aLPaC

aLPaC

Česko
filmový fanda - neoriginální nýbrž pravdivé

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 6.7.2020  14:47
    Hosté (1972)

Tíživý, znepokojivý psycho s minimem postav odehrávající se někde na samotě. Takové já můžu. Celé to spěje k nevyhnutelnému konci, kterému poněkud napomůže i chování hlavní hrdinky v závěru filmu, ale nechci spoilerovat. Trochu to samozřejmě připomíná "Strašáky". Nosným tématem jsou nevyrovnané sváry z války ve Vietnamu. O tu, i když se o ní mluví a je hnacím motorem vetřelců, ale úplně nejde. Mimochodem je zajímavé sledovat, jak téměř v každém filmu 70. let je ženská nahota, i když třeba úplně zbytečná. Jako například tady. Jakoby si tvůrci po desetiletích cenzury a odpírání chtěli tohle dopřát.

• 2.7.2020  16:54

Ideální film na shlédnutí v době koronaviru.

• 30.6.2020  18:23
    Promlčení (2003)

Poslední film Normana Jewisona. A určitě jeden z jeho nejhorších. Režie je neskutečně utahaná. Dobře, bylo mu tehdy už 77 let, ale když se třeba podívám, co ve svém věku předvádí takový Clint Eastwood, tak to je jako nebe a dudy Scarlett Johansson.

• 26.6.2020  19:30

Zajímavý námět, ovšem zpracování fádní a snímek občas nudí. Kdyby tam nehrál Bruce Willis, šel bych s hodnocením ještě níž.

• 19.6.2020  20:30

Někdo tady psal, že ve filmu si přijdou na své hlavně milovníci pokeru. Já mám poker rád, ale ten, co se hraje teď, tzn. Texas Holdem. Dříve se hrávalo i s 5 karty v ruce s tím, že si každý hráč mohl 2x libovolný počet karet u rozdávajícího vyměnit. Tento poker, co se hrál tady ale vůbec neznám. Těžko říct, co se v pravěku hrálo, protože tenhle film je starší i než moji rodiče. Mimo poker mě to taky moc nebavilo. McQueen bez pistole, to není ono.

• 17.6.2020  18:56

Hobit samozřejmě ani zdaleka nedosahuje kvalit "Pána prstenů", ale to asi ani nikdo neočekával. Já nicméně očekával, že ty peníze z rozpočtu budou přeci jen vynaloženy trochu jinak. I když má totiž Šmakova dračí poušť téměř trojnásobný rozpočet oproti všem dílům původní trilogie, speciální efekty nejsou všechno. Nejvíc se mi líbila scéna Bilba se Šmakem a pak ještě únik na sudech. Ale roztáhnout knihu, která má 250 stran na 3 tříhodinové filmy, to je skutečný kumšt.

• 13.6.2020  20:42

Musím se přiznat, že remake z roku 1979 mě bavil mnohem víc. Tento film trpí tím, že je němý a není ani za mák strašidelný. A když mě něco nebaví, nebudu to přece hodnotit jinak a omlouvat jen kvůli tomu, že je to 100 let starý. Přitom ještě staršímu "Kidovi" jsem dal plný počet. Jo, když němý film, tak groteska, a když groteska, tak Chaplin.

• 11.6.2020  15:06

Asi nemám takový smysl pro humor jako většina ostatních. Tohle opravdu natočil režisér 9 let před LOTR? No, hoši z New Line Cinema museli mít velký kus odvahy. A vyplatilo se!

• 8.6.2020  14:09

Hodně depresivní film, úplně ideální do podzimního sychravého počasí. V Mexicu City bych tedy rozhodně žít nechtěl, ale když se to tak vezme, tak vlastně v každém velkém městě je obrovská kriminalita a no-go zóny. Zde nenajdeme v podstatě jedinou kladnou postavu. Nejvíce mě určitě bavil příběh Octavia, protože Bernal patří mezi mé oblíbené herce a jeho příběh je zasazen do zdevastované rodiny (bratr násilník, matka alkoholička, švagrová nerozhodná slabá žena). Do toho ty psí zápasy, na které se mě teda dobře nekoukalo. Druhý příběh pojednává o modelce a muži, který kvůli ní opustí svou manželku a dvě dcery. Ale co bůh nechce, jejich společný život postihne tragédie a muž začíná svého činu litovat. No a třetí také výborný příběh o nájemném vrahovi v důchodu a dvouch bratrech "Ábelovi a Kainovi". Jestli máte náladu na opravdu depresivní film, kde s žádnou postavou nedokážete soucítit a všichni se ženou do průseru, tak mohu určitě Amores perros doporučit. Ale 21 gramů je o něco lepší.

