Svatá Klára (1996)

Snažil jsem se dodívat do konce. Příběh je primitivní a zpracování příliš naivní. Buď to posral Kohout nebo židé. Nemám ani nejmenší chuť studovat předlohu. Ale pokud to neposral Kohout a posrali to židi, vězte, že na tom dělal s Mašínovou a historie ví, co umí bratři Mašínové na hranici se samopaly....

Blokáda (1977)

Rozpočtově rozšafný velkofilm s nesmírně odfláknutým dabingem a hereckými výkony. Vykreslení Žukova jako pitomého zupáka bez mozku. Mezi válečnými sovětskými filmy téměř odpad.

Všem se daří dobře (1990)

Giuseppe Tornatore opět velmi lže, je totiž i autorem scénáře. Všem dětem se až tak "bene" nedaří. Road movie s Marcellem Mastroiannim a skvělou kamerou a skvělou hudbou Ennia Morriconeho. MM ukazuje nohy starce prostitutkám a pan GT sem tam zastaví obraz včetně komparsu. Nebyl jsem nasrán ani zklamán. A taky se mi líbil fór s balónem evokujícím černou medůzu (na takové bejkárny je Tornatore skvělý) a Morricone coby dirigent Traviaty.

Leningradské nebe II. (1960)

Sovětský válečný velkofilm, ve kterém všichni včetně režiséra spí. Takže ... je to na hovno.

Revoluce (1985)

První část filmu byla skvělá. Američané nechtěli budovat Spojené státy notabene krvavou cestou ale někdo rozhodl, že mají budovat spojené státy krvavou a velmi krvavou cestou. Něco mi to připomnělo...Potom následuje série režisérských chyb. Krátké scény by měli být delší a propracovanější, dlouhé scény jsou moc dlouhé a plné prázných keců. Leccos je přitaženo za vlasy a pak obvyklé hollywoodské melodrama jak Al lásku hledal, bál se, že nenajde a kurva ji našel.

Pějme píseň dohola (1990)

Trojan mě nadchnul v Želary, ve Mlýnech i jinde. V tomhle nikoliv. Pitomé a nudné. Berme to jako prvotinu. I Jára Cimrman nebyl vždy napoprvé úspěšný a soudě podle jeho smyté lebky, necitlivým kloboučníkem Lešnerem, jsou si s Trojanem podobni.

Křížová trojka (1948)

Ač agresivní antikomunista, budovatelské filmy mám rád, dívám se na ně s nadhledem a úsměvem. Zejména písně mě baví. Toto je bohužel zlá hloupá kravina a bez písní. 1* za Sašu a Standu coby junáka. Vydržet do konce nelze. Gajer stejně vlastně nic dobrého nevykonal, tady je důkaz.

Návrat domů (1978)

Zručně udělané a emotivní protiválečné drama. Herecky obsazené na výbornou. Film jsem viděl podruhé s odstupem 25 let. Napodruhé mě napadla myšlenka, co tu asi nezazněla, nestudoval jsem to. Pokud si nějaký hloupý nabubřelý národ usmyslí každých 10 let nějakou významnou válku lhostejno kde ve světě, měl by si připravit nemocnice pro mrzáky včetně vybavení a personálu. Lze spočítat , kolik lidí nebude po takové válce chodit, bude se posrávat a bude potřebovat pomoc. 1 portorikánská sestra s kurzem příjde tento hloupý národ ročně levněji než protitanková střela. Ovšem nejlépe by tento hloupý nabubřelý národ udělal, kdyby už se na válčení vysral, zvlášť když je to na hovno jako Vietnam, Irák atd.

Žert (1968)

Krásná a smutná, chvílemi vlastně děsivá Kunderovská Jirešovina. Vždyť jsem v těch sračkách taky žil a k zemi jsem dělal každou chvíli a přesto mě z toho nějak zamrazilo. "A k čemu vlastně vy potřebujete svobodu? Jsem děvkař pane asistente." Na platformě vzpomínek čtyřicátníka vznikly povětšinou nudné filmy, tohle nudné nebylo. Po souloži zní píseň Stavíme, stavíme nový svět. Těžká symbolika...

Tobruk (1967)

Standardní válečný velkofilm plný akce a mrtvol. Trpí nešvary doby, v které vzniknul. Vojáci v ohrožení života nejsou vyděšeni a frustrováni. Vtipkují aby pobavili diváka. Dále scéna: Vojenská čest mi velí ... a je mrtvej. No a další nerealné kraviny. Milník je na sever 2 kilometry na Sahaře, má velikost 70 cm. Agenti ho najdou bez potíží v noci. Patrně zároveň senzibilové. Vzhledem k parádnímu rozpočtu se na to ale koukat dá.