amim

amim

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 27.7.2018  20:59

"All right, pussy, pussy, pussy! Come on in pussy lovers! Here at the Titty Twister we're slashing pussy in half! Give us an offer on our vast selection of pussy, this is a pussy blow out! All right, we got white pussy, black pussy, Spanish pussy, yellow pussy, we got hot pussy, cold pussy, we got wet pussy, we got smelly pussy, we got hairy pussy, bloody pussy, we got snappin' pussy, we got silk pussy, velvet pussy, Naugahyde pussy, we even got horse pussy, dog pussy, chicken pussy! Come on, you want pussy, come on in, pussy lovers! If we don't got it, you don't want it! Come on in, pussy lovers! Attention pussy shoppers! Take advantage of our penny pussy sale! If you buy one piece of pussy at the regular price, you get another piece of pussy of equal or lesser value for only a penny! Try and beat pussy for a penny! If you can find cheaper pussy anywhere else, fuck it!" Něco mi říká, že předchozí citace je lepší než jakýkoliv komentář. Zkrátka Rodroguez/Tarantino nejhrubšího zrna. Kdyby se celý film nesl v duchu první půlky, měl bych Od Soumraku do úsvitu snad ještě radši než Planetu terror. Bohužel vyvražďovačky nemám rád, i když se to stále snaží zachránit geniální hlášky. Takhle se nakonec musím uchýlit ke 4*.

• 8.3.2018  09:50

"Good dragons under the control of bad people do bad things." Jak vycvičit draka trpí klasickým prokletím dvojky. Už nejde třetinu stopáže představovat charaktery a svět, ale musí se přijít se zajímavým příběhem. To se bohužel vůbec nepovedlo, příběh je lineární, v některých momentech nedává moc smysl a nepřináší jak v jedničce hezké poselství na závěr. Je to celkem škoda, vezmeme-li v potaz, že v jeden moment jsem si začal říkat, že pokud se vydají s příběhem jedním konkrétním směrem, začnou si hrát s zajímavou myšlenkou a dojde i na poselství nakonec. To se bohužel nestalo. Na druhou stranu velkým tahounem je opět vynikající animace, zvláště pak mimika hlavního draka je pastva pro oči. Zkrátka sledování jsem si užil, ale jednička to prostě není.

• 8.3.2018  09:29

"What are you, Thor, god of hammers?" Ragnarok je pro mě definitivní potvrzení, že už je na mě superhrdinských filmů prostě moc. Paradoxní na tom je, že Ragnarok je dokonce dost jiný než ostatní Marvel filmy, kdy je postaven spíše na sebeparodování a a pomyslném pomrkávání na diváka, který nejrůznější narážky zachytí a baví ho. Kdybych viděl před 2 roky, nebál bych se tvrdit, že možná sáhnu k 5* hodnocení, nicméně scény, o kterých vím, že bych se u nich dobře zasmál, mě míjely a já tak po shlédnutí cítil zase jenom "meh" pocit, který se v poslední době dostavuje u každého sledování Marvel filmu. Možná jsem jen sledoval ve špatný den.

• 21.2.2018  23:51
    Hai to gensó no Grimgar (TV seriál) (2016)

"I'm a man who makes precise choices about time, place, and people. Pleople call me Master of Choices. I'm gonna be the King of the Choices!" Začal bych tím, že rozhodně nemá smysl Grimgar sledovat. Ne protože by nedosahoval patřičných kvalit, ale protože je prostě jen 12 dílů a za celý seriál se tak nic nestane. Takže pokud chcete poté naskočit na mangu, smysl tu vidím, jinak ne. Nyní již k samotnému seriálu, který je, musím říct, milým překvapením. Příběh sleduje skupinku vedenou klerikem Manatem a je vyprávěn z pohledu zloděje Haruhiry, přičemž sledujeme jejich postupné dostávání se ze spodiny světa až k trochu menší spodině světa. Nic světoborného, ale samotné postavy jsou největším tahounem a asi jediným důvodem, proč píši tento komentář. I na tak krátkém časovém úseku mě dokázali přimět k tomu, abych se o ně upřímně zajímal a chtěl vidět víc. Protože jsou prostě dobře napsané a jejich sny, pohnutky a rozhodnutí dávají smysl. Kéž by to umělo každé anime. Animace je sice skromná, ale krásná a statické snímky fungují podobně dobře, jako třeba v Berserkrovi, kdy jeden snímek vydá za celou akci. Animaci podtrhuje příjemná hudba a činí tak z Grimgaru celkem dobře koukatelnou záležitost. Kdyby nebylo dílů 12, ale třeba aspoň 50 a příběh se tak mohl aspoň někam dostat, hodnotil bych asi vyšší známkou.

