Muži, co zírají na kozy (2009)

Asi najlepšie obsadený film roka 2009 s jedným z najzábavnejších trailerov posledného obdobia sklamal. Humor tu jednoducho nefunguje tak ako má a ten nevídaný potenciál ostáva premrhaný až na pár jemných náznakov. Škoda, ak by autori pridali viac absurdnosti a darovali niektorým postavám darovali viac priestoru, mohlo sa jednať o výbornú komédiu. Takto je to iba priemer.

Pevné pouto (2009)

Ono je pre mňa veľmi ťažko hodnotiť tento film, vizuálne je nádherný, ale tá dvojhodinová patetickosť jednoducho začne po čase liezť riadne na nervy. Tak isto ani herecké obsadenie nie je zvolené najlepšie. A moja osobná výtka smeruje ešte k Saoirse Ronan, ktorá v niektorých momentoch neuveriteľne pripomína Froda zahľadeného smerom k Mordoru.

Lítám v tom (2009)

Páni, tesne po pozretí film roka 2009. Nádherne aktuálne a po väčšinu času až chladne realistické. Pre mňa favorit v boji o Oscara za najlepší film.

Avatar (2009)

Áno, príbeh je obohratý a extrémne predvídateľný. A čo? V kine a hlavne v 3D je to poriadna jazda, ktorá svojimi efektami necháva za sebou o triedu všetko čo nás čaká nielen tento, ale minimálne aj budúci rok. Samozrejme, do TOP 20 na tejto stránke Avatar nepatrí, ale to nejako neznižuje že je to 5* film a možno aj film roka. Vidieť v kine je povinnosť.

Harry Brown (2009)

Veľmi príjemné. Dobre natočená dráma so skvelým obsadením, samozrejme všetkým kraľuje Caine.

Na telo (1999) (pořad)

Puškárová by moderovanie politických diskusií nemala robiť. Jednoducho na to nemá.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Zďaleka nie tak dobré, ako by to mohlo byť. Oceňujem úplnú uletenosť, ale žiadalo by si to ešte viac vtípkov a menej moralizovania. A samozrejme - viac kameramana.

500 dní se Summer (2009)

Priznám sa, neviem či dať 4 alebo 5*. Na jednu stranu je (500) days of Summer neuveriteľne milým filmom, na tú druhú je ústredná dvojka relatívne nesympatická. Jednoducho, človek má pocit, že sú dvaja iní herci, ktorí by sa tam hodili viac. Tak či tak, po dlhom čase je toto skutočne skvelý romantický film určený pre každého, kto má rád príjemné nezávislé filmy, ktoré však dokážu v niektorých momentoch trocha zastudiť.

Zombieland (2009)

Zombieland nie je bezchybný a miestami je aj dosť zdĺhavý, ale napriek tomu je ako celok zábavný. Ku kvalitám Shaun of the Dead má ďaleko, avšak na jednorázové odreagovanie úplne postačuje a Harrelson v ňom hrá jednu z najsympatickejších postáv roka. Bohužiaľ treba dodať, že všetci ostatní za ním dosť výrazne zaostávajú. A v dvojke chcem viac akcie a menej vzťahov !

Černej Dynamit (2009)

Najlepšia nunchakova bitka všetkých čias, ale taktiež približne od polovice dosť veľká nuda. Škoda, potencionál pravého kultu to malo obrovský, takto to je jednohubka ku ktorej sa už asi nikdy nevrátim.