Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Dokumentární
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný

Poslední recenze (6 915)

plakát

V utajení (2017) 

Na rovinu, je to jednohubka. Ale je to kvalitní jednohubka. Za mě osobně tak 3,5 hvězdy. Nemám moc rád onu hlavní hrdinku, co by herečku, ale to může mít ostatní jinak. Je skoro až srandovní, jak scénáristé vmáčkli do filmi islamisty, kteří světe div se, vlastně chtějí zabránit terorismu. Ještě chybí gender otázka a je to kompletní. Srandovní také je, jak šéfka britské tajné služby jede přímo do akce, krytá třemi ajťáky. Film má 98 minut, ale reálně příběhově toho bylo tak na minut 65. Příběh je totiž zbytečně komplikovaný. Jak jsem ale říkal na začátku, jedná se o kvalitní jednohubku, opakovat však nebudu.

plakát

Pěkně blbě (2017) 

Film je absolutně o ničem. Jako jednohubka, když venku lije a vy se chcete něco dozvědět o Pákistánu, tak možná. Ale jestli je tohle komedie, tak já jsem Brad Pitt a můj otec Kim-Čong-Un. Vtipného tam nebylo snad vůbec nic. Kumail ještě docela sympaťák, ale hlavní ženská role bez špetky charismatu po celou dobu filmu. Příběh téměř nula.

plakát

Memento (2000) 

Rada: Nedívejte se na to, pokud nemáte rádi Guye Pierce. Film působí jako nízkorozpočtový, nalákat jsem se nechal vysokým hodnocením. Spíše bych film viděl jako něco pro fandy filmových festivalů. Je to zmatené, neustálé přeskakování v ději na začátek příběhu mi přišlo značně otravné. Uznávám, že námět je originální, ale dle mého by to šlo natočit lépe. V některých pasážích film u jsem se (a klidně se k tomu přiznám) naprosto ztrácel.

Poslední hodnocení (7 801)

V utajení (2017)

27.07.2021

Micimutr (2011)

24.07.2021

Elixír a Halíbela (2001) (TV film)

24.07.2021

Poslední koncert (1979) (TV film)

24.07.2021

Rozpaky kuchaře Svatopluka - Špalek (1984) (epizoda) (E12)

24.07.2021

Rozpaky kuchaře Svatopluka - Podmínka (1984) (epizoda) (E11)

24.07.2021

Zlá krev - Epizoda 7 (1986) (epizoda) (E07)

24.07.2021

Film o filmu: Kolja (1996)

24.07.2021

Hvězdy slaví na Silvestra (2008) (TV pořad)

24.07.2021

Reklama

Poslední deníček (1)

Nejsem "komentářový sprinter"

Přestože v deníku mám jen příspěvky týkající se počtu komentářů, odmítám tvrzení jednotlivců, která mi do pošty přistanou v průměru jednou za čtvrt roku, že jsem "komentářový sprinter" a chci být jen v žebříčku co nejvýše. Proč se tedy snažím mít jich za tak krátkou dobu tolik? Vysvětlení viz. níže

 

- na ČSFD chodím asi sedm let, i když účet mám až od ledna 2011

- kdybych měl touhu být v uživatelskému žebříčku hodnocených filmů vysoko za každou cenu, hodnotil bych vše, co by mi přišlo pod ruku a ne jen to, co jsem skutečně viděl

- kdybych měl touhu být v uživatelském žebříčků komentovaných filmů vysoko za každou cenu, komentoval bych řadu filmů, seriálů či pořadů pomocí CTR+C/V, tak jak to mnozí zde dělají. Já však mám stejný komentář pouze u JEDINÉHO snímku (seriál Incantesimo), ostatní jsou vždy odlišné!!!

- kdybych měl touhu být v žebříčku porovnávající soukromé filmotéky uživatelů ČSFD vysoko za každou cenu, tak jich tam budu mít tisíce, jak někteří přítomní, má filmotéka však činí zhruba 350 snímků

- kdybych měl touhu být v žebříčku zaslaných obsahů filmů vysoko za každou cenu, nebudou se mé obsahy počítat v jednotkách

 

Na závěr to nejdůležitější:

Proč tedy tolik komentářů za tak krátkou dobu?

Předně je nutné sdělit, že se nesnažím ve svých komentářích být za každou cenu vtipný, ale můj komentář má odrážet to nejdůležitější o konkrétním snímku, abych si o něm udělal obrázek, až se k němu třeba za několik let vrátím. Můj komentář má tedy posloužit předně mé osobě.

 

A rychlost psaní komentářů, respektive jejich kvantita? Jednoduché. Jestliže mám ohodnoceno téměř pět tisíc filmů/seriálů/dokumentů atd., ale okomentovanou zhruba polovinu, logicky se snažím obě oblasti přiblížit. Jinak také řečeno, snažím se okomentovat zbytek hodnocených filmů, než zapomenu o čem byly.

 

Na závěr bych rád pozdravil všechny rejpaly s dovětkem, že skutečně nějaké udělené body na ČSFD mě vůbec nezajímají a můj účet na ČSFD slouží jen výhradně mně s tím, že žebříčky jsou pouze srovnáním mého přehledu s ostatními filmovými milovníky.

Reklama

Reklama