Gaja Gamini

studentka

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 14.3.2016  20:55
    Roy (2015)

Trumfuje veškeré léky na spaní.

• 14.3.2016  20:51

Tohle byl spíš Crappy New Year. Oslava lenosti, která zcela ovládla pokusy o scénář, smysl, humor a herecké výkony. Patetické. Rychle zapomenout.

• 14.3.2016  20:39
    Dedh Ishqiya (2014)

Naprosto skvělý film plný vynikajících hereckých výkonů, skutečně originální zápletky, skvělé práce kamery, nádherných kostýmů a lokací, nádherné hudby a přetékající poetikou. Dedh Ishqiya o mnoho předstihuje svého předchůdce. Postavy jsou výborně propracované a vztahy mezi nimi lahodně nepředvídatelné. Pro mne nejlepší (minimálně indický) film roku 2014.

• 14.2.2014  14:30
    Akaash Vani (2013)

Chlapec a děvče se mají rádi, ale z pocitu povinnosti se děvče vdá za někoho jiného. Neměla to dělat. Jednoduchý koncept podbarvuje snímek začínající jako mnoho romantických filmů z vysokoškolských kolejí, v němž ale přichází zlom, který strhává celou věc do značně temných hloubek deprese, rezignace na radost a vlastní osobnost, a dotýkající se i vynucované intimity v manželském loži. Akaash Vani není hluboce psychologické drama, radost se do něj vrací a člověk taky kroutí hlavou nad některými rozhodnutími postav, v každém případě jsem odcházela od obrazovky o pár slzami promáčených kapesníčků lehčí.

• 14.2.2014  14:23

Film absolutně bez příběhu. Během prvních 80 minut se nestane vůbec nic. NIC. Poslední půlhodinka mi přišla, oproti dobrému rozumu, poměrně zábavná, což ale může být jen výsledek onoho velkého NIC, co jí předchází. Zlatovláska Bobby Deol trumfuje nad Abhishekem (který působí jako laciná karikatura a vypadá tak strašně, že je prostě nemožné věřit, že by se do něj někdo opravdu zamiloval po pouhých dvou hodinách lhaní). Preity je OK, Lara Dutta vypadá úchvatně. Doufala jsem ve strhující taneční finále, nicméně choreografie byla slabá a ani jeden ze čtyř herců neumí tancovat. Amitabh Bachchan s úděsnou image se objevil každých pár minut, aby zanotoval hlavní melodii. Jen těžko by mě napadlo více nehodné cameo.... Ach, rodičovská láska... Celkově nemohu říci, že by se mi film úplně nelíbil, zásluhou posledních 40 minut a písně Bol Na Halke Halke (v níž zvládli filmaři odvyprávět během 5 minut příběh zajímavější než zbytek filmu). Povrchní, neškodný film bez zápletky.

• 14.2.2014  14:11

Film působící spíš jako stroj času, který vás vezme přímo do poloviny 90. let. Pokud se někdo trochu vyzná v indické kinematografii, rozpozná všechna zažitá klišé v mžiku oka. Hned od prvního pohledu na bránu věznice, přes nepochopitelně inteligentního zvířecího mazlíčka a nadpřirozené zásahy ve jménu lásky..... Nějak jsem se nemohla rozhodnout, jestli jde o rozkošnou připomínku dob uplynulých nebo jestli je to jen regresivní nesmysl. Asi obojí, a tak se mi film částečně líbil a částečně ne. Příběh je jako okopírovaný z Pyaar Kiya To Darna Kya (kde cvrlikali Salman a Kajol), vizuálně příjemně zpracovaný a s notnou dávkou hloupostí i přehnaného humoru. Sonu Sood se nemusí moc namáhat, aby hravě přehrál svou "sestru" Shruti, která byla tak schopná, jako každá druhá hezká tvářička dělající stejné role před dvaceti lety, i jejího nápadníka Girishe Kumara, který je kudrnatým mixem protivného a nudného. Byla radost vidět na plátně Poonam Dhillon, i když její postava chamtivé matky byla povrchní a na rozdíl od epických vzlykajících matek let devadesátých ani nedostala možnost lamentovat nad svou vlastní pokřivenou povahou. Ramaiya Vastavaiya je staromódní příběh ve staromódním balení. Mile připomene filmy, které se dělaly kdysi, ale zároveň je důkazem, proč tento typ snímků nemá v moderním světě místo.

