anillvap

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 17.11.2014  21:53
    Interstellar (2014)

Sice ohrane tema nekolikrat dokola (konec sveta, hledame novou planetu), ale tentokrat tak nejak jinak. Vic lidsky a emocne. O city a lidske chovani tu jde z meho pohledu predevsim. Dokonce me film v nekterych momentech dohnal k slzam, coz jsem ani necekala. Celkove jsem od filmu mnoho neocekavala (ono taky uznejte, ze z oficialniho popisu nic extra poznat nelze), a ackoli nejsem uplne fanda sci-fi zanru, z kina jsem odchazela nejen spokojena, ale dokonce nadsena. Matthew nezklamal, musela jsem na nem viset pohledem az do samotneho zaveru. Jeste chvili mi ten film bude vezet v mysli.

• 31.12.2013  15:08
    Rivalové (2013)

Lepší životopisný film jsem dlouho neviděla. Víc už ani nechci psát, pro mě jeden z nejlepších filmů tohoto roku.

• 21.3.2013  16:14
    Hypnotizér (2012)

Mně se filmové zpracování knihy líbilo moc. Nutno podotknout, že jsem četla všechny doposud do češtiny přeložené knihy od aut. dvojice Lars Kepler (tedy tři), takže už vím o Joonu Linnovi o něco více, proto chápu některé prodlevy v ději, které ostatním mohou připadat zbytečně natahované. S celkovým výsledkem jsem spokojená, hudba byla podmanivá, kamera výborná a typické severské naturalistické zobrazení problémů dnešní společnosti mne opět nenechalo chladnou. Nemůžu posoudit, zda se film bude líbit těm, kteří knihu nečetli, ale je mnohem srozumitelnější než filmová zpracování románů S. Larssona (když už to zde každý druhý porovnává). To v případě, že jste nečetli literární předlohu. Z komentářů zde se nemohu ubránit pocitu, že spousta lidí jaksi nechápe, že filmové zpracování neznamená doslovný přepis knihy a casting nikdy nebude odpovídat představám každého čtenáře (pozn. výběr představitele J. Bonda třeba více odpovídá knižní předloze a také se to spoustě lidí nezdá). Takže konec zbytečných komentářů. Myslím, že každý, kdo má rád severská dramata, schopnost jejich autorů zobrazit vše do detailu a naturalisticky či se rád podívá na dobrý krimi thriller, by neměl být zklamán.

• 18.3.2013  00:26

Skvělý dokument o tom, čeho všeho je možné dosáhnout, vzdáme-li se pohodlí vlastního domova a vyrazíme za vyššími ideály daleko za severní polární kruh. Vlastně nepůsobí ani tolik jako dokument, ale spíše jako strhující příběh. Severský styl zpracování byl vždycky něčím výjimečný. Pro mě se jedná o jeden z nejvíce inspirativních filmařských počinů poslední doby.

• 18.3.2013  00:22

No ano, Tarantino. To znamená, že se musím v akčních scénách smát. Protože tyhle byly praštěné jako obvykle. Ovšem stejně tak zdařilé, o tom žádná. Nejlepší výkony Ch. Waltze a L. DiCapria. J. Foxx kupodivu nebyl tak výrazný - nebavil mne tolik. Možná pro to, že má na krku ty nejvíc přestřelený přestřelky. Nevadí, film je i přesto relativně vyrovnaný, i když v některých úsecích zpomaluje - jeho stopáž by se dala s klidem zkrátit. Závěr je ale tak perfektně reálně nereálný, že bych ho nikomu jinému než Tarantinovi nesežrala. Ale u něj se jedná o kvalitní diváckou podívanou.

• 18.3.2013  00:07

Silný snímek o tom, jak lze (ne)pochopit podstatu náboženství a jak relativně snadné je dostat se do řad extrémistů. Uvědomění si tohoto paradoxu hlavním protagonistou je stěžejním námětem příběhu a kupodivu vám bude hrdina sympatický, i když se na začátku filmu bez váhání uchyluje k násilí. Tenhle snímek, ač nízkorozpočtový, se velice povedl.

