• Krátkometrážní

Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody (2022)

Scenáristicky a režijně neinvenční počin, který na jednu stranu staví na všech klišé životopisných filmů, ale zároveň je na přepálené stopáži 140 minut nedokáže využít a klouže po povrchu. Mnohem komplexnější vykreslení Whitney Houston a všech jejích vnitřních démonů, které ji dohnaly na hranu a ve finále i k předčasné smrti, nabízí čtyři roky starý dokument Kevina Macdonalda, který vystihuje všechny problematické aspekty jejího života včetně toxického rodinné prostředí a sexuálního zneužití v dětství, které zásadně ovlivnily její partnerské vztahy. Mrzí mě, že do pozadí byla odsunuta postava zpěvaččiny dcery, která doslova vyrostla mezi drogově závislými dospělými na nekonečných turné mámy, a také fakt, že 95 % zpívaných písní patřilo hlasu Whitney Houston a ne ústřední herečce, na které bylo často poznat, že jen na prázdno otevírá pusu.

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Jak příhodně okomentoval můj partner, "pustit si novou českou pohádku je jako pustit si plyn". Postavy jako by právě vyšly z barrandovské kostymérny, grading přehnaný do barevné nesnesitelnosti, která na sebe neustále strhává pozornost. Co mi vadí nejvíc, je problematické vykreslení vztahu mezi mužem a ženou – aneb když chceš získat ženu svého srdce, uvězni ji doma a vezmi ji veškerou svobodu. Když pohádka pro děti přebírá toxické, genderově stereotypní vzorce z českých mainstreamových romcomů, je to hodně špatně. _ Uvidím ještě jednu vánoční pohádku (a la skanzen) a začnu střílet.

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Skanzen jak dělo. Scénografie televizních filmů 90. let. Chlap, který si vezme za ženu holku, která by věkově mohla být jeho dcerou. To už fakt nee. A navíc si nemůžu pomoct, ale to klení "kudla" zní jako "ku*va". E-E.

Tři přání pro Popelku (2021)

Norská verze Tří oříšků pro Popelku pod názvem TŘI PŘÁNÍ PRO POPELKU je moooc hezká. Culila jsem se jak malá. Krásná zasněžená norská příroda s polární září, až jsem si vzpomněla na Ledové království. ON: "Vezmeš si mě?" ONA: "Za muže? (  ).. Ale vždyť se sotva známe." ON: (čumí) ONA: "Můžeme si dělat, co chceme!" __ Dora není zlá, je jen loutka matky a s Popelkou se mají rády.  (Dora: "Matko, sklapni laskavě!") __ Verzi s homo polibkem jsem neviděla, ale i tak tam to homo je – princ zakoukaný do Popelky v mužském převleku. __ A obešlo se to aj bez Karla Gotta! __ Astrid S je boží, popová zpěvačka, která do toho dala vše. Navíc toho kluka v závěru zachrání! Normálně bych nečekala, že někdy řeknu, že bych chtěla být Popelka. Akorát teda toho koně bych ze hry vynechala a radši bych jezdila na pandě s mývalem za krkem.

Avatar: The Way of Water (2022)

Tak jsem se z pracovní povinnosti vydala slavnostně v teplákách (a aniž bych to věděla, tak pokydané) mikině na Avatara. První polovina byla asi takto: 1. Musím si jít zase zaplavat! 2. Nechám si udělat dredy. 3. Pořídím si plastové rybičky do vany. A vanu. 4. Konečně si nechám udělat tu tetovačku na ruku. Ale pak přišla druhá polovina: 5. What the hell, jdu na záchod. 6. Už by si mohli pořád přestat držet nůž pod krkem a nějak to uzavřít. Zív. 7. Zív. 8. Zííív. 9. Zííííív. 10. Cameron by udělal líp, kdyby podobně jako produkce War Sailor, která měla radši peníze na film dát Zelenskému na zbraně, daroval všechen budget na záchranu korálových útesů, ohrožených mořských druhů a čištění oceánů. End of story.

Bajkeři (2017) odpad!

Pověsit za Koulečka do průvanu. Na měsíc. _ Kdyby toto měly jednou sledovat moje děti, raději jim vypíchnu oči.

Řekni to psem (2022)

Dvě hvězdy za dvě úžasné border kolie. 😍 Jinak předvídatelný a snadno zapomenutelný film, který vám všechno prozradí už v traileru.

Weird: The Al Yankovic Story (2022)

Nedoporučuju lidem s respiračním onemocněním. Protože pak se taky můžete doslova udusit smíchy. Jim Morrison a Coolio TOP!

Půlnoční mše (2021) (seriál)

Dobré psycho o (ne)víře. Pro ty, kteří mají rádi americké západákovy a podivnosti mezi nebem a zemí, je to ideální volba. Mike Flanagan umí!

Cesta ven - Volba (2022) (epizoda)

Týpek, který si myslí, že je v únikové hře, je geniální postavou v tomto díle. :D