Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

 • Komedie
 • Akční
 • Drama
 • Dokumentární
 • Krimi

O mně

Obrázek 4
 
"Život je poměrně jednoduchý příběh, kterému však často dáváme složitou pointu"
(k tomuhle jsem lety dospěl)
 
"Nesnaž se hudbu pochopit, snaž se ji prožít"
(a tohle opakuji pořád, platí i pro film)
 
 
 • JSEM člověk, který prožívá, aby žil a žije proto, aby tvořil
 • JSEM neustále otevřený novým výzvám, cílům, hlavně, aby měl život pořád svůj směr (kupředu)
 • JSEM milovník hudby, ve které si odmítám stavět hranice
 • JSEM komik, ironik a cynik, pošlapaný romantik a nezdolný optimista
 • JSEM proti předsudkům, omezenosti, povrchnosti, demagogii, egoismu, prospěchářství a stereotypu
 • JSEM rád, že jsem mohl zažít takzvanou "zlatou éru" VHSek a videopůjčoven
 • NEJSEM a nechci být filmový teoretik, filmoznalec, natož nějaký (samozvaný) žánrový "odborník" (!!!)
 • NEJSEM nábožensky věřící, věřím v především sám sebe, ve své cíle, v rodinu a přátelství
 • NEJSEM samonasírací, nehádám se (co nesnáším, tomu se vyhýbám a tomu, čemu se vyhnout nejde, nepodléhám)
 • NEJSEM dvojník Chucka Norrise, dělil jsem nulou a vyšla mi trojka, z TotalGymu mě vyprošťovalo osm ortoped
.
 
.
Rozhodně se ve svých komentářích nehodlám dovolávat odebrání svéprávnosti uživatelů, kteří udělí odpad uznávané klasice a už vůbec nehodlám polemizovat, na čem a jak dlouho si seděl otec uživatele, když z té mizerné hemživoti vznikl někdo, kdo dá telenovele za pět. Respektuji vaše hodnocení, náhledy, pohledy, ať už jsou uděleny dle nejlepšího vědomí a svědomí, nebo jen z recesne na podporu/na protest proti "zavedeným" titulům. Proto prosím i vy respektujte moje subjektivní názory, moje výhradní právo užívat si film po svém. Vždycky se snažím své glosy a postřehy prezentovat s nadhledem, s humorem a sem tam s nějakou myšlenkou, co daný film/pořad/příběh stačil vyvolat. Nehodlám nikoho urážet, vulgárně napadat, protože krze čsfd přeci nejde o život a veškeré mé texty se týkají a budou týkat výhradně filmů. Nehodlám nikoho poučovat ani školit v tom, co a jak se mu má (ne)líbit, jak má k filmu přistupovat a co si z něj má odnést. Berte prostě v pozat fakt, že i když se některý film líbí 9 z 10ti uživatelů, tak to ještě automaticky neznamená, že mu plné hodnocení udělí i ten desátý, natož že se mu bude film líbit úplně stejně. P.S.: Nedávám odpady takříkaje "z principu" a pokud to jen trochu jde, snažím se hledat na většině projektů hlavně to pozitivní (i když tím rozhodně nehodlám popírat svůj vlastní "vkus", názor a náhled).
 
***** (100% - 85%), ***** (80% - 70%), ***** (65% - 55%), ***** (50% - 40%), ***** (35% - 20%), odpad! (15% - 0%)
 
Statistika počtu hodnocení ke dni 24.2.2011: ***** (488), **** (1300), *** (1417), ** (1066), * (619), odpad! (500)
 
 
 
