Madluska

Její Jedovatost I.

okres Ústí nad Orlicí

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 4.8.2018  19:26
    Parks and Recreation (TV seriál) (2009)

Když už jsem si myslela, že komediální seriály neexistují, dostala jsem od bráchy tip na PArks and Recereation. Paráda! Dvacet minutek je tak akorát, postavy jsou přiměřeně ulítlé (Ron rulez) a kupodivu ani zasypání díry netáhne seriál ke dnu. Trochu slabší se mi zdají díly s nástupem auditorů, ale snad se zase vyhoupnou zpátky do sedla (RIP Lil Sebastian).

• 26.4.2018  19:11
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Tak jestli tímhle se živí dnešní mládež, tož Pánbůh s námi... Uznávám, jistá poetika tomu neschází, navíc funguje základní princip seriálů - tedy touha vědět "jak to bylo dál", soundtrack by si vystačil sám o sobě, vizuál působí kupodivu docela propracovaně, ale... Nechci nijak zlehčovat utrpení hlavní postavy - speciálně v některých dílech by jí člověk její beznaděj věřil, jenže nelze si nevšimnout, že opět vidíme oběť, která je vlastně hezká, oblíbená, s poměrně vysokým společenským statusem. A tato hrdinka si prochází různými těžkostmi - čekali bychom nějakou gradaci, ale ejhle - cool týpci přišli s inovací - někdy uprostřed sledujeme mimo jiné drásající drama o tom, že jí spolužák krade obrázky. Wow! Jako bonus se opět nám nabízí pohled do hodin US high school, kde se probírá pouze literatura nebo komunikace nebo nějaká sociometrie či něco podobného... Případně ještě sportovní zápasy s roztleskávačkami. Uuughhhrrr. A zase to stejné klišé - každý jsme trochu jiný, každý jsme tak sám a nepochopený, nikdo nás nemá rád... Já vím, dospívání je náročné, ale copak nikdo nevidí, že jediný opravdu podivný kluk je terčem skutečné šikany? (Ano, mluvím o stalkerovi s vadou řeči, jak nápadité...) Navíc Hannah je sice na pokraji zhroucení, uvažuje o sebevraždě, protože se jí stalo něco neskutečně ohavného, přesto přese všechno se ještě zmůže na to, že vymyslí geniální systém nahrávek a celé to rozpustile namluví tak, aby ostatním pěkně zatopila (i za to, čím se neprovinili, jak jinak). Jo jo, přesná charakteristika... Takže ačkoliv jsem z komentářů věděla, že Hanna by se mojí BFF nejspíš nestala, teď to vím natuty. Co mě mrzí nejvíc - že seriál se tváří jako vážná výpověď o současných útrapách mladých, která bourá zažité stereotypy, ale přitom z velké části právě na nich staví...

• 26.4.2018  18:58
    Annihilation (2018)

Velké zklamání - gendrově "osvěžující" rádoby blockbuster, který ale nemá nic, čím by zaujal, snad jen tou paní Portmanovou na plakátu... (Pánové by možná něco našli v upocených drsňačkách navlečených v tílku, ale nevím nevím, možná je to i na pány tvrostva trochu málo.) Dlouhá nuda, která se v podivném světě vleče odnikud nikam, celkem zmateně (a troufám si říct i zbytečně) nám tu a tam utrousí něco ze soukromí aktérek a především která hrdě třímá transparent "muži zklamali, nahradíme je my, silné a sebevědomé ženy" (ano, využívám citaci z kazety v Přátelích :-)). Když už má něco šanci na úspěšné zapojení do příběhu, scénáristi to hodí do kytek. Příkladem budiž celkem zajímavá myšlenka zrcadlícího MZ organismu, již ale totálně oddělal závěr, který a) jsem prostě přes sebevětší úsilí nepobrala, b) byl opravdu děravý jak ponožky hrdinek po týdnu nepřetržitého užívání. Nemusím snad dodávat, ke které verzi se přikláním. P.S. Ani ta grafika mě moc nesebrala - všechno to rakovinné bujení mi připomínalo americké středoškolské výtvarné projekty z béčkových seriálů a ani animace se moc nevydařila - krokodýl byl až komický, i přes nezbytný "lekačkový" úvod. Ještě teď, když píšu komentář, jsem vlastně naštvaná, že jsem tím ztratila skoro 2 hodiny života. Na odpad to není - ale rozhodně už nikdy více. Jo a hudba dobrá.