• 14.2.2014  14:01
    D-Day (2013)

Jelikož nejsem Pákistánka ani Indka nemůžu dost dobře posoudit, zda tenhle film uráží něčí city, ale v každém případě nevykresluje nikoho jako nevinného hrdinu nebo bezmyšlenkovitého vraha. Za vším je politika, a ačkoliv Rishi Kapoor jako Goldman má být hledaný terorista, který se schovává v Pákistánu s vědomím a pod ochranou vlády, tak parta Indů, kteří se pokoušejí o jeho únos, si za splněním úkolu nebere žádné servítky a nějaký soucit s civilisty v programu také nemají. D Day je obratně sestavený film a pravděpodobně nejlepší action-thriller který Bollywood v loňském roce vyplodil. Dost mne šokovalo, že za ním stojí Nikhil Advani, člověk zodpovědný za glycerinem utopeným Kal Ho Naa Ho. Trochu zamrzí, že zajímavých postav je nakonec příliš mnoho na to, aby bylo možné prozkoumat jejich zázemí a osobní příběhy, což by film logicky pouze zpomalilo. Další nedostatek byl fakt, že spoustu věcí se ve filmu děje zdánlivě bez důvodu. Irrfan je skvělý, Arjun Rampal na svou roli pasuje a Huma Qureshi je také dobrá, i když jí scénář neposkytuje příliš rozsáhlou škálu emocí, s nimiž by mohla pracovat. Rishi Kapoor nemá chybu (dokonce si troufám říci, že v této "druhé" fázi své kariéry je lepší než Amitabh Bachchan). Film jsem si užila. Měl ten správný poměr intrik, vzrušení, nezdál se být příliš vzdálený možné realitě. Byl také značně "lidský" aniž by bylo proti divákovi použito citové vydírání.

• 25.11.2013  16:51
    Roti (1974)

Rajesh Khanna v "hipízáckých" hadrech se mne snažil přesvědčit, že je hledaný vrah a zároveň. Ježíš v druhé inkarnaci. Pohledný, nicméně pro mne osobně nudný herec (já bych mu tedy krví dopisy nepsala), porplouvá filmem bez námahy, ovšem film sám je dost nudný a příliš "kazatelský". Milión a jeden filmů v Indii začíná stejně - chudý chlapec strádáním dohnaný ke zločinu. Nicméně ne každý z těchto filmů funguje. Mě osobně připadalo, že ospravedlnění našeho zločince-hrdiny je dost chabé. Nejvíc vzrušující část je nadpozemský Boží zásah prostřednictvím útoku opic. Ty totiž alespoň nemají zapotřebí vést sáhodlouhý monolog na téma zkorumpovaná společnost každých deset minut.

• 14.11.2013  13:12

Působivé, dojemné a jednoduše skvělé. Pravda, trochu se to vleče, na druhou stranu nedokážu si představit, že by některá scéna chyběla.

• 14.11.2013  13:10

Ani z poloviny tak vtipné, jako první film. Ale to už je asi norma... málokteré pokračování dohoní svého předchůdce - i když paradoxně by podle logiky, která vládne světem, mělo být přece lepší. Zatímco v prvním filmu vedl rodinnou smečku Deolů Sunny, tento film patří spíš mladšímu Bobbymu. Nicméně příběh je hrozně slabý a situace na něm vybudované ne k popukání. Je jasné, že v matrixu je něco špatně, pokud se Dharmendra snaží celou domu naklonit si obří, super-inteligentní opici.

• 14.11.2013  13:10

One man show Vidyuta Jamwala, nad nímž jsem slintala už když jako debutant vtrhl na plátno jako padouch ve filmu Force. Tentokrát kope za klaďasy. Zachrání lepou děvu a ukáže utlačované indické komunitě, že politici jsou verbež, které je třeba se nebát. Přímočaré, s dobrým tempem a ne úplně vyřešenou logikou, Commando není sice žádné veledílo, ale stojí za to už jenom kvůli akci - která, bez přehánění, je dost dobře úplně nejlepší, jaká se v Bollywoodu kdy objevila. A to, že Vidyut všechno dělá opravdu sám, to činí ještě zajímavější.