• 9.3.2013  15:03

Dnes jsem dokument / film viděla v rámci festivalu Jeden svět a doporučuji ho zhlédnout, zklamáni nebudete. A to nejen vy, kteří žijete hektickým způsobem života a nestíháte, ale také vy, kteří nám nedostatek času často vyčítáte. V dokumentu vám nikdo nebude přednášet laciné fráze o time managementu a prioritizaci, jak by se mnozí z vás mohli obávat. Naopak, již od začátku vám autor dá najevo, že se bude snažit nalézt hlouběji zakořeněnou příčinu a bude hledat na mnoha místech, v mnoha oborech, u mnoha lidí. Nečekala jsem od filmu, že mi přinese návod na to, jak v dnešní době žít a nezbláznit se z toho. Nejspíš právě proto mě dokument bavil, dostál mému očekávání, a obohatil mne tak o několik dalších úhlů pohledu. Dnešní doba opravdu je náročná na lidský čas. Důkazem budiž i to, že během pobytu v kinosále přibyl na displayi mého mobilního telefonu další zmeškaný hovor...

• 2.12.2012  14:55
    Profesionální lháři (TV seriál) (2012)

Řekla bych, že je to tak trošku Californication v business světě. Postavy mají potenciál (i když Doug a Clyde by se mohli míň pošťuchovat) a je zajímavé dívat se na ten nablýskaný svět oblečený do obleků šitých na míru, který je bezchybný pouze na první pohled. Stejně tak jako je dobře, že takoví nejsme všichni. Kravaťáci tenhle seriál ocení, protože se v něm skrývá mnohem víc pravdy, než by se na první pohled mohlo zdát. Edit: s druhou sérií dokonce zvedám hodnocení na pět hvězdiček. Tenhle seriál mne prostě baví. Připadá mi, že je zde hrozně podhodnocen, a to si nezaslouží.

• 26.2.2012  12:45
    50/50 (2011)

Nakonec se z toho vyklubal příjemný film s nádechem komedie, což je u tak vážného tématu celkem obdivuhodný výkon scénáristy. Postavy jsou sice poněkud jasně stanovené na ty dobré a špatné, že si nakonec oblíbíte i tu, kterou ztvárnil Seth Rogen, ale to nic nemění na faktu, že každá z hlavních postav má ten správný lidský přístup. Celkově to je (podle mě) povedená sonda nejen do duše člověka bojujícího s rakovinou a smiřujícího se s všemi možnými alternativami, ale také do myšlení, pocitů a emocí jeho blízkých.

• 26.2.2012  12:37

Jako čtenáři knižní předlohy pro mě byl film milým zobrazením toho, co jsem si během čtení představovala. Těžko očekávat, že by se podařilo tak rozsáhlou knížku vměstnat do tak krátké stopáže. Naopak však musím vyzdvihnout, že se autorům podařilo dostat do filmu všechny podstatné detaily a že film tak musel být srozumitelný do detailu i pro ty diváky, kteří příběh předtím neznali. Výkony hlavních představitelů podtrhují dějovou linku a podle mě byl jejich výběr proveden na jedničku v souladu s knížkou.

• 10.1.2012  02:05
    Drive (2011)

Tak takový filmový zážitek jsem opravdu nečekala. Jsem uhranuta zpracováním filmu, kdy všechno působí tak úchvatně napůl uměle, hlavním hrdinou i soundtrackem. Příběh vystavěný na několika málo dialozích, kterých je ve filmu celkově jako šafránu, a proto mají tak silný dopad na diváka. Stupňující násilí v průběhu filmu mne nutilo odvracet zrak od obrazovky, ale v celkovém výsledku to vlastně tak působilo správně. K té podmanivé hudbě a "nedostatku slov" to prostě sedělo. Podle mě i perfektní herecká sestava, především hlavní trio Gosling, Mulligan, Cranston. Silný dojem...

• 20.11.2011  23:01

Od začátku do konce psychologicky propracovaná výprava za lidskými pohnutkami zmítanými bezmocí. Neskutečné psycho, ale film, který diváka dostane. Zkrátka klasika.