• 15.12.2017  00:34

"Impressive. Everything in this movie was wrong." Po prvním shlédnutí a rozležení v hlavě v šalině dávám 1 hvězdičku a fakt nevím za co. Naprosté plivnutí do tváře fanouškovi Star Wars, kde se autoři rozhodli, že Piráti z Karibiku přece nesou dostatek peněz, tak uděláme něco podobného. Ve své podstatě by to ani nebyl špatný film, ale jsem toho názoru, že když člověk pracuje s nějakou značkou, tak by měl do jisté míry udržovat to, co na značce mají lidi tak rádi. Nový SW místo toho vymýšlí nový věci, který jsou v SW prostředí úplná blbost, ale jsou strašně cool. Staví příběh vlastně na ničem, když se značná část stopáže dá smrsknout na jeden rozhovor, kde si dvě postavy vysvětlí, proč dělaj to, co dělají. Snaží se budovat vážné scény, které ale zadupává do země vtípek každých 5 min. Zkrátka já se hrozně divím, jak tenhle hnus může mít tolik % a tentokrát ani nemám pocit, že bych chápal proč se to lidem líbí, jako například v případě Mad Maxe, kde jsem aspoň trochu tušil. Doufám, že po druhém shlédnutí prozřu nebo alespoň prozřou všichni ostatní.

• 18.11.2017  17:43

"The only thing we're allowed to do... is believe that we won't regret the choice we made." Za mě zklamání, a to hlavně z toho důvodu, že se vlastně nic moc nestalo. Kdyby nám těchto 12 dílů naservírovali rok po vydání první série, asi bych neřekl vůbec nic, ale takto opravdu netuším, do kdy chcou seriál ukončit. S touto rychlostí posouvání děje, tak možná za 20 let... Každopádně jinak je to ve skrze stejné jak jednička. Všichni křičí svoje názory, sem tam to proložíme nějakým stylovým útokem na titána a tak dokola a dokola. Stále stojí za shlédnutí, ale bože kéž by se děj někam hejbal.

• 6.11.2016  23:58
    Avatar: Legenda o Aangovi (TV seriál) (2005)

"Leaves from the vine Falling so slow Like fragile tiny shells Drifting in the foam." Nikdy jsem nečekal, že to konečně řeknu. Anime, který je opravdu vtipný. Cože? Nemožné. Avatar je postaven na velmi jednoduchém a zcela upřímně ne zas tak moc zajímavém příběhu, ale na druhou stranu nabízí zajímavé postavy, propracovaný svět a jak už jsem jednou zmínil vynikající dětinsky geniální humor. Autoři si rádi hrají s očekáváním, parodují sami sebe a dělají si srandu ze stereotypů a během toho pomaloučku polehoučku posouvají děj dopředu. Zkrátka a dobře, všem doporučuji, já jsem se ten týden, během kterého jsem shlédl všechny epizody, bavil královsky.

• 21.6.2016  20:35

"A new warrior for the Horde!" *Tututu tůů* Jo, jo. Po prvních deseti minutách jsem spadl do té správné Warcraft nálady, kdy jsem věřil, že uvidím nejlepší fantasy od Pána prstenů ...a pak přišel zbytek filmu. Co film zvládá naprosto bezvadně je stylizace. Orci jsou naprosto skvěle zpracovaní a hlavně mají ten správný orcký hlas. Lítá se do fly postu ve Stormwindu a lidská armáda má správně obrovský brnění. Kouzla jsou božská (polymorf musel přijít) a "fel magic" jakbysmet. Dokonce i nutný murloc se nám objeví. Zkrátka a dobře strašně hezky se na to dívá a strašně krásně to funguje, než přijdou na scénu lidi a jejich evidentně nutná konverzace. Ústřední trio prostě nefunguje. Baví se o věcech, který nikoho nezajímají, odlehčují situaci, kdy to absolutně nedává smysl. Lothar je od třetiny filmu namaskovanej jak uplakánek a člověk, co hrál Khadgara neumí hrát. Nebo umí hrát a jeho postava je hrozně napsaná. Chápu, že na příběh Warcraftové jedničky se moc nic vymyslet nedá, ale o to jsem ani nežádal, jen by to chtělo míň zbytečných keců a víc warcraft loru orientovaných věcí. Ještě jedna malá poznámka, Medivh mi ale vůbec ale vůbec nesedl. Asi jen výběr herce. Zkrátka a dobře, nedá se tomu upřít, že je to Warcraft. Nedá se tomu upřít, že je to jeden z mála dobrých filmů podle her. Nedá se tomu ani upřít, že je to prostě jen strašně super. Já ale asi čekal trochu víc a skvělost nebo nedej bože dokonalost to fakt ještě není. Snad tu trilogii vážně natočí.

