Bábušky z Černobylu (2015)

Z tohto dokumentu mrazi. Najviac ma fascinovalo ako dokazali tie babusky zit v uplnej samote v rozpadnutom dome v ktorom zili odjakziva a podstate jedine co im ostalo boli uz len spomienky. Nejedna sa cisto o empiricky dokument, ale nesie so sebou filozoficku myslienku.

Svatá hora (1973)

Vizuálne je to brutálne. Ale inak strašná kravina, takýchto hovadín mám plnú hlavu, nemusím sa na to ešte aj pozerať...

Pozemšťané (2005)

Nemohla som to dopozerať...ľudia si zaslúžia skapať do jedného takouto brutálnou smrťou akou nútia umierať zvieratá len preto aby si naplnili žalúdky ďalším bigmacom alebo klobásou.. Presne kvôli tomuto som vegetarián.

Babička (1970)

Veľmi sa mi páči s akou bizarnosťou vie Lynch vyjadriť svoju hlavu, na filmové plátno to zrejme nik iný nevie vyjadriť lepšie...

Making a Killing: The Untold Story of Psychotropic Drugging (2008)

Dokument mierne pritiahnutý za vlasy ale v podstate vystihuje atmosféru v psychiatrickom priemysle. Keby aspoň ludia mali trocha triezveho úsudku a aspoň raz sa racionálne zamysleli nad skutočnosťou "psychiatrického problému" zistili by, že psychická choroba vlastne nieje choroba, a všetko má základ vnútri človeka, problém ktorý tkvie v duši sa jednoducho nedá vyliečiť liekovými kokteljami...Samozrejme naskytuje sa mi otázka kto je viacej jebnutý, či spotrebitelia, ktorí sa nechajú odrbávať alebo marketingoví maníci ktorí veselo odrbávajú

Brazil (1985)

Očakávala som omnoho viac

Zvuk hluku (2010)

Hudobní revolucionári s metronómom ktorí robia z hluku hudbu. Originálny a nádejný námet, avšak "romantická vložka" bola v tomto druhu filmu absolutne zbytočná, trápna a v podstate potopila celý koniec filmu, ktorý by som si vedela predstaviť omnoho anarchystickejšie, velkolepejšie, prosto lepšie než to čo som videla. Zámienka potreby ticha a ohluchnutie mi rovnež prišlo nútené a nerobilo to dobrý dojem. Vzhľadom na ten námet by sa to dalo spraviť všetko omnoho lepšie. Hudba 90%, samotný film 40%.

Oscar Wilde (1997)

Okrem iného, film obsahuje kvantá myšlienok a výrokov na zamyslenie. Oscar sa vysporiadava s morálne zarytou spoločnosťou, ktorá nepripúšťa žiaden druh obscénnosti a okázalosti a po veľkom úspechu a sláve Oscarových diel samotného génia spoločnosť odcudzuje, zavrhuje a putuje do väzenia ktoré podlomí jeho zdravie a zomiera relatívne mladý a v blbých podmienkach...V celku fajn len Stephen Fry mi je neskutočne nesympatický.