Copacabana

Copacabana

Soňa Maťašová

okres Bratislava
I love money, so I work in the bank. Also I´m ecologist, million dollar baby, horror fan, gymaholic, shopaholic, gypsy soul, aquarius, rebel without a cause

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 25.4.2019  20:42
    Suspiria (2018)

Niečo démonické je v prapodstate tohto filmu. Ale vážne, takýto podvedený spolok čarodejníc ako je v Suspirii som ešte nevidela! A teda nedala by som za nich ruku do ohňa ani náhodou. A vobec atmosféricky a aj obsahovo hodnotím ako najlepší film o čarodejníctve (ak sa to dá nazvať najlepší,lebo pozitívne to veru nebolo). Keď to zhrniem tak údernejšia je prvá polovica filmu, potom už tempo pozvoľne klesá až na záver, ktorý je na moj vkus moc tmavý a pôsobí zmätočne. Z najzaujímavejších scén by som vybrala prenášanie snov, a bolo fajn sledovať ako človeka dokáže zničiť tanec 😁😁. “Veríte na čarodejnice, pán doktor?” “Nie, ale verím že ľudia sa dokážu zhromaždiť, aby vykonali trestný čin a nazývajú ho mágiou.Tomuto verím.”

• 22.4.2019  17:54

Burtonovsky rozprávkové a pritom uveriteľne strašidelné! Od malého malinkata milujem filmy Tima Burtona aj práve pre ich osobitý štýl, fantáziu a atmosféru. A toto bola naozaj kvalitka. Viacerí spomínajú odkazy na Nožnicovorukého Edwarda, mne zase Sirotinec miestami pripomínal aj filmy Harryho Pottera. Okrem toho som sa celý čas úplne vyžívala vo využití časových slučiek, ktoré vedia vytrieskať maximum snáď z každého filmu kde sa objavia.

• 3.1.2019  11:32

No kto by nechcel byt navzdy mlady? Asi nic ma tak neprimeje rozmyslat nad zivotom a plynutim casu ako toto. Keby sme si mohli vybrat, byt stale krasny a mlady, prezivat mnozstvo vztahov ale na druhej strane nemat tu moznost spolu s nasimi milovanými zostarnut a vidiet blizkych, ktorí nas postupne opustaju, vybrali by sme si tu mladost? Na zamyslenie. Ale z toho vyplyva, ze vsetko sa mat v zivote neda. Bolo to romanticke, zaroven dojemne a oku lahodiace. Jasne ze som mala slzy na krajicku kazdu chvilu, a som presvedcena ze tento film obsahuje esenciu zivota.

• 31.12.2018  10:34

Čože, Lady Gaga vie celkom slušne spievať a Bradley Cooper hrať...Alebo aj naopak?

• 31.12.2018  10:32

Ked si zlodej, a rozhodnes sa vykradnut dom ,kde si robi party skupinka vrahov😁. Vcelku podareny napad, ocenujem vtipnu ironiu. Moj nazor je ze mozno sa z toho dalo vytrieskat o cosi viac, chybala mi napríklad vacsia vygradovanost deja, ci blizsie sa zoznamenie s postavami v uvode filmu. No aj tak sa bolo na co pozerat, finale nabralo rychly spad a zaujalo. Keby bol takýto cely film, dviham hodnotenie.

• 20.12.2018  17:28

Sofistikovaná, očarujúca dráma! Nič Vám tak nezmatie zmysly ako toto! Nebezpečná láskavosť má všetko, čo si je len možné od filmu priať. Tajomno, vzájomne prepletené vzťahy, sex, briliantné dialogy, napínavú zápletku, luxusné prostredie. Od samého začiatku človek sympatizuje s dobrými ale aj zlými postavami, najpríťažlivejšie na tom celom je, že nikdy sa nedá vedieť kto je v skutočnosti ten dobrý a kto zlý. Celkový dojem z filmu mi pripomína Gone girl, ktorá bola tiež fantastická a bez chybičky.

