dobbin

student

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 11.12.2011  19:20

Určitě ne tak zbytečné jako třeba předělávka Hitchcockova Psycha z roku 1998, ale pořád to jako celek nedává moc smysl. Ne, že by mi nenabíhala husí kůže. Myslím, že stylově se tvůrcům povedlo alespoň částečně vystihnout paranoidní psychotickou náladu původního majstrštyku. Otázkou zůstává, jestli přehrávání a vůbec zvláštní herecká poloha hlavního hrdiny Francise není trochu mimo, stejně tak podivná a neobjasněná vyšinulost Alana. S postavou Caligariho jsem spokojen, i náměsíčník Cesare je přesvědčivý. Jenomže tyto jednotlivosti by možná chtěly víc sladit, možná by to chtělo víc dramaturgie. Například postava Jane vypadá jako špatný vtip. Nadšení a snaha se ale upřít nedá. Rozhodně to je působivé a stojí za to se na to podívat.

• 13.11.2011  23:57

Nejsou ti federálové divní? Nebo se mi to jen zdá? Ale co, dělají jen svou práci, každej má nějaký postupy....Nebo ne? Počkat, počkat!!!

• 4.7.2011  21:40
    Police Squad! (TV seriál) (1982)

Asi jedna z nejzábavnějších věcí, co v televizi kdy vznikly. Bohužel se to u nás, co vím, nevysílalo. Škoda, není to o nic horší než filmové odnože v podobě Bláznivých střel. Navíc k tomu, abyste se u toho opravdu dobře zasmáli, nepotřebujete hnidopišskou znalost amerických policejních seriálů či filmů noir. Stačí smysl pro humor. Je obdivuhodné, jak tyhle gagy nezastarávají. I když už jsem Bláznivé střely viděl asi tak zilionkrát, pořád se u Policejního oddílu "řežu" znovu a znovu.

• 1.7.2011  22:36
    Sunset Blvd. (1950)

Nevhodné pro žlučníkáře a šéfy studií s pálením žáhy, hrozí záchvaty!

• 1.7.2011  22:33

My little man tells me this is freaking awesome!

• 29.6.2011  00:33

Co slovo, to perla!

• 24.6.2011  20:04
    Dokonalý svět (TV seriál) (2010)

Sex na předměstí? Že by? Nevím, jak jinak tenhle pokus popsat. Na jednu stranu u nás vznikají hrozivě šedivé seriály, kde je příběh umlácen nevýrazným technickým zpracováním. Na druhou stranu se televize čas od času honí za technickým fetišem západní, potažmo americké produkce. A nejen za technikým, ale i za fetišem západního životního stylu. Není to případ jediného seriálu. Je vidět, že na to diváci slyší.

• 23.6.2011  22:32
    Normal (2009)

Docela mrazí v zádech z toho, že po tak stylově vypiplaném filmu, jejž opěvoval i Danny Boyle, dva roky po premiéře neštěkne ani pes. Svět není místo pro nevinné ;-)

• 5.6.2011  18:37
    Salad Fingers (TV seriál) (2004)

Jedna z nejpřitažlivějších zvrácených duší v audiovizuální historii. A ten hlásek, no radost!

• 25.11.2010  00:25
    Antikrist (2009)

Nádherný film o přírodě a ženách. Bez ironie.

• 25.11.2010  00:21
    Kombajn (1951)

Must see!

• 25.11.2010  00:20
    Kajínek (2010)

Udělat z Kajínka před českým divákem charismatického poloboha s hlasem Jana Šťastného je hnus. To jsem očekával. Taky jsem očekával, že film bude z tématu těžit vcelku laciným a bulvárním způsobem. Neočekával jsem ale, že film bude po technické a vůbec žánrové stránce na tak dobré úrovni. Příjemné překvapení. Z čeho mně ovšem vstávají vlasy hrůzou, že nejeden český divák by Kajínka donesl jako důkazní materiál na soud.

• 25.11.2010  00:13

Neuvěřitelné, jak vám může tak strašně starý film připadat svěží. Ani trochu nezestárnul, naopak.

• 25.11.2010  00:08

Já ti nevím, Dave. Začínáš se mi nějak vzdalovat.

• 25.11.2010  00:07
    A Bit of Fry and Laurie (TV seriál) (1987)

Och, tohleto je čisté zlato.

