Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Dobrodružný

Recenze (1 565)

Polytechnika (2009)

Artově vyprávěné téma osamělého střelce v Severní Americe. Vděčné téma, dozvíme se mnohé o motivaci a charakteru útočníka. Jen mi přišlo, že taková doba a policie nikde.

Sprej na vlasy (1980)

Holandská verze (neberte doslova) Horečky sobotní noci, Pomády a podobných filmů, které byly v té době v kurzu. Je to ale trochu dramatičtější. Kupodivu mě to bavilo, i když mi ani jeden z herců k srdci nepřirostl a tu hlavní ženskou postavu jsem vyloženě nesnášel.

Turks fruit (1973)

Paul Verohoeven už na začátku kariéry ukazoval, že je staré prase :D. V jeho filmech se objevilo tolik koz, kolik snad u žádného jiného režiséra klasických filmů. Teda alespoň těch Áčkových. Nic proti ničemu, já mám kozy rád a rád se na ně podívám. Paul asi taky :D. Jinak jeho víceméně prvotina mě docela zaujala svým kontroverzním příběhem a výborným výkonem Rutgera Hauera. Připomínám rok vzniku 1973. V tomto období se vše tak měnilo. Třeba ještě na začátku druhé poloviny 60. let bylo naprosto nemyslitelné obdobné scény natočit.

plakát

Kingsman: Tajná služba (2014)

Parádní akčňárna. Jedna z nejlepších z minulé dekády. Navíc okořeněná nekorektním a pubertálním humorem (princezna), řadou neočekávaných wtf akčních scén (kostel) a výbornými herci, od mladých kladných, po starší záporné. Vaughn se mohl utrhnout ze řetězu a dopadlo to skvěle.

Žena od vedle (1981)

Výtečný film se skvělými hereckými výkony dvou hlavních hvězd. Nicméně ničím překvapivým. Teda pokud znáte Truffauta a viděli jste některé jeho filmy, konec vás opravdu nepřekvapí.

plakát

Muž, který měl rád ženy (1977)

Zajímavý, odlehčený Truffaut. Natočen takovým milým, ani ne vulgárním, ani nudným způsobem. Hlavní herec je sympaťák, i když vypadá už poměrně staře a ne zase tak atraktivně, aby každý den balil dvacítky, ale budiž. Třeba to ve Francii 70. let minulého století chodila jinak.

Rodina na baterky (2021)

Svěží a originální animák od Sony Animation co klade důraz na výhody i rizika moderních technologií. Ten "záporák" Mark má být prý jakoby Elon Musk, ale já si celou dobu říkal, že to musí být jakoby Mark Zuckenberg. Ať už kvůli jménu, či narážkám na sběr dat o uživatelích, Silicon Valley atd. Je tam hodně akce, hodně projevů o rodině, ale zkrátka je to zábavné, originální a ten pes a roboti jsou skvělí.

Ukradené polibky (1968)

Oproti prvnímu dílu je to laděné více do komediálního žánru, i když prvky dramatu jsou zde též. Antoine nám dospěl a zažívá zajímavé milostné aféry a tak dále. První díl se mi určitě líbil víc, nemůžu ale říct, že by Truffaut nějak snížil laťku. Jsem zvědavý na další dva díly.

plakát

Nikdo mne nemá rád (1959)

Vynikající film o dospívání a velký nástup Truffauta na scénu.

Nostalgie (1983) odpad!

Jestliže "Stalkerovi" jsem dal milosrdnou jednu hvězdičku, tady zkrátka musím dát odpad. Stopáž něco málo přes 2h je nesnesitelná, i když v rámci Tarkovského tvorby patří film k těm kratším. Bohužel to příšerné pomalé tempo, zbytečné a dlouhé záběry (týpek nese svíčku, nemluví, kamera se s ním pohybuje, to vše trvá více než 5 minut). Co k tomu říct. Asi, že nejsem rozhodně artový fanoušek. To bylo naposledy, co se mě Tarkovskij snažil unudit xsmrti. Už nikdy mu šanci nedám.