějak moc rychle na to přišli. Ale solidní podívaná. Současné snímky jsou bez propagandy ale režirují je takoví blbci a hrají je takoví kreténi, že koukat se na to dá pouze 2 min. což jsou titulky.

Noc klavíristy (1976)

Tohle nejni blbý! Viděl jsem to 4x. Hlavní hrdinové  sednou jak prdel na hrnec. Z toho filmu máte pocit, že Otakar Brousek musí býti zloduch. Stejně tak Kanyza. Jurištová musí mít brejle, což jí nesmírně sluší a musí souložit s Bartoškou.  Dana Medřická musí být šatnářka, co už neutáhne plato piva. Voska musí býti vzdělaný klavírista a nesmírně citlivý člověk.  Momentálně mapuji Maigreta a zjišťuji v každém díle mraky chyb scénáristů i režisérů(mnoho jich je) Ale tady chybu nevidím.

plakát

Maigret - Maigret a smrt Cecílie (1994) (epizoda)

Díl stejně nepovedený jako Zdymadlo. Že by Cecilie škrtila je málo pravděpodobné. Její osobnostní profil je vystrašenost a paranoia. Proč se souběžně odvíjí ten nesmysl vojáka z cizinecké legie co zabije kamarádovi ženu, navíc matku? Pak se přizná i když odjíždí do Indočíny. Já bych to vypustil. Naopak pozitivně hodnotím hlavního zloducha, co umí báječně řečnit. Myslím, že exteriéry jsou Praha. Macháně odvedl dobrou práci.

plakát

Maigret - Maigret a zdymadlo (1994) (epizoda)

Tento díl moc povedený není. Děj je moc komplikovaný a plný zbytečností, co odvádějí pozornost. 3 * za ponuré prostředí doků. Obávám se, že jde o Holešovický přístav. Nejhorší je začátek. Dovody spadne opilec aby v ní byl nalezen další. To napsal Simenon?

plakát

Co je vám, doktore? (1984)

Z nadhledu r. 2021 je to nesmírně pitomý film. Hvězdně obsazený, dobře zrežírovaný a velmi dobře zahraný.  Mudr. Burda je naprostý idiot, co vyčítá lidem, že jezdí auty. Taky to svoje pod cenou prodá, bez znalosti zákona, že se jedná o společné vlastnictví. Za svý kecy dostane po právu přes držku od podřízeného Hraběty z divadla Járy Cimrmana. Ten příběh by šel jako běžná story o rozpadajícím se manželství. Jenže ta ekologie se tam sere všemi děrami a působí to hloupě! Copak by Štrougal něco s ekologií udělal? Byl rád, že je rád. Navíc na mě jako programátora působilo velmi debilně řešení nějakých úkolů ala IT, co dávno popsal Mr. Scott a prof.  Šmiglevskij z Moskvy.  Ve světě v roce 1986 již vše bylo vymyšleno. A tady parta idiotů sepisovala zprávy, jak řídit přes computery výrobu.  Je to podobné jako řešit pandemii covidu s trotlem Hamáčkem a defraudantem Babišem. Vždy to dopadne špatně.

plakát

Pomsta Růžového pantera (1978)

Viděl jsem to mockrát. Všimnul jsem si ale zajímavé věci. Mám DVD v originále s tou špatnou angličtinou. Nejlepší na světě je český dabing. Ten ze směšné situace umí udělat ještě směšnější. Původní hlasy mě poněkud zklamaly.

Život je zázrak (2004)

Před 17. lety se mi to moc líbilo. Jenže jsem už starý a nemocný a prostě jsem změnil názor. Válka V Jugoslávii byla strašná a i já tam působil něco jako válečný zpravodaj hluboko za linií fronty. Písničky jsou pěkné, Kusturica si nemusí dělat starost s hudbou, má na to kapelu, skoro všechna alba mám. Nesedí mi tam ty komediální prvky, padání z jeviště, trapná žena hlavního hrdiny a zcela zbytečná oslice, co pláče. Vůbec bych toto vážné téma nehnal do komedie, někdy až trapné a nevtipné. Ani jsem se na to nedodíval. Už mě to prostě nebaví.

plakát

Manželství po italsku (1964)

Film jsem viděl za život 5x a nyní jako stařec jsem si v něm zase něco neobyčejného našel. Skvělé herectví! To už se v ČR nenosí, stojí na značkách a přeříkávaj debilní texty. Mám to v originále, nedabované. Když Sofia řekne "Luciano" to zní. Všimnul jsem si i sociologické formy toho filmu. Sluha je vždy malý a blbý. Služka je vždy pracovitá, malá, sympatická jako prdel a dovede být i zlá. Sica z obyčejného příběhu děvky a války udělal klenot. Točilo se to v Neapoli, magické město. Sofia tam bydlí a v r. 2013 si nechala barák natřit na hnědo. Čuměl jsem na silnici před tím barákem s teleobjektivem Nikkorr 200. Nevylezla, nebo nebyla doma....

plakát

Přežili jsme Ardeny (2003)

Divák je varován, že se jedná o skutečný příběh. No to berte s rezervou. Jeden zásek za všechny: Poručík je bývalý misionář v Berlíně. A jak na potvoru jeho zajatec je žák jeho berlínské komunity. Přečtou si bibli a on předá klíče od vozidla a veškeré informace Amikům. To se vážně stalo? Scénárista si z nás vyloženě dělá prdel.  Američanům se daří zcela systematicky hrdinství jejich dědů v Ardénách pošlapat a zesměšnit! Myslí si totiž, že celá Evropa je stejně pitomá jako stát Arizona.