• 22.11.2018  20:23

V poslednej dobe na sebe sledujem, čo pre mňa nie je bežné,že stále viac a viac sa mi ľúbia hudobné filmy. A hlavne tie s poriadne starými vypalovačkami bývajú tie najlepšie. Queen je žánrovo síce rock, ale omnoho viac stráviteľný pre mainstreamové publikum ako napr takí Kiss, krorí sú až príliš tvrdý. Kto by však nemal rad Queen-ov?Niektoré, teda skoro všetky ich songy a melódie sú chytľavé a nezabudnuteľné aj po tisíci krát. Hlavný predstaviteľ výborne ukazoval Freddyho hudobné feelingy. Škoda toho Freddyho, žil síce kratšie, ale zase poriadne naplno, a dokázal toho toľko, čo my by sme nedokázali ani za 5 životov. Jeho hviezda však nezhasla, bude žiariť navždy prostredníctvom jeho skladieb. Končím už s klišé, moj top obľúbený song je Dont stop me now, milujem tú energiu. Čo k tomu dodať, asi už len toľko, že skupina Queen rozhodne predstihla svoju dobu.

• 9.11.2018  13:50

,,Auggie je slunce, a mama a táta jsou planety, které obíhají okolo slunce.’’ Pravda, a nie len pre Auggieho, ale pre všetky deti a ich rodičov. Veľa krát som mala slzy na krajíčku. Film však nehrá prvoplánovo na city, a preto je nevtieravo dojemný a zahreje na srdiečku. Wonder znázorňuje lásku rodičov, ktorí milujú svoje dieťa ešte o to viac, keď je iné, učí detičky, ako prijať medzi seba niekoho, kto sa odlišuje. A v neposlednom rade necháva pekný odkaz, ako sa popasovať so svojim vzhľadom, so životom a osudom, nech je akýkoľvek. “A ponaučenie na koniec? Buďte laskaví, protože všechny vedou bitvu.”

• 2.11.2018  14:10

Všetko žraločie ja môžem! Preto je pre mňa The Meg povinnou jazdou. Chválim budovanie atmosféry sci-fi podmorského laboratória na začiatku, ale aj bohatú dávku akcie hlavne v polke filmu, boli to fakticky nečakané a neokukané scény. Jason Statham je samozrejme ako vždy veľké plus, ale ako išiel prvý krát do tej vody, hovorím si načo tam sakra leze...ale zase, potom by nemal o čom byť ten film. Plávanie so žralokmi je pre ten najväčší adrenalín, aký si len viem predstaviť. Ako moj veľký sen plávanie s delfínmi na voľnom mori som už zažila, chcela by som si splniť aj to so žralokmi. Ne takými 3-metrovými, aj taký malý by mi stačil.🙂A fakt, bez srandy. Aby som sa vrátila ešte k filmu, tak The Meg bol zobrazený vskutku vierohodne a monumentálne, žiadna animácia pre malé detičky. Neuveriteľné boli zábery zvrchu na výskumnú loď, z pod ktorej presvitalo toto monštrum. Takýchto záberov aj keby bolo 100, tak je ich pre mňa málo.

• 2.11.2018  11:10
    Sestra (2018)

Nemôžem si pomôcť, ale ducháriny sú mojim guilty pleasure! Aj keby boli prepadáky roka, mňa vždy zaujmú a neodolám im. Čestne sa k tomu hlásim a priznávam. Horory predsa nepozeráme kvoli tomu, či dávajú logiku, ale jednoducho preto, že ich milujeme. Strašne som sa tešila ako si pozriem Mníšku a mňa osobne nesklamala. Ide o atmosférický horor v nevšednom prostredí rumunského kláštora, kde drieme pod povrchom ukryté zlo, a vyberá si svoju daň na životoch nevinných. A navyše za každým rohom strašia nepokojné duše mníšok, ktoré vyzerajú fakt hrozivo. Dobre uznávam, že čo sa týka lakačiek nebol to zrovna James Wan, ale mňa to bavilo...a záver bol pekne vygradovaný, tak ako to má byť. Ako highlight celého mi nedá nespomenúť efekt zvončeka nad hrobom. Okolo celého kláštora bol zriadený cintorín, kde ešte z čias cholery nad každým hrobom visel zvonček na špagáte. Slúžil na to, ak by omylom pochovali niekoho, kto ešte žije, aby mohol z hrobu zazvoniť na pomoc. Tento koncept bol pekne využitý aj ďalej vo filme. Uzatváram to asi tak, že ma Mníška príjemne prekvapila a aj celkom dobre postrašila. Cink!

