anillvap

okres Praha

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 12.12.2014  23:54

Vsechno to mohlo byt dobry, kdyby ta pointa za neco stala. Respektive kdyby tam vubec nejaka pointa byla. Vystavet film na tom, ze se mozna priste dozvite, o co vlastne kraci, proste nejde. Mozna to funguje na patnactilety fanousky, ale do teto vekove kategorie bohuzel nespadam. Stejne jako byly pro mne Hunger Games dvojka pohroma, k pokracovani tohohle uz se nejspis nevratim. A pritom je to skoda, asi tak polovina filmu byla dobre zpracovana a napinava, nez to zacalo zavanet podvodem na divaka.

• 17.11.2014  21:53
    Interstellar (2014)

Sice ohrane tema nekolikrat dokola (konec sveta, hledame novou planetu), ale tentokrat tak nejak jinak. Vic lidsky a emocne. O city a lidske chovani tu jde z meho pohledu predevsim. Dokonce me film v nekterych momentech dohnal k slzam, coz jsem ani necekala. Celkove jsem od filmu mnoho neocekavala (ono taky uznejte, ze z oficialniho popisu nic extra poznat nelze), a ackoli nejsem uplne fanda sci-fi zanru, z kina jsem odchazela nejen spokojena, ale dokonce nadsena. Matthew nezklamal, musela jsem na nem viset pohledem az do samotneho zaveru. Jeste chvili mi ten film bude vezet v mysli.

• 31.12.2013  15:08
    Rivalové (2013)

Lepší životopisný film jsem dlouho neviděla. Víc už ani nechci psát, pro mě jeden z nejlepších filmů tohoto roku.

• 19.8.2013  10:46
    Žralokonádo (TV film) (2013)

Už námět sám o sobě je tak absurdní, že je prostě jasné, že se nemůže jednat snad ani o béčkový film. Ale když jsem viděla trailer, málem jsem se udusila smíchy a přesvědčilo mě to o tom, že ten film musím vidět. A taky že jsem se bavila. Protože tak absurdní film, kdy je pod autem deset čísel vody a stejně v tom dokáže žralok plavat a útočit na auto zespoda a ještě to někdo může myslet vážně, se vám jen tak nepoštěstí vidět. :-) Prostě originální superpitomost. Tři hvězdičky proto, že se tady budu radši držet středu než dávat z recese pět hvězdiček. A na "odpad" jsem se u toho zase celkem nasmála. :-)

• 24.7.2013  13:01
    Let (2012)

Začátek svižný, ale druhá polovina už byla až zbytečně zdlouhavá, i když bylo jasné, kam směřuje. Závěr to celkem dorovnal a celkově z toho vznikla docela slušná sonda do života jednoho pilota - alkoholika.

• 21.3.2013  16:14
    Hypnotizér (2012)

Mně se filmové zpracování knihy líbilo moc. Nutno podotknout, že jsem četla všechny doposud do češtiny přeložené knihy od aut. dvojice Lars Kepler (tedy tři), takže už vím o Joonu Linnovi o něco více, proto chápu některé prodlevy v ději, které ostatním mohou připadat zbytečně natahované. S celkovým výsledkem jsem spokojená, hudba byla podmanivá, kamera výborná a typické severské naturalistické zobrazení problémů dnešní společnosti mne opět nenechalo chladnou. Nemůžu posoudit, zda se film bude líbit těm, kteří knihu nečetli, ale je mnohem srozumitelnější než filmová zpracování románů S. Larssona (když už to zde každý druhý porovnává). To v případě, že jste nečetli literární předlohu. Z komentářů zde se nemohu ubránit pocitu, že spousta lidí jaksi nechápe, že filmové zpracování neznamená doslovný přepis knihy a casting nikdy nebude odpovídat představám každého čtenáře (pozn. výběr představitele J. Bonda třeba více odpovídá knižní předloze a také se to spoustě lidí nezdá). Takže konec zbytečných komentářů. Myslím, že každý, kdo má rád severská dramata, schopnost jejich autorů zobrazit vše do detailu a naturalisticky či se rád podívá na dobrý krimi thriller, by neměl být zklamán.

