Machři (2010)

Z celkovýho pohledu jsem se jakž takž zabavil, ale ze začátku to je fakt šíleně křečovitý, Dugan vymýšlí jeden trapnější fór než druhej a s postupem času se to moc nelepší, nicméně to aspoň trochu vygraduje zábavnost, ale i tak je tohle asi jeden z těch nejslabších filmů, kde parta kamarádů vzpomíná na starý časy a blbnou, tady navíc se svýma rodinama, krom toho je tady dakt děsná sposuta rodinných klišé, který maj být zábavně podaný, ale to se vůbec nedaří, navíc celá ta partička včele se Sandlerem k sobě zase tak moc nepasuje a nezachrání to ani celkem srandovní cameo Buscemiho

Long kua si hai zhi zhi ming qing ren (1993)

Absolutní akční orgie a totální vražednej masakr, Robin Shou tam klidně pokosí 30 lidí v jedný akci a ani nemrkne, následuje řada drsnejsch scén, ve kterých figuruje i useknutá hlava a samozeřejmě dalších 40 zmasakrovaných zmetků, který tam padaj většinou zásluhou vypasenýho Robina a jeho zbesilý akce a co na tom, že jeho řádění mi nedávalo moc velkej smysl, jenomže tohle se bohužel děje jen prvních 20 minut, sice je fakt, že mrtvých tu je pravděpodobně víc než v leckterým akčním snímku co má 2 a půl hodiny, ale ta další hodina je tady prostě už navíc a jako protipól tý první dvacetiminutovce se snaží udržet Robina na uzdě a v mírumilovný náladě a nechutně mi připomínal Seagala, když zahlídne Indiány, což se mi teda moc nelíbilo. Jeho akční roli se tam sice jakž takž snaží převzít frajírkovskej Andy Lau, ale jeho snaha je marná a stejně jsem jen čekal, kdy dostane Robin záminku a rovzpomene se na starý časy, což se sice nakonec stane, ale neni to nic k nějakýmu dlouhýmu opěvování a z očekávanýho finále tohohle filmu mezi Robinem a Simonem Yam se nakonec nic moc nevyklube.

Cheonsamong (2001)

Skončit to po pěti minutách, tak by se mi to líbilo, jelikož začátek rozhodně dokáže udržet domněnku, že by to mohla být kvalitní akce, jenomže pokud někdo nevypne tenhle film po pěti minutách, tak po deseti vypne sám a usne, jelikož je to velká nuda, postavy jsou nevýrazný a triky jsou jak z 80tých let, navíc jsem měl neustále pocit, že mě vlastně absolutně nezajímá, co se s postavama stane, jen jsem se modlil, ať už to skončí a to i dvě minuty před koncem.

Xi Zang xiao zi (1992)

Spíš než že by to bylo akční, to je komedie a prezentuje se to bohužel takovým trochu přiblblým hong kongským humorem, což by mi nevadilo, kdyby to neupozaďovalo Biao Yuena, kterej nepředvede snad ani třetinu ze svých schopností, a místo toho pořád jen dělá rádoby vtipný scény, kouzlí a na svoje vrcholný bojový umění trochu pozapomíná, nicméně aspoň nějaká akční záplata se objeví na konci, takže aspoň něco, ale i tak tu je hodnocení značně nadsazený

Hollidei (2006)

Boj proti systému, proti nespravedlnosti, boj za svobodu a taky boj 6ti trestanců, přátel proti jednomu muži. Perfektní akční thriller s prvky drama, u kterýho je téměř hřích, že ho skoro nikdo nezná, navíc tak neskutečně vypjatý a perfektní finále se vidí málokde

A-Team: Poslední mise (2010)

No konečně, jak já se načekal na pořádnou akci a když už sem se dočkal, tak hned takovejhle mega nášup na mě připravili, já prostě čumim, po tak dlouhým půstu mě to málem odrovnalo, ale nakonec jsem se dostal zase do svý správný provozní teploty a byl jsem zase na svým akčním standardu, navíc ani scénář neni nějakej stupidní, má to správnej spád, švih a totálně monstrózní akci, že i Arnold by moh závidět. K tomuhle filmu se dá dát jediná rada - držte si koule a čepice, pokud nějaký máte, rozjíždíme se. Já žádám spravedlnost a další díl.

