Madluska

Její Jedovatost I.

okres Ústí nad Orlicí

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 13.3.2017  19:01

Chtělo by se říct další z řady animáků, ale tenhle mi fakt sedl. Junior válel na celé čáře a rozněžnělí vlci (mm, chutná jako kytky!) mu zdatně sekundovali. Nečekala jsem nic než zábavu, proto bych filmu nezazlívala, že je nějakým způsobem nereálný... Naopak oceňuju, že se tvůrci docela se ctí vypořídali s mícháním dětského a dospěláckého vnímání skutečnosti. P.S. "Proč dali to tlačítko právě sem?!"

• 5.1.2017  19:32
    Boj (2015)

Strašný. Realistický a strašný. Realistický, strašný a silný. Film, po kterém potřebujete jít na vzduch. A bohužel, někde zřejmě i realita. A to je na tom to strašný. Snad už nikdy více. P.S. Blbé je, když vidíte, že byste nejradši fandili oběma stranám, protože každá má své důvody...

• 5.1.2017  19:20
    Zázračný nos (TV film) (2016)

O něco pohádkovější pohádka letošních Vánoc. Jen mi tam vadilo obsazení (což je asi největší důvod stržených bodů, hrozně mi připomínalo osmdesátkové/devadesátkové česko-německé pohádky, brr) a pak taky různé dějové zvraty příčící se logice (zejména závěrečné přepárování). Musím ale uznat, že aspoň s výpravou se snažili. Jo - a abych nezapomněla - sledovat slovensky pusou klapající herce a slyšet český dabing je otřesné.

• 5.1.2017  19:16
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Tak toto bylo opravdu překvapení letošních Vánoc! Že se Iva Procházková upsala něčemu takovému, to mi hlava nebere... Zpočátku to vypadalo na zajímavé oživení žánru (stemapunk, kam se podíváš), nakonec ale s přibývajícími scénami vyšlo najevo, že je to prostě jen totální punk (škoda, že to steampunkové ladění nějak vysteamovalo - kostýmy, kulisy, to všechno působilo "snaha byla, ale prachy došly") bez pravidel a - bohužel - nakonec i bez humoru. Nechápu. A jako pohádka mi to připadalo přímo škodlivé v mnoha ohledech (princezny s piráty tu zmiňuje kdekdo, ale co třeba božemiánský žoldák Trefa?!).

• 21.11.2016  21:15

Na základě nadšených ohlasů jsem prostě čekala něco víc... Nic proti "politické nekorektnosti" a i ty vulgarismy by občas pobavily, kdyby ten příběh nebyl tak tupý. A ten závěr! No, příště raději nějakou knihu... :-D

• 25.10.2016  22:14

Konečně zase důvod zajít do kina. Ten soundtrack! Ta stylizace! Ty detaily (pohled na prostříhané záclony)! A hlavně sdělení, že bez Cosmopolitanu nemůže žádná žena přežít, ani když chodí k Mekkovi. :-) Báječné, hravé, uvolněné a ztřeštěné tím nejnenucenějším způsobem.

• 5.9.2016  16:21

Příběh, kde originální a orientální jsou synonyma. Hezky se na to koukalo, na ty drobnůstky a detaily v záběrech, potěšila hudba, animace i celkově snový svět (anděl smrti Azrael měl famózně nízkorozpočtový a přitom efektní kostým :-)), ale bylo utrpení sledovat houslového virtuosa, který si ani nedovede dát nástroj pod bradu, antož aby správně tahal pravačkou. Šmitec. :-)

• 25.1.2015  16:21

Eh? Nemám ráda sprostoty v komentářích, ale dnešní zážitek už by si skoro nějakou zasloužil... Od odpadu dělí tenhle film jen skvělý Topher Grace, ktarý si o scénáři nejspíš myslel totéž co já, a tak jako jediný zahrál svou postavu odpovídajícím způsobem - naprosto nevážně. Giant Mechanical Man obsahuje snad všechny filmová klišé (jejich výčet by mi trval opravdu dlouho - klišé o vztazích, o práci, o lidském úsilí, prostě o všem!), jen s tím rozdílem, že mu navíc ještě scházejí sympatické postavy, kterým by divák mohl fandit. Tohle už tedy víckrát ne.