• 14.1.2018  19:26

Jak jen to napsat a neurazit... Bylo to... Prostě to bylo. Něco natočili, trochu se u toho pobavili, trochu si nakáleli do vlastního hnízda a divák může odejít domů s pocitem, že vlastně není jediná nula a že je vlastně i rád, že o něm nikdo neví. Případně si slibuje, že on takhle trdlovat nebude, až na něj čtyřicítka uhodí. Místy k pousmání, místy k odvrácení zraku. Prý komedie, ale po návratu domů mi do smíchu nebylo (tedy pokud jsem si nevzpomněla na krokodýla :-)).

• 14.1.2018  19:24

V některých ohledech ještě slabíš než jednička, na druhou stranu už se začne aspoň něco dít a rozplétat. Stále přetrvává trend z prvního dílu - postavy mají tunu času a stačí říct o jednu větu víc a může být o kvadrilion problémů míň, ale oni ne... Zarytě mlčí, případně něco nakousnou a pak jsou strašně překvapení, když jim jejich dokonalé plány nevyjdou. Ohledně plánování je zcela geniální Thomas - vždycky něco vymyslí - no, řekněme že spíš ho něco napadne, tak se do toho pustí a doufá, že to vyjde... Protože je hlavní hrdina a musí nějak přežít do trojky, tak to vždycky nějak dopadne, že... Nevím nevím, jestli tohle unesu u ve třetím dílu, nebo si ji odpustím... Oceňuji ale docela hezky vystižený postapo svět a atmosféru nejistoty. NA druhou stranu závěr působil až směšně... :-)

• 14.1.2018  19:18

Slaboučké jako třetí nálev. Pozor, kdo nemá rád spoilery, ať toto nečte dál... Film evidentně těží z aktuálního boomu young adult. Čeho si cením (a je to jeden z mála kladů), nevěnuje se tolik vztahům a citovému rozpoložení postav (Theresa je nadlouho jedinou slečnou, ještě navíc dost nepřístupnou a překněme si upřímně i nepříjemnou), spíš se tu řeší celosvětové spiknutí, rychlé nohy, schopnost řídit a rozhodovat - prostě typicky mužské záležitosti. :-) Mohlo to být zajímavé, ale... Za prvé - v příběhu je spousta nelgičností, za druhé - celé by se to dalo vyřešit během půlhodiny, kdyby si postavy nehrály na kdovíjaké mudrce a mystiky a prostě si věci řekly, než je přijde zakousnout velký mechanický pavouk nebo je podrazí nějaký zlá paní vědkyně. Achjo. Takhle vybudované napětí moc nefunguje. Abych nezapomněla - za třetí: kluci jsou zavření v tajemném labyrintum odkázaní sami na sebe, boující o holý život... A přitom si nikdy nezapomenou upravit vlasy. :-) Slyšela jsem, že knížka je mnohem lepší a věci jsou v ní víc vysvětlené a dotažené do konce. Možné to je, ovšem po tomto filmu už si to asi neověřím. :-)

• 13.3.2017  19:01

Chtělo by se říct další z řady animáků, ale tenhle mi fakt sedl. Junior válel na celé čáře a rozněžnělí vlci (mm, chutná jako kytky!) mu zdatně sekundovali. Nečekala jsem nic než zábavu, proto bych filmu nezazlívala, že je nějakým způsobem nereálný... Naopak oceňuju, že se tvůrci docela se ctí vypořídali s mícháním dětského a dospěláckého vnímání skutečnosti. P.S. "Proč dali to tlačítko právě sem?!"

• 5.1.2017  19:32
    Boj (2015)

Strašný. Realistický a strašný. Realistický, strašný a silný. Film, po kterém potřebujete jít na vzduch. A bohužel, někde zřejmě i realita. A to je na tom to strašný. Snad už nikdy více. P.S. Blbé je, když vidíte, že byste nejradši fandili oběma stranám, protože každá má své důvody...

• 5.1.2017  19:20
    Zázračný nos (TV film) (2016)

O něco pohádkovější pohádka letošních Vánoc. Jen mi tam vadilo obsazení (což je asi největší důvod stržených bodů, hrozně mi připomínalo osmdesátkové/devadesátkové česko-německé pohádky, brr) a pak taky různé dějové zvraty příčící se logice (zejména závěrečné přepárování). Musím ale uznat, že aspoň s výpravou se snažili. Jo - a abych nezapomněla - sledovat slovensky pusou klapající herce a slyšet český dabing je otřesné.