• 29.10.2018  21:23
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Po zhliadnutí prvej epizódy mám rozporuplné pocity. Spoločenstvo pôsobí z veľkej miery skľučujúco, pravidlá v ňom sú zvrátené, avšak z remeselnej stránky je to celé natočené brilantne. Vyslovene ma zaujali prestrihy scén od svetu uzavretej skupiny do modernej doby a normálnych bežných dialógov. Prináša to príjemné spestrenie. Oceňujem tiež symbolický presah tohto seriálu. Konkrétne biele čepce a červené šaty, ktoré symbolizujú v akejkoľvek sfére útlak žien a ich následný vzdor. Využité boli už napríklad na feministických protestoch za práva žien v Kanade, ale aj rôznych krajinách po celom svete. Ďakujeme ti za to Príbeh služobníčky.

• 16.9.2018  21:54
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

Simpsonovci už patria do starého železa, je tu Disenchantment! Rozhodne je to moja šálka kávy, tento satirický humor veľmi dobre padne, raketovou rýchlosťou odpúta od každodenných starostí a vylepší náladu. Bavím sa, elf, démon a princezna sú top!

• 16.9.2018  21:03

Vyzeralo to celkom sľubne, zaujal ma názov, ale aj príbeh, ktorý bol sfilmovaný podľa knižnej predlohy. A v pohode herci samozrejme. Avšak musím smutne konštatovať, že z celého mi ostal v pamäti labrador, o ktorého som sa bála hádam najviac. Ale keď frajer prežil útok pumy bez škrabanca, tak som si povedala že ten prežije všetko. A tak aj bolo🙂. Keď sa vrátim ešte k samotnému filmu, tiež mi nedá nespomenúť tie flashbacky na Titanic, tentokrát však v opačnom gardé. Čakala by som, že akonáhle nájdu hlavný hrdinovia pomoc, film bude na konci, ale trval ešte dobrú pol hodinku, za ktorú sa dokázal slušne rozbehnúť a následne zakončiť záverom, ktorý chytí za srdiečko.

• 14.9.2018  13:57

O čo sú ženy horšie v podvádzaní ako muži, všakže?😉Sú inteligentné, krásne, šarmantné, dôveryhodné, nechýba im prosto nič! Sériu Dannyho parťáci obľubujem, asi aj preto som z tejto novinky vcelku unesená. Výber mojich top herečiek, premyslená akcia, kvalitný soundtrack - to všetko spolu pekne ladí, a preto si odo mňa zaslúži slušné hodnotenie.

• 11.9.2018  21:18
    Extortion (2017)

Baby I like it! Pri takomto type filmov asi každý automaticky očakáva školácke logické lapsusy, istú prvoplánovosť...preto musím uznať, že tu bolo takých vecí minimum. Práve naopak, Extortion zaujme neokukanými situáciami, dramatickými zvratmi až do samého konca, všetky detaily do seba pekne zacvakli. Až teda na 1 nelogickosť - zabudnutý mobil všetkých “účastníkov zájazdu” to bol celkom namakaný počin. Mobil sa ešte dá ospravedlniť tým, že asi každý robíme na dovolenke kopec blbostí, pričom si to ani neuvedomujeme. I keď po skončení filmu mi prišlo úsmevné, že taťkovi raketovo stúpli schponosti, a zrazu bol z neho Superman, no na druhej strane čo by človek neurobil pre rodinu😁.A Barkhad Abdi - keď vidím tohto chlapíka z Captaina Phillipsa už ma hneď strasie brrr.

• 11.9.2018  20:40
    Ghostland (2018)

OMG! WOW! I was really scared! Superštýlový, superšokujúci, a vskutku neobvyklý - horor ako sa patrí. Laugier nesklamal. Z toho mindfucku som mala pomotanú hlavičku poriadne a bála som sa fakt ako malá. Ghostland má poriadny ťah na bránu, ide si nekompromisne svoje až po záver, a celok vyvoláva nepríjemný, znepokojivý pocit. Navyše ide o francúzsku produkciu, pričom vyzerá totálne americky..čo je plusom samozrejme. Za mňa osobne radím k TOP 3 hororom 2018.