• 2.9.2014  00:09
    Zlatíčko (2004)

Za "příběh" (dá se u tohoto filmu vůbec mluvit o příběhu?) by tři hvězdy nebyly určitě, ale jak můžu hodnotit hůř, když si pro sebe celý film ukradl šibalský Jude Law? Dodávám, že doteď jsem slabostí pro tohohle klučíka netrpěla, ovšem po Alfiem trochu přehodnodcuju názor, poněvadž tady prostě válel. Těmi svými sebejistými průpovídkami přímo na kameru mě udržel u obrazovky, ačkoliv nikomu jinému by se to nejspíš nepovedlo. Jen doufám, že někteří chlapi myslí tu a tam i jiným orgánem než tohle... Zlatíčko. (Potlesk pro české distributory - to je zase perla!)

• 21.6.2014  01:21
    Tamara Drewe (2010)

To jsem se zase jednou dívala na kolosální blbost! Kdybych měla vybrat něco pozitivního, vzpomněla bych si na poetické obrázky anglického venkova, sympatického boxera bosse a vcelku oku-libého Luka Evanse, kdybyste po mně naopak chtěli absolutní zlo, bez váhání zvolím scénář! Aby totiž parodie mohla fungovat jako parodie, je třeba vědět, co paroduje, z čeho si dělá legraci, a to se u mě (bohužel) nepovedlo.

• 18.5.2014  18:20
    V červenci (2000)

Německá romantická komedie? No to zase bude terno, blesklo mi hlavou. Pak jsem si přečetla oficiální text distributora a začalo mě to zajímat. :-) A nakonec jsem si užila hodinku a půl prázdninové pohodičky, která sice nejvíc těžila z toho, co bylo nejméně pravděpodobné (ano, mám na mysli asi milion náhodných setkání, která se nakonec ukázala být stěřejními), ale k létu prostě nějaká ta rozvernost a nadsázka patří, takže proč nevézt mrtvolu v autě a proč se neoddat na bulharských hranicích? P.S. Oni tady fakt zpívali Blue Moon!

• 18.5.2014  18:04
    Nezapomeň na lásku (TV film) (2013)

Na oba hlavní "hrdiny" se sice příjemně koukalo, ale člověk nesmí být moc velký šťoura, aby si tuhle čistou romanťárnu užil. A s odstupem času už vlastně ani není nač vzpomínat, snad jen na otřepaná klišé o sledování hvězd, výlet na kolečkových bruslích (?!) a setkání v kavárně. Takže závěr? Špatné to nebylo, but I can't remember...

• 30.3.2014  22:12

Váhám mezi 4 a 5 hvězdami, protože i když jsem se filmvého zpracování nedostižné knížky velice (VELICE!) bála (Goscinnyho rošťáci v hrané podobě?! No to bude průšvih jako Ostrava! :-)), nakonec jsem se výtečně bavila. Tvůrcům se povedlo skvěle ztvárnit ten francouzský šarm, klučičí lumpárny na školním plácku i ryzí přátelství, jež se nezastaví ani před položkou 500 franků za vykuchání. Moc hezké, ba skoro stejně dokonalé jako předloha. Snad jen tu a tam se herecké obsazení minulo s mou představou, jediný škraloup na kráse. P.S. Tu ryzí francouzskou hudbu skládal Němec?! Mein Hund! :-)

• 30.3.2014  22:06
    U mě dobrý (2008)