• 6.6.2020  13:42
    Světla ramp (1952)

Smutný a nostalgický film ze smutného období největšího filmového komika. Chaplin jako starý nechtěný a zapomenutý komik, který vzpomíná na staré časy a který se seznamuje s mladou nadějnou baletkou, jenž má naopak život a kariéru teprve před sebou. Závěr je (na to ani snad neexistuje slovo, které bych použil) naprosto grandiózní. Bohužel 4* dávám proto, že celý film nedokáže takto vysokou laťku udržet a občas jsem se i pár minut nudil. Přesto šedovlasý Chaplin bez kníru má něco do sebe.

• 5.6.2020  17:40
    Hospoda (TV seriál) (1996)

4,56

• 4.6.2020  14:02

Chaplinovo loučení s "Tulákem" i s němým filmem. I když "Moderní doba" již není úplně němým filmem, přesto sám Chaplin vůbec nepromluví (jen na konci zpívá). Byl to vůbec jeho hlas? To nevím. Každopádně fantastických gagů tak typických pro Chaplina je tu opět plno (pásová výroba, restaurace, zatýkání) a i ten krásný závěr nejednoho diváka dojme. Přesto úplně dokonalé to není a tak plný počet dát nemůžu. "Kid" byl výše.

• 1.6.2020  11:47
    Kid (1921)

Dlouhou dobu jsem se bránil Chaplinovým filmům a po první zkušenosti musím říci, že nevím proč. Důvodem bylo hlavně to, že jsem ve svém životě viděl asi 10 němých filmů, z toho kromě "Křižníka Potěmkina" mě nic nebavilo. Tohle je ale ještě o třídu výš, než zmiňovaný "Potěmkin". Jak Chaplin, tak Kid jsou výteční. Nalezneme zde spoustu humoru, který k Chaplinovu Tulákovi patří, ale také sociální kritiku a smutek. Už teď vím, že dokoukám celou Chaplinovu filmografii počínaje tímto snímkem dál a pak teprve uvidím, jak vysoko "Kida" v jeho tvorbě zařadím, ale už teď myslím, že dost vysoko.

• 31.5.2020  13:41
    Pomsta (1979)

Filmy s Charlesem Bronsonem jsem nikdy příliš nevyhledával. Asi proto, že jen velmi málo z nich mě zaujalo. Tento k nim samozřejmě nepatří. Do průměru to tahají krásné švýcarské lokace, protože akce je málo a Bronsonova holka je na pěst.

• 30.5.2020  14:29

Tak tohle byla neskutečná slátanina. Slabé fórky (až na Allena, který je jediný výborný), příšerně dlouhé a ani camea známých herců té doby nezabraly. Nikdy více!

• 28.5.2020  17:43

Tady i v úvodních titulkách filmu je Errol Flynn uveden jako první, nicméně nenechte se zmást. On určitě hlavní postava není. Za to je jediný, na kterého se dá dívat. Teda kromě té krásné africké přírody.

• 27.5.2020  13:22
    24 hodin: Dnes neumírej (TV seriál) (2014)

4,75

• 25.5.2020  14:46

Gregory Peck byl výborný, jinak mě to ale moc nezaujalo. Samozřejmě má vliv, že se jedná o tři čtvrtě století starý snímek, a tak Moby Dick působí na dnešní dobu směšně, přesto mi přišel závěr takový odfláklý. Jo a ty neustálé záběry na poletující hejna ptáků, přesto že se scéna odehrávala na širém moře sta kilometrů od nejbližší pevniny, mi přišly neuvěřitelně trapné.

• 23.5.2020  21:12

Otravný a jednoznačně nejhorší film Johna Hughese. Naprosto ale nesouhlasím s tvrzením uživatele "trona", že 90. léta znamenala pro Johna Hughese cituje "smutný pád". Tento uživatel se asi nekoukal na boxoffice, protože ač mám jeho filmy z 80. let nesmírně rád, pravda je taková, že finančně úspěšnější pro něj byla jednoznačně léta devadesátá. Jen pro připomínku: Sám doma, Sám doma 2, Beethoven, Dennis - postrach okolí, 101 dalmatinů, Flubber = finanční hity.