• 23.2.2016  20:16

"We did what we had to do. He was buried right." I když to nebyl bezchybný zážitek, v který jsem tak trochu doufal, mě Revenant opravdu uchvátil a jsem rád, že jsem vydržel a na snímek si i přes všechny útrapy zašel do kina. Nemohu si pomoct, ale během sledování mě okamžitě napadla spojitost s Gladiátorem. Tedy pokud nahradíme přejížděním dlaní po španělských pláních nádhernou zimní přírodou. Gladius puškou a načesaného Maxima prahnoucího po pomstě poněkud méně načesaným Glassem těž prahnoucím po pomstě. Největší podobnost bych viděl v pomalém tempu a zdánlivě přehnané stopáži, která je ovšem i vlivem přerušování v podobě parádní akce tak akorát. Když už mluvíme o akci, tak kamera je naprostá špica, zvláště pak úvodních 30 min mě utvrdila v názoru, že dlouhé nepřerušované scény a pohyblivá kamera jsou budoucností akčních filmů. Tedy pokud se zvládne choreografie. Hudba byla skvěle neteatrální a skromná a správně doplňovala dlouhé pasáže přírody a vytvářela tak pocit osamocení hlavního hrdiny kdesi v divočině. Co jinak? Leo skvělý, i když musím říct, že budu trochu smutný, jestli dostane Oscara za roli, která je nejvíc bijící do očí. Aby se nám pak nestalo, že každý, kdo bude chtít Oscara bude muset zahrát nějakou roli, která je buď mentálně či fyzicky postižená ...nebo hodně trpí. Tím samozřejmě nijak nesnižuji Leonardův koncert. Ještě mimochodem Hardy opět bezchybný až člověk přemýšlí, jestli se náhodou nenarodil, jen aby dokonale hrál tenhle typ postav. Zkrátka a dobře, já byl spokojen. A to velmi, neb je občas krásné vidět film, který nemusí mít nějaký velmi složitý příběh plný zápletek, ale je "jen" velmi skvěle odveden.

• 23.5.2015  21:05

"It was hard to know who was more crazy. Me... Or everyone else."

• 12.3.2015  00:49
    Whiplash (2014)

"I actually fucking tried. And that's more than most people ever do." Rok 2014 je příjemným rokem. A na vrcholu tohoto roku stojí Whiplash. Originální, skvěle zahrané, chytré, nenaivní. A právě poslední slovo mi přišlo vůbec nejdůležitější. Film totiž nikoho nestaví do pozice záporné postavy. Každý dělá to, co považuje za důležité. Každý chce docílit svého. V každé postavě se dá po chvilce sledování vyznat. Ať už je to být bubenickou legendou či člověkem, který legendu stvoří. Duel mezi hlavními postavami je zkrátka hrozně chytrý a finále není jen třešničkou na dortu, nýbrž třešnička z nejlepšího stromu, poctivě sklizena párem překrásných zrzek ..nebo tak něco.

• 10.3.2015  10:54

"Number 17 attacks!" Pepe je sympaťák o tom žádná a během samotného závodu vše funguje na jedničku. Užíval jsem si pasáže, kde je mírně vysvětleno, jaké jsou závody strategická bitva, ale i poklidné části s Pepem, jak osamoceně projíždí Andalusií. Zkrátka během závodu to všechno šlape (he-he ..heh) náramně. Jenže pak jsou nám představený i vedlejší postavy z Pepeho minulosti, na jejichž základě máme pochopit Pepeho charakter a ambice. Tyto postavy a tyto odbočky jsou bohužel nedotažené, nikdy nejdou hlouběji pod povrch a v konečném důsledku vlastně moc nic neříkají. Hlavní myšlenku odtušíte z přesně jedné odbočky a zbytek si musíte protrpět, abyste mohli vidět dál stav závodu. Paradoxní je, že by podle mě fungovali oba postupy - zkrátit vedlejší děj pouze na nezbytné vysvětlení Pepeho pohnutek či naopak prodloužení stopáže a nahlédnutí více pod povrch. Takhle "jenom" hezké 3*