• 5.1.2017  19:16
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Tak toto bylo opravdu překvapení letošních Vánoc! Že se Iva Procházková upsala něčemu takovému, to mi hlava nebere... Zpočátku to vypadalo na zajímavé oživení žánru (stemapunk, kam se podíváš), nakonec ale s přibývajícími scénami vyšlo najevo, že je to prostě jen totální punk (škoda, že to steampunkové ladění nějak vysteamovalo - kostýmy, kulisy, to všechno působilo "snaha byla, ale prachy došly") bez pravidel a - bohužel - nakonec i bez humoru. Nechápu. A jako pohádka mi to připadalo přímo škodlivé v mnoha ohledech (princezny s piráty tu zmiňuje kdekdo, ale co třeba božemiánský žoldák Trefa?!).

• 21.11.2016  21:15

Na základě nadšených ohlasů jsem prostě čekala něco víc... Nic proti "politické nekorektnosti" a i ty vulgarismy by občas pobavily, kdyby ten příběh nebyl tak tupý. A ten závěr! No, příště raději nějakou knihu... :-D

• 25.10.2016  22:14

Konečně zase důvod zajít do kina. Ten soundtrack! Ta stylizace! Ty detaily (pohled na prostříhané záclony)! A hlavně sdělení, že bez Cosmopolitanu nemůže žádná žena přežít, ani když chodí k Mekkovi. :-) Báječné, hravé, uvolněné a ztřeštěné tím nejnenucenějším způsobem.

• 5.9.2016  16:21

Příběh, kde originální a orientální jsou synonyma. Hezky se na to koukalo, na ty drobnůstky a detaily v záběrech, potěšila hudba, animace i celkově snový svět (anděl smrti Azrael měl famózně nízkorozpočtový a přitom efektní kostým :-)), ale bylo utrpení sledovat houslového virtuosa, který si ani nedovede dát nástroj pod bradu, antož aby správně tahal pravačkou. Šmitec. :-)

• 25.1.2015  16:21

Eh? Nemám ráda sprostoty v komentářích, ale dnešní zážitek už by si skoro nějakou zasloužil... Od odpadu dělí tenhle film jen skvělý Topher Grace, ktarý si o scénáři nejspíš myslel totéž co já, a tak jako jediný zahrál svou postavu odpovídajícím způsobem - naprosto nevážně. Giant Mechanical Man obsahuje snad všechny filmová klišé (jejich výčet by mi trval opravdu dlouho - klišé o vztazích, o práci, o lidském úsilí, prostě o všem!), jen s tím rozdílem, že mu navíc ještě scházejí sympatické postavy, kterým by divák mohl fandit. Tohle už tedy víckrát ne.

• 2.9.2014  00:09
    Zlatíčko (2004)

Za "příběh" (dá se u tohoto filmu vůbec mluvit o příběhu?) by tři hvězdy nebyly určitě, ale jak můžu hodnotit hůř, když si pro sebe celý film ukradl šibalský Jude Law? Dodávám, že doteď jsem slabostí pro tohohle klučíka netrpěla, ovšem po Alfiem trochu přehodnodcuju názor, poněvadž tady prostě válel. Těmi svými sebejistými průpovídkami přímo na kameru mě udržel u obrazovky, ačkoliv nikomu jinému by se to nejspíš nepovedlo. Jen doufám, že někteří chlapi myslí tu a tam i jiným orgánem než tohle... Zlatíčko. (Potlesk pro české distributory - to je zase perla!)

• 21.6.2014  01:21
    Tamara Drewe (2010)

To jsem se zase jednou dívala na kolosální blbost! Kdybych měla vybrat něco pozitivního, vzpomněla bych si na poetické obrázky anglického venkova, sympatického boxera bosse a vcelku oku-libého Luka Evanse, kdybyste po mně naopak chtěli absolutní zlo, bez váhání zvolím scénář! Aby totiž parodie mohla fungovat jako parodie, je třeba vědět, co paroduje, z čeho si dělá legraci, a to se u mě (bohužel) nepovedlo.

• 18.5.2014  18:20
    V červenci (2000)

Německá romantická komedie? No to zase bude terno, blesklo mi hlavou. Pak jsem si přečetla oficiální text distributora a začalo mě to zajímat. :-) A nakonec jsem si užila hodinku a půl prázdninové pohodičky, která sice nejvíc těžila z toho, co bylo nejméně pravděpodobné (ano, mám na mysli asi milion náhodných setkání, která se nakonec ukázala být stěřejními), ale k létu prostě nějaká ta rozvernost a nadsázka patří, takže proč nevézt mrtvolu v autě a proč se neoddat na bulharských hranicích? P.S. Oni tady fakt zpívali Blue Moon!

