tomino28

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 11.6.2019  19:33
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Bez debat silný zážitek. Zážitek, který vás donutí přemýšlet a ledacos si uvědomit. V momentě, kdy jsem sledoval první epizodu, jsem potichu přemýšlel, jak je sakra možné, že zpracovat téma Černobylu nenapadlo někoho dříve. No jo, teď jsem chytrý, když už to HBO natočilo a vyslalo do světa tuto vydařenou minisérii. Oceňuji snahu o historickou přesnost a o vykreslení atmosféry tehdejší doby. S postupem času děj houstne jak se sluší a patří a i když první epizody ukazují utrpení všech, co byli v době výbuchu na místě nebo poblíž, osobně bych označil za nejsilnější epizodu tu úplně poslední. U soudního procesu by se dalo napětí opravdu krájet. A vůbec si nedělám iluze, jak se tehdejší režim a pohlaváři SSSR k celé události stavěli. Proto mě ani trochu nepřekvapuje, že tento "západní" seriál není ani dnešním politickým představitelům Ruska dvakrát po chuti.

• 27.5.2019  18:16

Na chvíli jsem u tohoto filmu přemýšlel o zakládání vlastní rodiny, jak by to bylo všechno super a tak dále. Potom jsem se ale probudil ze snu a začal víc vnímat samotný scénář a postavy a uvědomil jsem si, že tohle není rodinný film, jak ho chceme vidět. S hlavními hrdiny je jen těžko ztotožňuje a vtipy místy sklouzávají až k trapnosti, to vše ubírá této Instantní rodině důležité divácké body, bohužel.

• 26.5.2019  15:59

Hodně zvláštní film, opravdu hodně moc. Během celé doby sledování jsem přemýšlel o tom, jestli je snímek "dobře zvláštní" nebo "špatně zvláštní". Na závěr jsem si říkal, že minimálně zajímavý určitě je, herecké obsazení zde také stojí za povšimnutí. A konečně - názor si po zhlédnutí může udělat každý sám.

• 8.5.2019  17:45
    Detroit (2017)

Kathryn Bigelow je lety prověřená režisérka, která bezpochyby umí. A v tomto případě si vybrala velmi citlivé téma z nedávné americké historie. Rasové nepokoje 60. let v USA jsou známým faktem a konkrétně zde je dobře vidět, čím vším si společnost musela projít, aby se dostala až tam, kde je dnes. Je to zároveň cesta, která nikdy nekončí. Ale jedno je jisté - při sledování bezpráví, které se tehdy odehrávalo, zůstává rozum stát, a to i přesto, že se nikdy zcela přesně nepodařilo odhalit úplnou pravdu. Samotný snímek ale ve mně nedokázal vyvolat až takové emoce, jaké bych si dokázal představit. Část viny ponese až moc dlouhá stopáž a část přikládám formátu, jakým je film divákovi servírován. Na škodu je jak velmi pozvolný začátek, tak příliš rychlý a useknutý konec.

• 4.5.2019  12:18

A zase tady jednou máme hollywoodský remake podle úspěšné evropské předlohy. Není to úplná tragédie, zejména kvůli hereckému obsazení - Liam Neeson se do role mstitele za sněžným pluhem zkrátka hodí. Ale občas tempo drhne a film pokulhává v zábavnosti a svižnosti vyprávění za originálem. Nabízí se proto chtě nechtě otázka, jestli bylo nutné Mrazivou pomstu vůbec točit, ale každý si po zhlédnutí a porovnání může udělat svůj názor.

• 28.4.2019  12:53
    Pašerák (2018)

