Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (2 810)

Mizerové navždy (2020)

Na trojku dobrý, spousta akce, oblíbená hláškující dvojka, byť to tentokrát tolik nefunguje a sem tam nějakej ten cool slow motion akční záběr, ale Bayova dvojka byla přece jenom trochu jinde, chybí tomu takovej ten wow efekt a nedokáže to ze sebe vymáčknou velkolepost. Navíc zápletka a vyvrcholení je celkem trapas, nicméně sérii třetí díl rozhodně neuráží a baví to.

plakát

Rychle a zběsile 2 (2003)

Paul Walker byl přívěšek už v jedničce a sám to prostě neutáhne, Toretto chybí jak sviň a nemá to koule, navíc film je sám o sobě od první do poslední minuty průměrák, což by mi žíly netrhalo, kdyby to nebylo pokračování skvělý jedničky. Beru to spíš jako verbovačku do dalších dílů.

Frčíme (2020)

Za mě po dlouhý době hrozně fajn animák. Výborně tu funguje jak celý to dobrodružství, tak i hlubší myšlenka, kterou příběh nese. Možná to není na plnou palbu, ale pocitově u mě jo.

plakát

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Popravdě, asi mi to postavu Harley Quinn moc nepřiblížilo a v první půlce jsem měl spíš pocit, že to je jen pestrobarevná a přeplácaná šaškovačka Margot Robbie, která si to ale fakt užívá, to se musí nechat. Nicméně naštěstí druha půlka už snese nějaký měřítka a rozjede se slušná akční jízda, byť člověk má furt pocit, že snaha osamostatnit postavu Quinn od Jokera film trochu ochuzuje a i když tu má být Harley Quinn ta hlavní, tak pachuť nepřítomnosti Jokera na konci trochu ulpí. Na druhou stranu, bavil jsem se i tak dobře 3.5.

Hrátky s ohněm (2019)

Trapná taškařice, ve který ze sebe John Cena dělá kreténa a ztrapňuje se ještě víc než obvykle. Navíc děti i pro diváka nesnesitelně otravný a ve filmu se nenajde ani minuta čehokoliv originálního.

Bloodshot (2020)

Nabušená hi-tech akce s vysypaným Vin Dieselem, kterej pobije třičtvrtě osazenstva a dokáže si přes nanoboty v žilách složit kromě ksichtu i gatě. Chvilkama sice akci trochu podkopával takovej chcíplej soundtrack, ale závěrečný vyřízení účtů bylo správně pompezní a spravilo chuť na jedničku, respektive na slabší 4.

Last Christmas (2019)

Max na jedno zkouknutí, ale i kdybych těch zkouknutí měl 0, tak bych o nic zásadního nepřišel, ve výsledku jsem měl dojem, že to nesplnilo ani základní pravidlo pobavení. Jediný, co je na filmu trochu nadstandardní a zanechá dojem, je úsměv Emilie Clarke. Tradiční film pro Vánoční pohodu to fakt nebude.

Párty Hárd (2019)

Jen pro fajnšmekry a já asi nejsem takovej fajnšmekr, jak jsem si myslel. Navíc mi vadilo, jak to z části působilo amatérsky. Každopádně pár scén, zejména s prasackým fotříkem, je vskutku legendárních.

plakát

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Sám osobě je film solidní, dobrá atmosféra, Jesse je drsňák a i když El Camino Perníkovýho tátu nějak zásadně nerozšiřuje a spíš je to taková nalepenina na závěr seriálu, tak pro fanoušky minimálně fajn návrat. Ale sledovat Jesseho Plemonse ve flashbacích situovaných do doby seriálu, kde byl mladíček a teď je z něj starej buřt s milanem, je fakt lehce kontroverzní a navíc děsně chybí Walt a modrej perník, abych byl ochoten to připojit k seriálu.

The Night Clerk (2020)

Nudný, pomalý a bez pointy. Na konci jsem měl pocit, že jsem vyloženě projebal čas v tom špatným slova smyslu. A i když mám Sheridana obecně v oblibě už od Mud, tak tady je to velký špatný a musel jsem se hodně přemáhat, abych mu toho Aspergra aspoň částečně uvěřil. Půl hvězdy za dudomety Any de Armas, na celou hvězdu to bylo moc rychlý.