• 25.11.2010  00:02
    Pevné pouto (2009)

Že je to slátanina? Může být. Rozbředlé? Může být. Vadí to? Mně určitě ne. Občas, nebo spíš docela často, si rád čvachtám v nánosech kýče, emocionálních sraček a patosu. Pokud je někdo takové nátury, tak v čem je problém. Takovému člověku může Pevné pouto připadat krásné bez ohledu na pravidla, racionalitu nebo nadhled. Dvě věci, které mně skutečně vadí, jsou trochu přemrštěná stopáž a jedna scéna ve filmu, která nám říká, že všechno má svůj čas a boží mlýny melou pomalu ale jistě. To už měl radši Susiin otec tomu zm*dovi rozmlátit lebku vlastnoručně.

• 21.11.2010  12:10

???

• 22.4.2009  00:14
    Babicovy dobroty (TV pořad) (2008)

"V Bretánii to jeděj každej den vod rána do večera, si představ." ... Holy shit!

• 13.3.2009  22:39
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Docela věrná kopie "Ramsay's Kitchen Nightmares". Tím věrná myslím hlavně výběr šéfkuchaře. Pokud na primě hledali opravdu hodně podobného týpka, který vás milerád pošle s celou zkurvenou oblohou do prdele, tak našli. Ale musím říct, že Pohlreich to dělá velmi osobitě a hlavně tu scházel pořad, kde se řízné do živého a snad to napomůže k alespoň minimální revitalizaci české gastronomie.

• 13.3.2009  13:17

Americký filmový institut udělil Alfredu Hitchcockovi na samém sklonku jeho života cenu za celoživotní dílo. Hitch si i přes svůj vysoký věk a špatné zdraví zachoval svůj pověstný cynismus a osobitý smysl pro humor. "When a man is found guilty of murder and condemned to death, it always makes him feel much better to know it was done by a jury of his friends and neighbours with a help of an adequate attorney."

• 16.2.2009  22:17

Geniálně černý film.

• 10.1.2009  13:19

Ne až tak špatné, jak jsem čekal. Slabší ***

• 30.12.2008  00:01

No bohužel jsem viděl verzi, kde postavy chvíli mluví anglicky, chvíli italsky. Navíc to celé s nekvalitními titulky. Takže to pro začátek. Dobrý David Hemmings. Místy příšerná nepatřičná hudba jako vystřižená z československých normalizačních detektivek, jinak dobrý hlavní motiv. Práce s kamerou, záběry, kompozice, montáž - to vše výborné. Přestřelená stopáž, rozvláčné tempo. Dochází k tomu, čemu říkám efekt vyhaslého doutníku. A konečnou pointu jsem jaksi nepochytil.

• 11.12.2008  15:47
    Suspiria (1977)

Už jenom kvůli těm barvám stojí za to vidět tenhle film.

• 20.11.2008  21:09
    David Bowie (TV film) (2002)

Výborný dokument o jedné z největších uměleckých postav naší doby.

• 15.9.2008  21:14
    Kriminálka Anděl (TV seriál) (2008)

Ani na naše poměry to nic převratného není, ale rozhodně neurazí. A kdo ví, třeba časem...

• 6.9.2008  00:23
    Comeback (TV seriál) (2008)

Co je u tohoto sitcomu nejvíc na pováženou, je rozkolísanost jednotlivých epizod a také rozkolísanost uvnitř epizod samotných. Zatímco jednu chvíli se koušeme nudou, druhou chvíli přijde někdo s prvotřídním zápichem. Jinak taky postrádám zápletky, které by sloužily jako skutečná opora a dobrý základ. Přes všechny výhrady ale nezbývá než smeknout před tvůrčím týmem. Ty tři hvězdičky jsou zasloužené. A těch redbullů, co se při psaní vypilo ;-D

• 8.8.2008  10:37

Nemám slov.

• 19.7.2008  22:21

Když už se to snaží hrát na tuhle notu, mělo by to být drobet důmyslnější ve stylistické stránce. Takhle je to vcelku šedivá podívaná.

• 25.6.2008  12:00
    Dva z Queensu (TV seriál) (1998)

Z nenápadného a šedivého sitcomu se po čase vyklubalo příjemné překvapení s chytrými vtipy.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6