Budu se možná opakovat, ale Clint je prostě frajer, který pořád umí! V době, kdy se točí jeden blockbuster za druhým a do kina se chodí na komiksy, které vydělávají miliardy dolarů, si tenhle americký důchodce točí filmy, jako by se stále psalo minulé století. A je to dobře. Je dobře, že Eastwood si může na sklonku své dlouhé a bohaté kariéry točit to, co sám chce. Jasně, každý občas šlápne vedle, ale obecně se vždycky těším, s čím dalším přijde. V Pašerákovi sám hraje postavu, která připomíná tu ze staršího Gran Torina, starého muže, který má daleko ke své rodině. Zde se ovšem rozhodl, že si na stará kolena ještě trochu "přivydělá" a vynasnaží se své rodině vynahradit všechen čas, kdy byl pohlcen svou prací. A ač je film založen na skutečných událostech a pojednává o kartelu a drogách, nabízí i celou řadu úsměvných momentů a je zábavné sledovat, jak Earl nabírá v rámci mexického kartelu na důležitosti. A navzdory tomu, že pro Mexičany převáží drogy, začnete mu fandit, aby zvládl ještě jednu jízdu. Stejně tak fandím i Clintovi, aby nás ještě minimálně jednou něčím dostal!

• 25.4.2019  18:06

Ne, že by to byla úplná hrůza, má to pár svých světlých momentů, ale k dobrému celkovému dojmu to bohužel nestačí. Snímek je unikátní v tom, že kromě ústřední dvojice Reeves + Ryder v něm nikdo jiný nepromluví, schválně jsem po celou dobu sledoval, jestli to tvůrci dodrží až do konce, a stalo se. To je ale jen nepatrný easter egg, body to nepřidává. Místy mi Destination Wedding připomínalo filmy Woodyho Allena - konverzační komedie postavená na hereckých výkonech se střízlivou stopáží, v tomto případě však nedostatečné kvality.

• 19.4.2019  21:51
    King Skate (2018)

Skateboarding není sport, je to životní styl... Z dokumentu čiší radost, nadšení a svoboda. A prostor rovněž dostávají pověstné české kutilství a šikovné české ručičky, které si v době komunismu dokázaly i tak poradit a dávat prkna dohromady jak se dalo. A navíc je vidět, že tehdejší průkopníci tohoto kdysi exotického odvětví jsou velcí borci i dneska! Prostě paráda, hned jsem dostal chuť jít jezdit na prkně. ;)

• 19.4.2019  10:00

Velký palec nahoru za tento mimořádný filmařský kousek! Jedná se nejen o vynikající práci co se týká animace - tady mi občas zůstával rozum stát, co všechno je možné v dnešní době vytvořit, ale také zejména na poli komiksových adaptací. V době, kdy je na nás chrlen jeden superhrdina za druhým, případně je jich na plátně rovnou několik a málokterý snímek je něčím zapamatovatelný, dává Spidey všem svým nadpřirozeným kolegům pořádně na frak. Přiletěl mezi ně jako svěží vítr, který ambiciózně zametá se starými zavedenými pořádky. Jen to je samo o sobě důvod k velkému potlesku.

• 16.4.2019  18:02
    Upgrade (2018)

Má to svoje mouchy, ale zároveň je potřeba ocenit námět a relativní originalitu spolu se snahou na konci překvapit diváky nečekanou pointou. Jestli to tvůrcům funguje nebo ne, musí posoudit každý sám. V každém případě po dlouhé době sci-fi, u kterého jsem se bavil, takže si zřejmě zaslouží označení jako překvapení loňského roku.

• 13.4.2019  19:16

Premisa je v případě Bad Times at the El Royale originální, tím pádem i potenciál nebyl vůbec malý. Ovšem pohřbila ho snaha vypadat až moc "cool", dlouhá stopáž filmu a překomplikovanost scénáře. Na mě měly snahy tvůrců o originalitu za každou cenu spíše odrazující efekt, zkrátka jsem jim to moc nesežral. Pokud ale hned na začátku přistoupíte na jejich pravidla hry, nejspíš budete mít z filmu o něco lepší zážitek.

• 4.4.2019  19:54
    Rapl - Série 2 (série) (2019)

Už to bohužel není taková pecka a zjevení, jako byla první série. A zdejší hodnocení tomu napovídá, já s přivřením očí ponechám lehký nadprůměr, možná částečně z respektu k sérii první. Jedním dechem je potřeba dodat, že je to velká škoda, ta tam je ponurost a temná atmosféra, zajímavé případy a osudy hlavních postav. Ve druhé sérii se z nich stávají jen jakési karikatury sebe sama. A snaha o provázání všech dílů jedním naháněním mafiánského bosse působí až příliš uměle a křečovitě. Pořád se na to dalo dívat, ale za tvůrce samotné mě mrzelo, jak s pokračováním celého seriálu naložili.