• 30.10.2011  16:28

Na další počin Woodyho Allena jsem byla nesmírně zvědavá a měla jsem od něho určitě vysoká očekávání. Po zhlédnutí Půlnoci v Paříži můžu říct, že mne rozhodně nezklamal. Obávala jsem se, že film bude poněkud sklouzávat do žánru romantických komedií, jejichž příznivcem zrovna nejsem. Naštěstí v tomhle filmu hraje vedle romantiky stejně důležitou roli také komediální stránka věci a celkově nevšední pohled na život a na svět. Zkrátka mne Půlnoc nenudila, byla zábavná a měla dokonce i myšlenku. Závěrečné rozuzlení příběhu přidává filmu na jeho lidskosti. Milé, vtipné, elegantní.

• 2.7.2011  17:39

Byla jsem mile překvapená a uchvácená strhujícími hereckými výkony, na kterých film prakticky stojí. Mírně tomu napomáhá také zvolená hudba a to, že je příběh založen na skutečných historických základech. Díky tomu se zdánlivě ne příliš lákavá látka stává velmi zajímavým počinem, který mne nenudil. Na procvičení britského přízvuku je tento film jako dělaný.

• 22.5.2011  16:11

Tenhle film mi vyrazil dech. Nejen scénářem navíc inspirovaným skutečnými událostmi, ale také hereckým koncertem De Nira a Williamse. Těm dvěma bych věřila úplně všechno. Film je neskutečně dojemnou a pravdivou sondou do nitra lidské duše. Brečela jsem jako želva...

• 22.5.2011  16:01

Naprosto dokonalý scénář, který mě zcela pohltil. Herecké výkony snad ani netřeba komentovat - jedním slovem strhující. Je pravda, že takovým způsobem originální námět předem zajišťuje určitý stupeň zajímavosti. Navíc zasazení celého příběhu do malé vesničky přidává filmu na věrohodnosti a důvěryhodnosti. Ve velkém městě by to nefungovalo. Osobně jsem byla překvapená tím, jak se příběh vyvíjel, jak kreativní byli Larsovi spoluobyvatelé a jak si Lars "poradil" s odchodem své imaginární přítelkyně. Vůbec mi nevadilo, že se šlo až za hranice absurdity. A za to si film ode mne zaslouží pět hvězdiček.

• 8.4.2011  23:45
    Shameless (TV seriál) (2011)

Shameless jsem zkusila ze zvědavosti, protože mezi mé oblíbené seriály patří ty, které zaštiťuje Showtime (Californication, Dexter). A musím říct, že po zhlédnutí pár dílů jsem spokojená. Líbí se mi to. Je to správně trhlé, asi už jako všechny dobré seriály. Neviděla jsem britský originál, tak nedokážu tyto dva srovnat. Ale tahle rodinka si mne získala, jednotlivé postavy mají svůj účel, kterým přispívají k celkovému kolorytu "sousedství". Těším se na vývoj jejich psychiky. Více napíšu určitě po zhlédnutí dalších dílů... Update: po shlédnutí celé první série se Shameless jednoznačně posouvá vysoko na příčky dobrých seriálů. Takovou originální sestavu postav, které povětšinou patří do jedné rodiny, člověk v jednom seriálu jen tak nevidí.

• 10.3.2011  00:17

Na Tři dny ke svobodě jsem se koukala na doporučení, protože jinak bych podle obsahu filmu k němu byla možná až příliš skeptická a pravděpodobně by mne nezaujal. Po zhlédnutí několika minut si však získal mou zvědavost a celé plánování a samotné provedení jsem prožívala společně s Crowem. Sice jsem se nemohla ubránit dojmu, že je to takový převlečený Jack Bauer bojující za svou rodinu, který je prakticky neohrožený, ale i přesto mě to bavilo. Emocionálně, si myslím, je film vyveden výborně, jednotlivé dialogy mezi Crowem a Banks (hlavně ve věznici) nepostrádají na dramatičnosti a citovém vypětí. Banks, pravda, místy poněkud panovačná a hysterka, ale Croweovo občasné "shut up" zde dodává situaci na věrohodnosti. Celkově hodnotím pěti hvězdičkami a jsem upřímně ráda, že Haggis příběh dokončil a nemusím si nic domýšlet. To by mě u filmu tohoto typu dost zklamalo.

