aLPaC

aLPaC

Česko
filmový fanda - neoriginální nýbrž pravdivé

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 21.4.2019  15:18
    Free Solo (2018)

Tak napnutý, jako při závěrečném Alexově dech beroucím horolezeckém počinu, jsem nebyl ani při většině hororových filmů. Neskutečné pocení rukou i když víte, jak to dopadne. Alex je snad nad člověk.

• 20.4.2019  22:12

Tak Škyťák a spol nám opět zestárl a důstojně zakončili tuto trilogii. Příběh se už docela opakuje, hlavní zlosyn není nic extra, ale jednotlivé scény, jedinečný bezzubka se svojí novou dračí partnerkou a hlavně perfektní závěr tenhle film vystřeluje téměř až k pěti hvězdám. Nevím, jestli na konci budou brečet spíše děti, nebo rodiče.

• 17.4.2019  23:36
    Letní sen (1951)

Ranné Bergmanova romantické drama, kde jsem si kupodivu spíše užíval tu romantickou linku. Odehrává se světě div se v létě a já jsem těm dvěma tak záviděl. Samozřejmě kam bude film směřovat se dá vytušit a tak to i je.

• 17.4.2019  23:32
    Girlhouse (2014)

Tak za prvé mi ten zabiják v masce dost připomínal toho z "Domu voskových figurín". V civilní podobě nevím proč, ale představil jsem si, že takhle nějak by mohl vypadat a chovat se zdejší uživatel "Verbal". Snad se pletu, protože jestli je to někdo podobný, tak abych se teď bál, jestli jsem ho naštval. No k filmu. Holky hezký, ale kromě té hlavní nesympatický. Nevím, proč u té hlavní neukázaly kozy, protože kdo viděl "Prcičky: Školní sraz", ví, že je má opravdu výstavní. První hodinu pak tvoří docela nudné plkání a jemná romantická linie, zbytek už je slušná jízda s ale opravdu moc nesmyslama. No tři hvězdy tomu přesně odpovídají.

• 7.4.2019  12:46
    Bright (2017)

Zajímavá kombinace fantasy zasazená do současného světa, tak trochu Warcraft style s nabušenou akcí. Skutečně se to trochu podobá "Patrole", nicméně jejích kvalit to ani zdaleka nedosahuje. Smith už není co býval a ani David Ayer. Jeho filmy z policejního prostředí mám opravdu rád, ale tohle je jeho nejhorší výtvor. A to natočil i Suicide Squad.

• 3.4.2019  22:48
    Babadook (2014)

Tak, přihlaste se, kdo jste chtěl dát tomu klukovi i mámě pořádnou kopačku? Ne, teď vážně, tak nesympatické ústřední duo jsem už dlouho neviděl. Uvřískanej malej spratek a do toho psychicky labilní hnusná máma. No a teď to 90 minut sledujte. Bylo mi úplně jedno, jestli je ten bubák dostane nebo ne. Vlastně to není tak úplně pravda, co si to nalhávám. Chtěl jsem, ať je dostane a to pořádně. Jestli to tak bylo nebo ne, to musíte zjistit sami, pokud vydržíte to, o čem jsem výše psal.

• 31.3.2019  20:39
    Dva bratři (2004)

Annaud chtěl možná tímhle dílem navázat na slavného a i komerčně úspěšného "Medvěda". Nicméně se mu to nepovedlo. Ne jen, že divácký vkus se za těch 16 let výrazně změnil, ale Annaud tady dost tlačí film do rodinného žánru a cílí hlavně na děti. Což bude ale asi všem lidem, kteří se podívají na plakát jasné. Já bohužel takovéto filmy moc nemusím a co všechno bylo v "Medvědovi" super, tady super není. Ani Guy Pearce se mi sem moc nehodí, takže za ty dvě hvězdy může být Annaud ještě rád.

• 29.3.2019  22:09
    Medvěd (1988)

Boj o oheň mě nesmírně nudil, Medvěd zase neskutečně nadchl. A přitom jsou to svým způsobem podobné filmy. Jenže "Mědvěd" nabízí dva medvědy. Jedno neskutečně roztomiloučké mládě a pak zvířecí legendu Mědvěda Barta, který dokáže s přehledem strčit do kapsy lidské herce. Jeho charisma je naprosto neuvěřitelné, stejně jako jeho "herecké" dovednosti. Tento příběh o putování opuštěného mláděte a jeho náhradního otce skutečně dokáže chytnout za srdce a některé scény jsou vyloženě dojemné (úvod, u vodopádu, konec). Ne ale sentimentální, nebo jak píše kleopatra emocionálně vyděračské, jak tomu u podobně laděných filmů se zvířaty bývá. Je vidět, že Annaud se toho nebál a často sázel na originální a neokoukaná témata. A vycházelo mu to.