• 14.11.2013  13:08
    Bídníci (2012)

Miluji příběh Bídníků a miluji muzikál. Jenže podprůměrné pěvecké výkony v tomto filmu mne tak iritovaly, že jsem to po tři čtvrti hodině raději vypla.

• 25.10.2013  22:37
    Policegiri (2013)

Po shládnutí mi není jasné, jestli Sanjay Dutt v současné době nesedí ve vězení právě za tenhle film než za nelegální skladování zbraní v 90. letech. Absolutní absurdita. A ještě ke všemu nudná.

• 22.10.2013  15:36
    Aatma (2013)

Má to sice jen hodinu a půl, ale to nezaručuje spád ani napětí. Během třiceti minut víme všechno, a nezbývá pražádné záhadno. To je pro horor docela přešlap. Zbytek filmu se nás filmaři snaží vystrašit nekonečným zvoněním telefonů. Bipasha nezapůsobila, celkově pouze Nawazuddin Sidiqui podává výborný výkon, na druhou stranu jeho psychotický tatínek ze záhrobí má asi jen tři scény. Aatma znamená "duše", ale film žádnou duši nemá, a stejně tak postrádá logiku, smysl a zajímavou zápletku. Další důkaz, že Bollywood se, alespoň prozatím, s horory nekamarádí.

Lootera (2013)

Zatím nelepší letošní film, který jsem viděla. A to mi Ranveer ani moc nesedí. Ale tady byl výborný. A Sonakshi taky. Škoda, že její další dva filmy vypadají stejně, jako všechny předchozí.

• 16.10.2013  12:09

Něžné, pěkné, příjemné. Klišé příběh, ale zpracovaný velmi pěkně. Hvězdami filmu jsou obě dámy - Deepika a Kalki. Hlavně Deepika se rapidně zlepšila, což je vidět už od loňska. Hezký soundtrack. Takový "typický" bollywoodský film, který nikoho neurazí, a perfektní s čokoládou a kocourem v neděli odpoledne.

Milovaná (2013)

Skvělý herecký výkon Dhanushe a překvapivě dobrý výkon Sonam Kapoor, půvabná hudba a vizuálně pěkná první půlka. Tam plusy končí, protože všechny postavy byly docela pošahané. Taky je přítomno spoustu sexismu, na který se ale neupozorňuje, prostě je tam přítomen jako běžná denní realita. Chápu, že ne každý film může být osvětový, ale stejně tak existují určité hranice.

• 16.10.2013  12:03
    Aashiqui 2 (2013)

Když už si myslíte, že není většího "lůzra" než je Devdas, tak padnete na tohohle alkoholického zpěváka a jeho naivní krásnou přítelku, která by sice udělala nejlíp, kdyby ho dostala do léčebny, než aby si ho nechávala doma. Za blbost se platí. Písničky byly pěkné, ale celkově jde o dost průměrný snímek s nedobrými hereckými výkony.

• 16.10.2013  12:01
    Ghanchakkar (2013)

První polovina ještě ušla, ale druhá už je strašlivá nuda a posledních deset minut vyloženě vyšinutých a mimo. Vidya Balan, protentokrát, neprojevila soudnost nad scénářem.

• 16.10.2013  12:00
    Ilaaka (1989)

Spoustu lidiček, které mám moc ráda (Madhuri, Mithun, Rakhee, Amrish Puri, Sanjay Dutt... dokoncei Dharam Paaji má roličku), ale akční filmy, které jsou přes všechny ony dišum dišum rvačky nudné, jsou jednou z nejhorších věcí když dojde na dívání. Mithun a Sanjay hrají dva přátele na opačné straně zákona (koncept v Bollywoodu neskutečně populární), ovšem ačkoliv pořád melou o přátelení, z jejich vztahu moc vidět není. Navíc oba dva hrdinové mají stejnou důležitost a prostor, takže nakonec mi to připadalo, jako kdyby někdo zkrátka slepil dva různé filmy dohromady. A ani jeden z nich nestál za to.

• 26.6.2013  22:37
    Himmatwala (2013)

Ta jedna hvězdička je za překrásnou Tamannu. Jinak se jedná o regresivní a nesmyslný počin, který je ještě horší, než i tak otřesný originál.

