Yarwen

Yarwen

Zdeněk Domes

okres Ostrava
altruistický misantrop


7 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
  • 20.2.2019  21:28
  Uruguay, prostá krása (TV film) (2018)
  **

  Jedna z mých nejoblíbenějších zemí na světě, ale spíše než o historii, krajině a životě prostých lidí mi přišel dokument jako průvodce po letoviscích a o tom, co se kde vaří a pije. Takhle ne...

  • 30.1.2019  22:12
  Poseidon (2006)
  **

  Utíkat útrobami lodi, kde člověka zezdola stíhá smrtící voda a nahoře čeká jen nejistota, tenhle typ katastrofických filmů mám rád. Jenomže tady je to tuze stereotypní, hnedle zpočátku jsem si krásně tipnul na první dva, kteří zařvou, jediná situace, která mě překvapila, bylo umělé dýchání, kde jsem čekal po dvou deších probuzení oběti v plné síle, jinak to zdaleka nevyužilo potenciál, jenž téma nabízelo.

  • 10.1.2019  15:12

  Pro mě asi nejlepší díl tohoto seriálu. Nádherně vtipné, zároveň krásně namířené zrcadlo na to, jak to na tom světě chodí...

  • 2.1.2019  21:41
  Kdo přežije: Cagayan (TV pořad) (2014)
  **

  Na poslední radě vychvaloval její jistý člen budoucího vítěze, jak byl dobrým hráčem a jak udělal čest této hře. Jeff Probst přizvukoval, že se jedná určitě o jednu z nejlepších sérií, že to bylo hodně nahoru a dolů a hra přinesla spoustu překvapení. Jenže - co přinášelo zmíněná překvapení? Nic jiného než podrazy a zabodávané kudly do zad spojencům. Vítěz nejenže vršil jednu zradu za druhou, ale obětoval by i svou ženu a děti, aby se dostal ke kýženému miliónu - a se ctí už neměla jeho hra vůbec nic společného. Jsem tak trochu zaražený, když se tleská podlému člověku, jak hrál dobře. Asi úplně nejlépe to shrnula na poslední radě Trish, přesto to dopadlo tak, jak to dopadlo, a i když mám Kdo přežije velmi rád, tentokrát to nebylo o sportovních výkonech, odolnosti a výdrži, ale čistě jen o špinavých podpásovkách - této sérii nemohu dát nadprůměrné hodnocení. Hrát (a dokonce i vyhrát) se dá i mnohem slušnějším způsobem.

  • 2.12.2018  13:12
  Lorinka a čertík Bertík (TV seriál) (1968)
  **

  Tak jsem se konečně po pětatřiceti letech dozvěděl, odkud se vzal čertík Bertík, který potom Štěpánku Haničincovou mnoho let provázel v budoucích pohádkách. Na druhou stranu, ta pohádka o strakatém telátku fakt nestála za nic.

  • 4.11.2018  23:08
  Vápenička (TV film) (1995)
  *

  Několikrát jsem si během pohádky říkal, že tvůrci snímku snad ztratili i poslední soudnost - je to úplně o ničem, bez pointy, plné hloupých nelogičností, rovněž obsazení herců mi úplně nesedlo. Pochválit lze snad jen Yvetu Blanarovičovou, ale to je příliš málo. Velmi slabé.

  • 21.10.2018  20:24

  Sestřihy z filmů Lary Stevens, které natočila pro společnost Private. Komplet obsahuje dva disky, přičemž ten druhý je z valné části věnován dvoudílné filmové sérii Lady of the Rings.

  • 13.10.2018  16:47

  Syrové, místy krapet přitažené za vlasy, ale z hlediska ukázky cikánského prostředí pořád reálnější, než se nám snaží podstrčit cenzurovaná Česká televize a další "politicky korektní" média Evropské unie. Za mě vydařený film a lepší tři hvězdy, jen přemýšlím, zda by si někdo v dnešní době (2018) ještě troufl natočit něco podobného - v době, kdy spisovné slovo Cikán je již bráno jako něco nepatřičného, téměř rasistického, jakoby změna názvu či jména dokázala změnit i samotnou podstatu věci nebo člověka.

  • 7.10.2018  19:00

  ...a vrcholem dílu je pro mě ten miloučký býložravý králíček. Vlastně jeho stín...

  • 7.10.2018  15:13

  Dle mého skromného názoru nejhorší díl pana Tau ze všech. Naše malá Klaudie se dílem jen párkrát mihne, seznámíme se s její matkou, ale jinak je to docela hloupé a nudné. Jediné, co trochu vyniká, je hudba, ale nad průměr to sama nevytáhne.

