Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krátkometrážní
  • Akční

Zoo (2005)

Seven Rooms jednoznačně vede.

Gwimul (2021) (seriál)

Po delší době něco na úrovni.

Tomiris (2019)

Jak vměstnat kýčovité dějové body ze všech možných historických "velkofilmů" do jednoho: Návod od Tomiris.

plakát

Jigeum Uri Hakgyoneun (2022) (seriál)

Vůbec ne tak špatné, jak se mě tu někteří ulrakrutopřísní cynikové snaží přesvědčit. Jen se zkrátka musí počítat s tím, že se seriál točí převážně kolem školáků hozených do velice přepjaté životní situace, proto je v něm (pro někoho nepřekousnutelné) moře momentů, které se do děje tak trochu žánrově nehodí. Příliš zlehčování, příliš nucené romantiky, nyvých pohledů, nesmyslných rozhodnutí. Ale opakuju, je to o školácích. Sami bychom si asi při zombie apokalypse uvěznění ve škole se svým "krušem" nevedli lépe.

Novinářka (2022) (seriál)

Jednu věc dramatům o žurnalistice a politice prostě neodpustím, a to - opravdu úsměvné - omílání toho samého, co už jsme tisíckrát viděli, jen v bleděmodrém. Netflix opět nezazářil.

plakát

Někdo musí zemřít (2020) (seriál)

Zakončení zklamalo patosem a pitomostí a zbořilo dojem z dokonalého druhého dílu. Postava matriarchální megerovité babky nešíří ten strach, který ve mně scénář chce mermomocí vzbudit; působí ploše - nic, co už bychom nikde jinde neviděli. Proto se mi v posledních pěti minutách chtělo spíš smát. No, naštěstí byl ke všemu vážně solidní lead-up.

plakát

Moře klidu (2021) (seriál)

Nádherně nasnímaná vata.

Midnight (2021)

Docela dobrý thriller natočený z jiného úhlu než obvykle. Radši než na detektivy a ostřílené svalouny se soustřetí na slabé, občas vynalézavé, občas zpanikařené oběti a jejich snahu za každou cenu přežít, a dále na záporákovu úlisnou genialitu a vůli zvítězit.

Ovládací panel