• 5.3.2011  21:42

Na tento film jsem se hodně těšila, a tak jsem ráda, že mne nezklamal. Knižní předlohu jsem četla minulý rok, takže ji mám relativně čerstvě v paměti. Líbilo se mi, že se Anh Hung Tran držel předlohy celkem věrně. Co mě hodně potěšilo byl fakt, že Midori vypadala prakticky stejně, jak jsem si ji představovala. Film na mě nepůsobil tak "ujetě" jako knížka (myslím tím fakt, že japonská kultura mi svým myšlením není tak blízká a je pro mne spíše záhadou), což osobně shledávám také jako pozitivum, protože jsem si sama vyzkoušela, jaké to je být ve vztahu s někým, kdo to nemá v hlavě zcela v pořádku, tak si nyní připadám o něco normálnější. I když Norské dřevo není rozhodně mainstream, můžu říci, že jsem očekávala, že to bude více alternativní. Za sebe mohu prohlásit, že si myslím, že by se film mohl snadno líbit i člověku, který nezná knižní předlohu.

• 21.2.2011  01:46
    127 hodin (2010)

127 hodin byl bezpochyby jedním z filmů letošní sezóny, na které jsem čekala a těšila se na ně. Nezklamal mne. Celou dobu film dokázal udržet mou pozornost, ačkoli jsem se toho trochu bála, neboť celá hodina stopáže byla věnována zoufalým pokusům v kaňonu míchanými s Aronovými halucinacemi. Všechno to však bravurně dokreslovalo bezvýchodnost situace a jak řekl sám Aron, vše do sebe zapadalo. Při závěrečných minutách mi běhal mráz po zádech, i když jsem věděla, jak celý příběh skončí. Dechberoucí záležitost. Díky skvělému hereckému výkonu J. Franca a mistrovské režii nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami.

• 12.2.2011  03:28

Jako třetí díl trilogie je film rozhodně velmi důstojným zakončením. Možná se trošku zamotává víc než ostatní a má poněkud zvláštní konec, i tak ale baví stejně jako oba dva díly předchozí. Je to už míň sci-fi a víc komedie míšená s "westernem" s narážkami na High Noon a Clinta Eastwooda. Ale ty scény, kde Ch. Lloyd s vzezřením potrhlého vědce-génia ovládá bravurně střelbu, na koni brázdí Divoký západ, tancuje na místní "party" a nakonec upadne do bezvědomí po jednom panáku whiskey, ty jsou prostě krásně absurdní. K nezaplacení.

• 12.2.2011  01:01

Druhý díl nezklame, je stejně originální jako první díl a k tomu ještě o něco více zamotanější. Stejně jako u jedničky, i u dvojky jsem se navíc dobře bavila a vychutnávala si tu spleť příběhů. Kouzlo je i v tom, že divák má o příběhu dokonalý přehled, nic není zbytečně překombinované. Osobně mám nejradši to, že u příběhu odehrávajícím se v roce 1955 divák ví, co se má stát a s napětím čeká, jestli se to Martymu opravdu podaří zachovat tak, jak to zinscenoval v jedničce. Zkrátka perfektní podívaná.

• 11.2.2011  01:19

Výborný film, ve kterém se mísí příběh o cestování v čase s originalitou a dokonalým nápaditým humorem. Pro mě jednoznačně jeden z nejoriginálnějších filmů s touto problematikou. Není to přehnané, je to logické a je to dokonale propracované. Tolik detailů, které jsou v příběhu podchyceny, to si skutečně říká o to vyseknout před tvůrci poklonu.

• 18.1.2011  19:11
    Dexter (TV seriál) (2006)

„I’m a neat monster“. Přesně to o sobě Dexter tvrdí. Zároveň se však po celou dobu snaží diváka přesvědčit o tom, že žádný netvor není a že všechno to, co dělá, je podloženo silným smyslem pro morálku. Jeden z nejoriginálnějších seriálů všech dob si s lidskou myslí pohrává natolik, že si hlavního hrdinu zamilujete, a to navzdory činům, které provádí. To, co je na Dexterovi jedinečné, není jen to, že nám podvědomě předkládá, že v každém z nás se skrývá jakási temná stránka mysli. Je nám na něm především sympatické to, že stejně jako my, „normální lidé“, snaží se i Dexter zapadnout do společnosti a svou přetvářku zde divákovi dává otevřeně najevo.