• 4.9.2018  13:52
    Rocco (2016)

Rocco je legenda a extra trieda. Vo svojej sfére bezpochyby. Dobre vyzerá, má cit pre estetično, charizmu, ženy mu ležia pri nohách. Dokument je sexy, aj autentický, zaujal ma pohľad do niektorých štúdií, celkovo hodnotím kladne, no samotní pornoherci okrem Rocca nič moc teda neboli. Aj keď mi v niečom prídu zaujímaví tou ich animálnosťou, no väčšina sú iba samoľúbe arogantné a protivné fetky. Jedna vec mi taktiež vadila, čo si všimne asi každý, a to pokrytectvo jeho ženy, ktorá sa tvári ako je s tým strašne v pohode, zacvičí si yogu a pozdraví namaste, zatiaľ čo jej mužík pretiahne každú sukňu, tak to mi príde prinajmenšom falošné. Ale zase je to ich život, takže ich vec. Hmm a kto sa bude nad týmto dokumentom pohoršovať, a nikdy nevidel porno a odsudzuje takýchto ľudí, tak by som mu povedala že s ním nie je niečo v poriadku, lebo sám v sebe niečo potláča.

• 4.9.2018  13:21
    Na doraz (2017)

Kidnap pumpuje adrenalín od začiatku do konca. Dramaticky vystihnuté boli hlavne automobilové naháňačky a vhodný bol aj výber záporákov, teda únoscov, už nesympatickejších ľudí vybrať naozaj nemohli. Nesmiem zabudnúť na Halle Berry, ktorá bola v hlavnej úlohe ako ryba vo vode. Čakala som, že tento počin bude ako cez kopirák odkukané The Call, keďže išlo o rovnaký námet, rovnakú herečku, ale čuduj sa svete, bolo to iné a dokázalo to nadmieru zaujať.

• 31.8.2018  20:11

Milujem sledovať MMA a fighterov, tréningy, stratégiu bojov. Conor síce nie je moj favourite ako u mnohých iných, ale to jeho “Fok this, fok that”...😁tento mrštný ryšavý Ír si získal asi každého❤️priamy, drzý, charizmatický a s poriadnou držkou😁a navyše rýchly, agresívny a sebaistý bitkár. Čo viac si priať? Len málokto sa môže pochváliť tým, že si vybojoval lambo vlastnými rukami...rešpekt tomuto chlapíkovi, ten posledný súboj bol neuveriteľný...NOTORIOUS&LEGENDARY

• 29.8.2018  12:49
    Padmaavat (2018)

Tak a máme tu zase raz ten nesmrteľný príbeh, kedy celé národy zvádzajú vojnu kvoli jednej žene. Trójska Helena je k tomuto slabý odvar. Staroveký indický epos rozpráva o krásnej Padmavaati, ktorá je tou ženou, pre ktorú sú muži schopní zabíjať, a to doslova. Zákerný sultán Alauddin si chce jej srdce vybojovať, zburcuje preto celú armádu a putuje cez pol krajiny, stanuje so svojou armádou 6 mesiacov pred královninim palácom, aby dosiahol, po čom túži. Milujem Indiu a všetko indické, indickú kultúru, kuchyňu, sviatok Holi, hennu, tradičné odevy, chrámy, preto bola pre mňa Padmavaati lahôdkou. Oceňujem výpravu a celkový vizuál, no stopáž bola pomerne prestrelená, ale aj tak to pre mňa bolo príjemné prekvapenie.

• 26.8.2018  21:36
    Sidney Hall (2017)

Vanishing Sidney hall...alebo burning Sidney hall?Chlapec popáli všetko,hlavne svoje výtvory.Keby si takto počínal každý spisovateľ, ďakujem pekne🙏asi by nám veľa literatúry hold neostalo😁.Slušná hipsterina na štýl The Perks of being a Wallflower. Ale v niečom to bolo aj poučné. Každý už v živote hladal samého seba.Netreba s tým prestávať, keď hľadáme sami seba, dokážeme objaviť úžasné veci...ale niekedy aj tragické...ale taký Sidney hall je.