Netřeba frází, zpovědí, hudba je nedílnou součástí mého života, mojí identity, mého vyjádření. Děsně nerad se v hudbě jakkoliv vymezuji a omezuji, nestavím si v ní žádné nesmyslné hranice. Vnímám ji otevřeně po svém a stejně jako u filmu od ní čekám nějakou zpětnou vazbu (ať už čistě energickou nebo emocionální). Pro mě hudba není o stylu, majoritách a minoritách (ty stejně vytvářejí média, ne posluchači). Hudba by měla mít koule, ale neměla by za ně viset za ozdobný kování vstupní branky a dovolávat se svýho urologa. Jinak se hudbě věnuji jako "hudební publicista" virtuální (dříve Metalnation, posléze ABYSS, v rámci vlastního projektu SludgeMe(n)tality a nyní v novém projektu), tištěný (krze alternativní SPIKE / rockový SPARK) a jako reportážní fotograf koncertů/festivalů (nárazově kdysi HardRocker, virtuálně PhotoMusic). O mých hudebních "chutích" pak nejlépe na mém last-fm profilu (žánrově).
.
Aby se tu něco sem tam událo, pak zde budu sem tam přidávat hudební typy na muziku, která mě nějak zaujala. Neberte je jako řadovou publicistiku, jsou to pouze náladovky, žánrově rozmanité, třeba se u někoho taky chytí :-).
.
 The Eternal Twilight - Everything Resembles You (OCHUTNÁVKA)
 Rok vydání: 2011
 Pár slov: O hudebnících z blízkého či vzdáleného východu je známo, že na svou tvorbu .nahlížejí vícero duchovně, spirituálně, než je tomu běžné na západě. Indický milovník .astmosfér(y) Noor Kadiwala spojil tvůrčí síly s Pákistánským multiinstrumentalistou Abbasem a .vznikl na první pohled tradiční post-rockový projekt The Eternal Twilight. Z hudby téhle .dvojice .je cítit upřímné okouzlení empatickým stylem skládání, kterým poslední roky .okouzloval Francouz Niege (aka. projekt Alcest), tedy jakési eterické, posmutnělé shoegaze, .s trochou ambientu a typických zvonivých kytar. Barevná zpověď černo-bílých kláves.
...
 Naked Raven - Holding Our Breath (OCHUTNÁVKA)
 Rok vydání: 2004
 Pár slov: Trošku zapadlá nahrávka od Australanů Naked Raven (jo, dokonale obnaženej .havran), která má v sobě jeden typický hudební rozpor. Byť se tváří melancholicky (je tu .spoustu smutnotvůrných nástrojů jako akustická kytara, klavír, housle), je v ní nějaká až .prapodivně optimistická energie. Žánrově někde na pomezí folku, folk popu, dream rocku a .zmíněné akustiky, empaticky na samé hranici příjemného, nenuceného a pokojného poslechu. .Pakliže holdujete hudbě, které nepřehluší myšlenky, ale taknějak přirozeně je doplní, rozhodně .si dejte těchle 40 minut. Nejen před spaním.
...
Raised by Swans
 Raised by Swans - No Ghostless Place (OCHUTNÁVKA)
 Rok vydání: 2010
 Pár slov: Někdy jsou lidské sny poetičtější a syrovější než všední realita a Kanaďané Raised .by Swans je prožívají hned ve dvou rovinách. V jedné, té hloubavětší, žánrově kousek mezi .dream popem a post-rockem a pak v té druhé, energištější, prostřednictvím uvolněného indie .rocku. Avšak tak či onak je tohle veskrze velmi melancholický materiál, s "líbezným" vokálem, .na který je třeba mít příslušnou náladu. V ochutnávce přikládám pro mě asi nejzdařilejší .sladbu "Hail of Arrows", s docela nenuceně chytlavým refrénem. Inu veskrze rozumně .dávkované melancholie občas nemůže škodit.
 

 


 


Kari Rueslåtten - Other People's Stories (2005)
Kdysi, slyšel jsem jak hudba dýchá a stačilo mi to abych věděl, že žije. Jenže někdy, když člověk otevře svou mysl zjistí, že hudba má i srdce, mnohdy neotřelé, silné, neopakovatelné. A tím svým srdcem dokáže uchopit ta naše. Je to pár dní, náhodou jsem narazil na desku téhle křehké norky Kari Rueslåtten. Se svou slabostí pro cokoliv severského, pustil jsem si na ukázku její písničku Other People's Stories a zůstal jsem jako zmražený. Nádherná barva hlasu, hlasu ve kterém se pojí chlad a zároveň hřejivá vlídnost, svěží lehkost a prastaré folklórní výpovědi. Pro mnohé stačí napsat Björk] a budete mít asi jasno, co je synonymem zvláštní, až mýtické severské neotřelosti. A Kari ve svojí hudbě využívá podobných motivů, od akustického folku se zvláštní, smutno-hořkou atmosférou, přes prvky trip-rocku a trip-hopu, taková zvláštně utkaná šerost až po moderní elektronické samplování. Deska stává se nezapomenutelnou, když při každém poslechu nabídne něco nového, rozkryje něco, čeho jsem si ještě předtím nevšimli, když má kouzlo, které nám vždycky prožene mráz v zádech. Other People's Stories, i přes silný náboj tesklivosti, je obrovsky barvitou výpovědí o lidských citech, pocitech, o lidské duši.

Solefald - Red for Fire: An Icelandic Odyssey Part I (2005)
Zvláštní jak leckdy míjíme zavedená hudební uskupení, někdy celou věčnost a pak stačí jediný kontakt a z hlouby duše jim propadneme. A zrovna se tu propadám do hudby těchle Norů. Ač se doba jejich zrodu datuje už na rok 1995, v náruč jejich atmosferických, vilně avant-gardních a teskně post-blackových hrátek přilnul jsem až nyní. Red for Fire je první kapitolou dvoudílné ságy vyprávějící příběhy Norské mytologie, něžnou, chladnou, ale taky pálivě bodavou výpravou do krajů, kde při každém slově, každém vyznání kondenzuje se vzduch v hutnou páru. Už první skladba Sun I Call mocně zasloumala s mojí osrdečnicí, tesklivá báseň, skvělý duet. Pánové Cornelius Jakhelln (zpěv, kytara, basa) a Lars Nedland (zpěv, syntetizátory, bicí) dávají do svého počínání duši a tu duši duše posluchačů tuší. Milým kořením je půvabný a eterický vokál něžné Aggie Frost Peterson. Hudba, která hladí jaho horké ruce milující matky, hudba která pálí jako sněhová bouře v myšlenkách. Doporučuji.


exibilita rolí, doutníky, charakter 95%
free counters

Reklama

Reklama