• 2.4.2019  17:27
    Devadesátky (2018)

Chápu Jonaha Hilla, že se rozhodl natočit si film, který je zasazený do 90. let, což byla léta jeho dospívání. Taky kdo by se rád nevrátil zpátky, že? Kromě tohoto důvodu mi ale unikala motivace přesunout se do divokých devadesátek. Kdybych vzal samotný příběh, pravděpodobně by stejně dobře fungoval i v současnosti, i když atmosféra by samozřejmě byla jiná. Snímek samotný má však pouze 85 minut, což je v tomto případě tak akorát. Z řady vybočuje zejména představitel hlavní role a pokud máte rádi, když se o hudbu starají pánové Reznor a Ross, taktéž si přijdete na své. Celkově si odbyl Hill povedený režijní debut.

• 27.3.2019  15:39
    Escobar (2017)

I samotný "El Patrón" Pablo Escobar Gaviria by se divil, kolik o něm v poslední době bylo natočeno materiálu. Chtě nechtě se tak nedá vyhnout určitému srovnávání jednotlivých děl. A to, co se někteří pokoušejí obsáhnout ve dvou hodinách (jako zde), můžete jinde sledovat během několika bravurních hodinových seriálových epizod (ano, tušíte správně, řeč je o Narcos). Ač je Javier Bardem pan herec a tvůrci se upřímně snaží co nejvíce zmapovat Pablův příběh, trpí Loving Pablo poměrně velkou zkratkovitostí a důraz je navíc kladen na jeho vztah s novinářkou, kterou představuje Penélope Cruz. A já si nejsem jistý, jestli je tento úhel pohledu dostatečným materiálem na celovečerní film. Vlastně celkově se mi toto téma zdá minimálně na pár dalších let poměrně vyčerpané.

• 26.3.2019  17:10
    Equalizer 2 (2018)

Jednička byla o fous lepší, ale i ta dvojka je relativně v pohodě a dá se zkousnout. Občas trpí kolísáním tempa a obecně pokud se tvůrci soustředí jen a pouze na akci, je rázem celý film o level výše. Denzel je ve své roli nenápadného občana, který na vlastní pěst vykonává spravedlnost, stále uvěřitelný, nicméně nenápadně bych se u tvůrců přimlouval, aby už trojku netočili.

• 23.3.2019  10:40
    Nepřátelé (2017)

Hostiles je důkazem toho, že k parádnímu filmovému zážitku nepotřebujete za každou cenu originální příběh a nepředvídatelný děj. Zde se ukazuje, že mnohem důležitější je celková atmosféra, styl a tempo vyprávění, výkony herců a spolu s nimi také parádní kamera a střih. Scott Cooper divákovi nabízí všechno tohle a navrch přidává autenticitu včetně brutálních a naturalistických přestřelek, které zde však ani v nejmenším nepůsobí samoúčelně. Do sledování westernů se často musím nutit, opakovaně se mi ovšem potvrdilo, že tento dnes okrajový žánr má stále co nabídnout.

• 21.3.2019  17:33
    Vejška (2014)

Řekl bych, že obsahově i kvalitativně je na tom Vejška jako její předchůdce ze života středoškoláků Gympl. Ubylo vtipných a úsměvných scén a já jsem chvíli přemýšlel, čím byly nahrazeny. A nakonec jsem přišel na to, že ničím, protože stopáž je oproti dílu z roku 2007 velice skromná. Nakonec i to je důvod, proč je mé hodnocení stejné, při své krátkosti byli tvůrci schopni sdělit divákům to, co chtěli, a diváci to na oplátku byli schopni bez většího skřípání zubů vydržet.

• 17.3.2019  10:35

Navzdory zasazení do válečného prostředí velmi příjemný film, který více než cokoliv jiného nenápadně upozorňuje na absurdity jakéhokoliv konfliktu. Zde se dočkáme trochu jiného pohledu na to, jak těžce makají na chleba humanitární pracovníci a v čele s Beniciem Del Torem a Timem Robbinsem je to velice pozoruhodná jízda. Jednou za čas se prostě všechno sejde a i ze zdánlivě komorního díla může vzniknout parádní filmový zážitek.

