Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (2 807)

plakát

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Rozhodně lepší než jednička, kde ještě Mesrine musel řešit jestli třeba jako nepracovat poctivě, jestli nevést slušnej život a takový podobný nesmysly, tady už je prostě gangster se všim všudy a užívá si to ve velkým stylu a to obzvlášť na začátku, kdy akce střídá akci a Mesrina nic netrápí a stává se z něj i přes kriminální činy populární hvězda. Bohužel se ale druhá půlka už trošku přespříliš zvrtne k jeho revolucionářským choutkám a je z toho celkem blbost, ale i tak musim hodnotit líp než jedničku a musim uznat, že Vincent Cassel ukázal, že rozhodně hrát umí

plakát

Yamakasi 2 - Velká výzva (2004)

Dvojka je narozdíl od jedničky už "jen a pouze" typickej akční film ve stylu například Rush hour a podobých filmů s podobným zápletkama a navíc má Yamakasi 2 fakt otřesnej scénář, ale když řikám otřesnej, tak myslim fakt naprosto otřesnej, kdy se člověk někdy dočká i pocitu, že snad na půl hodiny usnul, jinak by přece nebylo možný, že se postavy tak znaj, ví kde se najít atd., ale to je fuk, hlavní je, že to baví a to hodně, že akce je dostatek a že o akrobacie, skoky a šplhání ve výškách tu nouze taky neni.

Yamakasi (2001)

To, že jsou frantíci excelentní akrobati, to už sem zjistil v 13tým okresku, kde David Belle předváděl fakt neskutečný kousky a tady je to hned v několikerým provedení a musim říct, že mě tim svým sportem fakt nakazili a kdybych si nebyl 100% jistej, že bych si při prvním skoku urval koleno a mohl si prohlídnou svojí holení kost, tak bych to taky chtěl provozovat. Oddychovka fakt parádní, svižná a být to ještě akčnější a s nadupanějším hudebním doprovodem, tak pětihvězdičková.

plakát

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem (2003)

Kdyby to trvalo 10 minut, tak by to šlo, ale aby byl videoklip dlouhej přes hodinu, do toho aby hrála pro mě vcelku jednotvárná hudba a odvíjel se prapodivnej sci-fi příběh bez jedinýho slova a skoro bez ozvučení, tak to mi přišlo dost nezajímavý, ale zase nemůžu říct, že bych se u toho nudil, jen mi to nepřišlo jako něco extra

Barevný závoj (2006)

Vcelku zručně natočený i zahraný a dvojíce Norton - Watts je perfektní, ale celkově mi to přišlo trochu laciný, obzvlášť závěr, kterým sem si byl jistej snad už v půlce filmu, když se tam udála jedna hodně stupidní scéna. Ale jak řikám filmařsky zvládnutý dobře, jen ten dopad je takovej mdlej a o hovně

Naechyureol siti (2003)

Tohle mělo fakt velkej potenciál, ale i přes perfektní vizuál a hodně vymakanou a destruktivní akci, který je ale bohužel pomálu, to je dost velká nuda a nedokáže to vůbec zaujmout, natož vtáhnout do příběhu. Chybí tomu tak nějak větší prolnutí postav, přišlo mi, že si všichni jeli na vlastní triko a bylo to rozpadlý na jednotlivý scény a příběhy. Čekal jsem víc, minimálně, co se týká zábavnosti

Cypher (2002)

Inteligentní a promakanej sci-fi thriller, kterej sice nemá žádnou akční složku, ale tu plně vynahrazuje zajímavej, hodně komplikovanej, ale plně pochopitelnej příběh a tajemná, pěkná a ve skvělý formě hrající Lucy Liu

plakát

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Fakt nevim jak tohle hodnotit, na jednu stranu se mi strašně líbil ten styl jakým to Jarmusch natočil, taky je perfektní geniální postava nájemního vraha v podání Foresta Whitakera, ten kdyby byl pohyblivější a hlavně ladnější, tak snad neměl chybu, jenže zároveň mi to přišlo trošku pomalý, trošku moc ukecaný a bez nějaký opravdu výrazný scény, která by mě sundala z gauče, navíc Forest, k velkýmu zklamání všech, nepoužije samurajskej meč, ale přesto to je fakt perfektně natočený a já musim dát i tak za 5*, i když k tomu mam nějaký výhrady

Tôkyô zonbi (2005)

Naprosto ujetá zombie komedie, kde si to dva maníci rozdávaj se zombiema pomocí jiu jitsu a jde jim to solidně a vtipně, nicméně je tam přece jenom těch řežeb trošku pomálu se mi zdálo a kvůli tomu to dost ztráci na vtipnosti, navíc druhá polovina v budoucnosti je už naprosto o ničem a pobaví jen ty zombácký gladiátorský bitky, jinak kde nic tu nic a stává se z toho nevtipná píčovina

Danjeogbiyeonsu (2000)

Nečekaně dobře zvládnutý hodně zapadlý a neznámý fantasy. Sice ta samotná legenda je jak z každýho druhýho fantasy a neni to nic nápaditýho, ale rozhodně se neprojevuje nějakou stupidností, nicméně všechny ostatní aspekty jsou na skvělý úrovní, ať už se jedná o skvělou hudbu, dobrý herecký výkony a nebo hodně kvalitní souboje, který jsou na takovejhle druh fantasy překvapivě drsný a krvavý, navíc triky rozhodně nejsou nějaký otřesný, samozřejmě to neni ani žádnej zázrak, ale film vůbec neruší a nezesměšňujou ho. Prostě dvě hodiny utekly jako nic a já se fakt náramně bavil. Neprávem opomíjený, určitě se to minimálně vyrovná daleko známějším kouskům