• 18.3.2013  00:26

Skvělý dokument o tom, čeho všeho je možné dosáhnout, vzdáme-li se pohodlí vlastního domova a vyrazíme za vyššími ideály daleko za severní polární kruh. Vlastně nepůsobí ani tolik jako dokument, ale spíše jako strhující příběh. Severský styl zpracování byl vždycky něčím výjimečný. Pro mě se jedná o jeden z nejvíce inspirativních filmařských počinů poslední doby.

• 18.3.2013  00:22

No ano, Tarantino. To znamená, že se musím v akčních scénách smát. Protože tyhle byly praštěné jako obvykle. Ovšem stejně tak zdařilé, o tom žádná. Nejlepší výkony Ch. Waltze a L. DiCapria. J. Foxx kupodivu nebyl tak výrazný - nebavil mne tolik. Možná pro to, že má na krku ty nejvíc přestřelený přestřelky. Nevadí, film je i přesto relativně vyrovnaný, i když v některých úsecích zpomaluje - jeho stopáž by se dala s klidem zkrátit. Závěr je ale tak perfektně reálně nereálný, že bych ho nikomu jinému než Tarantinovi nesežrala. Ale u něj se jedná o kvalitní diváckou podívanou.

• 18.3.2013  00:07

Silný snímek o tom, jak lze (ne)pochopit podstatu náboženství a jak relativně snadné je dostat se do řad extrémistů. Uvědomění si tohoto paradoxu hlavním protagonistou je stěžejním námětem příběhu a kupodivu vám bude hrdina sympatický, i když se na začátku filmu bez váhání uchyluje k násilí. Tenhle snímek, ač nízkorozpočtový, se velice povedl.

• 17.3.2013  23:59

Byla jsem trošku zklamaná, když jsem zjistila, že film se zakládá méně na skutečné události, než jsem si původně myslela. Každopádně se však jedná o solidní drama ukazující pravou problematickou tvář Balkánu. Z mého pohledu bych film doporučila každému koho problematika Balkánu zajímá. Měla bych pouze jedinou výtku - proč se uchylovat tolik k lacinému citovému vydírání? V kinosále koncem filmu nezůstalo snad jediné oko suché...

• 17.3.2013  23:52
    No (2012)

Tento film jsem "musela" vidět kvůli G. G. Bernalovi. Zpočátku jsem byla překvapená kamerou, která je hodně roztěkaná, až jsem posléze dospěla k závěru, že to byl záměr o autentičnost. Dobrá tedy, o kameramanský skvost se nejedná. Ale co se týče zobrazení pohnutek a tehdejších společenských dilemat, podání bylo přinejmenším velmi přesvědčivé. Nečekejte (díkybohu) žádné růžové idealistické obrazy, jak "vyhrát" kampaň. Tohle je spíše surová realita.

• 17.3.2013  23:44

Podobně jako Californication (i když se částečně omlouvám za to přirovnání, nemůžu si pomoct to nesrovnat), i California Solo pojednává o krizi středního věku umělce (i když bývalého), který své problémy utápí především v alkoholu. Postava Lachlana působí lidsky, R. Carlyleovi je šitá na míru a také to, že film nesměřuje k žádnému lacinému happy endu, považuji za podstatná plus. Zároveň si ale myslím, že film měl na víc, než k čemu dospěl. Podmanivá hudba, zajímaví herci a svízelná životní situace - z toho mohlo být větší drama.