• 16.3.2019  09:36

Třetí série je o pověstný vlásek lepší, než ta druhá. Svou atmosférou se vrací blíže k nedostižné první řadě, o jejímž zopakování všichni, co Temný případ sledují, tajně sní. Bohužel zde se to nepovedlo. A i když k ústřední dvojici nemám nejmenších výhrad, chemie Harrelson a McConaughey je zkrátka nedostižná. Jak je u tohoto seriálu již tradicí, užíval jsem si kameru a záběry na americký venkov a celkově řemeslnou kvalitu, kterou si HBO vždycky pohlídá. Jediné, co mě lehce zklamalo, byla samotná zápletka, kolem které se točilo vyšetřování. Na samotném konci totiž divák zjistí, že je vskutku triviální, zde se mohli tvůrci snažit přece jenom o něco víc. Celkově jde ale pořád o osvědčenou kvalitu na seriálovém nebi, to bezpochyby.

• 14.3.2019  10:16
    Zulu (2013)

Další z řady kriminálek, která funguje přesně opačně než propagační video, které by rádi viděli v jakékoliv kanceláři cestovního ruchu. Zde konkrétně vás tvůrci "lákají" do Jižní Afriky a slibují vám nezapomenutelný zážitek, jako je například sekání rukou nebo stavy, kdy budete zfetovaní a úplně mimo. Proti tomu všemu bojuje dvojice detektivů, pánové Bloom a Whitaker, a celý děj směřuje k očekávanému konci. Plusové body má snímek za to, že se s ničím nemazlí a o to věrohodněji divákovi příběh vykresluje. Bohužel ze začátku vysoko nasazené tempo se ke konci lehce vytrácí, a to je škoda.

• 28.2.2019  17:49
    MOST! (TV seriál) (2019)

MOST! se dostane pod kůži, o tom žádná. Může za to především zasazení do svérázného prostředí a postavy, se kterými chcete prožívat každou jejich radost i starost, i když to nejsou zrovna příklady ctnosti. Mám osobně velkou radost z toho, že se Česká televize v tomto případě nedržela ani trochu zpátky a nebála se v dnešní době, kdy nás otravuje všudypřítomná korektnost, udělat seriál bez příkras a maximálně se přiblížit tomu, jak si tady u nás žijeme a opepřit každou epizodu několika výrazy, které jsou normálně ve vysílání za hranou. V tomto případě to ale není samoúčelné, kdyby snad postavy ze Severky mluvily jinak, nebyly by ani z poloviny tak uvěřitelné. Takže, pánové Kolečko a Prušinovský - smekám klobouk a jen tak dál. Zkrátka a dobře, každá republika potřebuje svůj Most!

• 8.2.2019  09:46
    Milióny (2004)

Hezký, řekl bych až komorní snímek o rodině a o tom, že peníze nejsou v životě všechno. Alespoň tak jsem si poselství Dannyho Boylea vyložil já. Je těžké necítit sympatie k ústřední dvojici mladých bráchů, z nichž ten starší se racionálně snaží usměrňovat toho mladšího, jehož koníčkem je křesťanství a vyjmenovávání všech svatých. Jak už to tak bývá, ne všechno chlapcům vyjde tak, jak si naplánovali, ale v každém případě jejich dětská naivita a nevinnost diváka odzbrojí. A pokud během promítání dáváte pozor a alespoň něco málo si z filmu odnesete (jakkoliv to může působit jako klišé), tak jedině dobře pro vás.

• 6.2.2019  11:04
    Infiltrátor (2016)

Pohled na obchod s drogami takříkajíc z druhé strany Mexického zálivu, z Floridy, kam Kolumbijci a Mexikánci dovážejí každý týden tuny magického bílého prášku. V poslední době se s filmovými projekty s podobnou tématikou doslova roztrhl pytel a proto zde konkrétně máloco překvapí. Jedná se o více osobní pohled na osud konkrétního agenta, který se úspěšně infiltroval do rozjetého kokainového byznysu. Ovšem ve světě, kde existuje seriál Narcos, ať už z prostředí Kolumbie nebo Mexika, se jedná o slabší čajíček.