• 18.5.2014  18:04
    Nezapomeň na lásku (TV film) (2013)

Na oba hlavní "hrdiny" se sice příjemně koukalo, ale člověk nesmí být moc velký šťoura, aby si tuhle čistou romanťárnu užil. A s odstupem času už vlastně ani není nač vzpomínat, snad jen na otřepaná klišé o sledování hvězd, výlet na kolečkových bruslích (?!) a setkání v kavárně. Takže závěr? Špatné to nebylo, but I can't remember...

• 30.3.2014  22:12

Váhám mezi 4 a 5 hvězdami, protože i když jsem se filmvého zpracování nedostižné knížky velice (VELICE!) bála (Goscinnyho rošťáci v hrané podobě?! No to bude průšvih jako Ostrava! :-)), nakonec jsem se výtečně bavila. Tvůrcům se povedlo skvěle ztvárnit ten francouzský šarm, klučičí lumpárny na školním plácku i ryzí přátelství, jež se nezastaví ani před položkou 500 franků za vykuchání. Moc hezké, ba skoro stejně dokonalé jako předloha. Snad jen tu a tam se herecké obsazení minulo s mou představou, jediný škraloup na kráse. P.S. Tu ryzí francouzskou hudbu skládal Němec?! Mein Hund! :-)

• 30.3.2014  22:06
    U mě dobrý (2008)

Nečekala bych, že budu muset do Hřebejkových filmů dorůst, ale asi to tak nějak bude. Napoprvé jsem byla mnohem kritičtější, protože jsem čekala NĚCO, protože jsem se těšila na dramatické kasínové drama s humorem černějším než lahodná brazilská káva ("Mistr je velice laskav, ale nejsme tady na kávovém dýchánku." - pozn. Dr. Radosta). No tenkrát jsem se nedočkala, a tak jsem z kina odcházela zklamána. Teď (poučena z předchozího nezdaru) jsem se královsky bavila celou tou bandou, Schmitzerem počínaje, Formanem pokračuje a (kupodivu) excelentním a nepřekonatelným Polívkou konče. Zápletka nijak zvlášť neuchvátí, ale ta atmosféra, ten situační humor, to slunce na obloze i v duši všech kamarádů z mokré čtvrti ano.

• 30.3.2014  22:00

Další z řady filmů, které mě naprosto minuly. Tento i přes občasné komické scény, které většinou (dá-li se vůbec při tak minimálním výskytu vtipu mluvit o nějaké menšině) obstarával Bill Murray. Trapný příběh trapného hrdiny tak nezachránila ani jinak celkem slušná stylizace celého prostředí. Pokud se něco povedlo, tak to byly scény, ve kterých tvůrci přitlačili na pilu ad absurdum (i když právě o to se asi - ne úplně úspěšně - snažil celou dobu). Nechápu to nadšení, nechápu Maxe, nechápu zaškatulkování (komedie? romantický? drama?), nechápu...

• 24.2.2014  00:43

I přes účast Justina-herce/zpěváka-Timberlakea a Amandy-vykulené-Seyfried překvapivě dobré. Snad jen ten závěrečný úprk (tyhle hloupé automobilové honičky pro efekt, které se opakují v každém druhém filmu mě štvou už dlouho) a pekařsko-císařská myšlenka SPOILER (!) "Když všichni všechněm všechno dáme..." mě zklamaly, jinak jsem si užila vesměs příjemné pokoukání s prostorem pro vlastní úvahy. P.S. Amanda by si za běh na chůdách zasloužila medaili, protože tohle není normální!

• 16.2.2014  20:47
    Byt (1960)

Mé očekávání tentokrát opět předčilo výsledek, bohužel. Celé mi to přišlo takové nějaké nucené, teatrální, umělé... Nehledě na naprosto nepochopitelné citové vzplanutí Jacka Lemmona k Shirley McLaine (ano ano, já vím, že je moc krásná a roztomilá atd. atp., ale co dál?!), její nevysvětlitelný vztah s Fredem MacMurrayem a jiné nedokonalosti scénáře. Nicméně přestože jsem nebyla z filmu nadšená, několik scén mě upřímně pobavilo/okouzlilo a mezi favority se bezesporu řadí cezení špaget tenisovou raketou či příchod Káji Matušky (to však spíš jen kvůli tomu americkému jménu :-)). P. S. A pak že v davových scénách se vyžívali tvůrci z východního bloku! :-) P. P. S. Historické okénko: Kdo najdete ve filmu černocha? Já jsem zahlédla dva a oba měli role přímo epesní!