• 23.5.2020  19:22

O mě je známo, že teen komedie z 80. let mám rád. A když jde navíc o film Johna Hughese, tak obzvlášť. Sám tedy nevím, kde se tady stala chyba. Na film jsem se velmi těšil. Říkal jsem si: je to dnes už kult, jak mi to mohlo uniknout? No a zas tak super to teda nebylo. Jestli za to může casting, nevím. Je pravda, že Matthew Broderick nebyl úplná výhra, kdyby ho hrál třeba původně zamýšlený Anthony Michael Hall nebo někdo jiný, mohlo to být jinak, ale to jsou jen kdyby. Ani ten jeho kamarád totiž nebyl bůh ví co, a tak to zachraňovala neobyčejně krásná Mia Sara a vůbec nejlepší pro mě byl Charlie Sheen, který tu byl sice asi jen 5 minut, ale stojí to za to.

• 23.5.2020  15:12
    Chalupáři (TV seriál) (1975)

4,45

• 22.5.2020  12:38
    Veterán (TV film) (2020)

Za mě perfektní! Takovýhle typ filmu a herce mi v českých luzích a hájích chyběl. Ondrík je dost sympatickej, navíc i vtipnej a světa znalej. Moc se mi líbil jeho dialog s Křížem o posílání peněz z charity do Afriky a pěkně si ještě dloubnul do ceny toho snobskýho rautu. Uvítal bych trošku jiný konec, ale i tak musím dát plný počet.

• 20.5.2020  21:31
    My všichni školou povinní (TV seriál) (1984)

4,00

• 19.5.2020  10:45

Petra Kolečka mám jako scénáristu rád (Okráč, Vyšehrad, Most). Je to trochu (hodně) prase (to myslím v dobrým), což se projevuje v jeho humoru. Tady to bohužel neklaplo. Divadelní hry se Hřebejkovi v dobré filmy absolutně přetavit nedaří a měl by od tohoto záměru jednou provždy upustit.

• 18.5.2020  20:08
    Líbánky (2013)

Tady moc nechápu hodnocení (59%). Jedná se totiž o hodně zajímavé psychologické drama s prvky thrilleru, nebojím se říci skoro až evropských standardů. Zvlášť první polovina, kdy zůstává utajena identita nezvaného hosta svatby umožňuje divákovi naplno rozvinout svoji fantazii, jak se asi dál film bude ubírat a kdo ten chlap sakra je. Poté napětí trochu opadá, ale i tak nemůžu hodnotit níže. Jen ta postava Ani Geislerové není úplně dokončená.

• 17.5.2020  11:29

Že něco takového natočí Hřebejk po "Kawasakiho růži a Nevinnosti", to jsem teda opravdu nečekal. Navíc že jeden z manželských párů ztvární v reálu sourozenecká dvojice, to už je na hraně, dle námětu spíš za hranou. Nechápu tu Vieweghovu popularitu.

• 16.5.2020  22:16

Začáteční milostný trojúhelník naštěstí rychle zmizí a ten slizký týpek, co vypadal, že bude hlavní postava se po půl hodině na plátně už v podstatě neobjeví a to je dobře. Začít tak může skutečný majstštyk, kdy prostor dostávají rodiče hlavní hrdinky a ještě někdo, o kom se mnoho let nemluvilo. Musím vyzdvihnout hlavně dvojscénu "výslechu", kdy proti sobě stojí nechutný, ale velmi inteligentní bývalý ESTÉBÁK a vypravuje svůj příběh s tak chladnými emocemi, že by mu to každý věřil a na druhé straně sochař, který musel z určitých důvodů opustit republiku a uchýlit se do vyhnanství Švédska. A scéna matky a dcery v lese, to též klobouk dolu.

• 15.5.2020  21:00
    U mě dobrý (2008)

Chyběla mi tam hudba z "Dannyho parťáků", které mi to v závěru trochu připomínalo. Samozřejmě je třeba ocenit Bolka Polívku, kterej je výtečnej a bez nějž bych film asi ani nechtěl vidět. S ním to totiž hodnotím průměrem, tak jak bych hodnotil asi bez něj, že.

• 15.5.2020  12:33
    My z Kačerova (TV seriál) (1987)

4,46

• 13.5.2020  15:15

V době, kdy kariéra Jana Hřebejka začala strmě klesat, natočil ještě "Krásku v nesnázích". Za mě se jedná o nadprůměrný film, který táhnou nahoru především herecké výkony, zejména vynikající Jiří Schmitzer. Jestli Hřebejk (krom jiného) něco vždycky uměl, byl to výběr herců.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49