  • 7.10.2018  14:05

  A velká cesta průmyslníka Violy s jeho vnučkou začíná. Pan Tau dělá, co může, ale náhoda je holt prevít a naše dvojice se tak mnohdy dostává do dobrodružných situací. Tady se neubráním a dám skvělé čtyři hvězdy...

  • 7.10.2018  11:44

  Několik dílů natočených v rámci první série s panem Werichem považuji za vůbec nejlepší ze všech. Pan Viola, dědeček Klaudie, přemýšlí, jak by ji udělal radost a rozhodne se tak pro cestu kolem světa, peněz má dost na to, aby si nakoupil i fůru zážitků k tomu. Pana Tau pak považuje ze pracovníka cestovní kanceláře, který "všechno zařídí". Nic ale nedopadne tak, jak bylo plánováno a diváky tak čeká jedno malé dobrodružství. A je na co se těšit.

  • 6.10.2018  22:16

  Čistě lesbickým snímkem provází Felecia, hvězda lesbické erotiky, která je ovšem zároveň jedinou pohlednou interpretkou mezi více či méně vyžilými herečkami. Naštěstí se účastní každé druhé scény a vytahuje tak snímek nad průměr. Down and Dirty je asi správný název filmu, neboť režisér se se svými svěřenkami nemazlí a rozmanitost i záběr snímku je docela velký - od strap-onů až po elektrosex.

  • 28.9.2018  18:39

  A je to tady! Po několika týdnech, ve kterých jsem si pustil všechny díly pana Tau, jsem dospěl až k tomuto poslednímu. Pan Tau nakonec vlastně není hledaný nepřítel třetího inspektora letecké bezpečnosti, ale ani při dobré vůli to nakonec nedopadne nejlépe. Splnil jsem si cíl shlédnout všechny díla pana Tau a rozloučení s ním je důstojné, dávám 62%. A nejlepší díly ze všech? Vystihl bych tři: Pan Tau naděluje, ze kteréhožto dílu dýchne na diváka krásné kouzlo Vánoc, Pan Tau a neděle, to je takový pohodový díl s tou první rodinkou, kolem které se seriál natáčel, a pak několik dílů s Janem Werichem, který považuji za kvalitativně nejhodnotnější. Nicméně i ve druhé a třetí sérii se vystřídala špička tehdejších herců a myslím, že tento seriál patří k tomu, za co se v československé tvorbě rozhodně nemusíme stydět, spíše naopak. Howgh.

  • 28.9.2018  18:31

  Název ve mně evokoval esenciální otázku, kterou ženskou zvolit, když chlap má dvě, ale tady se nejedná vskutku o nic více, než o bouřku (buřinku). Tento díl je koncertem dvou herců, a to Vlastíka Brodského a Pepy Kemra, kteří posouvají mé hodnocení nahoru. Předposlední díl si u mě vysloužil hezkých nadprůměrných 57%.

  • 23.9.2018  23:14

  Ať je to jak chce, Otto Šimánek podává v seriálu výtečný výkon prostřednictvím své mimiky a grimas, sám bych se ani z dálky nepřiblížil tomu, abych vyjádřil svými obličejovými svaly tak jasné (pozitivní) emoce. Scénář je natolik dobrý, že přibližuje snímek kvalitě dětských filmů z 80. let, je to prostě dobré, za mě zasloužených 64%.

  • 18.9.2018  22:35

  Čtvrtý díl třetí série nám zavádí pana Tau na kouzelnický sjezd a určitě nezůstane stát nečinně bokem, neboť i mezi kouzelníky jsou ti dobří a ti druzí, kteří chtějí být nejlepší i za cenu toho, že sabotují práci svých konkurentů. Tento díl nepostrádá vtip, párkrát jsem se zasmál...(64%)

  • 18.9.2018  22:30

  Pepa Dvořáků si zatančí kvapík poté, co se mu zbouraný dům znovu postaví, Zdeněk Srstka řekne za celý díl jen jedno slovo, zatímco Vlasta Brodský stíhá pana Tau, jenž se opětovně objevil na křídle. Ke konci dílu se objeví Václav Štekl, který zřejmě pověsil své učitelské řemeslo z první série na hřebík, a zatímco ve druhé si jen sjel páternostrem, tak nyní se objevuje jako organizátor sjezdu kouzelníků... (54%)

  • 13.9.2018  22:53

  Pár plusových bodů za mého oblíbence Zdeňka Srstku, který s Pepou Dvořákem přepravuje slona. Na něj se pak udělá velkolepý hon traktorů, náklaďáků, kombajnů a houfu jézéďáků v čele s Frantou Husákem. (64%)