• 9.3.2013  15:03

Dnes jsem dokument / film viděla v rámci festivalu Jeden svět a doporučuji ho zhlédnout, zklamáni nebudete. A to nejen vy, kteří žijete hektickým způsobem života a nestíháte, ale také vy, kteří nám nedostatek času často vyčítáte. V dokumentu vám nikdo nebude přednášet laciné fráze o time managementu a prioritizaci, jak by se mnozí z vás mohli obávat. Naopak, již od začátku vám autor dá najevo, že se bude snažit nalézt hlouběji zakořeněnou příčinu a bude hledat na mnoha místech, v mnoha oborech, u mnoha lidí. Nečekala jsem od filmu, že mi přinese návod na to, jak v dnešní době žít a nezbláznit se z toho. Nejspíš právě proto mě dokument bavil, dostál mému očekávání, a obohatil mne tak o několik dalších úhlů pohledu. Dnešní doba opravdu je náročná na lidský čas. Důkazem budiž i to, že během pobytu v kinosále přibyl na displayi mého mobilního telefonu další zmeškaný hovor...

• 2.12.2012  14:55
    Profesionální lháři (TV seriál) (2012)

Řekla bych, že je to tak trošku Californication v business světě. Postavy mají potenciál (i když Doug a Clyde by se mohli míň pošťuchovat) a je zajímavé dívat se na ten nablýskaný svět oblečený do obleků šitých na míru, který je bezchybný pouze na první pohled. Stejně tak jako je dobře, že takoví nejsme všichni. Kravaťáci tenhle seriál ocení, protože se v něm skrývá mnohem víc pravdy, než by se na první pohled mohlo zdát. Edit: s druhou sérií dokonce zvedám hodnocení na pět hvězdiček. Tenhle seriál mne prostě baví. Připadá mi, že je zde hrozně podhodnocen, a to si nezaslouží.

• 25.11.2012  22:48

Neneee... dlouho jsem obcházela tenhle výplod kinematografie obloukem, ale nakonec přišla řada i na Kevina a Perryho (ten český překlad nemám moc ráda). A kupodivu mě to celkem bavilo, ačkoli jsem holka a předpokládám, že o víc než deset let starší než cílená věková skupina. A to asi proto, že jsem už od začátku neměla vůbec, ale vůbec žádná očekávání. Od tohohle filmu prostě nemůžete čekat nic smysluplného, ale pokud se chcete pobavit nad tím, jak herec a herečka, kteří už dááávno nepatří do generace náctiletých, hrají teenagery, tohle vás pobaví. Doporučuju se podívat na nějakou ukázku z filmu, ať víte, do čeho jdete. Objektivně bych asi filmu musela dát i méně hvězdiček, ale má tady tolik "odpad" hodnocení, že mi to přijde nefér. A taky ta hudba... ta to u mne vyvažovala.

• 29.10.2012  21:09

Jednoduché a přitom nápadité. Relativně nekomplikovaný příběh s tradičně dobrým hereckým výkonem M. Damona. I když mám pocit, že by z námětu šlo získat více, pořád je tenhle film "a serious deviation from the plan".

• 22.9.2012  23:59
    Diktátor (2012)

Překvapivě dobrá satira na diktátorství, demokracii a kdejakou sociální menšinu či většinu. Zkrátka to, co byste od S. B. Cohena mohli čekat a čeho se také dočkáte. Tentokrát jsem neměla od filmu žádná velká očekávání, protože po Brunovi už jsem byla spíše skeptická a ke sledování Diktátora jsem usedala s tím, že tedy snad nějaké ty nechutné scény přežiju. Ale ne, tentokrát to nebylo "o přežití", tentokrát byl humor lépe cílený (alespoň si to v porovnání s předchozími filmy myslím) a mě to bavilo. Na čtyři hvězdy to sice nebylo, protože Cohenův humor se poněkud opakuje a celkově je dějová linka prvoplánová, takže si dělá vlastně legraci sám ze sebe, ale jako taková "oddychovka" (nemyslím tím úplně bezduchou zábavu) zároveň se silnými odkazy na současné dění, super.

• 2.8.2012  00:33

Komorní drama s příjemným obsazením (hlavně Zach) o základních lidských hodnotách. Výborný film na takový tichý lehce filozofický večer.

