Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Vyborna premisa, ktora trpi zbytocnymi sci-fi prvkami a hlupymi hrdinami (kazdy jeden rezistance bojovnik by bol mrtvy do dvoch dni). Posledna seria je tragedia- autori predstavia novu frakciu, ktora predtym ani neexistovala a zrazu je vsetko inak. Ked som videl "Ciernych panterov" mierit samopalmi na bombardery letiace kilometre nad zemou, uvedomil som si zakladny problem celeho serialu- kym autor knihy bol genius, autori scenara nemali ponatie co robia a svoju neschopnost sa snazili zakryt neokukanou estetikov, ktora serial posuva nad to cim je - nelogickou telenovelou. Also, Juliana je na facku, od zaciatku do konca.

Batman (2022)

Emo Batman bojujuci proti white male privilege vo filme ktory mal byt o hodinu kratsi.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Tom..who? Je az sokujuce ako mi je ustredna trojica novej trilogie ukradnuta. Film je to ale vyborny- napriek trojici nelogicky konajucich pubertiakov (viem ze na tom tie filmy stoja, ale pacit sa mi to nemusi). Zato doc Oc, Goblin a TOBEY ten film tahaju do neba. A je tazko uveritelne o co lepsie su tu napisani Electro a hlavne Garfield ako v Amazing Spiderman 2. Teraz chcem Spiderman 4 a Amazing Spiderman 3. Kaslat na dalsie ...Home... filmy.

Duna (2021)

Vizualne to najlepsie co sa urodilo za poslednych 5 rokov a prava epicka scifi opera, pri ktorej vyzeraju nove (ale aj stare) Star Wars ako beckove filmy pre deti. Chalamet prekvapujuco dobry. Ferguson, Isaac, Brolin a ostatni (okrem Zendayi, ktora je miscast) vyborni. Soundtrack doma pocuvat nebudem, ale k filmu pasuje vyborne. Kostymi su z nie inej planety, ale galaxie.  Velmi dufam, ze druha cast vznikne. Chcem viac Salusi Secundus, imperatora a  velkej politiky. Povinnost vidiet v kine (najlepsie IMAX).

Spider-Man 2 (2004)

Nepochopim tunajsie hodnotenie. Bez debaty ten najlepsi Spiderman fillm aky kedy vznikol.

Wonder Woman 1984 (2020)

Dlhe, prazdne a nudne. Gadot je poleno, ktore by uz nikdy nikde nemalo hrat. Jenkins strasnym sposobom nezvlada akciu - ta je este horsia, ako v jednotke.

Šťastné a veselé (2020)

Prekvapujuco vazny Vianocny film, pri ktorom som dufal v nestastny koniec (Mackenzie/ Harper je skutocne toxicka partnerka). Stvrta hviezdicka je za Dana Levyho.