  • 13.9.2018  22:25

  První díl třetí série zavádí na obrazovky zbytek z plejády českých herců, kteří se snad ještě doposud v seriálu neobjevili. Pan Tau tentokrát nepřilétá svým samoletem, nýbrž rovnou na křídle letadla, čímž rozjíždí novou zápletku. (54%)

  • 7.9.2018  21:47

  Zajímavý člověk, jen to uchopení dokumentu bylo slabé. Například - jak se má člověk rozhodnout, pokud je na něm, zda někoho blízkého odpojit od přístrojů? Existuje na to nějaký návod? Obávám se, že je to čistě na tom, v jakém stavu je pacient, jakkoliv je to bolestné rozhodování. Hledat v tomto za každou cenu třináctou komnatu je nešťastné. Naopak cesta do Sovětského Svazu pro zraněného bratra, to byl dobrodružný příběh. Jen si dovolím nesouhlasit, že máme v životě něco předurčeného, že se něco přihodí.

  • 6.9.2018  22:06

  Poslední díl druhé série s panem Tau si zasloužil trochu důstojnější zakončení, místo toho jsem útrpně sledoval taškařici s turisty, což položilo logiku snímku na lopatky. Za druhou sérii celkově lze ale vyzdvihnout výborné herecké výkony v čele s Vladimírem Menšíkem. Tento díl však jen za 47%.

  • 1.9.2018  22:32

  Seton je zde vyobrazován jako kruté lidské hovado, zabíjející plaché tvory. Tuto skvrnu na svém svědomí se pak snažil smazat prostřednictvím svých knih, jakož i intervencemi na politické scéně pro ochranu přírody a zakládání národních parků. Snímek se snaží o objektivitu, ale ne úplně se mu to daří - na hloupý argument, že vlci maří úspěch farmářů, lze lehce odpovědět, že to byli právě oni farmáři, kteří vlky vytlačili z jejich původních teritorií a jim nezbylo než živit se tím, co na jejich loveckém území zůstalo. Přesto dobrý dokument, ukazující na nutnost vnímat přírodu jako součást našeho dědictví, které je nutno chránit a uchovat do budoucna.

  • 31.8.2018  22:17

  Stěžoval jsem si v minulém díle, jak málo je výchovné dát do dětského filmu kouření, a ono je to tu zas. Ale za tu plovoucí tatrovku nakonec dávám 52%.

  • 31.8.2018  22:10

  První série pana Tau se přesouvá do druhé poloviny, k novým hercům - seznamujeme se s Klaudií, vnučkou bohatého obchodníka v podobě Jana Wericha. Klaudie má všechno, co si může přát, ale její máma je pryč a děda na ní nemá čas...

  • 30.8.2018  22:00

  Asi nejzvláštnější díl ze všech s panem Tau - není zde žádná návaznost na díly předchozí ani budoucí, tenhle prostě stojí úplně vedle. Opouštíme najednou rodinu z prvních šesti dílů (ten kluk si zahraje ještě v posledních dvou první série), abychom sledovali malého chlapce, který na truc uteče od své mámy. Nikdy se již k těmto postavám další díly nevrátí.

  • 29.8.2018  22:12

  Druhá série je holt spíše o dění v Urbanově rodině než o panu Tau. Otto Šimánek si možná zahraje za Alfonsa, ale samotný Tau získává málo prostoru. Tento díl má poněkud zavádějící název, mohl by aspirovat na mírný nadprůměr, ale ta Katčina cigareta v posteli byla naprosto tragická. Chápu, že to bylo točeno v sedmdesátém pátém, kdy se kouřilo o sto šest (jakkoliv již byly negativní důsledky známy), ale tohle do dětského snímku určitě nepatří.

  • 26.8.2018  14:22

  Alfons coby mistr předpovědi počasí září, což ale vytváří závist jeho kolegů. Rovněž se o jeho úspěch začíná zajímat italská mafie. Nikdo ovšem dlouho netuší, že středobodem všeho je rosnička Jůlinka... (61%)

  • 26.8.2018  14:19

  Za mě možná nejhezčí díl z druhé série pana Tau, ve kterém si pohledná Káťa v podání Magdy Křížkové-Šebestové řádně užije na plese ještě týden předtím, než vůbec začal. A samozřejmě nádherná záležitost Františka Kováříka a jeho besedy...:) (63%)

  • 26.8.2018  14:15

  Alfons se konečně našel a s pomocí Jůlinky začíná předpovídat počasí po celém světě s takovou přesností, že mu to vynese nejenom nové auto... (52%)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace