Bebacek

homepage
Twitter: JanaBebarova

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 15.5.2020  22:40

"Sledovat jak se hroutí populární žena je oblíbenou americkou kratochvílí."

• 14.5.2020  22:30

Film jako terapie pro pozůstalé. První půl hodina je rodokmenové představování, kdo je čí nevlastní bratr a vyženěná sestra, až se v tom člověk přestává orientovat. Všechno se neustále stáčí k hereččině smrti a o filmech se toho moc nedozvíme, to jde stranou na úkor rodinné terapie dcery a otce, kteří před kamerou hrají divákům jakési psychodrama a pořád dokola si přeříkávají, jak to všechno bylo, asi aby se ujistili, že to tak bylo. Bohužel pro diváky to až tak záživné není. Pocitově to má tři hodiny. Jestli se chcete dozvědět něco o tom, jak dobrá byla Natalie Wood herečka, jednoduše se podívejte na její filmy.

• 8.5.2020  21:47

"Ták Lucinko, dneska budeme obnovovat lásku." - Asi taková demence to je. Jednou český mainstream není ultra šovinistický a ultra sexistický, ovšem za cenu toho, že je ultra dementní v nepochopitelném jednání postav (o hereckých výkonech dětí a dospívajících nemluvě) a WTF zvratech, které se reality života nedotýkají ani o délce jednoho vesmírného roku. Jó, taková je cena za štěstí. Eh. Ať už ta paní prosím žádný scénář nepíše. Příště raději svůj masochismus nasměřuju na vypíchnutí si vlastního oka, než na vystavování se dalšímu jejímu filmu. Konec krutosti. Pusťte si radši Sněží!

• 4.5.2020  15:48

A přesně proto napsala Betty Friedan Feminine Mystique.

• 29.4.2020  22:22

Krátký film o ubohosti.

• 20.4.2020  23:12
    LOVEní (2019)

Ti herci asi vážně nemají co žrát.

• 16.4.2020  23:13

Když Zlomené květiny jedou na schematický Výlet a zahrají si člověče nezlob se na účelově nalajnovaném hřišti s bezkrevnými figurkami.

• 6.4.2020  23:21

A o týden později chcíply. - Předvídatelně samoúčelně hloupé. #13questionsWHY

• 5.4.2020  21:44

Seš tady nejmladší... tak nepičuj.

• 15.3.2020  08:10

Samotářská, výstřední, enigmatická, v očích jiných divná a bláznivá. Nepochopená. Vnímavá, kreativní, inspirativní. Svá. "Ženy by měly mít názor". Vivian Maier, jedna z nejdůležitějších osob mého života.

• 26.2.2020  11:33

Z té neskutečné nadmíry patosu si jdu prostřelit hlavu kulkou. Nie mehr! Bitte.

• 22.2.2020  14:22
    First Cow (2019)

“Ptáci budují hnízda, pavouci pavučiny, lidé přátelství.”

• 31.1.2020  16:06
    Bombshell (2019)

Největší překážkou feminismu je fakt, že ženy při sobě přirozeně nedrží. A že ty, co soupeří s muži a chtějí "rovnoprávnost", ve výsledku často přebírají hodnoty patriarchátu. Skvěle to vystihuje kniha PROČ NEJSEM FEMINISTKA od Jessy Crispin a stejně tak i tento film. #metoo

• 24.1.2020  20:43
    Perla (2019)

Asertivní a nebojácné holčičky si snadno získávají mé srdce. Má to atmosféru a osobitost.

• 24.1.2020  20:11
    Zvěř (studentský film) (2019)

Ztracená Karkulka Janička a tři weird as fuck myslivci. Nápaditá inovace příběhu o dívce v červeném, která se ubránila všem prasatům tohohle světa.

• 11.1.2020  22:23
    Potvora - Série 1 (série) (2016)

Kundy-kam.

• 31.12.2019  17:03
    Malé ženy (2019)

“Pokud bude protagonistkou žena, musí se na konci vdát. Nebo zemřít.” 99% sure I am Jo. Brečela jsem od začátku do konce. TOP 2019.