• 26.6.2013  22:36
    Razia Sultan (1983)

Nudná a nepřesvědčivá Hema Malini jako bojovná panovnice, Dharmendra natřený načerno krémem na boty, kulisy jako z lega a Parveen Babi v roli k ničmeu. Nudný příběh, který se vleče až do samého mateného a nejasného konce.

• 3.6.2013  12:01
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Hra o trůny začala jako slibná show, ale teď už je to jenom frustrující, protože to pořád k ničemu nevede. Skoro bych se raději dívala na všechen sex, co v tom byl prve (i když ne vždycky vypadal pěkně a prakticky nikdy nebyl nezbytný), než létající vnitřnosti a podřezané krky a rozdělenou rodinu, která se pořád míjí. Kdyby v dalším díle přitáhla Khaleesi s drakama a všechny vypráskala, vůbec by mi to nevadilo.

• 1.6.2013  09:35

Eh. I Raj Kapoor se někdy utne. Příběh je příliš nesmyslný a ani poněkud psychadelická snová sekvence jej nezachrání.

• 29.5.2013  17:20
    Aashiqui (1990)

Žádná velká jména ve filmu nejsou, příběh je průměrný a film je vyloženě narvaný písničkami. Jedna skončí, a hned se pouštíme do jiné. Naštěstí je to hudba vcelku příjemná a melodická, nicméně žádná velká klasika se nekoná.

• 24.5.2013  22:28
    Anupama (1966)

Citlivý příběh o lidských vztazích. Když mu při porodu zemře manželka, zanevře bohatý pan Sharma na novorozenou dcerku. Ta vyroste v tiché, ustrašené děvče (překrásná Sharmila Tagore). Cestu jí časem zkříží chudý, leč ve své bídě a optimismu spokojený spisovatel (mladý Dharmendra), a v ní se brzy začne probouzet milostný cit.... Je to trochu romance, trochu rodinné drama, a v druhé polovině se malinko vleče. Nicméně konec je krásný, a nezvyklý, marně byste hledali dramatická klišé.

• 20.5.2013  13:38
    Jamai Raja (1990)

Flop nebo hit, tenhle film mne prostě bavil.

• 18.5.2013  12:06
    Ghayal (1990)

Ghayal je dítě své doby. Film o pomstě vyvolané zničením jedné rodiny. Sunny Deol hraje mladého muže, kterému zkorumpovaná společnost zničila život, a po falešném obvinění z vraždy vlastního bratra skončí ve vězení. Podaří se mu spolu s několik dalšími utéci, a jeho cílem se stává právě pomsta. Film začíná dost nudně, do prvních 40 minut totiž bylo nutno nastrkat všechny písničky, jelikož ve zbytku snímku už na ně opravdu není místo. Celkově je Ghayal dobrý akční film, s příjemným tempem a ačkoliv samozřejmě trochu nadsazený, je poměrně realistický. Bylo fajn vidět Sunnyho jako akčního hrdinu, který si nemusí holit hruď a vypadat jako pekáč buchet na steroidech. Ony ty "standarty" pro muže na plátně jsou dnes stejně zvrhlé jako ty pro ženy. Mrzelo mě, že Meenakshi Sheshadri neměla co dělat, vyloženě sloužila jako nezbytný doplněk, a ještě větší škoda, že ve filmu není jediný tanec, protože byla a je skvělá tanečnice. Dokonce is Moushmi Chatterjee jako švagrová hlavního hrdiny, měla ve výsledku lepší roli, než ona.

• 16.5.2013  19:28
    Kai Po Che! (2013)

Výborné herecké výkony a realistický příběh, nicméně velmi nudný, vlekoucí se start a příliš rychlý konec. Vztahy a situace zůstávají načrtnuty a nejsou prozkoumány tak, jak by si zasloužily.

• 8.5.2013  10:57

Tohle bylo takové neslané, nemastné.... Přísně "OK", bez většího zážitku. Torchu takové té nudy co vás nevytočí. John je do sebe zahleděný hudební producent, kterého vykopne přítelkyně (už ho má prostě dost), a zatímco on se snaží získat zpět pocit vlastní dokonalosti, ona zjistí, že je těhotná.... John je nudný, Chitrangada taky, nejlépe z toho ještě vyšla Prachi. Nic moc.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6