Nečekala bych, že budu muset do Hřebejkových filmů dorůst, ale asi to tak nějak bude. Napoprvé jsem byla mnohem kritičtější, protože jsem čekala NĚCO, protože jsem se těšila na dramatické kasínové drama s humorem černějším než lahodná brazilská káva ("Mistr je velice laskav, ale nejsme tady na kávovém dýchánku." - pozn. Dr. Radosta). No tenkrát jsem se nedočkala, a tak jsem z kina odcházela zklamána. Teď (poučena z předchozího nezdaru) jsem se královsky bavila celou tou bandou, Schmitzerem počínaje, Formanem pokračuje a (kupodivu) excelentním a nepřekonatelným Polívkou konče. Zápletka nijak zvlášť neuchvátí, ale ta atmosféra, ten situační humor, to slunce na obloze i v duši všech kamarádů z mokré čtvrti ano.

• 30.3.2014  22:00

Další z řady filmů, které mě naprosto minuly. Tento i přes občasné komické scény, které většinou (dá-li se vůbec při tak minimálním výskytu vtipu mluvit o nějaké menšině) obstarával Bill Murray. Trapný příběh trapného hrdiny tak nezachránila ani jinak celkem slušná stylizace celého prostředí. Pokud se něco povedlo, tak to byly scény, ve kterých tvůrci přitlačili na pilu ad absurdum (i když právě o to se asi - ne úplně úspěšně - snažil celou dobu). Nechápu to nadšení, nechápu Maxe, nechápu zaškatulkování (komedie? romantický? drama?), nechápu...

• 24.2.2014  00:43

I přes účast Justina-herce/zpěváka-Timberlakea a Amandy-vykulené-Seyfried překvapivě dobré. Snad jen ten závěrečný úprk (tyhle hloupé automobilové honičky pro efekt, které se opakují v každém druhém filmu mě štvou už dlouho) a pekařsko-císařská myšlenka SPOILER (!) "Když všichni všechněm všechno dáme..." mě zklamaly, jinak jsem si užila vesměs příjemné pokoukání s prostorem pro vlastní úvahy. P.S. Amanda by si za běh na chůdách zasloužila medaili, protože tohle není normální!

• 16.2.2014  20:47
    Byt (1960)

Mé očekávání tentokrát opět předčilo výsledek, bohužel. Celé mi to přišlo takové nějaké nucené, teatrální, umělé... Nehledě na naprosto nepochopitelné citové vzplanutí Jacka Lemmona k Shirley McLaine (ano ano, já vím, že je moc krásná a roztomilá atd. atp., ale co dál?!), její nevysvětlitelný vztah s Fredem MacMurrayem a jiné nedokonalosti scénáře. Nicméně přestože jsem nebyla z filmu nadšená, několik scén mě upřímně pobavilo/okouzlilo a mezi favority se bezesporu řadí cezení špaget tenisovou raketou či příchod Káji Matušky (to však spíš jen kvůli tomu americkému jménu :-)). P. S. A pak že v davových scénách se vyžívali tvůrci z východního bloku! :-) P. P. S. Historické okénko: Kdo najdete ve filmu černocha? Já jsem zahlédla dva a oba měli role přímo epesní!

• 9.2.2014  23:54
    Definice lásky (TV film) (2012)

Jejej. Diváka očekávajícího strhující drama o plytkosti současných vztahů čekaly nakonec jen načančané vymazlené houby s voctem. Což o to, pěkně by se na to dívalo, jen kdyby měl film nějakou hlubší myšlenku, vyústění, kdyby se mu povedlo propojit všechny naznačené linky. Ale zdá se mi, že právě tohle scénář nezvládl - rozpadl se na malé nicneříkající kousíčky. A tak jedna nostalgická hvězdička za Brno, druhá za snahu všech herců, "ikeainteriéry" (a koneckonců i exteriéry a jiné teriéry, třeba čivavy :-)) a překvapivý výkon Jana Maxiána, který jako by hodil "noční šichtu" za hlavu a pustil se do seriózní práce. Líp hodnotit nemůžu, protože tady šustil papír, až člověka uši bolely.

