Svatba s podmínkou (1965)

Takový příběh vycucaný z prstu. Celé mi to připadlo jako fantasmagorie a Drahokoupilová co koučuje celý děj je málo uvěřitelná.

Zvláštní bytosti (1990)

Fenič ať dělá dokumenty-činohra mu nejde. Vím o co mu šlo, ale katastrofálně se mu to nepovedlo.

Vánoce u Matěnů (1976) (TV film)

Toto je komedie jen podle názvu. Je to ve skutečnosti trapná pitomost.

První den mého syna (1964)

Kostka i Pucholt tu hrajou jak o život. Helge je obecně dobrý režisér. Jenže ten scénař kapku klouže. Mě se taky narodil syn v r. 1986, taky jsem se ožral, ale abych se u toho staral o nějakou socku, to by mě vůbec nenapadlo.  Musel jsem makat na novém bytu, aby to bylo pro život toho fagana únosné.

Chirurgie (1988) (TV film)

V posledních dnech jsem viděl tolik českých i amerických kokotin, že tohle bylo vážně pohlazení. Dokonale zpracovaný Vančura. Byl to žid a komunista, jenže taky největší postava naší literatury. Svěrák a Suchařípa se krásně nenáviděj. Nádherná podívaná s hudbou Jiřího Bulise.

Komtesa Mary (1983) (TV film)

Co vím, tak Tesáček nikdy nic dobrého nenatočil a tak je tomu i zde. Ono taky co chcete z lermontova natočit? Ti rusáci tam jenom žerou, chlastaj,  choděj v uniformách a žvaněj neskutečný píčoviny.  Jediná hezká scéna je ten souboj u Macochy. Následně i zpráva doktora o úmrtí. Zkorumpovanej zasranej národ. A opět jediná kladná věc je hudba Jiřího Bulise.

Šťastný domov (1983) (TV film)

Strašně dlouhý. Ani hvězdy Husy na provázku to nezachráněj.  Jediný klad je hudba Jirky Bulise.  Ten příběh jsem viděl pod jiným jménem a bylo to daleko lepší. Obecně zfilmované povídky Haška vždy dopadly blbě.  Divák se má jako smát, jenže je to spíš škleb nad trapností děje.

Zlatý drak (1985) (TV film)

Je to hrozně nudný a nezajímavý.  Režie zoufalá.  Jediný klad  hudba jiří Bulis.

Hedvika (1979) (TV film)

Jediné hezké na tomto filmu je hudba Jiřího Bulise. Jinak je dost otřesný.

Skok do tmy (1964)

2 fatální blbci a 1 voják (Brzobohatý ) se vydaj na vejlet do protektorátu s padákama. Absolutně netuší, jak se v protektorátě žije. Navíc jsou z Moskvy. Podle toho taky celá mise dopadne. Angláni si na tom zpravidla vylámali zuby, natož idioti vychovaní Stalinem. Paradoxně prvně zabijou zkušeného vojáka.  Jinak režisérsky i herecky velice slušný film. Nejrealističtěji tam hraje Miroslav Macháček, co vysvětluje obyčejný lidský strach.