• 3.2.2019  15:56
    Tvář vody (2017)

Dílo Guillerma del Tora, které vyhrálo několik Oscarů, mimo jiné v hlavní kategorii za nejlepší film roku. Ve své podstatě nám režisér servíruje vcelku tuctový a jednoduchý příběh, u kterého nic nepřekvapí a vše nakonec dopadne tak, jak je očekáváno. Body navíc má Tvář vody snad jen za audiovizuální stránku a některé herecké výkony. Jako celek to není špatné, ale není to na takto oceněný snímek trochu málo?

• 29.1.2019  22:11

Autobiografický snímek o velké průkopnici za práva goril Dian Fossey, který byl zpracován víceméně přesně tak, jak bych očekával. Kvalitně a poutavě se snahou o zobrazení nejen samotného studování života goril v Africe, ale rovněž i se vhledem do osobní a vztahové roviny. Sigourney Weaver se této role zhostila velmi svědomitě a se ctí.

• 23.1.2019  17:47
    Převrat (2015)

Máte občas u některých herců nebo hereček pocit, že by nemohli hrát jiné role, než ve kterých je máte zaškatulkované z několika jejich předchozích snímků? Tak zde se připravte na boření mýtů na společné cestě s Owenem Wilsonem za svobodou a záchranou životů jeho filmové rodiny. Má to spád a je to svižně natočeno a i přes pár neuvěřitelných událostí se tvůrci snaží ukázat, jak málo v dnešním globalizovaném světě stačí k pokusu o převrat, na který následně doplácí všichni turisté a zahraniční pracovníci, kteří se nacházejí ve špatný čas na špatném místě.

• 19.1.2019  17:05
    Domek z karet - Série 6 (série) (2018)

Myslel si snad někdo, že to půjde bez Kevina Spaceyho? Mnozí určitě doufali, ale není to prostě ono, ve srovnání s prvními řadami je to jako jiný seriál, který by těžko dosáhl podobného ohlasu. Postavy připomínají spíše stíny minulosti a děj je často se svou snahou o přílišnou senzaci jen těžko uvěřitelný. House of Cards by si bezpochyby zasloužil důstojnější konec, ale nezbývá, než překousnout šestou řadu a vybavit si seriál spíše jako celek, protože ten funguje.

• 7.1.2019  15:42

Místy praštěné a ujeté, místy vtipné a místy dost ze života. Celkově se ale na film dobře dívá a kvalitně obsazení herci dělají ze svých postav postavy uvěřitelné. Kupodivu mi nevadila ani na tento žánr předlouhá stopáž 131 minut, i když je pravda, že tempu a frekvenci vtipů zrovna dvakrát nepomáhá. Na druhou stranu je příjemné sledovat snímek, který nikam nespěchá a ze kterého sálá pohodová atmosféra.

• 2.1.2019  21:20
    120 BPM (2017)

Chvályhodná snaha o zmapování boje aktivistů za lepší podmínky jedinců nakažených virem AIDS ve Francii devadesátých let minulého století. Filmově jde ovšem o značně roztříštěné a nesourodé dílo, které má velký problém držet pohromadě. Pronikání do světa nemocných, zejména pak gayů, je zdlouhavé a místy až přehnaně naturalistické, alespoň na můj vkus. Chápu, že tvůrčí tým se snažil přiblížit divákovi tento svět bez obalu a bez příkras, ale přílišná detailnost nemusí být vždy tím správným nástrojem k dosažení požadovaného efektu u publika.

• 29.12.2018  18:32
    Máš ji! (2018)

Jsou filmy podle pravdy, které jsou až neuvěřitelné a "must see", a potom jsou filmy podle skutečných událostí, u kterých se marně snažím přemýšlet, proč k jejich zfilmování došlo. A hádáte správně, Tag patří do té druhé skupiny. Je super, že se partička přátel baví i v dospělosti hrou na babu, ale troufám si odhadovat, že ve skutečnosti si tito týpci užívají více zábavy, než my všichni při sledování tohoto filmu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16