• 31.1.2014  21:53

Uff, dokoukat tohle do konce, to chce tedy notnou dávku odvahy, případně notnou dávku sedativ. V tom filmu se NIC neděje. Nebo alespoň pro mě měl NULOVOU vypovídací hodnotu. Jasně, tvůrci se zaměřili na teenagery, na všechny ty upa mocinky kůl lidičky, co se lofíkujou a tak dále - blablabla. Vznikla z toho podobně úděsná sonda do života mladé generace jako třeba Art of getting by. Hvězdička za neokoukané tváře a ten styling-nestyling, jinak vážně bída. SPOILER: Doporučuji sledovat s placaticí v ruce a flaškou schovanou v kuchyňské skříňce.

• 1.1.2014  20:57

Řekla bych, že Čert ví proč patří rozhodně k té lepší části novodobých českých pohádek, i když pro děti možná tak úplně není. Obzvlášť mě potěšil herecký ansámbl - Somr, Lábus, Holubová a pekelníci by si zasloužili metál, ostatní jim to aspoň nekazili. Co pohádce ubírá body pracně získané hudbou (Ostrouchov jako vždy ve formě), kostýmy, krásnými obrázky krajiny či Pernštýnu, to bylo rozuzlení celé "dramatické zápletky" - to totiž působilo asi tak, jako že si scénárista odběhl na záchod a dopsalo to za něj šestileté robě, neboť geniální lest zůstala zcela bez vysvětlení (nebo aspoň jeho náznaku), takže se nesla v duchu hesla: "Abrakadabra hepyend!" Jinak ale vtipné a správně atmosférické.

• 1.1.2014  18:59
    Thor (2011)

Ach - škoda takových herců v takové slátanině! Bezvadný námět nefunkční rodiny (bratrská rivalita), pocitu méněcennosti (Loki), komplikované multikulti lásky (Thor a Jane) - to všechno vyšlo nazmar kvůli scénáři děravému jak cedník na špagety. Kdyby se filmaři vykašlali na ty velkolepé efekty (počítám, že se počítalo především s projekcí 3D) a doladili děj a jednotlivé linky, udělali by líp. Cením si ovšem šťastné ruky při výběru herců (hlavně co se Asgarďanů týče) a snahy o vytvoření atmosféry... Jinak za mě slabota.

• 1.1.2014  18:53

Tohle bylo dosti hloupoučké, aj aj aj. Jedno klišé za druhým, tupý patriotismus, kýčovitá romance (u těch zaláskovaných scén by si i romantická dušička měla odplivnout)... Předlohu neznám, tudíž nevím, jestli tak špatnou práci odvedli až scénáristi, nebo už tvůrci komiksu, ovšem v každém případě takto tedy ne.

• 1.1.2014  18:50
    Iron Man (2008)

Rozhodně mnohem lepší jízda než dvojka. Tony Stark to tady umí ještě pěkně rozbalit (kovář jak řemen - v afghánské jeskyni si uková brnění lepší než pancíř) a hláškuje jako o život. Konečně komiksárna, u které jsem se docela bavila.

• 1.1.2014  18:47
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Já jsem tedy náramně spokojená. Od Karla Janáka jsem se naučila nic moc nečekat, takže výsledné hodnocení spíš vyjadřuje míru údivu nad tím, jaká stylizovaná a vlastně příjemná podívaná se mu tentokrát povedla. Byť některé scény byly zbytečně uječené (podobně jako někteří herci), byť dvanáct dědoušků mohlo dostat i hezčí a propracovanější plácek pro rokování, byť by se daly najít i další nedostatky (co ten kurz první pomoci při ovazování kotníku?!), mně to ke spokojenosti stačilo a opravdu jsem se bavila vdavekchtivou vesnickou mánií i hereckou sestavou.