• 12.2.2015  23:20

"We go forward." Velmi pomalý rozjezd, kdy bez okolků řeknu, že jsem trpěl společně s cestujícími nejnižší třídy. Nicméně jak jsme se dostali přes mlatu na sekery musím říct, že kvalita šla výrazně nahoru a s postupem do vyšších a vyšších tříd vlaku se i stupňovitě zvyšovala kvalita snímku. Věci začali dávat smysl, začal jsem poznávat, že i nejtitěrnější poznámka, dialog či předmět má svůj záměr. Na konci každé akce přišla odměna v podobě dalšího kousku informace, na konci každého vagónu odměna ve formě nového prostředí, které se stávalo stále barvitější a výraznější. Jen škoda, že odměna i ve smyslu, že už jsem nemusel akci trpět. Ač už zmiňovaná bitka na sekery protkaná nepochopitelnými slowmo efekty či přestřelky skrze okna vyloženě otravovaly a tak nějak jsem doufal, že už žádná další akce nebude a postavy budou mít dost času k nějakému pěknému dialogu. Očekávané finální rozuzlení mile překvapilo, i když jsem byl mírně zklamán, že mě v některých oblastech nechalo bez jakéhokoliv vysvětlení. Úplně finále naopak zklamalo, ale tady jde asi o otázku priorit. Velmi mile jsem byl překvapen obsazením. Evans opravdu dokázal, že si ho můžu představit i jinak než v kostýmu superhrdiny, a zbylé dvě "hlavní" role mírně zfetovaných Číňanů (asi) skvěle doprovázeli Evanse na jeho cestě vpřed. Musím říct, že jsem očekával míň, ale zároveň jsem teď zklamán, že jsem nedostal víc. Potenciál to má a vlastně je to i velmi chytré a nutí diváka přemýšlet, aniž by to úplně očekával. Jen škoda útrpného začátku a zkažených akčních scén.

• 3.2.2015  03:35
    Kód Enigmy (2014)

"Was I God? No. Because God didn't win the war. We did." Další z oscarových nominací, která mě nějak míjí. Hlavní problémem je pro mě, že se tvůrci nedokázali rozhodnout, jestli chtějí životopisný film o Turingovi nebo mírně epický válečný příběh o prolomení Enigmy. Výsledkem je něco mezi, na což bohužel není dostatečná stopáž a tak působí chování některých postav či odbočky v příběhu značně zmateně a nelogicky. Vzájemná důvěra, která vyvrcholí větou, která prostě musel zaznít: "Když vyhodíte jeho, musíte vyhodit nás!", je vybudována vlastně v jedné scéně. Odbočky ke kontrašpionáži či nějaké větší představení Enigmy vlastně nejsou či jsou ale naprosto k ničemu. A to všechno jen z důvodu, že se čas musí využít na představení Turingova dětství, které je ovšem pro mě naprosto nezajímavé a v konečném důsledku i zbytečné. Hudební doprovod se líbil, jen někde až moc strhával pozornost ze samotného dění. Cumberbatch neurazil, ale bohužel taky neoslnil, což bylo, vezmeme-li v potaz, že ho mám celkem rád, zklamání. Co si budeme nalhávat, k tak "malému" hodnocení se přikláním hlavně protože jsem chtěl, aby byla Enigma válečný film, což mi bohužel nebylo dáno. Někdo jiný možná ocení více.

• 2.1.2015  03:19

"I will not part with a single piece of the treasure, not a single cent of it!" Po dvojce, u které jsem už koketovat s tím, že se bude jednat o první výpravu do Středozemě bez plného hodnocení, musím říct, že rozhodně zlepšení. Přiznám se, že jsem neměl velké očekávání, a předpokládal jsem, že trojka bude nejhorší z Hobitovské trilogie. Možná díky tomu jsem si dokázal finále opravdu užít. Ano, vyskytuje se v něm snad nejvíc zbytečných a tak trochu idiockých scén, které by si mohli klidně odpustit, nicméně žádná nebyla tak do očí bijící jako např. barely z dvojky a u některých jsem se i dobře zasmál. Asi mě v kině úplně neměli rádi, když jsem po každé, co se Legolas objevil na plátně, vyprskl smíchy, neb jsem věděl, že přijde nějaká scéna ve stylu Legolas the god amongs everyone. Dost mi vadila postava hamižného zmrda, který sloužil asi jen k tomu, aby si člověk pořád říkal, proč už ho k sakru nezabijou. Z linka Tauriel Kíli jsem taky neměl zrovna dvakrát radost ale budiž no. Finální souboje armád byli fajn (tedy až na scénu, kdy elfové, kteří jen tak mimochodem nevypustili ani šíp, naskákali před trpasličí falangu v plné polní a umřeli), ale duely už na tom byli hůř. Do teď jsem nějak nepochopil, proč je Bolg tak trochu nesmrtelnej. Potěšila odbočka na Saurona a hlavně Elronda v plné polní. Ve finále dobře odvedená práce, kterou sráží zbytečné hloupé scény, u nichž jsem se ale dokázal zasmát. Nikdy jsem nečekal, že by se podařilo natočit něco ve stylu Pána prstenů nebo Hobita. Nemám nutnou potřebu tyto tituly srovnávat a tak budu asi patřit mezi lidi, kteří jsou vděční, že nás Peter Jackson vzal do světa Středozemě ještě jednou.