• 9.2.2014  23:54
    Definice lásky (TV film) (2012)

Jejej. Diváka očekávajícího strhující drama o plytkosti současných vztahů čekaly nakonec jen načančané vymazlené houby s voctem. Což o to, pěkně by se na to dívalo, jen kdyby měl film nějakou hlubší myšlenku, vyústění, kdyby se mu povedlo propojit všechny naznačené linky. Ale zdá se mi, že právě tohle scénář nezvládl - rozpadl se na malé nicneříkající kousíčky. A tak jedna nostalgická hvězdička za Brno, druhá za snahu všech herců, "ikeainteriéry" (a koneckonců i exteriéry a jiné teriéry, třeba čivavy :-)) a překvapivý výkon Jana Maxiána, který jako by hodil "noční šichtu" za hlavu a pustil se do seriózní práce. Líp hodnotit nemůžu, protože tady šustil papír, až člověka uši bolely.

• 31.1.2014  21:53

Uff, dokoukat tohle do konce, to chce tedy notnou dávku odvahy, případně notnou dávku sedativ. V tom filmu se NIC neděje. Nebo alespoň pro mě měl NULOVOU vypovídací hodnotu. Jasně, tvůrci se zaměřili na teenagery, na všechny ty upa mocinky kůl lidičky, co se lofíkujou a tak dále - blablabla. Vznikla z toho podobně úděsná sonda do života mladé generace jako třeba Art of getting by. Hvězdička za neokoukané tváře a ten styling-nestyling, jinak vážně bída. SPOILER: Doporučuji sledovat s placaticí v ruce a flaškou schovanou v kuchyňské skříňce.

• 1.1.2014  20:57

Řekla bych, že Čert ví proč patří rozhodně k té lepší části novodobých českých pohádek, i když pro děti možná tak úplně není. Obzvlášť mě potěšil herecký ansámbl - Somr, Lábus, Holubová a pekelníci by si zasloužili metál, ostatní jim to aspoň nekazili. Co pohádce ubírá body pracně získané hudbou (Ostrouchov jako vždy ve formě), kostýmy, krásnými obrázky krajiny či Pernštýnu, to bylo rozuzlení celé "dramatické zápletky" - to totiž působilo asi tak, jako že si scénárista odběhl na záchod a dopsalo to za něj šestileté robě, neboť geniální lest zůstala zcela bez vysvětlení (nebo aspoň jeho náznaku), takže se nesla v duchu hesla: "Abrakadabra hepyend!" Jinak ale vtipné a správně atmosférické.

• 1.1.2014  18:59
    Thor (2011)

Ach - škoda takových herců v takové slátanině! Bezvadný námět nefunkční rodiny (bratrská rivalita), pocitu méněcennosti (Loki), komplikované multikulti lásky (Thor a Jane) - to všechno vyšlo nazmar kvůli scénáři děravému jak cedník na špagety. Kdyby se filmaři vykašlali na ty velkolepé efekty (počítám, že se počítalo především s projekcí 3D) a doladili děj a jednotlivé linky, udělali by líp. Cením si ovšem šťastné ruky při výběru herců (hlavně co se Asgarďanů týče) a snahy o vytvoření atmosféry... Jinak za mě slabota.

• 1.1.2014  18:53

Tohle bylo dosti hloupoučké, aj aj aj. Jedno klišé za druhým, tupý patriotismus, kýčovitá romance (u těch zaláskovaných scén by si i romantická dušička měla odplivnout)... Předlohu neznám, tudíž nevím, jestli tak špatnou práci odvedli až scénáristi, nebo už tvůrci komiksu, ovšem v každém případě takto tedy ne.

• 1.1.2014  18:50
    Iron Man (2008)

Rozhodně mnohem lepší jízda než dvojka. Tony Stark to tady umí ještě pěkně rozbalit (kovář jak řemen - v afghánské jeskyni si uková brnění lepší než pancíř) a hláškuje jako o život. Konečně komiksárna, u které jsem se docela bavila.

• 1.1.2014  18:47
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Já jsem tedy náramně spokojená. Od Karla Janáka jsem se naučila nic moc nečekat, takže výsledné hodnocení spíš vyjadřuje míru údivu nad tím, jaká stylizovaná a vlastně příjemná podívaná se mu tentokrát povedla. Byť některé scény byly zbytečně uječené (podobně jako někteří herci), byť dvanáct dědoušků mohlo dostat i hezčí a propracovanější plácek pro rokování, byť by se daly najít i další nedostatky (co ten kurz první pomoci při ovazování kotníku?!), mně to ke spokojenosti stačilo a opravdu jsem se bavila vdavekchtivou vesnickou mánií i hereckou sestavou.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9