Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

 • Komedie
 • Dokumentární
 • Animovaný
 • Drama
 • Akční

O mně

Na tento web jsem narazil při hledání zapomenutého filmu a na první pohled mě upoutal možností hodnocení. A vlastně i díky těmto stránkám jsem se dostal k podobné databázi, jež se týká knih, které jsou jedním z mých koníčků. Ostatně, někteří uživatelé by měli jednou za čas vypnout televizi a namísto toho si raději otevřít knížku, anebo raději nepsat komentáře - gramatická úroveň mnoha komentářů je pomyslná kaňka na kráse těchto stránek.

Co se mé osoby týče, shlédnutí zajímavého filmu se sklenkou vína při ruce pokládám za příjemně strávený večer. Nejsem nijak žánrově vyhraněný, i když nemusím detektivky a ignoruji reality show a telenovely, do kterých řadím většinu nových českých seriálů. Mírně větší zájem jevím v oblasti fantasy, hororu a sci-fi, byť u prvně dvou jmenovaných se musí kvalita mezi jednotlivými snímky hledat.

JAK HODNOTÍM:
Hodnotím samozřejmě ryze subjektivně, ostatně na tom je tento web postaven - asi by bylo k ničemu, kdybychom dávali hvězdičky podle kritiků. Film je přece pro diváka.

odpad! - obraz dekadence, duševní znásilnění, urážka diváka
* - špatný film
** - dalo se na to dívat, ale strávený čas šel využít lépe
*** - dobrý film, který lze doporučit
**** - výborný snímek a skvělý filmový zážitek
***** - totéž, co u 80% - tento film má však něco navíc, vytváří EMOCE. Člověk několik dnů o filmu přemýšlí, přehrává si scény, nemůže ho dostat z hlavy a i kdyby jej už nikdy znovu neviděl, utkví mu v paměti. Takový film je mistrovským dílkem, který vás dokáže uvrhnout do euforické nálady nebo naopak do melancholického rozjímání.

 

Stav ohodnocených filmů k dubnu 2015:

 • odpad!  = 203
 • *   = 593
 • **   = 800
 • ***   = 756
 • ****   = 392
 • *****   = 87

 

V rámi jednotlivých OBLÍBENÝCH sekcí mám u filmů a seriálů příslušný komentář, proč zrovna tento snímek. S tím souvisí pak i volba oblíbených režisérů. Volba nejoblíbenějších herců je dána různorodými motivy - od respektu k životním názorům, sympatiím, nezřídka zasahujícím až hluboko do dětství, až po herecké výkony obecně. Nevylučuji, že někdo třeba není excelentní herec, ale mám ho rád z jiných výše uvedených důvodů.

Nu a u hereček je to obdobné, akorát, vzhledem ke tvaru mého pohlaví, zde hraje samozřejmě důležitou roli i to, jak se mi líbí. Jsou to prostě mé dámy, které mám rád.

 

Vzhledem k tomu, že nikdo z mých přátel na ČSFD nefiguruje, nedostávám ani nemohu dávat body oblíbenosti za "kamarádství", ale všímám si toho, jak se s kým shodnu v názorech na ten který snímek - jsou to uživatelé, s kterými se prostě cítím na "společné vlně". Nemusí mít excelentní profil, ale shodují se se mnou v náhledu na svět kolem, který nám filmy odráží jako zrcadlo. Na druhé straně nemám rád hrubky v komentářích a nechápu ty, kteří označí snímek za špatný, ale dají mu tři hvězdy (= nadprůměrných 60%).

 

Stejně jako někteří jiní uživatelé postrádám k vyplnění kategorii NEJHORŠÍCH filmů, herců atd. Své nejhorší snímky spojuji se jménem Alexandre Aja, jehož rádobyhorory mě přímo rozčilují svou stupidností a omezeností; logické kiksy v ději pak beru skutečně jako výsměch inteligenci diváka. S tímto režisérem souvisí i volba mých nejhorších filmů - Noc s nabroušenou břitvou, Hory mají oči.

Reklama

Reklama