• 7.12.2014  02:31
    Interstellar (2014)

Je těžké posunovat žebříček nejoblíbenějšího režiséra, ale Interstellar se o to nekompromisně a s grácií postaral. Rozebrat Interstellar není vůbec snadné - dokonce je to tak těžké, že se tomu velmi nápadně vyhnu a využiji pár frází, které sice vypadají sofistikovaně, ale moc nic neříkají. Jak se říká, každé cestování v čase či podobné téma se rozpadne při bližším pohledu a tak jen zbývá, jak moc dokáže režisér schovat, že nehraje fér hru. Rád bych Nolana poprvé v životě (a asi i naposledy) přirovnal k Danu Brownovi. Zavalí vás tolika informacemi, u kterým musíte přemýšlet ale ve výsledku nemají velký význam, a do toho nenápadně schová fikci, takže se cítíte, že to vlastně dává smysl. Škoda jen, že se cítíte jako kdyby jste četli Ztracený Symbol - nakonec vás ta fikce velmi nápadně praští přímo do ksichtu. Nevím, kde se stala chyba, ale Nolan odvádí celý film skvělou práci a v posledních minutách jako by se ani nesnažil cokoliv schovat. Časový paradox Vás udeří naprosto nečekané a bohužel i velmi tvrdě. Můžete mě soudit, jak chcete, ale první polovinu jsem seděl v kině a moje srdíčko nekontrolovaně tálo a já cítil, že sleduji něco, u čeho se budu chlubit, že jsem to viděl v kině. Bezkonkurenčně do vodní planety nejlepší snímek, co jsem za posledních tak 5 let viděl. Nečekaný, chytrý, geniální. Jenže pak přijde druhá polovina a vy si řeknete: "Na Memento tu furt nemá". A proč? Protože jsem si ani jednou neřekl, že jsem debil. Ani jednou jsem si neřekl, že něčemu nerozumím. Zkrátka a krásně ...jo a dobře, Interstellar má mouchy. Samozřejmě že je má, jenže jich má nekompromisně méně než ...cokoliv. Naprosto cokoliv za posledních pár let.

• 21.11.2014  01:39

"Just another Saturday night..."Zklamání? No, vezmeme-li v potaz, že jsem vlastně moc nic nečekal, tak ne. Největší problém Sin City pro mě tkví v tom, že hlavní dva příběhy jsou vlastně hrozně prázdné. Nemyslete si, že bych snad očekával nějaký Memento vypracovaný příběh, nicméně, když se nad tím zamyslíte, dokážete děj popsat přesně jednou větou. Což by ani tak nevadilo, kdyby výplň v podobě akce a vykouřených cigaret byla zajímá. Bohužel není a ani Sin Cityovská animace a zpracování to prostě nezachrání. (hrozně mi nesedlo zbarvení ohně - proč probůh?) Na druhou stranu za krátký vyplňovací příběh s Josephem Gordon-Levittem upřímně tleskám a nebál bych se ho zařadit na první příčku i v rámci jedničky. Herci sedí krásně, nikdo mě vyloženě neštval (možná Jessica Alba) a hlavně Joseph Gordon-Levitt a Eva Green odvádějí práci na jedničku. Škoda jen, že s plytkým scénářem nic nenadělají ani sebelepší herci.

• 8.10.2014  01:21

"Not everyone has a happy ending..." Po třiceti minutách jsem si opravdu pohrával s myšlenkou, že film vypnu, hodím "odpad" a půjdu zas o dům dál. Jenže pak jsem se donutil sledovat dál a jsem nakonec celkem rád, že jsem nejnovějšího Spaidýho dokoukal. Bez obalu řeknu, že se jim podařilo vytvořit nejotravnějšího a vlastně i nejarogantnějšího Spider-Mana všech dob. Pokud jsem se v jedničce topil v klišé a v naprosto, s prominutím, kokotských dialozích, tak ve dvojce by mě nezachránil ani Aqua-Man. Já chápu, že je na místě přidat trošku humoru, ale když Spaidy říká své rádoby vtipné komentáře a superlativy na svoji osobu, místo aby zachraňoval lidi, kteří jsou během toho válcování náklaďákem, nemůžu se nepopadat za hlavu a brečet. Nejsmutnější na tom je, že záporáci jsou zpracováni relativně slušně (zvláště vznik Goblina se mi opravdu líbil), že to až vypadá, jako by na filmu pracovaly dvě skupiny lidí. Jedna relativně nadaná a druhá navštěvující ústav Dr. Chocholouška. Akce je velmi slušná, zvláště interakce s Electerm je vskutku nádherná. Ústřední dvojce herců zklamala, ale zde jsem asi dost předpojatý, neb je prostě čím dál tím víc nemám rád a to i přesto, že je Emma Stone tak rozkošná. Rozkošná si může ovšem být, jak chce, ale nejuměleji pronesenou větu "rozcházíme se" bez špetky emocí ji prostě neodpustím. Zkrátka a dobře, jsem zděšen, že toho chtějí udělat ještě minimálně dva díly, ale zároveň pořád cítím, že s trochou úprav by z toho šel vytřískat alespoň průměrně dobrý film. Takhle zatím horší 2 hvězdy. PS (možná spoiler): Nemůžu si pomoct, ale konec mi přijde naprosto nelogický. Sice mám tento typ konců rád, ale zde v něm nevidím smysl.