• 24.3.2019  13:16
    Psí ostrov (2018)

Nejsem fanouškem Wese Andersona a většinu jeho filmů považuji za ve skrze průměrných. Ano, má svůj styl vyprávění a svoje typické postavy, ale mě prostě není blízký. A stejně je tomu i v jeho nejnovějším animovaném "Psím ostrovu".

• 21.3.2019  22:01
    Klip (2012)

Syrové. To je slovo, které nejvíce tento film vystihuje. Hlavní hrdinka i hrdina jsou pro mě odpad, být její matkou tak jí za to její chování místo peněz nakopu do prdele a vyhodím na ulici. Ne opravdu. Nechci být jako moji rodiče, ale myslím, že tohle chování úplně neodpovídá teenagerům. Nebo alespoň ne většině z nich. Alespoň v to tedy doufám a skutečně si to i myslím. Když jsem já chodil na střední, dělali jsme spoustu lumpáren, ale takovýhle svině jsme nebyli. Občas hlavní hrdinka projeví i nějaké ty emoce (scéna v domově pro opuštěné děti, vzpomínání na mládí a otce), ale jinak je to fakt kráva. A ten konec tomu nasadil korunu. Na druhou stranu tělíčko má parádní a dovolí i anál. Hm.

• 17.3.2019  21:36
    Regresión (2015)

Jednoznačně nejhorší z Amenábarovi filmografie.

• 16.3.2019  16:58
    Hlas moře (2004)

Alejandro Amenabar byl v prvních deseti letech své kariéry fantastickým režisérem. Bohužel poté, co za tento film obdržel Oscara, natočil za posledních 15 let jen dva filmy, z nichž mě ani jeden už neoslovil. To sem ale nepatří. Hlas moře je fantastickým životopisným snímkem jednoho muže, který 28 let touží po smrti, kterou mu úřady a soudy nehodlají dopřát. Javier Bardem je v hlavní roli fantastický, ostatní postavy jsou taktéž příjemné. Ještě bych vypíchl sympatickou ženu a jeho obdivovatelku Rosu. Film není zbytečně sentimentální, z minulosti oné postavy toho moc neukazuje, i osudný okamžik je strohý, což u tohoto filmu beru jako plus. Vrchol Amenábarovy tvorby. Jeho kariéru bych rozdělil na první čtyři filmy, které jsou všechny fantastické a další dva, které jsou průměrné.

• 11.3.2019  22:35

Nakonec musím dát čtyři, protože mě film v několika ohledech velmi zaujal. Předně je to jeden z mála slasherů, kde neuhodnete, které postavy zemřou a které přežijí. Též závěrečná pointa je dost hustá a změna pozice super. Ten army týpek je docela cool, ale naprostej vymaštěnec. Hodně pobavil závěrečný výbuch granátu :D.

• 11.3.2019  20:39

Tak odporného, slizkého padoucha jsem už dlouho neviděl. Psychologický teror, ten mu teda šel. Nesnáším podobné typy chlapů, kteří neuměj holce cokoliv říci a radši jen doma teskní a tenhle to ještě vyupgradoval tím trestným činem. No a ten závěr? Krutej, ale představoval jsem si ho jinak.

• 10.3.2019  11:51
    Julieta (2016)

Tak a teď můžu hrdě říct, že jsem viděl všechny filmy Pedra Almodovara. No a když koukám na svá hodnocení, až na dvě výjimky mě všechny filmy do roku 1997 nebavily. Pak ale jakoby Pedro začal točit o několik levelů lépe a od té doby mě zase všechny jeho filmy (až na výjimku o teploušském letadle) velice bavily. Julieta zde na jeho poměry není nějak extra dobře hodnocená, nicméně pro mě se jedná o vynikající drama a hlavně po odchodu Julietiny dcery mě to vtáhlo tak, že jsem si říkal, bože ať to ještě neskončí, protože to, na co čekám ještě nepřišlo.

• 7.3.2019  23:23

Pro mě milé překvapení. Od tohoto žánru totiž nic moc nečekám. Teda čekám nějaké ty odvážné scény, kterých je tady také hodně, ale určitě nečekám kvalitní příběh. Samozřejmě je to klasické outsider, hvězda, pád, návrat?. Ale tak to přece diváci mají rádi, jinak by se tento scénář stále neopakoval. Navíc ta hlavní herečka je totální kočka, když je teda ve formě. Což někdy není.

• 28.2.2019  22:19
    The Divide (2011)

Hodně silné. Ale nikdy více!

• 26.2.2019  20:01

S Almodovarem to mám jak na houpačce. Některé jeho filmy se mi neskutečně líbí, jiné naopak neskutečně nelíbí (to především ty z počátku kariéry a pak ty nejnovější). Tohle bylo nominované na Oscara v kategorii zahraniční film, ale mě to moc neoslovilo. Možná i tím, že nejsem žena, ale zkrátka mě to neoslovilo.

• 23.2.2019  18:43

Nejvíc mě zaujalo, že ten Richard Grant vypadá jako Christopher Walken. Jinak nic moc.

• 21.2.2019  21:18

Absurdní humor, absurdní postavy, absurdní scény, absurdní děj. To tak nějak vystihuje tento Almodovarův film. Není to ale parodie. U některých scén (zubař, klient s brýlemi u kurvy, policisté a ještěrka) jsem se opravdu nasmál.

• 19.2.2019  20:46
    Creed II (2018)

Určitě to není špatné, ale kvalit kultovních Rocky 1-4 to samozřejmě nedosahuje. Trošku jsem chtěl, aby Dragův syn nebyl pojat takto, ale spíš jako kladný záporák, něco jako ten šampion v Rocky Balboa. Ale nestalo se. Co mi vadilo, že film je plný klišé, nesmyslů jako že klubový boxer takhle nandá šampionovy těžké váhy? Stallone už to trochu přehání. Dolph Lundgren potěší, ale je jen do počtu. Tak nějak doufám, že tímhle dílem Stallone už s Rockym navždy skoncuje.

• 17.2.2019  12:47
    Favoritka (2018)

Pro tento druh filmu netypický R rating, ale jsem za něj rád. To, co vycházelo z úst Emmy Stone jsem od ní nečekal. Jinak se jedná o zajímavý intrikánský boj na anglickém královském dvoře. Všechny tři herečky jsou fantastické a hlavně to dělá tento film tak skvělým.

• 16.2.2019  17:14

Zábavný film, kde mě nejvíc uchvátil skvělý Adam Driver, ale i Denzelův syn zaslouží uznání. Spike Lee se snaží držet a nepranýřuje jen bílé rasisty z KKK a policie, ale zajíždí i do vlastních řad (fanatický projev člena BlackPanthers). Film mě vtáhl a bavil celou dobu. Jednu věc si ale mohl Spike odpustit. Ten dokumentární závěr a celkové trefování do Donalda Trumpa. Já vím, že v dnešním Hollywoodu je to už takový kolorit a očekávám nějaký další výlevy i na Oscarech. Ale už mě to docela štve. To jsou snad půlka Američanů, co ho volili rasisté? A co ty demonstrace po jeho zvolení, zapalování aut a dělání nepořádku ve jménu demokracie? Třeba, jak ho neustále někdo peskuje s tou zdí. V době prezidenta Obamy nebo Clintona se také stavěli na hranici s Mexikem různé zdi a ploty a všichni demokraté včetně Hillary Clinton pro to hlasovali. Teď, když Trump navrhuje to samé (i když teda ve větším), najednou jsou demokrati proti jen proto, že to navrhuje republikán Trump. Já už mám naopak po krk politiků jako je Angela Merkel, Macron, Hillary Clinton a jim podobní, kteří mají nasazeny růžové brýle a všech těch novinářů a rádoby levicově moderně liberálně smýšlejících magorů, kteří by nejraději všude viděli politickou korektnost. Dnes zkrátka stačí vytáhnout deset let starý vtip o gayích a jste označen za homofoba, xenofoba, rasistu, sexistu, šovinistu a další sračky. A co ten blbec z festivalu Berlinale, co chce mít na festivalech 50% filmů od režisérů a 50% od režisérek. Já určitě podporuju více žen v těchto pozicích, ale zase zařadím radši třeba méně kvalitní film jenom proto, že ho natočila žena? A co ty ženy, jak neustále protestují a chtějí větší podíl ve filmovém i jiném byznysu? Aby bylo třeba 50% hornic v dolech, to kupodivu nikdo nechce. Třeba u nás v práci (v Německu) jsou ženy a muži rozděleni. Ženy tahají menší krabice, muži větší a mají stejně peněz. Na jednu stranu je to normální, muži jsou přece silnější, tak dělají těžší práci. Na druhou stranu podle uvažování feministek by to přece měla být diskriminace. Kde je tady rovné zacházení?

• 16.2.2019  14:16

Jeden z nejhorších Woodyho filmů. Bohužel. Tuctový příběh, naprosto příšerný dabing. Jim Belushi a jeho vyřvávání mi strašně lezlo na nervy (myslím, že stejně by tomu bylo i v originálu), Winslet a její hysterický výjevy zrovna tak. Jedinej, kterej za něco stál byl Justin, ale ten tam nějak moc nebyl.

• 12.2.2019  20:00

Viděl jsem od Woodyho všechny filmy, ale tohle mi nepřišlo jako typický Woody. Vlastně kdybych nevěděl, že film režíruje, nepoznal bych to. A to o drtivé většině jeho filmů říci nemůžu. No, první polovina je super. Skvělý Carell, vyjukaný Eisenberg a Stewart krásná jako ještě nikdy. Poté, co se ale Eisenberg odstěhuje zpátky do New Yorku to celé ztrácí šťávu a ta druhá polovina se vážně vleče. A to navzdory krásce Blake Lively, která dostala nekřesťansky málo prostoru. Škoda, první půlka v Hollywoodu 30. let byla skutečně skvělá, druhá fádní takže výsledek je průměr.

• 11.2.2019  19:57

Takže horší než zasněžená jednička, ale zase lepší než dvojka v nemocnici kopírující Halloween 2. Tentokrát se děj odehrává někdy na podzim v norských lesích a to je prostředí, které v hororech opravdu můžu. Vrah z toho samozřejmě těží. Nevýhoda je, že se jedná o prequel prvního dílu a znalci hororů jistě vědí, jak musí zákonitě prequel dopadnout (viz Texaský masakr: Počátek). Od té minuty, kdy se tedy dozvíte, v jakém roce se děj odehrává, víte jak to dopadne. Nicméně mě to náladu nezkazilo a pěkně jsem si to užil. Plus ten bratrský souboj byl taktéž zajímavý. Pro mě trojka, která chce jet na vlně jedničky a docela se jí to i daří.

• 9.2.2019  14:17

Larry David je naprosto úžasnej! Skvělá náhrada za stárnoucího Allena, který už se od roku 2003 objevil jen ve dvou svých filmech. Příběh mě bavil a ačkoliv byl v řadě ohledů naprosto předvídatelný, ta kanonáda humoru to prostě vše přebila.

• 7.2.2019  23:05

Tak jednak vůbec nechápu tu dějovou linku mezi Brentovým kamarádem a tou Emo holkou. Je tam absolutně navíc a kdyby se s nimi všechny scény vystřihly, vůbec nic by se na ději nezměnilo. Ale alespoň jsme viděli sex, i když ne kozy. Na druhou stranu je třeba podotknout, že kdyby byla celá tato dějová linka vystřižena, měl by film tak 50 minut. A to by nebyl film. Takže odpověď máme. Teď ten hlavní příběh. Zajímavý, ale opět mě štval hlavní hrdina, kterej měl už jednou situaci ve svých rukou a svým stupidním chováním se připravil o výhodu. Navíc něco podobného udělal dvakrát. Místo, aby dokončil práci a mohl v klidu odkráčet, udělá tu největší blbost a kvůli tomu se ocitne opět v rejži. Už kvůli těmto pochybením jsem měl problémy mu fandit, navíc když přihlédnu k tomu, že ten herec není vůbec sympatickej. Na druhou stranu hlavní (jak je to slovo v ženském rodě) padouška? No podtrhává mi to, takže asi ne, ale nic jiného mě teď posíleného alkoholem nenapadá, takže budu prostě říkat padouška. Ta padouška je stejně tak nesympatická, navíc hnusná a totálně ujetá píča, takže vlastně nevíte, komu máte fandit. Na konci se dočkáme i mini ženského fightu a úplný konec je jasný, za ten palec nahoru, ale zkrátka mých výtek je moc, a tak nemůžu dát více než tři hvězdy. Australské prostředí je ale pro horory jak dělané.

• 4.2.2019  21:31
    Darebáčci (2000)

První část je naprosto fantastická. Woody jako typický looser, co chce pomocí tunelu vyloupit banku se se svými neméně přitroublými kumpánky nakonec prokope do obchodu s oblečením. Ještě, že jim vyjde ta původně nechtěná cukrárna. Tady ta skvělá část končí a nastupuje druhá, kde jsou oba velmi bohatí a snaží se splynout se snobáckou vrstvou. Tahle část mě bavilo o poznání míň, a to až tak, že nakonec nemůžu dát více než průměrné tři hvězdy.

• 3.2.2019  11:45

Některé povídky jsou výborné. Především hned ta první, podle které je celý film pojmenován, pak ta druhá s Jamesem Francem a ta předposlední se Zoe Kazan. Některé jsou ale na druhou stranu strašné, jako ta poslední, nebo ta se zlatem. Hodně nevyvážené, takže průměr. Jo a všiml jsem si, že tam nebyl ani jeden černoch. Co nějaké reakce z řad různých nevládních organizací, spolků a dalších? Obvinil někdo bratry Coeny z rasismu, xenofobie či neuznávání moderních levicových multikulturních názorů?

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44