Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (2 810)

Život Briana (1979)

Bomba!!! Je to nejvtipnější film z produkce Monty Python.

Leon (1994)

Režie, Herecké výkony a akční scény jsou hustý, tak co jinýho než *****. Nejlepší film Bessona i Rena

Sedm (1995)

Nejlepší thriller všech dob, je potřeba něco víc dodávat?

plakát

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Dokonalé. Quentin Tarantino je prostě génius. Ten jeho scénař je perfektně propracovanej, líp to snad ani nešlo. Všechny ty příběhy se krásně prolinaj a nakonec do sebe všechno skvěle zapadne a ještě k tomu ten Tarantinovsekj černej humor, kterej z kultovního filmu udělal ještě kultovnější, všechny ty nezapomenutelný scény a víc než dokonalý dialogy, hlášky a jak už je Tarantina zvykem, spousta krvavejch scén, který mi v paměti uvíznou ještě hodně dlouho, snad ani nemohl natočit normální člověk. Samozřejmě tomu taky hodně pomohlo herecký obsazení, Samuel L. Jackson byl jako vždycky skvělej a jeho výtažek z bible, kterej vždycky odřiká před rozstřílením nějakýho šmejda je strašně krutej, ale překvapil i JohnTravolta, kterej se před Pulp Fiction už moc neprosazoval, ale tady zase dokázal, že je extratřída a ve spojení s Jacksonem vytvořil nezapomenutelnou dvojici zabijáků, ale i další herci jako Bruce Willis, Uma Thurman, Harvey Keitel, Tim Roth, Ving Rhames nebo Christoher Walken hráli taky báječně i když tam některý měli jenom štěk, tim mam namysli hlavně Keitela a Walkena, jinak tam ostaní měli větší či menší role, ale taky bálečný. Quetin Tarantino je od tohohle filmu pro mě pan režisér, škoda jen že tady nejde dát 6*.

plakát

Záhada Blair Witch (1999)

Po shlédnutí tohoto hororu, už nikdy nepůjdu v noci do lesa sám.

plakát

Braindead - Živí mrtví (1992)

Tuny hnisu, střev, kreve a spousty usekaných končetin a do toho ještě spousta černýho homuru jak to uměl jen Peter Jackson ve svých začátcích. Prostě kultovní záležitost s největším vyvražďovaním zombáků na jeden čtvereční metr v dějinách filmu, scéna ve který si Lionel klestí cestu sem a tam hordou zombáků svojí starou dobrou sekačkou, jsou fakt neskutečný jatka a pro mě jedna z nejlepších scén, co sem kdy viděl

plakát

Kladivo na čarodějnice (1969)

Člověku se ani nechce věřit, že to je podle skutečný události, vlastně to vypadá úplně nesmyslně, když člověk kouká jaký výmysly a někedy úplný naschvály se tam dějou a jakou neomzenou moc některý lidi měli a až to označení, že to je podle soudních zápisů z toho dělá neskutečně sugestivní podívanou se strašně beznadějnou atmosférou a to obzvlášť při mučících výsleších, který nemůžou skončit jinak než doznáním a upálením

Absolvent (1967)

Originální tak trochu nadčasový romantický drama, jedna z nejlepších rolí Dustina Hoffmana a úžasnej soundtrack od Simon & Garfunkel . Skvělý a legendární dílo

Život je krásný (1997)

První polovina, kdy se to snaží působit převážně jako komedie, mi moc nesedla, navíc super aktivní postava Benginiho mi přišla značně otravná, ovšem druhá polovina je fakt skvělá.