• 1.1.2014  18:44

Hodně zvláštní film s příjemnými herci. Možná místy trochu moc tlačí na pilu, ale kdo by se zlobil - o moc líp se problémy mladíka po mozkové obrně asi zpracovat nedá. Vlastně je to pozitivní film, který kope do zadnice všechny zdravé a věčně nespokojené. A i to je občas (nebo často?) potřeba.

• 1.1.2014  18:39

Zakletý v čase unikl odpadu! skutečně jen o vlásek. Snad ho z toho průšvihu vysekala hudba, celkem sympatické obsazení nebo povánoční doba, sama pořádně nevím, ale jinak se jevil celé dlouhé sto tři minuty jako totální blábol. Buď jsem hloupá já, nebo ten film (přičemž při své samolibosti se kloním spíš k druhé možnosti, hehe), ovšem paradox sci fi cestování opět nebyl překonán, přestože si scénárista chtěl vypomoci genetikou. A to úplně pomíjím rovinu zdánlivě romantické zápletky, kdy si úchylák z houští vybere manželku a od jejích šesti let si ji vychovává k obrazu svému. Fuj. P.S. Doufala jsem (bohužel marně), že na konci se ukáže, že Henry (Eric Bana) trpí silnou schizofrenií - pak bych možná ještě hvězdičku přihodila. ;-)

• 21.11.2013  23:07

Tak tohle bylo opravdu velice (VELICE!) hloupé. Distributorský text nasliboval napětí a neuvěřitelnost, k filmu by ale patřilo spíš upozornění, že pro osoby nad 12 let je nepřístupný. Co se napětí a neuvěřitelnosti týče, já jsem s napětím sledovala maximálně vteřinovou ručičku a nevěřila jsem svým očím a uším, když postavy pronášely ony tupé dialogy a příběh se ubíral kamsi do kopru. Byť samotný námět (mimozemšťan stále na útěku s neutuchající touhou zachránit cizí - pardon, vlastní! - planetu) pajdá na obě nohy hůř než chimérické psisko, rozhodně se z něj dalo vytěžit víc.

• 22.9.2013  16:57
    Pokání (2007)

Po přečtení knížky přidávám ještě jednu hvězdu za věrnost předloze. Neuvěřitelné, silné drama, které navíc perfektně dokresluje takřka dokonalý Marianelliho hudební doprovod (motiv psacího stroje, prolínání hudby a obrazu). Pár nedostatků, byť třeba čistě subjektivně vnímaných, by se sice našlo (obsazení Cumberbatche, přeobsazení Briony v pozdějším věku, zatímco ústřední dvojice zůstává ztvárněna i nadále McAvoyem a Knightley apod.), ale na tom ve výsledku vlastně až tak moc nesejde - protože film jako celek rozhodně stál za to.

• 17.9.2013  18:56

Zajímavý nápad (Dostat do filmu retroatmosféru návratem do hloupoučkých cukrblikových sitkomů? Paráda!), skvělé zpracování (tady asi někoho hodně bavily omalovánky, jinak si to nedovedu vysvětlit), vcelku příjemné herecké obsazení (až na krajně nesympatického Spider-mana Maguireho), ale pořád mám pocit, že tvůrci něco nedotáhli anebo že jsem to prostě jen nepochopila. Kritika rasismu se vyvedla, to ano, ale jaký byl princip "vybarvení se" - jak tam všichni k barvičkám přišli? Můžete mi tuhle záhadu někdo vysvětlit?

• 17.9.2013  18:51

Připadá mi, jako by film zůstal na půli cesty - první odstavec oficiálního textu distributora vystihl všechno zajímavé, takže samotný film už byl skoro navíc. (Asi jsem čekala buď větší vodvaz, nebo větší palbu do zahraniční politiky USA. A tak úplně jsem se nedočkala.)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9