• 25.8.2014  00:38
    Den zrady (2011)

"My religion, what I believe in is called the Constitution of United States of America." Kdyby hlavní dvě role nepředly, co předvedly, dával bych nižší počet hvězdiček. Ještě bych dokázal zkousnout, že je příběh vystavěn na snad nejvíc klišojdní zápletce ze všech politicky laděných filmů, ale to, jak je děj uťatý, zkousnout nedokáži. První hodinu se dotýká pouze povrchu a pomaličku odkrývá zápletku, a když už si myslíte, že se konečně začne dít něco vážnějšího, prostě si skončí. Vůbec bych se nebál prodloužit stopáž aspoň na ty dvě hodinky a trochu si s koncem ještě pohrát. Smutné na tom je, že se na to moc pěkně dívá. Jen se pak nesmíte zamyslet, co jste to vlastně zhlédli.

• 21.8.2014  22:05
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

"I thought the meaning of people was somewhere in here. Then I looked inside Nicolas Cage and I found a secret ...people are random and pointless." Tak tenhle skvost bych přirovnal k lehčí verzi Přátel. Ne horší, jen lehčí ..a lepší. Nejsou důležité vtipy samotné, ale celý obrázek do nejmenšího detailu vykonstruované dobré nálady. Nikoho netrápí nějaké posouvání v ději či taková zbytečnost jako logika. Odlehčenost, správná dávka trhlosti a hlavně originality je to, oč tu běží. Nepamatuji si vtipy jako například u HIMYMu, pamatuji si celé události. Paintball, prolínání realit, kuřecí mafie křidýlka, Jeffovi proslovy a neustále dělání si srandy ze sebe sama a mnou oblíbené reference snad na všechno. To mi připomíná, že Community rozhodně není pro někoho, kdo není seriálový/filmový nadšenec. Pořád byste si ho dokázali užít, ale právě reference a popkulturní hlášky posouvají Community na jinou rovinu. Herecké obsazení je bez nadsázky jedno z nejlepších, co jsem kdy v životě v komediálním seriálu viděl. Nikdo není slabší článek a všichni se parádně doplňují, aby vytvořili jeden velký stereotyp postav. Epizody jsou sice kvalitou mírně nevyvážené (speciálně 4 série mi nějak nesedla), ale při své krátké stopáži a minimálním výskytu těchto slabších epizod, si toho asi ani nevšimnete. Zkrátka přesně seriál, který jsem na potřeboval. PS: Jaká je krása sledovat sitcom bez tradičního studiového smíchu..

• 10.7.2014  10:59
    The Flash (TV seriál) (2014)

Pilot zatím nezklamal, postavy vypadají příjemně a celé to má takový lehčí Arrowovský nádech. Něco mi ale říká, že seriál spadne tradičně do Smallvillovského emočního kliše a já pudu se známkou dolů. Zatím 4*, no uvidíme.

• 6.7.2014  01:11

"Steel and flesh... life and death... war." Zatím největší zklamání roku 2014. Jednička pro mě fungovala díky notné dávce hrdinství. 300 sparťanů na cestě za hrdinou smrtí. Nikdo nečeká, že přežije, zbývá jen bojovat a umřít se ctí. Díky tomu jsem jedničce promíjel řadu chyb a díky tomu dokázaly Thermopyly upoutat jedno velkou akcí. Zde se ten pocit hrdinství ovšem nedostavuje, chybí výrazná postava, jakou byl Leonidas, chybí stylové formace či aura nesmrtelnosti hlavního záporáka. Chybí toho vlastně celkem dost. A najednou je to máchání mečem a hektolitry stříkající krve absolutně bezpředmětné. Akční scény fádní a celková atmosféra příběhu neexistující. Tak trochu mi to připomnělo Sucker Punch, kde akčním scénám chybělo to něco a díky tomu byly hrozně prázdné. Zkrátka a dobře ohromné zklamání, které se snaží zachránit snad jen Eva Green, která byla snad pro roli sexy záporáka stvořena.

