Proměna (2022)

Mne to prišlo ako vydarený animák o dospievaní. Napodiv dobrý český dabing, sympatické postavy, pekne animované, dobrý soundtrack, no čo si viac človek môže priať. Kľudne si to môžete pozrieť v kruhu rodiny a zasmejú sa deti aj dospelí...

Život a Beth (2022) (seriál)

Podarená séria o Beth, ktorá si po smrti matky dáva život dokopy. Zapla som to s predsudkami, ale vlastne sa už blížim ku koncu prvej série a chcem to sledovať ďalej. Nebudem vás klamať, obľúbia si to asi skôr ženy, dokonca som tam našla pár vyslovene "ženských vtipov", ktoré možno mužom ani nedôjdu. Ďakujem Amy Schumer, dokázala si, že aj ženy sa vedia zasmiať na svoj účet a to aj v najťažších životných okamihoch. Všimla som si dokonca aj nenápadný, ale pekný soundtrack, budem sledovať, ako sa ďalej rozvinie.

Pianista (2002)

Silný film pre silného diváka. Adrien Brody je excelentný. Jeho herecký prejav je tak skromný a pritom tak výpovedný, veľmi uveriteľný...Preto vás film zasiahne viac, než by ste chceli. Chválim tiež prácu s kamerou a svetlom. Je to ako vidieť vojnu zo všetkých uhlov a vo všetkých svetelných podmienkach, zatiaľ čo vám Adrien plynule chudne a zarastá pred očami...

Kyslík (2021)

***SPOILER*** Odkedy som to dopozerala, nerozmýšľam nad ničím iným, len ako sa dostať do vesmíru. Že aj ja chcem byť vybraná medzi 10tisíkami ľudí, ktorý osídlia novú planétu. ***ENDOFSPOILER*** Aja vytvoril vo filme príjemnú scifi atmosféru so ženou zavretou v boxe. Môžete si povedať, že to bude asi dosť nuda, opak je však pravdou. Filmu dominujú najmä zaujímavá herečka Melanie Laurent, kvalitný scenár, krásne scifi efekty a v neposlednom rade spojenie všetkých týchto kvalít dokopy. Nádherne namixované, kvalitne spracované, za mňa jedným slovom "pôsobivé". Neviem čím by mohol byť film lepší (možno len zmeniť ten blbý názov), takže ja dávam 5/5.

Jiná země (2011)

Veľký potenciál a tak premárnený. Mohol to byť ďalší Interstellar a je to len "ďalšia zem". Fakt dobrý námet a hlavná postava, srší z toho však lacnota a žáner sci-fi je skôr na pozadí psychologickej drámy. Ako dráma dobré, ako sci-fi však nenaplnené.

Hříšnice (2017) (seriál)

Tešila som sa na každú časť prvej série. Jessica to hrala skvele, v lepšej forme som ju snáď ani nevidela...Všetko je skvelé, herci, atmosféra, scenár, soundtrack...Odporúčam manželom ako koníček na spoločne strávené večery :-).

Dobrý doktor (2017) (seriál)

Od druhej série to už začína byť fajn, postavy a ich charaktery sa začínajú profilovať...Je to vlastne House v chirurgickom prevedení s krásnym soundtrackom. Možno zamrzí, že zrod veľkej romance utli na konci tretej série v podobe smrti jednej z hlavných postáv.

Anihilace (2018)

Námet ako taký mi prišiel skvelý, ale ten záver...Natáliine baleťácke duo mi až príliš pripomenulo Čiernu labuť, čo je v prípade existencialistického sci-fi dosť nežiaduce...

Zrodila se hvězda (2018)

*SPOILER ALERT* Nedá mi to neokomentovať, aj keď si to možno nikto neprečíta. Ústredná pieseň Shallow a herecký výkon Bradleyho Coopera stoja fakt za to (až máte na konci chuť sa zasamovraždiť spolu s ním). Inak je to však film ako každý iný, so škaredou Lady Gaga, ktorej statická tvár pod zdvihnutým obočím mi teda rozhodne chýbať nebude (nech len radšej zostane pri svojom speve). Na ďalšie režisérske počiny Bradleyho Coopera sa však veľmi teším a do budúcnosti mu držím palce aj ako hercovi v drámach.

Rodinka Bélierových (2014)

Krásny francúzsky vidiek, pôvabná francúzština v piesňach a vzťah dieťaťa opúšťajúceho rodné hniezdo k svojim rodičom, to každého chytí za srdce. A to už nehovorím o závere, ktorý je zaručeným "dojákom".