• 20.12.2019  16:00

Druhý díl nastoluje řadu dalších nosných témat a poselství spjatých nejen s Elsou a Annou, ale i s ostatními postavami (zejména s Olafem a Kristoffem). Elsa si sice v prvním díle prošla důležitým procesem sebepřijetí, ale v závěru svou svobodu (ledové království) stejně opustila a znovu se podvolila svazující funkci královně Arendellu. Příběh druhého dílu je proto odvíjen od opětovné nutnosti Elsina osvobození se z okovů povinností a návratu k vlastní podstatě. V hledání odpovědí na existenciální otázky se pohádka posunuje do roviny filmu–terapie. Jelikož Elsa nechápe, co se kolem ní děje (slyší volání hlasů) a ztrácí vnitřní klid, musí se podvolit psychoterapii ve smyslu návratu do minulosti za účelem objasnění jednání v přítomnosti. -- více v mojí recenzi na 25fps.cz

• 18.12.2019  10:59

I am 99% sure I am Elsa.

• 17.12.2019  22:36
    Pašerák (2018)

Clint byl vždycky můj favourite guy a respektuju ho, ale tady už na mě toho patosu bylo fakt moc. Jestli mě něco irituje, tak fakt, že se lidi xx let nesnáší a nejsou schopni najít společnou řeč, aby se pak usmířili u smrtelné lože. Come on! Závěrečné sázení kytek už ten cynik ve mně fakt nedal.

• 1.12.2019  19:27
    Vlastníci (2019)

Film o stereotypech, který ty stereotypy bohužel jen utvrzuje. Paleta schematických karikatur hraje divadlo pro ty, kteří nepotřebují žádný přesah a komplexitu. Že jsme národ blbců, víme všichni. A dál?

• 27.10.2019  17:04

Patetická reklama na iracionální jednání a neotesanou maskulinitu, pod níž prostoduchá ženskost ve své limitované omezenosti vlhne. Kam můžeš narvat hudbu, narvi ji dvakrát. Ještě, že se tehdy nepoužívaly drony. To by byla každá třetí scéna - samoúčelně - z ptačí perspektivy.

• 14.10.2019  20:11
    Payday (1973)

Brilantní charakterová studie jednoho arogantního muzikanta na pozadí amerického Jihu a všeho, co k němu patří. Svým způsobem připomíná Altmanův Nashville.

• 13.10.2019  22:48
    Joker (2019)

"Na duševní nemoci je nejhorší to, že od vás ostatní očekávají, že se budete chovat jako zdravý."

• 10.10.2019  21:43

Chtělo se mi brečet, už když začala škrábat ty brambory.

• 5.10.2019  22:37
    Štěstí (1965)

Věta za větou, perla za perlou. Co záběr, to obraz k zarámování. Pověsit si je všechny na stěny domu a žít s nimi každý den. Široká paleta emocí. Krevní tlak nahoru a dolu. Vrstva za vrstvou, význam za významem. Film skončí a hned si ho dáváte znovu. Masterpiece. LÁSKA.

• 16.9.2019  12:30
    Oko ďábla (1963)

Nekuřte marihuanu, jo? :D

• 15.8.2019  21:02

Nadrtit pětatřicítkové pásy Quentinových filmů na prášek a jako antidepresivum ho denně šňupat, tak jsem nešťastnější holka na světě. DiCaprio a Pitt jsou dokonalí, stejně jako jsou dokonalí Rick a Cliff. Když se člověku podaří nepustit k sobě žadné spoilery, je ten MacGuffin fakt boží. Konec emo komentu. Jo a taky díky za Luka Perryho <3 RIP.

• 8.8.2019  21:02

🖤 "Every guy's seen you before somewhere. The trick is to find you." -- Chandler svoje dialogy nezapře.

• 16.7.2019  09:11

Americké zapadákovy v režii Jima Jarmusche mě vždycky svým způsobem baví, i právě pro ta hluchá místa, kde se nic neděje (o tom ty zapadákovy jsou), ale ne všechny nedovyprávěné strnulosti a záseky se dají shodit na hlášku "četl jsem to ve scénáři". Zombie Iggy lačnící po kávě je top.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23