• 23.8.2018  22:03
    Wind River (2017)

Ľadové! Konečne ma niečo schladilo v tých 33 stupňoch... a bolo to lepšie ako zmrzka😉.Niekto tu spomínal, že Wind river mu pripomína Revenanta, mne zase Fargo. A Fargo milujem. Ohromili ma zábery na snežné skútre, ako si razia cestu zamrznutou tajgou, taktiež fŕkance krvi na bielučičkom snehu vždy zafungujú a prinesú želaný efekt...A k tomu Jeremy Renner bol vynikajúci, priam neodolateľný.

• 22.8.2018  13:37

Výprava a kostýmy na jednotku, ako dokázali Garyho Oldmana premeniť je neuveriteľné. Palec hore. Avšak príbeh ma nejako nevtiahol do deja, človek každú chvíľu čakal že sa niečo stane, no nie, stále to bolo o tom istom. Neviem, mňa to nejako nezaujalo, bola to nuda.

• 22.8.2018  13:22

“Mám chuť na niečo sladké, ale nie až priveľmi sladké...čo by to mohlo byť..už to mám! Mango!...alebo papája?😁” akoby som počula seba a svoju dilemu na dovolenke😁.Overboard je milá komédia, ako stvorená na leto, a mňa chytila v niečom za srdiečko. A dobre som sa pobavila, že najprv musí chlapec dostať amnéziu, aby začal normálne žiť a pomáhať s domácimi prácami.🙂

• 21.8.2018  11:34

Tak čo, je sexi? Za mňa áno!Odporúčam hlavne pre baby👍. Myslím, že každá z nás sa v niektorej z vtipných situácií nájde☺️.Som sexy odľahčene, trefne poukazuje na “úskalia” ženského sveta, ale na druhej strane dokazuje novým spôsobom, staré dobré klišé, že každé dievča je krásne také aké je.Že je treba si vážiť a milovať samého seba so všetkými nedostatkami a chybičkami krásy, ktoré nás robia jedinečnými.💖Keď objavíme čo je na nás krásne, je treba to hrdo nosiť a ukázať celému svetu.

• 21.8.2018  10:49

Panebože!🙏Čo to bolo?!😳Sex v meste po 30-tich rokoch?😂Nie!nie!nie!Viac už nechcem vidieť vo filme partu nadržaných babičiek🙈. Navyše ešte jednu z nich bozkávať sa s Andym Garciom! To bol vrchol velebnosti...🤢Jedna vec je, že láska sa áno dá prežívať v každom veku ale...Moj názor je, že na plátne funguje jedine keď mladí herci prežívajú svoje lovestories, prenechajme to prosím výhradne im.

• 21.8.2018  10:38

V pohode oddychovka na jeden z posledných letných večerov s nestarnúcim Bruceom Willisom. Pobaví, nesklame ale nenadchne. Bruce Willis ako detektív jazdiaci s holým zadkom na skejte, surferské prostredie Venice beach a bláznivá naháňačka za malým Jack russelom😂.Na toto všetko sa môžete tešiť.

• 21.8.2018  10:17
    Pirko (2016)

Drsne realistické, miestami avantgardné, odporné, nechutné, smutné, silné, dojemné...ale rozhodne nie ľahké ako pierko.

• 19.8.2018  20:54
    Máš ji! (2018)

Kto sa hraje nezlobí, alebo kedysi niekto prehlásil,že sa neprestávame hrať, pretože starneme. Starneme,pretože sa prestávame hrať😊.Takže ako to vyzerá, keď sa hrajú dospeláci?😉Nech sa páči🙂...a že sa mi to páčilo a moc moc😍Taguj v niecom pripomína Vo štvorici po opici (asi aj kvoli podobným hercom),no s menším množstvom alkoholu😝avšak dobrá zábava nechýba a dokonca to má aj celkom zmysluplnú zápletku. Určite pobavia skvelé hlášky a všetky spomalené zábery a úvahy postáv pomedzi to! Kvalitne bol zvolený aj soundtrack👍.

• 14.8.2018  12:34
    John Wick (2014)

Majestátne! Velkolepé! Dokonalé! Keanu Reeves alias baba jaga, zbrane, Mustang, pitbull a Marilyn Manson s Killing Strangers. Jednoducho všetko čo milujem na jednom mieste! Akčný film s temnou atmosférou, ktorý neprestáva baviť ani po tretí raz. A ten podmaz😍 We got guns, we got guns Motherfuckers better, better run

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8