Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Akční

Recenze (1 137)

plakát

Smrť šitá na mieru (1979)

Hustý! Bohužel nemůžu spojlerovat, ale začátek začíná vraždou. Hollý nám to zase nandal.  A nejen on. Vlado Muller. Elo Romančík. Ona Slovenská kinematografie nepřinesla světu nic dobrého, však vyjímky jsou. Musí u toho být ale Hollý! Nebo Jakubisko.

plakát

Prípad pre obhajcu (1964)

Tento film má mnoho vrstev, ale každá nese nálepku rejži Holleho. Klade několik otázek. Byl vrah cirkusácký cigoš? Vyšetřovatel si nedávno udělal maturitu, a to stačí? Byla vrah dementní a koktající? A co tedy prosral komunistický prokurátor? Vopravdu tohle se povedlo!

Dněprovskij rubež (2009)

Válka Rusy evidentně baví-to dokazují na Ukrajině. Proto o ní natočili mnoho hezkých filmů. Tohle je jeden z nich. Nálety Štuk jsou realistické, jen ta koza, co před ní buchne dělostřelecký náboj potom utekla.  Příběh je jednoduchý: NKVD týraný voják je propuštěn, ale nemá zuby. Působí jako velitel divize. Stalin ho prostě už nestačil zabít, jen zmrzačit. Je proti socialistickým soutěžím a preferuje rozkazy. Pro mě slušný válečný akčák se stovkami mrtvol a litry krve. Skvělá kamera i hudba.

Domestik (2018)

V podstatě to vystihnul Enšpígl. Hudba je fantastická! Stačí na youtube naťukat Vložte kočku. Kamera super! Zvuková režie na úrovni Davida Lynche. Jenže příběh? Poměrně nezáživný depresivní a jako by ve tmě. Dle mého soudu nemá cenu točit film o bezvýznamném cyklistovi a jeho stanu v bytě. Je tolik zajímavých osudů a přímo kolem nás.....

plakát

Příběhy železné opony (2005) (pořad)

Všechny díly se mě velmi líbili až na tu písničku v úvodu. Debilní text nějakého moravana ze 17.tého století.  Závěrečný song je v pořádku. Moje rodina perzekuci komoušů zažila a já se marně snažil o emigraci. Nikdy to nevyšlo a zůstal jsem v tomto pitomém státu až do revoluce. Revoluce proběhla tak, že žádný z těchto hajzlů nebyl potrestán. To je vysvědčení našich politiků. Komu se tento seriál nelíbí, je buď komouš, nebo nic nepochopil.

plakát

Ze staré drogerie (1982) (TV film)

To je nádherný velkofilm z pera Jaroslava Haška. Trošku málo realistický, ale obsazený hvězdami. Já si to pustil hned 2x po sobě. Dvořák, Vladyka, Sovák, Menšík a Petr Nárožný. Nedá se porovnat s Obchodem se psy, protože Kaiser se tam nehodí.

plakát

Andersonvillský proces (1976) (TV film)

Soudní drama bývají nudná jak prdel. Slováci tomu nasadili korunu. Stačilo mě přečtení obžaloby a hned jsem věděl jak to dopadne. Takových filmů jsou po světě tisíce, nic to nestojí. Když ovšem sledujete 12 rozhněvaných  mužů, tak vydržíte až do konce.

plakát

Balada o sedmi oběšených (1968) (TV film)

Slováci jsou známí babralové hezkých témat. Zdeněk Liška zde má úžasnou hudbu. Pro mě ale příliš nudné. Anarchisté čekají na popravu. Lze si představit, co se v celách smrti odehrává. Toto téma kdyby uchopil Kachyňa nebo aspoň Jakubisko a s českým obsazením, mohlo to dopadnout lépe.

plakát

Výstřely v Mariánských Lázních (1973)

Je to podle novely Romana Cílka se skvělou hudbou Šustovou. Skvělý Pepa Abrhám i zloduch Karel Hlušička. Strhující detektivka z Mariánek, kde znám každej šutr. Jenže.....domovní prohlídka? Tlačeno na pilu 3. republiky. Vyšetřování je vedeno podivně. Závěr je ten, že NSR vraha přijala s otevřenou náručí a on se svým činem ještě chlubil. No kdyby komouši nesahali do scénáře, byla by to pěkná podívaná ala rada Vacátko 1945. Vysvětlení rady Šedého a mladých náccích předběhlo dobu o 40 let.

plakát

Prípad krásnej nerestnice (1973)

Slováci snad kromě Jakubiska jsou známi tím, že nemaj talent udělat dobrý film. No tohle je teda bomba. Emilka V. lítá v pruhovaném kostýmku, kouří jednu za druhou (to bych ji nevyčítal, hulím jak papírovej čert) a je nějaká důstojnice kriminálky. Policajty znám a než se sem člověk vyšplhá, to jest těžká štrapáce. Emilka je bystrá a vše odhalí. Líbe i policajta ve vrátnici! Jako příběh je to zajímavý ale tak zprasený, že si važme Rudu Hrušínského v roli Kalaše. To bylo uvěřitelné, tohle je sračka. Všetho vedie gu sváračom.