• 1.6.2014  22:48
    Free to Play (2014)

"Something knocks you down, you need to learn to get up." Celý dokument přemýšlím, kde je Alliance, abych si nakonec uvědomil, že jsem o rok jinde. Oh well. Free to play sleduje cestu tří hráčů za splněním svého snu v podobě vyhraného turnaje v hře DOTA II a získání hlavní ceny 1,6 milionů dolarů. Na základě těchto hráčů je zde vcelku slušně představena herní scéna jako taková, ale hlavně co všechno musí člověk obětovat, aby se mohl stát nejlepším v průmyslu, který je na samotném počátku. Věnovat veškerý svůj čas něčemu, co se může změnit v profit, pouze když jste nejlepší z nejlepších. Potěšilo, že dokument odvádí dobrou práci přiblížit život profesionálního hráče i lidem, kteří o DOTĚ a herní scéně vůbec nic neví. Zamrzela až přílišná snaha probudit v divákovi soucitné emoce. V konečném hodnocení dobře odvedený dokument, který snad dokáže odsuzovanou scénu přiblížit "obyčejným smrtelníkům."

• 26.4.2014  21:07
    Věc (1982)

"Somebody in this camp ain't what he appears to be. Right now that may be one or two of us. By spring, it could be all of us." Film, který mě utvrdil v tom, že prostě jen nemám rád horory. Námět zajímavý, herecké obsazení také, nicméně děj rychle spadá do bezduché vyvražďovačky (a tak nadějně to začlo..). Druhý problém je v tom, že jsem se u filmu lekl přesně jednou a ani atmosféra mě nedokázala udržet napjatého. Poprvé v životě mě nepřesvědčil ani Morricone, který pomocí hudby nedokázal dokreslit již zmiňovanou atmosféru. No, od filmu, který je velmi často vychvalován až do nebes, jsem čekal opravdu víc. Aspoň, že scény se psem jsou parádní.

• 26.4.2014  20:55

"Because in the end, the only way that we can measure the significance of our own lives is by valuing the lives of others." Hlavním problémem The life of David Gale je, že nám nabízí příliš mnoho. Dobrý thriller nás udržuje napnuté, nutí nás pokládat si otázky a závěrem nám tak vytře zrak, že budeme 5 minut koukat na běžící titulky s otevřenou pusou. Zde jsem bohužel po 10 minutách (opravdu) věděl, jak to všechno skončí, neboť autoři si nejspíš myslí, že jejich obecenstvo jsou voli. Je to škoda, protože herecky je to paráda, kdy ženské role v klidu konkurují Spaceyho tradičnímu koncertu. Někomu by mohla ještě vadit silná politická vyhraněnost, ale jelikož s tímto postojem souhlasím, tak mezi tuhle skupinu lidí nepatřím. Life of David Gale je slušný průměrný thriller, který ovšem mohl, a vezmeme-li v potaz herecké obsazení asi aji měl, být něčím mnohem lepším.

• 20.3.2014  21:20

"The speed at which the sakura blossom petals fall... Five centimeters per second." Až přede mnou někdo řekne, že anime je dětský či podřadný žánr, tohle bude film, který mu omlátím o hlavu! Skrze jednotlivé krátké příběhy je představen smutný romantický příběh Akari a Takakiho a jejich boj s odloučením. Z hlediska audiovizuálního je 5 centimeters per second na naprostém vrcholu a je společně s vhodným proložením příběhu útržky dopisů hlavním důvodem, proč dokáže děj tak silně působit. Přišlo mi, že prvnímu příběhu bylo nesprávně věnováno hodně času. Chápu, že první část příběhu musí být trochu delší, aby nám mohla být představena ústřední dvojce, ale vyčlenit 30 minut - téměř polovina filmu - emocím nejjednodušším je jen zbytečné natahování. Na druhou stranu bych do ostatních částí nic nepřidával, takže jen celkově zkrátit stopáž. Příběh je ukočírován do skvělého závěru a finální písnička/rekapitulace je naprostý masterpiece. 5 centimeters per second dokáže zpracovat námět, který rozhodně nepatří mezi mé nejoblíbenější, do takové podoby, že můžu bez jediného zaváhání zařadit film do kategorie nejlepších anime vůbec. PS: Možná byla chyba sledovat film v japonštině. Některé úseky jsem musel přehrávat podruhé, abych se zorientoval.