• 24.7.2012  01:57
    Prometheus (2012)

Nejsem sice velkou fanynkou sci-fi, ale na tenhle film jsem se sla podivat ze zvedavosti kvuli jeho hereckemu obsazeni. Predem jsem si nezatezovala filmovy zazitek zadnym ocekavanim. Co se tyce pribehu, tak ten povazuji za prumerny. Bohuzel jsem take spise logicky uvazujici clovek a i kdyz mi nevadi, kdyz film nedava odpovedi, tady musi divak hledat nejen odpovedi, ale take otazky. Spousta veci zustava bohuzel nelogicky nevysvetlena. Herecke vykony hlavnich postav jsou paradni (obdivuji Noomi), vedlejsi postavy jsou slabsi, ale muze za to spis scenar. Nevim, jak vy, ale ja bych asi nelezla k hadovi, ktereho se bojim a ktery vypada, ze me chce sezrat i se skafandrem, a se slovy "ona je tebou okouzlena" se na nej nesnazila sahat. Ale jak bych rekla za bezneho zivota, "uplna blbost to nebyla" a vizualne se jednalo o skvely zazitek. Zaverecna vyvrazdovacka ma neco do sebe, i kdyz utek pred ritici se vesmirnou lodi (omg ona fakt spadla a asi budu muset utyct co mozna nejhloupejsi cestou, aby byla sance, ze me rozmackne...) byl spis pro pobaveni divaka. Celkovy dojem na obstojne 3 hvezdy, protoze koneckoncu proc ne, o tom filmu jsem cestou domu musela premyslet.

• 22.7.2012  12:27
    Smrt na Everestu (TV film) (1997)

Bez přečtení knihy / knih, které popisují události na Mt. Everestu 1996 (především J. Krakauer: Into Thin Air a A. Boukreev: The Climb), nemůže tenhle film divákovi nabídnout tak strhující příběh, jak by se mohlo dle popisu zdát. Osobně musím říct, že kdybych obě knihy nečetla, tak mne film neosloví a budu zklamaná. Takhle však dávám 4 hvězdičky a není to úplně objektivní hodnocení k filmu (stále se jedná o TV film...), ale upřímně musím ohodnotit jenom to, že se někdo odvážil toto téma vůbec natočit. Herecké výkony nejsou vůbec špatné a natáčení takového filmu muselo stát spoustu energie a prostředků, že si takové hodnocení zaslouží.

• 26.6.2012  22:33
    Lilja (2002)

Zase chvíli si budu říkat, že ten "můj" život nebyl tak těžký... Je mi zle z toho, čím si musí některé děti procházet. Hrůza. Film to podle mě podává skvěle, jsem otřesena...

• 26.2.2012  12:52
    Warrior (2011)

Asi jsem od toho filmu očekávala víc a má očekávání nebyla zcela naplněna. Film mě sice úplně nezklamal, ale čekala jsem větší emoční napětí ústřední dvojice. Spíš jsem měla bohužel dojem, že jsou oba dva ukřivdění a příliš hrdí na to, aby se smířili, ale to na celovečerní film úplně nestačí, to vídám kolem sebe v životě každou chvíli... Čtyři hvězdičky ale nechávám, především za dobré herecké výkony a také za některá sociální témata (USA je opravdu úžasná "svobodná" země), která se film snaží postihnout. Koneckonců jsem se u filmu nenudila.

• 26.2.2012  12:45
    50/50 (2011)

Nakonec se z toho vyklubal příjemný film s nádechem komedie, což je u tak vážného tématu celkem obdivuhodný výkon scénáristy. Postavy jsou sice poněkud jasně stanovené na ty dobré a špatné, že si nakonec oblíbíte i tu, kterou ztvárnil Seth Rogen, ale to nic nemění na faktu, že každá z hlavních postav má ten správný lidský přístup. Celkově to je (podle mě) povedená sonda nejen do duše člověka bojujícího s rakovinou a smiřujícího se s všemi možnými alternativami, ale také do myšlení, pocitů a emocí jeho blízkých.