Souboj Titánů (2010)

Tragédie a naprostej trapas, nejdřív jsem to ani nechtěl porovnávat s původním zpracováním od Desmonda Davise, který mám fakt hodně rád, ale na mysl to prostě během koukání přijde a tohle totálně propadlo, tvůrcům bych nejradši usekal ruce a pro jistotu i nohy, aby už nic nemohli zprasit, jelikož se jim nepovedlo takřka nic, příběhem počínaje a castingem konče. Je celkem evidentní, že Leterrier nechtěl přesně okopčit původní schéma, takže to celý proházel, aby to vypadalo jinak, připomínalo mi to situaci, když chce někdo něco obšlehnout do školy z netu (znám samozřejmě jen z doslechu, sám bych se k tak takovým praktikám nikdy nesnížil) a chce aby to vypadalo jinak, ale nechce nic novýho vymýšlet, tak prostě jen přehází věty, odstavce a trochu to přepíše a hotovo a to se stalo tady, takže nakonec postavy do děje lítaj, jak koho zrovna napadne, nemá to řád a je úplně jedno, že je to totální nesmysl, hlavně, že to neni stejný jako původní film, že? No a do toho se pletou tu a tam nic moc triky, špatná atmosféra, která totálně postrádá nádech mytů a působí to moc moderně a americky a završuje to děsnej casting, kde Dia hraje Liam Neeson, kterej je v tý roli fakt děsnej, jak nějakej vandrák, vedle něj pyšně stojí Hádes, kterej je tak zuboženej, že bych mu snad dal pár drobáků a politoval ho bez toho, aniž by mi musel vyhrožovat a z Caliba se mi chtělo brečet, navíc Perseus v podání Sama Worthingtona nemá tady moc charisma a i když se snaží, tak to neutáhne, protože ho sráží blbej scénář. Rádoby super krásnou Andromedu snad ani komentovat nebudu, od pohledu protivná kráva. Na druhou stranu, když se zamyslim, jesli jsem se u toho jen obyčeně bavil, tak nemůžu říct, že ne,ale pár slušných pasáží a dobrej konec to fakt nezachrání. 2,5*

Greenberg (2010)

Nuda a Stiller šlápnul timhle filmem hodně vedlě. To, že umí solidně zahrát i charakterní roli, to už ukázal, tak nevim proč se cpal do tohohle dramatu, který nemá žádnej pořádnej cíl, žádnej pořádnej stěžejní příběh a komediální talent Stillera tu je využitej na 0%, v podstatě to nemá co říct příběhem a ani nic, čim by to dokázalo zabavit.

City on Fire (1987)

Když jsem to našel mezi TOP HK ACTION MOVIES, tak jsem čekal, že to bude hodně akční, ale to jsem se krapet seknul, ona to je spíš infiltrační kriminálka, ale na škodu to rozhodně neni, Yun-Fat Chow v roli tajnýho agenta je tradičně skvělej, příběh, i když v sobě nemá moc akce, tak má spád a celý to opět působí správně syrově a hong kongsky drsně. Škoda jen, že se to moc nedrží svýho názvu a není to tak předchůdce super akčního Hard Boiled.

Karate Kid (2010)

Moc společných prvků s tim původním filmem to teda nemá, snad jen nějakou koncepci příběhu a celá ta změna je spíš k horšímu, ať už se jedná o celej příběh zasazenej do Číny anebo o věk hlavního hrdiny, kterej je na můj vkus až zbytečně moc mladej, aby tam zápasil a převed něco, čemu by se dalo uvěřit, že by to fakt uměl, navíc Jackie Chan prostě Miyagi neni ani omylem a k tomu všemu se na konci shromáždilo klišé snad ze všech bojových filmů dohromady, že se tomu už ani nedalo smát, nicméně ve výsledku to pobavit dokáže