• 12.3.2014  00:21

"Mirror, mirror on the wall. Who is fairest of them all?" Sněhurka a Lovec musí být asi největší "pleasure guilty" film roku 2012. Disponuje sice na pohled krásně zpracovanými scénami, které jsou ovšem naprosto prázdné a v rámci celého příběhu nepodstatné. A tak se Vám může stát, že půl hodiny koukáte na scénu (kterou jste ještě k tomu už někde viděli - pčik Mononoke), abyste nakonec zjistili, že je úplně k ničemu a mohli si ji s klidem na duši odpustit. Druhá velká neznámá je pro mě, proč je Lovec v názvu filmu, když mu pak vlastně není dán žádný prostor. Slouží zde jen k tomu, aby rozjel nejumělejší a nejnelogičtější milostný trojúhelník v dějinách. Proč je jeden z nich hoden a druhý ne, jsem nepochopil doteď. S obsazením jsem byl, až na hlavní roli, která mi opravdu nesedla (ne, nejsem její zarytý odpůrce), vcelku spokojen (zvláště pak zlá královna potěšila). Za pokus to stálo, ale u pokusu také zůstalo. Příště se nesnažit namačkat jednu hezkou scénu na druhou a snažit se věnovat pozornost celkovému obrazu snímku.

• 3.3.2014  01:19
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

"I am not in danger, Skyler. I am the danger!" 1. série: 80%; 2. série: 80%; 3. série: 100%; 4. série: 100%; 5. série: 100%. Nebyla to láska na první pohled. Už během první a druhé série jsem cítil, v čem je Breaking Bad jedinečný a dokonalý, ale pořád mi v tom něco chybělo. To něco byla absence clifhangerů na konci dílů, takže mě nic nepohánělo dopředu a tradiční dokoukání série na jeden zátah se nekonalo. Naštěstí se BB zlepšuje každou sérií a od třetí jsem se i těch clifhangerů dočkal. V čem je teda BB tak jedinečný? Vývoj postav, děj samotný a herecké obsazení jsou stavebními kameny celé show. Vývoj postav je zde hlavně krásně logický. Postavy se mění, že je už ani nepoznáváte, ale pořád cítíte, že přesně takto by se člověk v jejich situaci a s jejich ambicemi zachoval. Tento vývoj postav by samozřejmě nebyl možný, kdyby nebylo 100% hereckého výkonu (hlavně duo hlavních postav potěšilo). Příběh se stává více a více zajímavý, jak Walter a Jesse postupují do vyšších kruhů drogového businessu a jak musejí plánovat stále více kroků dopředu. V páté sérii se podařilo ukočírovat děj do správně tragického happy end, který mi naprosto vyhovoval. Asi ani nemám příliš důležitých výtek, takže i přes počáteční rozpaky nakonec zakotvím na 5*.

• 25.2.2014  21:13
    Kenpú denki Berserk (TV seriál) (1997)

"For me to call a man my friend, he must be equal to me in all respects." Zklamání. Všichni se zde pořád ohánějí tím, že Berserk přináší temnou atmosféru, ale dle mého názoru je tento aspekt viditelný až v posledních třech dílech a zbytek obsahuje tak maximálně krvavé drastické scény, které sami temnou atmosféru vyvolat nedokážou. Na druhou stranu mnohdy vytýkaná vizuální stránka v podobě statické animace mi dost sedla, neboť dává prostor představivosti a tak nějak i s pomocí statických snímků vyvolává akci. Z hlediska příběhu se jedná spíše o prolog k dalšímu ději, který ovšem najdete už jen v podobě mangy, kterou číst nehodlám. Je to sice trochu nefér, ale kdyby bylo zfilmováno více dílů, možná bych šahal po větší známce. Takhle za 3*.

• 24.2.2014  23:55

"Let me handle this. That idea is just the worst." Do kina jsem šel s tím, že si LEGO rozhodně užiju, neb ho, co si budeme nalhávat, zbožňuji a na vlně dětsky inteligentního Lego humoru si jedu už nějaký ten rok (všechny LEGO hry dohrány). Ale rozhodně jsem neočekával, že se z LEGA vyklube jeden z největších kino zážitků za poslední tak rok a půl. Pár důvodů proč je nové LEGO tak boží. Vizuálně je to naprostá bomba (za lego moře smekám), ale hlavně film skvěle těží z toho, že z lega je zpracováno tak trochu všechno. Přeci jenom, kde jinde může Batman ukrást Hanovi hyperpohon, aby se dostali na sněm, kde si pokecá s Gandalfem či Leonardem (oběma). Musím přiznat, že mě dost překvapilo, jako moc byl film ...inteligentní. Přeci jenom fakt, že v kině umírali smíchy spíše rodiče než jejich ratolesti mluví za své. Posledních půl hodina nám nabídne dokonce i metaforický význam celého filmu, který se náramně vyrovnává s pocity, které musel někdy v životě cítit každý mladý či dospělý stavitel (narážka na Lego Duplo ftw). Hudba je parádní, ale hlavně bych chtěl vyzdvihnout český dabing, díky kterému jsem dokázal překonat absenci hlasu Morgana Freemana či Liama Neesna. Ve zkratce hravá fantazie.

<< předchozí 1 2 3 4 5