• 26.2.2012  12:37

Jako čtenáři knižní předlohy pro mě byl film milým zobrazením toho, co jsem si během čtení představovala. Těžko očekávat, že by se podařilo tak rozsáhlou knížku vměstnat do tak krátké stopáže. Naopak však musím vyzdvihnout, že se autorům podařilo dostat do filmu všechny podstatné detaily a že film tak musel být srozumitelný do detailu i pro ty diváky, kteří příběh předtím neznali. Výkony hlavních představitelů podtrhují dějovou linku a podle mě byl jejich výběr proveden na jedničku v souladu s knížkou.

• 10.1.2012  02:05
    Drive (2011)

Tak takový filmový zážitek jsem opravdu nečekala. Jsem uhranuta zpracováním filmu, kdy všechno působí tak úchvatně napůl uměle, hlavním hrdinou i soundtrackem. Příběh vystavěný na několika málo dialozích, kterých je ve filmu celkově jako šafránu, a proto mají tak silný dopad na diváka. Stupňující násilí v průběhu filmu mne nutilo odvracet zrak od obrazovky, ale v celkovém výsledku to vlastně tak působilo správně. K té podmanivé hudbě a "nedostatku slov" to prostě sedělo. Podle mě i perfektní herecká sestava, především hlavní trio Gosling, Mulligan, Cranston. Silný dojem...

• 4.12.2011  12:02

Překvapivě dobrá komedie s ne příliš složitou zápletkou, nenáročným humorem a hvězdným obsazením. Mohlo by to sice být vtipnější a Charlie Day méně otravný, ale takhle to bylo alespoň víc nenucené. Některé scény jsou vyloženě povedené. Divákovi je naservírovaná taková porce zábavy, jakou by běžně čekal od partičky kamarádů třicátníků, kteří vymyslí řešení svého problému v baru. Film spěje k předvídatelnému závěru, ale pokud se na něj divák půjde dívat bez předsudků a velkého očekávání, jako komedie ho určitě uspokojí.

• 4.12.2011  11:50

Nevím přesně, co si o tomhle filmu myslet, resp. jaký je jeho námět. Ať už MBW existuje nebo ne, je tenhle film svým dokumentárním přístupem nenucenou sondou do světa street artu. A mně, jako člověku, který o těchto věcech nic neví, se líbil. I když si nepůjdu koupit sprej a nepůjdu se vyjádřit na něčí zeď, je film inspirativním dílkem, které na mne zapůsobilo.

• 2.12.2011  23:30

Je to "fu*ing insane", ale bavilo mě to. Na páteční večer jako oddychovka pro zasmání po celém týdnu naprosto ideální. Ano, je to místy oplzlé a praštěné. Utahuje si to z filmů fantasy žánru a bere si na mušku některá společenská témata, a to poněkud svérázným způsobem. Ale je to vtipné, pokud máte otrlou povahu nebo pokud se umíte takovým vtipům zasmát. Jak říkám, je to zkrátka oddychovka. Film, u kterého se chcete pobavit a nehledat logické nesmysly.

• 20.11.2011  23:09
    Zvuk hluku (2010)

Vynikající podívaná. Byla jsem uchvácená tou nápaditostí... Moje favorizovaná scéna je ta z nemocnice, která je i v traileru. Tu považuji za geniální. I když se přiznám, že ne úplně chápu celkovou myšlenku, moc se mi ten koncept líbil, snad i díky mé náklonosti ke švédské kultuře. Není to však film, který by byl postavený na pevných logických základech. To od něj rozhodně nečekejte, navíc - jak už u Švédů bývá typické - se ani neobtěžuje s vysvětlením všech věcí, se kterými se ve filmu setkáte. Proto si z mého pohledu film nezaslouží plné hodnocení, ale jinak jsem byla divácky velmi spokojená.

• 20.11.2011  23:01

Od začátku do konce psychologicky propracovaná výprava za lidskými pohnutkami zmítanými bezmocí. Neskutečné psycho, ale film, který diváka dostane. Zkrátka klasika.

<< předchozí 1 2 3