• 18.1.2011  19:11

Další skvost ze spojení dvojice Martin Scorsese a Leonardo DiCaprio, který určitě stojí za zhlédnutí. Zpočátku relativně nenápadný příběh, kdy budete mít pocit, že jste se ocitli na podivné půdě á la Přelet nad kukaččím hnízdem, ale zároveň zasazené do citlivé doby roku 1954. Když se však na ostrově rozpoutá tropická bouře a z tohoto kousku půdy se stane vězení, odkud není cesty zpět, začne vám být jasné, že to režisér s příběhem zamýšlel ještě poněkud jinak. Ke slovu se dostanou také vnitřní prožitá traumata hlavního hrdiny, který, zdá se, jako by zapadal do kolorytu psychiatrické léčebny. Mějte však na paměti jednu věc: „Nemáte žádné přátele“. Ale... je to skutečně pravda?

• 18.1.2011  19:10

Další z variací na zpracování příběhu Johna Dillingera. Tentokrát představovaná charismatickým Johnnym Deppem, což samo o sobě zaručuje jistou úroveň kvality. Na příbězích veřejností obdivovaných zločinců mě vždycky udivovalo to, že je to jako na filmovém plátně, kde člověk velmi snadno začne fandit za jiných okolností zcela zřetelně zápornému hrdinovi. O to více fascinující potom je, když jsou tyto skutečné příběhy zfilmovány a představeny divákovi. Do této kategorie spadá i tento snímek, který zobrazuje boj autorit proti nepříteli veřejnosti číslo jedna podbarveného obrovskými sympatiemi veřejnosti k tomuto jedinci. Silnou dějovou linií je zde i soukromý život Johna Dillingera a jeho boj o svou životní lásku, díky kterému film získává emocionální podtext.

• 18.1.2011  19:07

Film pojednávající nejen o lidské naivitě, ale také o hrůzné neinformovanosti lidí své doby, jež mohla mít tragické následky. Příběh, kde ostře kontrastuje dětská nevinnost s krutostí světa dospělých, kteří jsou schopni udávat své nejbližší jen pro to, že oni nebo jejich příbuzní nevyznávají stejnou filozofii jako oni. Tento film mne překvapil a získal si mne nejen pro to, že zpočátku nenápadné zpracování vyvrcholí v obrovské emoce v závěrečných minutách, ale také pro to, že se dokáže na obtížnou problematiku dívat očima osmiletého chlapce. Takové scény jako například ta, kdy chlapec obejme svého otce nacistu poté, co tajně zhlédl část pokryteckého filmu o koncentračních táborech, protože je na něj hrdý, donutí člověka zamyslet se.

• 18.1.2011  19:05
    Počátek (2010)

Před zhlédnutím tohoto kousku jsem byla varována, že je obtížný na pochopení. Po zhlédnutí musím říct, že to není vůbec pravda. Způsob zpracování tématu je však jedinečný. Dokonalé provázání jednotlivých časových a dějových linií v různých rovinách snu mne nenechalo vydechnout a celý příběh jsem s napětím pozorovala. Děkuji režisérovi Ch. Nolanovi za poměrně realistické pojetí snů, za nejlepší rovinu považuji tu odehrávající se na základně v horách. Co víc o filmu říci - zajímavá myšlenka velmi zajímavě zpracovaná, množství efektů a perfektní herecké výkony, to vše v balíčku jako nezapomenutelný filmový zážitek. I když už jsem ke konci podvědomě tušila, že mne čeká zrada, film jsem si užila do poslední vteřiny. Nebo možná právě proto?

• 24.7.2013  13:01
    Let (2012)

Začátek svižný, ale druhá polovina už byla až zbytečně zdlouhavá, i když bylo jasné, kam směřuje. Závěr to celkem dorovnal a celkově z toho vznikla docela slušná sonda do života jednoho pilota - alkoholika.

• 17.3.2013  23:59

Byla jsem trošku zklamaná, když jsem zjistila, že film se zakládá méně na skutečné události, než jsem si původně myslela. Každopádně se však jedná o solidní drama ukazující pravou problematickou tvář Balkánu. Z mého pohledu bych film doporučila každému koho problematika Balkánu zajímá. Měla bych pouze jedinou výtku - proč se uchylovat tolik k lacinému citovému vydírání? V kinosále koncem filmu nezůstalo snad jediné oko suché...

<< předchozí 1 2 3